PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو سوال ، يكي نرم افزاري و يكي ويندوزي

McLarenF1
02-02-2006, 11:36
سلام دوستان گلم ،
من دو تا سوال داشتم كه ممنون ميشم راهنمايي ام كنيد.
يكي اينكه اگر ممكنه به صورت خلاصه بگيد چجوري ميشه با برنامه Nero 7 يك فيلم دي وي دي رو كه روي هارد ديسك ريخته شده روي يك سي دي دي وي دي رايت كرد ؟ من هر كاري ميكنم تو قسمتي كه ميخوام به مرحله بعد برم ( بعد از Add كردن فايلهاي پوشه Video ) يك پيغام ميده كه فلان خرابه و از اين حرفها ...
ميخواستم بدونم من دقيقا بايد چكار كنم ، آيا فقط بايد فايل خاصي از اون پوشه Video رو اد كنم يا بايد همش اد بشه ؟؟؟
ضمنا با برنامه هايي مثل Clone DVD اصلا مشكلي ندارم ، اما مشكلم اينه كه هاردم تقريبا پر شده و اين كلون هم مثل اينكه قبل از رايت دي وي دي اول يك ايميج موقت هم حجم دي وي دي در هارد درست ميكنه كه متاسفانه به علت اينكه حجم هارد من كم شده ديگه نميتونه اين كار رو انجام بده و مدام پيغام كمبود ظرفيت در درايو مسير رو ميده ...
خواهش ميكنم اگر كسي در اين زمينه اطلاعاتي داره من رو راهنمايي كنه ...
و اما سوال دوم ، من يك مشكلي در تايپ فارسي در ويندوز XP دارم كه ممنون ميشم راهنمايي ام كنيد.
ببينيد دوستان ، من در برنامه هايي كه از Unicode پشتيباني ميكنند با اين مشكل مواجه ميشم ، حالا مشكل چيه ، الآن ميگم.
من وقتي ميخوام در اين برنامه ها فارسي بنويسم هيچ مشكلي ندارم ، يعني تا وقتي جملات فقط فارسي باشن مشكلي نيست ، اما وقتي مثلا يك كلمه انگليسي وارد جمله ام ميكنم و مجددا فارسي ميخوام در ادامش تايپ كنم ادامه جملات ميپره مياد سمت راست عبارت !!! مثلا اين جوري ميشه :
.هستم MclarenF1 من
در صورتي كه وقتي فقط فارسي مينويسم درسته ، مثلا :
من مك لارن اف وان هستم.
ضمنا يك چيزي رو هم بگم شايد جالب باشه ، من از فارسي ساز هم استفاده ميكنم ، يك بار قبل از اينكه فارسي ساز رو نصب كنم و فقط قابليت خود ويندوز XP را در فارسي نويسي فعال كردم ، مشكلم برطرف شد ، البته تنها در مورد فونت تاهوما ، متاسفانه بعدش ديگه اونجوري نشد و حتي چندين بار امتجان كردم ، اما نشد كه نشد ، من به فارسي ساز حتما نياز دارم براي همين نميتونم بدون اون باشم ، به نظر من مشكل بايد قطعا در قسمت Regional and Language باشه ، اما كجاشه و بايد چكارش كنم رو اصلا نميدونم.
ضمنا ميدونم با نرم افزارهايي مثل پروين و مريم و IPT و ... مشكل حل ميشه ، اما من نميتونم مدام براي تايپ از اينها استفاده كنم ، ضمنا چون يك بار بدون اين نرم افزارها مشكلم حل شد و ديگه نفهميدم چي شد !!! پس حتما راهي براي رفع مشكل بايد وجود داشته باشه ( اون هم فقط با ايجاد تغييراتي در قسمت زبان ويندوز ، چون تا جايي كه من ميدونم نصب فارسي ساز مستقيم به اون قسمت حمله ميكنه ، البته شايد هم فايل kbdfa.dll اون باشه كه ممكنه با kbdfa.dll خود ويندوز فرق بكنه !!! نميدونم والا من كه حسابي گيج شدم ... ) ...
در اين مورد هم خواهش ميكنم اگر كسي اطلاعاتي داره من رو راهنمايي كنه ...
راستي اگر سوالاتم تكراري هستند و قبلا تو انجمن بوده من جدا معذرت ميخوام ، آخه چيزي كه بتونه مشكلم رو حل كنه پيدا نكردم ، باور كنيد جستجو هم كردم ... در هر صورت شرمنده ام ...
ممنون از توجه شما خوبان ...

*hamedkhatar*
02-02-2006, 14:54
اون فايلهايي که با نرو ميخواي رايت کني با چه فرمتي هست؟
:rolleye:

Am!d
02-02-2006, 15:00
اون فايلهايي که با نرو ميخواي رايت کني با چه فرمتي هست؟
:rolleye:
داش حامد avi هستش :happy:

McLarenF1
02-02-2006, 15:37
سلام دوستان گلم ،
والا حقيقتش من از پسوند دقيق اين فايلهاي دي وي دي چيز دقيقي نميدونم ، هر چي هست كه خيلي رايت كردنش با فيلم هاي VCD فرق ميكنه ...
تو اين پوشه دي وي دي چند تا فايله با پسوندهاي vob و ifo و ... هست ...
حالا از اينها گذشته يعني تا حالا كسي دي وي دي روي هاردش نريخته رايت كنه ؟؟؟
دوستان خواهشن اگر ميدونيد كمك كنيد ، اين كه حالا پسوندش چيه و ... رو بذاريد براي بعد ، اون رو ميشه در انجمن آموزش درخواست داد ، يكي اينجا به من بگه چجوري بايد اينا رو با نرو 7 رايت كنم ؟؟؟
ممنون ...