PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجيب با فلش ديسک

saeed774
21-03-2009, 14:20
با سلام
دو سه روز پيش فلش رو به يکي از دوستام دادم که ويندوزش ويروس autoplay.exe داشت فلش رو تو شرکت که کسپر اورجينال داره اسکن کردم و تمام ويروس هاي توليد شده رو پاک کرد و محض احتياط يکبار هم کلا فلش رو فرمت کردم
حالا مشکل بوجود اومده اينه که موقعي که فلش رو تو pc خودم زدم و اطلاعات رو دوباره توش ريختم ،موقع اجرا از روي فلش ديسک ، ارور اصلاعات قابل خواندن نيست ميده و جالب اينکه فلش هم ديگه فرمت نميشه
همين کارا رو روي فلش ديگه هم انجام دادم به همين وضع گرفتار شدم ، گفتم شايد USB ايراد پيدا کرده ولي تمام وسايلي که وصل ميکنم بجز فلش همه بخوبي کار ميکنن و جالب اينکه همه اون اطلاعاتي که روي فلش زدم و فرمت نميشدن روي pc هاي ديگه هيچ مشکلي نداشت و براحتي فرمت شد .!!!
گفتم شايد مشکل از ويندوز و احتمالا ويروسي شدن pc خودم باشه ويندوز رو دوباره نصبيدم و دوباره روز از نو روزي از نو!
اينم بگم از آخرين ورژن آپديت شده سه آنتي ويروس کسپر، نود و بيت دفندر هم براي اسکن کل سيستم استفاده کردم ولي چيزي پيدا نشد ، اينم بگم که تو تمام پورتهاي USB اين مشکل فقط براي فلش ها مشکل داره و براي ساير وسايلم مثل موبايل ، mp3 پلير و .. هيچ مشکلي نيست
در صورت امکان راهنمايي فرماييد .با سپاس

nakhoda_abbas
21-03-2009, 14:39
با سلام
خب ، کاری رو که نه بایستی انجام میدادی ، انجام دادی !!! فرمت کردن فلش
دوست عزیز ، تحت هیچ شرایطی فلشتون رو فرمت نکنید ، چون با اینکار فایلهای سیستمی خود فلش از بین میره و ایرادی رو که گفتی ، براتون به وجود میاره
شما می تونید یه کاری کنید

روی فلشی که دارید اسم شرکت رو زده ، و فکر کنم سایت. شما باید برید تو سایت و فایل های سیستمی رو از اونجا برای فلشت کپی کنی .

موفق باشید

Balrog
21-03-2009, 14:52
فایل سیستمی فلش کجا بوده؟! منظور شما چیه؟

saeed774
21-03-2009, 20:24
ممنون ولي منم نشنيدم فايل سيستمي رو ولي فکر کنم عمل فرمت کردن يعني همين ، با اينکار سکتورهاي لازم جهت شناسايي به فلش يا هارد و ... معرفي ميشن ولي باز الان به سايتش سر ميزم ببينم چي ميشه .
در ضمن گفتم فلش تو pc من اينجوريه تو سيستمهاي ديگه کار ميکنه .

Balrog
22-03-2009, 00:31
ممکنه سیستم شما از نظر سخت‌افزاری مشکلی داشته باشه. و این حرف که « تحت هیچ شرایطی فلشتون رو فرمت نکنید ، چون با اینکار فایلهای سیستمی خود فلش از بین میره» حرف کاملا بی پایه و پرت و پلایی هست.

saeed774
22-03-2009, 13:30
نا خدا عباس جان عزيز ممنون که يادآوري کردين به سايت سازنده فلش برم اينکار باعث شد کلي برنامه که خيلي هم ضروري بودن براي فلشم دان کنم مخصوصا پسورد گذاري

مرسي

masoud17
22-03-2009, 15:29
با سلام
سال نومبارك
من سيستمم الان هيچ موردي نداره اما وقتي كه فلش و گوشي موبايلم را به كامپيوتر وصل ميكنم و جدا ميكنميه چند تا فايل توي تسك منيجر نمايش ميده كه اسمشون اينا ieupdate,iexplorer,delec.exe,clc32,csrcss,dnrmgr32
حالا ميخواستم بدونم اينا چيه و چطوري ميتونم از شرشون راحت شم
در ضمن كامپيوترم خاموشميكنم و دوباره روشن ميكنم بازم همون جوري تازه بعضي وقتا تعدادشون زياد ترم ميشه
لطفا بگيد چطور از شر اينا راحت بشم آخه سرعت كامپيوتر را خيلي پايين آورده

picher_s
22-03-2009, 16:24
سلام
عزیز به مسیر هم یه سر بزن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشید و پیروز .

Dreamland
22-03-2009, 16:26
درست شد؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

David.Jn
22-03-2009, 17:04
دزسته نباید فرمت بشه و خود فلش یه سری فایلهای سیستمی داره
ولی باز نشدن درایو فلش به اینا ربط نداره
این ویروس همراه خودش یه Autorun داره و وقتی که روی درایو فلش دابل کلیک میکنید این فایل اجرا میشه و با اجرا شدن این فایل در اصل ویروس اجرا میشه.
حالا وقتی که ویروس پاک میشه این Autorun دنبال فایل ویروس میگرده و وقتی که فایل ویروس رو پیدا نکرد میگه نمیتونه این درایو را باز کنه.
ولی میتونید با نوشتن آدرس درایو فلش تو آدرس بار واردش بشید. (مثلآ==> :I)

saeed774
23-03-2009, 01:02
عزيزان مشکل من باز کردن فلش نيست مشکل من اينه که وقتي اطلاعاتو داخل فلش ميريزم به راحتي انتقال پيدا ميکنه ولي موقعي که ميخوام فايلي رو مثلا برنامه اي رو نصب کنم ارور اطلاعات قابل دسترس نيست ميده
فردا ميرم يدونه از اين pci-usb ها بگيرم ببينم مشکل حل ميشه يا نه .

با تشکر از همه دوستاني که راهنمايي کردن

saeed774
23-03-2009, 01:05
در ضمن اينم بگم مادربرد من چون خيلي قديميه و usb 1.1 داره مجبور شده بودم از کارت هاي pci-usb 2.0 بندازم که تا الان خيلي خوب کار ميکرد ولي چون وسايل ديگه باهاش خوب کار ميکنه، شک ميکنم که ايراد پيدا کرده باشه جهنم فردا يکي ديگه ميخرم ببينم مشکل حل ميشه يا نه
جوابشم مينويسم.

saeed774
23-03-2009, 20:26
مشکل من با تعويض usb کارت ديگه حل شد.
ممنون از راهنمايي شما

mmajidd
28-03-2009, 12:13
با عرض سلام من یه مشکلی پیدا کردم اونم اینه که دو تا فلش مموری دارم یکی Transcend و اون یکی Silicon Power که روشون اطلاعات ریختک الان که داخل پورت یو-اس-بی وصل می کنم هیچ صدای بوقی که نشان دهنده وصل شدن باشه نمیاد ولی هر وسیله یو-اس-بی دیگه ای وصل می کنم به راحتی ویندوز اونو می شناسه و اینکه فلش Tanscend چون داختش چراغ داره به محض وصل شدن اون چراغ روشن میشه اما بازم نمیشناستش و اینکه من فلش Transcend رو روی ریسور های یو-اس-بی دار چک کردم هم می شاستش هم فایلایی که توش هست و نشون میده هم روش ضبط می کنه ولی فرمتش نمیتونه بکنه ارور میده لطفا راهنماییم کنید آخه خیلی مهمه واسم.با تشکر

saeed774
28-03-2009, 21:39
با عرض سلام من یه مشکلی پیدا کردم اونم اینه که دو تا فلش مموری دارم یکی Transcend و اون یکی Silicon Power که روشون اطلاعات ریختک الان که داخل پورت یو-اس-بی وصل می کنم هیچ صدای بوقی که نشان دهنده وصل شدن باشه نمیاد ولی هر وسیله یو-اس-بی دیگه ای وصل می کنم به راحتی ویندوز اونو می شناسه و اینکه فلش Tanscend چون داختش چراغ داره به محض وصل شدن اون چراغ روشن میشه اما بازم نمیشناستش و اینکه من فلش Transcend رو روی ریسور های یو-اس-بی دار چک کردم هم می شاستش هم فایلایی که توش هست و نشون میده هم روش ضبط می کنه ولی فرمتش نمیتونه بکنه ارور میده لطفا راهنماییم کنید آخه خیلی مهمه واسم.با تشکر

دوست عزيز شما چرا داخل تاپيک من سوال مطرح کردين بهتره که تو صفحه اصلي اورژانس سيستم هاي آلوده يه تاپيک جداگانه باز کنين تا دوستان رسيدگي کنن.
در ضمن همين مشکلي که من بخاطر اون تاپيک زدم و ديوونم کرده مربوط به همين بحث بود که فايلها به راحتي به فلش کپي ميشدن ولي موقع خوندن از روي فلش ناخوانا بودن بعد از کلي سردرگمي آخر فهميدم که اشکلال عمده فلشهاي Transcend همينه که بايد بري عوضش کنن.