PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال دو تا رایانه با یک خط adsl به اینترنت

maxtor535
23-03-2009, 16:19
با سلام به دوستان
من یک خط adsl 256 و یک دسکتاپ دارم ضمنآ تا چند روز دیگه یه لپ تاپ هم خواهم گرفت می خواستم بدونم
برای اینکه هر دوی این کامپیوترها همزمان بتونن به نت وصل بشن ( تو محیط خونه) چیکار باید بکنم
من تاپیک های قبلی رو خوندم ولی راستش خوب سر در نیاوردم .:41: پس اگه راهنمایی کنید متشکر می شم
1. برای اتصال همزمان هر دو همزمان به نت اجازه isp لازمه ؟
2. مودم adsl من fiberhome هست که سه سال پیش از isp ( سپنتا ) تحویل گرفتم و به کارت شبکه کامپیوترم وصل میشه ( دیگه خروجی نداره ) لپ تاپ هم احتمالآ dell studio 1537 خواهم گرفت که وایرلس و کارت شبکه 10 100 1000 داره با این اوصاف بهترین و ارزون ترین راه برای وصل شدن به نت با این شرط که اگه یکی از رایانه ها خاموش بود مشکلی برای وصل شدن دیگری پیش نیاد (وصل شدن یکی به نت وابسته به دیگری نباشه ) چی هست
با تشکر:20:

salehi110
02-05-2009, 10:37
کم خرج ترین راه به نظر بنده حدود پنجاه تومن تجهیزات میخواد
یه اکسس پوینت
لپ تاپ هم که وایر لس داره و حله
حالا دیگه هرجای خونه که باشی هم بطور بیسیم لپتاپت به اینترنت وصل میشه
حتی اگر کس دیگه هم لپ تاپ داشته باشه(از دوستات) میتونه وصل بشه به اینتر نت و حالشو ببره و خاموش شدن یکی به دیگری ربطی نداره
البته اگر مودمت خروجی یو اس بی نداشته باشه یک کارت شبکه وایرلس برای دسکتاپت باید بخری

vioman
02-05-2009, 14:15
با سلام به دوستان
من یک خط adsl 256 و یک دسکتاپ دارم ضمنآ تا چند روز دیگه یه لپ تاپ هم خواهم گرفت می خواستم بدونم
برای اینکه هر دوی این کامپیوترها همزمان بتونن به نت وصل بشن ( تو محیط خونه) چیکار باید بکنم
من تاپیک های قبلی رو خوندم ولی راستش خوب سر در نیاوردم .:41: پس اگه راهنمایی کنید متشکر می شم
1. برای اتصال همزمان هر دو همزمان به نت اجازه isp لازمه ؟
2. مودم adsl من fiberhome هست که سه سال پیش از isp ( سپنتا ) تحویل گرفتم و به کارت شبکه کامپیوترم وصل میشه ( دیگه خروجی نداره ) لپ تاپ هم احتمالآ dell studio 1537 خواهم گرفت که وایرلس و کارت شبکه 10 100 1000 داره با این اوصاف بهترین و ارزون ترین راه برای وصل شدن به نت با این شرط که اگه یکی از رایانه ها خاموش بود مشکلی برای وصل شدن دیگری پیش نیاد (وصل شدن یکی به نت وابسته به دیگری نباشه ) چی هست
با تشکر:20:

دوست عزیز

اگر adsl روتر یا همون مودم adsl ی که استفاده میکنید بیش از یک پورت داشته باشه به راحتی میتونید از چند سیستم به صورت همزمان استفاده کنید.
منظور از بیش از یک پورت مودم های 4 پورت به بالاست:20:

وایرلس ها هم محدودیتی در حیطه ی تحت کنترل خودشون ندارند:46:

موفق باشید:11:

zeus7610
02-05-2009, 14:22
vioman درست گفتند. من فقط اینو بگم که می تونی 2 تا سیستمت رو شبکه کنی و از ICS ویندوز کانکشنتو شیر کنی و استفاده کنی. در ضمن برای این کار نیازی به هماهنگی با ISP نیست. برخی از ISP ها به خاطر شیر کردن اینترنت الکی پول می گیرن (بدون اینکه پهنای باند بیشتری بدن) پس نیازی نیست که بگی.

arman.badr
04-05-2009, 15:14
شما مي توني يه hub بگيري و با پورت اترنت به هر 2 سيستم يا بيشتر هم به راحتي با كابل اينترنت بدي مثل كافي نت ها بدونه هيچ گونه تنظيمات

mst_ab
04-05-2009, 23:17
با arman.badr موافقم ، هزینه ی راه اندازی شبکه ی وایرلس خیلی بیشتر از یک هاب 7 تومنی است! فقط یه اکسس پوینت 60 تومن در میاد! فقط باید حواست باشه ، نوع سوکت زنی کابل هات عوض میشه .کابل هات ، باید تبدیل به استریت بشن.

ar.behnam
04-05-2009, 23:22
شروع کننده تاپیک عرض نمودند که مودمشون به کارت شبکه وصل میشه و خروجی دیگه ای نداره

mst_ab
05-05-2009, 11:25
دوست عزیز ، با روش زیر مودم ، و دو کامپیوتر را شبکه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ar.behnam
05-05-2009, 22:40
آهان چه جالب ! نمیدونستم اینو !

vioman
05-05-2009, 23:11
دوست عزیز ، با روش زیر مودم ، و دو کامپیوتر را شبکه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز
راهکار زیر یکی از راههای موجود برای این کاره.
بهتر بود به جای واژه ی هاب از سویچ استفاده میکردید ، هاب عملا دیگه هیچ کاربردی نداره و تمام دیوایس هایی که به نام هاب میخریم در اصل سویچ هستند.:20:

استفاده از روتر هایی با تعداد پورت بالاتر و به اشتراک نرم افزاری از راه های دیگه برای Share کردن کانکشن هستش.:20:

موفق باشید:11:

mst_ab
06-05-2009, 10:30
بهتر بود به جای واژه ی هاب از سویچ استفاده میکردید ، هاب عملا دیگه هیچ کاربردی نداره و تمام دیوایس هایی که به نام هاب میخریم در اصل سویچ هستند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بله صد در صد حرف شما صحیحه ، به دلیل زیاد کاربرد داشتن این کلمه در عام ، از این کلمه استفاده کردم .
از دقتتون ممنون.