PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازگردانی تغییرات بوجود آمده توسط ویروسها در ایکس پی

Cyberlife
25-03-2009, 12:30
سلام سال نو رو به همه بچه های خوب p30world تبریک میگم امیدوارم در سال جدید چیزهای بیشتری از یکدیگر یاد بگیریم و در مشکلات از کمک به هم دریغ نکنیم ، آمین :31: خوب من یه مشکلی دارم و اونم اینه که بعد از پاک کردن یک سری ویروس مزاحم یه تغییراتی توی ویندوز و ریجستری بوجود آوردن و حالا من فرضا به عنوان کاربری که هیچی از ویندوز و تنظیمات اون نمیدونم میخوام ببینم برنامه ای وجود داره که بتونه با بررسی و آنالیز قسمتهای مختلف ویندوز تغییرات به وجود آمده توسط ویروس رو به حالت اول و پیش فرض ویندوز برگردونه .

hamilton
25-03-2009, 15:10
دوست عزيز سوال شما بسيار كلي ميباشد.بد افزارها و ويروسهاي موجود كه تعداد آنها نيز بسيار زياد ميباشد داراي تاثيرات مختلفي بر روي سيستم ميباشند و يك روش كلي براي از بين بردن آنها و نيز بازگرداندن همه تغييرات صورت گرفته به شكل اوليه وجود نداره.
برنامه هايي مانند Deep Freeze وجود دارند كه با انجام تنظيمات آن كه بحث آن در اين تاپيك و انجمن نميباشد اجازه هرگونه تغيير و خرابكاري را در سيستم نميدهد.يعني با فعال كردن اين برنامه حتي اگر ويروس كل سيستم شما را هم بهم بريزد پس از ريست كردن كامپيوتر همه چيز بحالت قبل باز ميگردد.ولي قبل از استفاده از اين برنامه بايد همه جوانب استفاده از برنامه را در نظر گرفت.
كلا بهترين روش پيشگيري ميباشد.اصولا بايد با رعايت نكات خاصي از آلوده شدن سيستم جلوگيري كرد تا بعدا دچار مشكلات مرتبط با ويروسها و ..نشويم.

Cyberlife
27-03-2009, 13:23
ممنون از اینکه به سوال من پاسخ دادید ولی من اینطور فکر میکنم که ویندوز دارای یکسری تنظیمات پیش فرض هست که در صورت تغییر کردن توسط ویروسها این تغییرات باید به حالت اول و پیش فرض برگردانده شود ، من یکسری برنامه مثل برنامه ای برای برگرداندن تغییراتی که ویروسهایی مثل ویروس فولدر آپشن به وجود می آورند دیدم که این کار را در حد خیلی جزئی انجام میدهم ولی برنامه ای که مد نظر من است یک برنامه کلی است که هما نطور که اشاره کردید وجود ندارد .

pars20
09-04-2009, 05:43
سلام بعضی از ایکنهای برنامه ها تغیر کرده کسی میدونه چطوری میشه درستش کرد؟

Cyberlife
09-04-2009, 11:12
سلام بعضی از ایکنهای برنامه ها تغیر کرده کسی میدونه چطوری میشه درستش کرد؟

منظورت کدام برنامه هاست :9:

zidane
21-04-2009, 08:19
RRT Remove Restrictions Tools

Cyberlife
22-04-2009, 17:46
RRT Remove Restrictions Tools ، خوب دوست عزیز لااقل یک توضیحی براش مینوشتی

Cyberlife
22-04-2009, 17:52
RRT Remove Restrictions Tools

اين برنامه مشکلات زيادي را که برنامه هاي مخرب و جاسوسي و تروجانها براي ويندوز ايجاد مي کنند را برطرف مي کند. در موارد زير مي توانيد از اين برنامه براي رفع مشکل استفاده کنيد: اگر Folder Options پنهان شده است، اگر رجيستري غير فعال شده است، اگر Task Manager غير فعال شده است، اگر نمي توانيد فايلهاي Hidden را ظاهر کنيد، اگر منوي Run مشکل پيدا کرده است، اگر فايروال ويندوز از کار افتاده است، اگر آيکونهاي دسکتاپ پنهان شده اند، اگر Taskbar ويندوز پنهان شده است، اگر Homepage برنامه Internet Explorer عوض شده است، اگر IE خود به خود بسته مي شود، اگر Internet Options قابل دسترسي نيست، اگر نوار آدرس IE ناپديد شده است، اگر امکان راست کليک يا خود منوي راست کليک يا دکمه هاي Back و Forward در IE‌ غير فعال شده است و ... اين برنامه داراي امکان AutoRemove‌ مي باشد و به اين معني است که اگر برنامه مخرب دوباره مشکل را ايجاد کرد اين برنامه سريعا آن را برميگرداند. بهتر است ابتدا با آنتي ويروس يا برنامه هاي ضد جاسوسي برنامه هاي مخرب را از بين ببريد و سپس از اين برنامه براي ترميم ويندوز استفاده کنيد.