PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كامپيوترم خاموش نميشه

*meisam*
01-02-2006, 06:37
:blink:

آقا ما هر كاري ميكنم اين زبان بسته خاموش نميشه :puke:
مجبورم از دكمه ي كيس استفاده كنم هيچ راه ديگه اي هم پيدا نكردم
رجيستري مكانيك هم دارم و اسكن كردم ولي كار ساز نشد
كمك
يك چيز ديگه هم كه هست اينه كه وقتي توي run مينويسم regedit پنجره ي رجيستري در يك لحظه باز و بسته ميشه و كاري نميتونم كنم
به نظرتون چه كنم؟؟؟؟

*Batman*
01-02-2006, 06:45
ببين برنامه زير ميتونه سيستم رو خاموش يا ريست كنه يا نه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*meisam*
01-02-2006, 07:28
ممنون ا اينكه اين برنامه رو گزاشتي
ولي متعصفانه نه!!!!

R e Z a
01-02-2006, 07:41
سلام ميثم عزيز
فكر كنم كامپيوترت به يه ويروسي يا تروجاني آلوده شده ....سيستم رو يه چك بكن ببين ويروس ميروسي نداره ؟؟!!!

*meisam*
01-02-2006, 07:55
من نورتون دارم فول اسكن كردم ولي چيزي پيدا نشد
راستي اون برنامه رو كه بتمن گزاشت كار كرد ولي بعد از چند دقيقه :blink: خاموش شد قبلنها سريعتر ميشد

M.R.M
01-02-2006, 10:47
سلام دوست عزيز.
در مورد مشكل خاموش نشدن سيستم شما چند حالت وجود دارد. اگر اين حالت را دقيقا توضيح دهيد بهتر ميتوانيم كمكتان نماييم.
آيا سيستم شما در هنگام Shutdown در صفحه آبي رنگ پاياني متوقف ميشود و عمليات خاموش سازي انجام نميشود ؟
آيا سيستم شما خاموش ميشود اما پيغامي در پايان بر صفحه نمايش ظاهر ميشود ؟
هر يك از اين حالات علل و دلايل خودشان را دارند كه اگر شما دقيقا نوع آن را مشخص نماييد من و دوستان عزيزم بسيار راحت تر ميتوانيم شما را راهنمايي نماييم.
در مورد حالت دوم ، قبلا در انجمن بحث شده است و روشهاي رفع مشكل ارائه گرديده است.
در مورد مشكل رجيستري شما نيز كه به آن اشاره نموديد قبلا در انجمن بحث شده است.
من سعي ميكنم تاپيكهاي مربوط به اين قسمتها را بيابم و به شما اعلام نمايم تا بتوانيد با مراجعه به آنها مشكل خود را برطرف نماييد.
اما اگر مشكل خاموش شدن دستگاه شما از نوع اول باشد حتما اعلام كنيد تا راهنمايي هاي دقيق تري را به شما ارائه دهيم.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

*meisam*
02-02-2006, 02:28
سلام mrm جان
مشكل من درست شد از اون نوع بود كه در خود ويندوز ميمونه همون ايكون هاي دسكتاپ هم ميديدم ولي خاموش نميشد در هر صورت واقعا" ازتون ممنونم چون از همين سايت به من كمك شد و تونستم سرعت رو بالا ببرم
در مورد رجيستري هم هنوز خرابه نميدونم مشكلش چيه
اگه اون تاپيك رو برام پيدا كنيد ممنون ميشم
با احترام :blush:

*علی*
02-02-2006, 02:34
ميثم جان شما امکانه فرمت نداری؟ اگه اين کار رو بکنی حله همه مشکلات ;)
من خوريه فرمت هستم آخر فکر کنم هارد رو بسوزونم :biggrin:

*meisam*
02-02-2006, 07:46
سلام علي جون
چطوري؟
من متعصفانه سيدي ويندوز ندارم اينجا هم ويندوز ايکس پي 200 دلار هست
من فقط ميتونم recovery كنم اونم اگه بكنم بايد بشينم همه ي برنامه ها رو از اول نصب كنم چون از كار ميافتن
ممنون از نظرت :happy:

*علی*
02-02-2006, 08:09
من خوبم شما چطوري؟ :)
اتفاقاً من هم مثل تو هم سي-دي ويندوز رو ندادن بهم وقتی خريدم کامپيوتر رو ولی يه قسمتی از هارد ام Recovery
هست ولی با اون فرمت ميکنم فقط پارتيشن Recovery رو فرمت نميکنم ... ولی آره مشکله فرمت همين هست که بايد دوباره همه چی رو بريزی
انشاالله مشكل حل شه ;)

M.R.M
02-02-2006, 09:23
سلام دوست عزيز.
خوشحالم كه مشكل اول شما برطرف شده است :happy: ، و اما در مورد مشكل رجيستري شما ، اين مشكل دلايل مختلفي ميتواند داشته باشد كه مهمترين و شايع ترين آن وجود Spyware و يا Adware و يا ويروس يا تروجان ميباشد. احتمال ويروس يا تروجان بودن را آخرين فرض بدانيد. بنابراين توصيه ميكنم ابتدا با يك برنامه Anti Spyware & Adware ( مانند Spy Sweeper و يا XoftSpy ) سيستم خود را كاملا بررسي نماييد و موارد مشكوك را حذف نماييد ( اين كار بهتر است همواره در كنار وجود يك آنتي ويروس قدرتمند صورت گيرد ).
توجه داشته باشيد كه اگر سيستم شما آلوده به اين موارد باشد شما حتي اگر بتوانيد مشكل رجيستري را برطرف كنيد ، مجددا با مشكل مواجه خواهيد شد ، بنابراين اولين كار يافتن و نابود سازي فايل مخرب است.
اگر فايل مخربي در سيستم شما وجود داشت ، توسط برنامه هاي موجود آنها را نابود نماييد ، اگر هم فايل مخربي وجود نداشت ( ممكن است به صورت خودكار توسط آنتي ويروس شما نابود شده باشند ) ، اما اثرات آن مانند غير فعال كردن رجيستري وجود داشت ، به تاپيك زير مراجعه نماييد ( تاپيك را كاملا مطالعه نماييد ) :
در اين تاپيك دوست عزيزم محمد جواد برنامه اي را معرفي كرده اند كه با اجراي آن ميتوانيد مشكلتان را برطرف نماييد. اين برنامه را ميتوانيد از اين آدرس دريافت و اجرا نماييد :
اگر مشكل برطرف نشد همين جا اطلاع دهيد تا روش ديگري را به شما معرفي نمايم.

*meisam*
03-02-2006, 05:19
انگار خراب شد كامپيوترم
اين يه ويروسه به نظر من توي كامپيوتر
اون تاپيك رو هم استفاده كردم ولي كار نداد
در هر صورت ممنون
ولي بايد ركاوري كنم
چون راه ديگه اي نيست
تا فردا كه همه ي برنامه هام درست بشه
و در آخر بازم ميگم از همتون ممنونم كه تا اينجا كمكم كرديد
:blush:

goldfish
04-02-2006, 03:10
m.r.m جان اکه مشکل مثلا در مورد اون دومی باشه یعنی وقتی خاموش میکنی بعد اینکه صفحه آبی میشه هنگ میکنه و دیگه به هیچ وجه خاموش نمیشه می خاستم بدونم دلیل این چیه و چه طوری رفع میشه
مرسی

MaFia
04-02-2006, 03:27
براي من كه حدود 5 ماه هست كه به جاي خاموش ري استارت ميشه
ويندوز عوض كردم
سي فرمت شده

خودم يادم نيست ولي فكر مي كنم از روزي بود كه از NTFS به Fat32 تبديل كردم و بعد ...

خب حالا براي اين موضوع رفتم باز NTFS كردم درايو سي رو
اما باز نشد و مشكل سر جاش هست

حالا باز با كلي تفكر :tongue:
فكر من به هيچ جا نمي ره جز اينكه مودم Cable كه با كارت Lan وصل هست شايد مادربورد جوري تنظيم هست كه خاموش نمي كنه شايد هم اصلا اين مورد نيست و همون Fat هست

مشخصات:
مادربرد: E1000 Pro
هارد: 20 مكستور درايو سي
هارد: 80 مكستور ساير درايو ها
سي پي يو : 2.8 فول

M.R.M
04-02-2006, 10:10
سلام دوستان عزيز.
در مورد سوال شما goldfish عزيز ، اگر منظورتان صفحه آبي رنگ مشهور Crash ويندوز نباشد و منظور شما همان صفحه اي باشد كه طبق روال عادي ويندوز براي عمليات Shutdown و Logoff و Restart طي ميشود ( كه منظور بنده نيز دقيقا همين ميباشد ) ، شما بايد مشكل را از چند لحاظ بررسي نماييد.
يا امكان دارد برنامه ها از حافظه سيستم به درستي خارج نشوند و باعث بروز چنين اتفاقي شوند ، كه ميتوانيد با نرم افزارهاي RAM Optimizer موجود به سادگي مشكل را برطرف نماييد و يا ممكن است عمليات پاكسازي PageFile در سيستم شما به درستي انجام نشود كه در آن حالت نيز ميتوانيد با يك ترفند رجيستري اين عمليات را متوقف سازيد و مشكل را برطرف نماييد ، يا ممكن است تعدادي از فايلهاي سيستمي شما آسيب شده باشند كه در اين صورت ممكن است با دستور SFC /scannow مشكل شما برطرف شود و چند مورد ديگر كه ممكن است دلايل سخت افزاري داشته باشد و بايد سخت افزارها را بررسي نماييد.
اما معمولا اين مشكل از فايلهاي ويندوزي ناشي ميشود و در بسياري از حالات دستور SFC مشكل را برطرف خواهد كرد ، در غير اين صورت بايد موارد ديگر را بررسي نماييد.
و اما در مورد مطلب Mafia عزيز ، با اجازه از ايشان در اين مورد نيز توضيحاتي به شرح زير وجود دارد :
استاد Mafia عزيز در خصوص Restart شدن ويندوز بعد از عمل Shutdown چندين احتمال وجود دارد كه خود شما بسياري از آنها را درست حدس زديد و من تنها آنها را يادآوري ميكنم :
1- نصب برخي نرم افزارهاي خاص باعث بروز چنين اشكالي در سيستم ميشود ، نرم افزارهايي مانند Roxio/Adeptec Easy CD / Direct CD و مواردي ديگر. اين نرم افزارها درايورهاي خاصي را براي شناسايي قطعات در سيستم اجرا ميكنند كه متاسفانه باعث بروز چنين مشكلي ميشوند. براي رفع اين مشكل ميتوانيد به سايت سازنده نرم افزار مراجعه كنيد و درايورهاي جديد آن را دريافت نماييد ( اكثر اين قبيل مشكلات در نرم افزارهاي Roxio از فايل CDRALW2K.SYS ناشي ميشود ).
2- فعال يا غير فعال بودن APM در ويندوز XP ميتواند باعث شود كه سيستم شما به جاي Shutdown شدن Restart گردد. گزارشات مختلفي از اين اشكال وجود دارد كه عده اي به علت فعال بودن APM به اين مشكل برخورده اند و عده اين نيز به علت غير فعال بودن آن به اين مشكل برخورده اند ، بررسي ها نشان داده است كه اين مشكل از BIOS مادربردهاي مختلف ميباشد كه ممكن است حالات متفاوتي را براي APM ايجاد گرداند.
3- اشكال كانكتورهاي USB روي مادربرد ميتواند باعث بروز چنين مشكلي شود. براي مثال با نصب دستگاههاي USB مانند انواع Flash Card Reader ها و ... ميتواند باعث بروز چنين مشكلي شود.
4- فعال بودن قابليت Wake on در مادربرد براي سيستمهاي كارتهاي شبكه و مودم ها و ... ميتواند باعث بروز چنين مشكلي شود.
5- وجود قابليت Hidden wake on در كارتهاي Ethernet كه در اكثر مادربردهاي امروزي وجود دارند.
6- نصب سخت افزارهاي خاصي كه چنين مشكلي را به وجود مي آورند مانند نوع خاصي از كيبوردها و موس هاي شركت Logitech كه باعث چنين اختلالي در سيستم ميشود.
7- نصب مودم USB با كابل Webstar DPX USB به مادربرد سيستم نيز ميتواند باعث بروز چنين اشكالي شود.
8- وجود اشكالي در فايلهاي مهم سيستمي كه در لحظه Shutdown باعث Crash سيستم ميشوند و اگر سيستم شما به نحوي تنظيم شده باشد كه در هنگام Crash ريستارت نمايد ، اين مشكل رخ خواهد داد و به جاي Shutdown سيستم Restart ميشود.
اينها موارد كلي بودند كه اين مشكل را گريبان گير سيستم ميكنند.
اما در مورد مشكل Mafia عزيز و رفع مشكل ايشان :
به نظر بنده ، همان طور كه خود شما نيز حدس زديد ، مشكل شما از LAN و تنظيمات آن ناشي ميشود. شما ابتدا بايد حتما Wake on را در تنظيمات مادربرد خود غير فعال نماييد ( البته در صورتي كه نيازي به آن نداريد ). حال نوبت به همان Hidden Wake on ميرسد كه در قسمت قبل به آن اشاره كردم.
اغلب كارتهاي شبكه اين قابليت را در خود گنجانده اند و بنابراين شما بايد آن را نيز در نظر داشته باشيد ، زيرا در اين حالت ويندوز است كه بايد تصميم گيري اوليه را انجام دهد كه آيا سيستم شما اجازه Shutdown دارد يا خير.
براي غير فعال كردن اين قابليت شما بايد ابتدا وارد قسمت Device Manager شده و بر روي كارت شبكه خود راست كليك نماييد و گزينه Properties را انتخاب نماييد.
سپس وارد شاخه Power Management شويد.
شما در اين قسمت بايد تنظيمات مورد نظر را انجام دهيد. مطمئن شويد تيك كنار عبارت Allow This Device To Bring The Computer Out Of Standby option غير فعال ميباشد.
اگر فعال بود آن را غير فعال نماييد. به تصوير زير توجه نماييد :

با توجه به اينكه مشكل شما ممكن است از كارت شبكه باشد بررسي اين قسمت ميتواند در رفع مشكل به شما كمك نمايد.
اما تمام آن گزينه هايي كه ذكر كردم نيز بايد در نظر داشته باشيد و در صورتي كه مشكل از اين ناحيه نبود بتوانيد آن را ريشه يابي نماييد.
اين مقاله از وبلاگ ويندوز نيز ميتواند در رفع اين مشكل به شما كمك نمايد :
اميدوارم مشكلتان برطرف شود.
هر سوال ديگري بود بنده در خدمت هستم.

goldfish
04-02-2006, 12:16
سلام M.R.M جان
آره منظور منم همون صفحه اي هستش كه طبق روال عادي ويندوز براي عمليات Shutdown و Logoff و Restart طي ميشود
اين مشكل واسه من چند وقته كه پيش اومده يعني تا قبل اين من به راحتي از تو ويندوز XP سيستم رو خاموش مي كردم ولي چند وقته كه به هيچ وجه از تو ويندوز XP خاموش نميشه و تا به اون صفحه آبي رنگ مي رسه و ميگه Windows is no shuting down بعد اون ديگه سيستم هنگ ميكنه و ديگه هيچ كاري نميشه كرد
اگه به نظز شما مشكل از فايلهاي سيتمي باشه كه اون بايد با همون دستوري كه ذكر كردين يا نصب ويندوز رفع بشه من هر دو كار رو انجام دادم ولي هيچ كدوم مشكل حل نكرد
و از اون لحاظي هم كه فرمودين كه ممكنه مشكل از اين باشه كه برنامه ها از حافظه سيستم به درستي خارج نشوند
بايد بگم از اونم نيست و من از اين لحاظ مشكلي ندارم
پس فقط يه حالت ميمونه كه مشكل من عمليات پاكسازي PageFile در سيستم باشه كه اگه لطف كنين و اون ترفندي كه گفته بودين بگين ممنون ميشم
اميد وارم مشكل از همون جا باشه و با يه ترفند حل شه
مرسي

saeed19
05-02-2006, 08:29
سلام دوستان
منم فكر كنم مشكلم مثل آقا ميثم هستش.
موقع shut down ويندوز به ظاهر تمام برنامه ها رو ميبنده ولي تو خود ويندوز ميمونه و بعد از چند دقيقه ميره به صفحه
آبي و بعد خاموش ميشه.
ممنون ميشم منم كمك كنيد.

safety
05-02-2006, 09:58
سلام به دوستان مخصوصاً M.R.M عزيز

با تشكر از راهنمايي هاي شما من هم اخيراً با همين مشكل مواجه شده ام و وقتي ويندوز xp را خاموش مي كنم در صفحه shutdown مي ماند و خاموش نمي شود اما در ويندوز 98 با اين صورت نيست. آنتي ويروس و آنتي اسپاي ور هم دارم.
البته يك سوال هم داشتم كه از تمام پورتهاي USB براي دوربين، دسته بازي، موس، كابل گوشي و بلوتوث استفاده كرده ام. ممكن است مربوط به اين مورد يا برنامه هاي مربوط به آنها باشد؟ ضمناً با قطع اتصال برخي از اينها در هنگام خاموش شدن باز هم اين مشكل باقي مي ماند.

از راهنمايي شما ممنونم.

M.R.M
05-02-2006, 13:31
سلام دوستان عزيز.
گويا مشكل عدم Shutdown ويندوز XP به يك مشكل شايع تدبيل شده است. بنابراين من سعي ميكنم به صورت مختصر اما گويا براي شما توضيحاتي را ارائه دهم كه اميدوارم بتوانيد با كمك اين توضيحات مشكل خود را برطرف نماييد.
در مورد سوال شما دوست عزيز ( goldfish ) ، در خصوص پاكسازي PageFile و بروز مشكل از جانب آن ، تنها در صورتي بايد بررسي نماييد كه قبلا كليد ClearPageFileAtShutdown را در رجيستري با عدد 1 مقدار دهي كرده باشيد و در واقع اين قابليت را فعال كرده باشيد ( قبلا در اين مورد در انجمن صحبت نموده ام ) ، بنابراين اگر شما چنين كاري انجام نداده باشيد ( با توجه به اينكه مقدار پيش فرض اين كليد 0 ميباشد ) مشكل شما نميتواند از اين ناحيه باشد.
و اما توضيحات :
شما دوستان عزيز بايد توجه داشته باشيد كه اين مشكل دلايل بسيار مختلف و گوناگوني ميتواند داشته باشد و تا به حال علل و دلايل مختلفي از آن گزارش شده است. اين دلايل شامل دلايل سخت افزاري و نرم افزاري ميباشند. در مورد عوامل سخت افزاري دقيقا مانند حالتي كه به جاي عمل Shutdown ، عمل Restart صورت ميگيرد ، شما بايد مواردي را كه در پست قبلي ام به آنها اشاره كردم در نظر بگيريد و با روش آزمايش تك تك پورتها و كانكتورهايي كه به دستگاه شما متصل ميباشد و ممكن است مشكل را به وجود آورده باشند ، عامل را شناسايي نماييد. پس از شناسايي كافي است به سايت سازنده سخت افزار مراجعه نماييد و جديدترين درايور مربوط به ويندوز XP را براي آن سخت افزار دريافت نماييد ، و يا با ارسال ايميلي به بخش پشتيباني آنها مشكل را با آنها در ميان بگذاريد ، آنها با فرستادن فايل درايور مخصوص مشكل شما را رفع خواهند كرد.
اما اگر مشكل سخت افزاري نباشد ميتوانيد موارد نرم افزاري را بررسي نماييد.
متاسفانه موارد نرم افزاري بسيار تنوع بيشتري از موارد سخت افزاري دارند و كار شناسايي آنها به سادگي سخت افزار امكان پذير نميباشد. ممكن است فايل خاصي از يك نرم افزار با فايل خاصي از ويندوز در حافظه تداخل پيدا نمايد و در هنگام Shutdown به علت عدم توانايي در تخليه حافظه باعث شود عمليات Shutdown متوقف شده و سيستم Hang نمايد و ...
اما توضيحات كلي به شرح زير ميتواند بسيار در رفع مشكل به شما كمك نمايد :
1- وجود يك Bug در ويندوز XP كه چنين مشكلي را به وجود مي آورد. ميتوانيد به سادگي با نصب سرويس پك 1 ويندوز XP اين مشكل را رفع نماييد ( توجه داشته باشيد كه تنها SP1 و نه SP2 ، علت اين امر را در ادامه ذكر ميكنم ).
2- وجود يك Bug در SP2 كه ميتواند چنين مشكلي را به وجود آورد ، به علت عدم توانايي سيستم در پشتيباني از Advanced Power Management يا همان APM كه در پست قبلي ام به آن اشاره داشتم. در اين حالت تنها كافي است يا SP2 را حذف نماييد و از SP1 استفاده نماييد و يا از روش رجيستري زير استفاده نماييد :
ابتدا ابزار Regedit را باز كرده و مسير زير را در آن بيابيد :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
سپس در صفحه سمت راست به دنبال كليدي با نام PowerDownAfterShutdown بگرديد ( اگر چنين كليدي وجود نداشت خود شما كليدي از نوع STRING‌ و با همين نام ايجاد كرده و مقدار 1 را براي فعال شدن به آن اختصاص دهيد ).
با يك بار Restart سيستم تغييرات اعمال شده و مشكل شما برطرف خواهد شد.
3- در حالت اجرا بودن و خارج نشدن برنامه اي خاص در حافظه در لحظه Shutdown ميتواند چنين مشكلي را ايجاد نمايد. براي اين منظور قبل از عمليات Shutdown با فشردن دكمه هاي Ctrl+Alt+Del و بررسي شاخه هاي Applications و Processes و End Task نمودن برنامه هايي كه احساس ميكنيد بايد ظاهرا بسته باشند ولي ابزار Task Manager چيز ديگري را نشان ميدهد ، ميتوانيد به سادگي مشكل را برطرف نماييد. كه البته بايد علت اينكه چرا برنامه از حافظه خارج نميشود را در قسمت تنظيمات برنامه جويا جويد.
4- عدم و يا تعريف ناصحيح و يا مشكل در درايور يك سخت افزار خاص در سيستم شما ميتواند باعث بروز چنين مشكلي شود. براي رفع اين مشكل به قسمت Device Manager مراجعه كنيد و از تعريف بودن تمامي سخت افزارهاي اصلي سيستم خود مطمئن شويد. همواره سعي كنيد از جديدترين درايورها براي نصب سخت افزارهاي خود استفاده نماييد.
5- يكي ديگر از دلايل شايع بروز اين مشكل وجود صفحه Welcome Screen ميباشد. براي اينكه اين صفحه نمايش داده نشود ميتوانيد مراحل زير را انجام دهيد :
وارد Control Panel شويد و بر روي آيكن User Accounts دوبار كليك نماييد.
بر روي عبارت Change The Way Users Log On or Off‌ كليك نماييد.
تيك كنار عبارت Use the Welcome Screen را حذف نماييد و بر روي دكمه Apply Options كليك نماييد تا تغييرات اعمال شود.
به اين ترتيب اگر مشكل شما از ناحيه اين صفحه باشد رفع خواهد شد.
6- وجود كيبوردهاي USB نيز ممكن است چنين مشكلي را به وجود آورند. براي رفع مشكل ميتوانيد از يك آداپتور مبدل USB به PS/2 استفاده نماييد تا مشكل برطرف شود.
7- كارت هاي گرافيك با چيپ ست Nvidia نيز در برخي موارد ديده شده است كه چنين مشكلي را به وجود مي آورند. براي رفع مشكل كافي است در ابتدا جديدترين درايور مربوط به مدل كارت گرافيك خود را از سايت سازنده دريافت و نصب نماييد و سپس به قسمت Services ويندوز ( در RUN تايپ كنيد services.msc و اينتر را بزنيد ) مراجعه كرده و سرويس Driver Helper را در حالت Stop قرار دهيد. به اين ترتيب مشكل برطرف خواهد شد.
8- وارد قسمت Device Manager شويد و زير شاخه قسمت My Computer را مشاهده نماييد. در اين قسمت تنظيمات مربوط به Advanced Configuration and Power Interface يا همان ACPI‌ قرار دارد. روي آن دوبار كليك نماييد تا قسمت Properties آن ظاهر گردد. اگر در قسمت Manufacture آن عبارت Standard PC و يا Standard Computer قرار داشت ، ميتوانيد از عدم وجود اشكال در ACPI مطمئن شويد. اما اگر گزينه هاي ديگري در ان قسمت مشاهده كرديد بايد به تنظيمات BIOS دستگاه خود مراجعه نماييد و يا موارد مربوط به به روز كردن آن قسمت را از طريق سي دي مادربرد خود و كاتالوگ آن دنبال نماييد. اگر مشكل از اين قسمت باشد رفع خواهد شد.
9- نصب قابليت پشتيباني از زبانهاي آسيايي و انتخاب Input Method Editor (IME) به حالت حالت پيش فرض در زبانها نيز ممكن است چنين مشكلي را به وجود آورد ( طبق گزارش Microsoft ). نصب سرويس پك 1 به سادگي اين مشكل را برطرف ميكند.
10- در پايان به موارد سخت افزاري مهمي كه در ايجاد اين مشكل به نحوي نقش دارند اشاره ميكنم :
بارگذاري فايل DEVLDR32.EXE در ويندوز كه با نصب و تعريف كارت صوتي Creative Live و درايورهاي SBLive مربوط به آن ايجاد ميگردد.
CD-Rom مدل Samsung 24x .
درايو دي وي دي رايتر مدل Pioneer DVR-106 or DVR-108 .
مودم هاي مدل Intel Ambient HaM و Creatix V.90 Ham PCI و Billion BIPAC PCI Passive ISDN-card .
مادربردهاي ASUS مدلهاي Asus P2B-F, P2B-VM, or P2L97 ( اشكال در عدم فعال سازي ACPI در هنگام نصب ويندوز كه شما ميتوانيد با نصب دستي مشكل را رفع نماييد ).
موسهاي شركت Logitech .
انواع كيبوردها و موسهاي USB .
كارتهاي گرافيك مدل Hercules 3D Prophet 4500 و يا كارتهايي با چيپ ست Kyro II .
انواع سخت افزارهاي خارجي كه از طريق USB با سيستم در ارتباط هستند.
سخت افزار USB ، Lexar Media Combo Digital Film Reader ( اشكال در فايل SAUSB.SYS )
در تمام اين موارد سخت افزاري شما بايد از سايت پشتيبان شركت سازنده كمك بگيريد.

دوستان عزيز همان طور كه مشاهده ميكنيد علل و عوامل بسيار مختلفي براي اين اشكال در ويندوز XP وجود دارد كه تماما در سيستمهاي مختلف متفاوت ميباشد.
بنابراين خود شما عزيزان هستيد كه بايد مشكل را ريشه يابي و برطرف نماييد. اميدوارم اين مقاله بتواند شما را در اين راه كمك نمايد. تنها بايد سعي كنيد و صبر كافي براي ريشه يابي مشكل را داشته باشيد.
ضمنا استفاده از Repair در ويندوز XP نيز ( اگر مشكل سخت افزاري نباشد ) ممكن است بتواند به سادگي مشكل شما را برطرف نمايد. متاسفانه در اين حالت دوستاني كه روش نصب مجدد ويندوز را امتحان و پيشنهاد ميكنند قطعا در آينده مجددا با مشكل مواجه خواهند شد و تنها ممكن است مشكل آنها به صورت موقت برطرف شود. زيرا وجود اين مشكل همان طور كه مقاله مشاهده ميكنيد اگر در سيستمي وجود داشته باشد ، با آن سيستم همراه ميباشد و بنابراين همواره شما بايد در انتظار برخورد با چنين مشكلي باشيد. سعي كنيد روشهاي پيشنهادي در اين مقاله را تك به تك بررسي نماييد و نتيجه را ثبت نماييد. انجام تمامي مراحل با يكديگر هيچ كمكي به شما نخواهد كرد و چه بسا مشكلات بعدي را نيز براي شما ايجاد خواهد كرد ، بنابراين مرحله به مرحله پيش رويد. پس توصيه اكيد ميكنم سعي كنيد مشكل را ريشه يابي نماييد و در رفع آن بكوشيد.
حدسيات خود را در مورد احتمال مشكل با كمك اين مقاله دنبال نماييد و سعي در يافتن سر نخ مشكل باشيد. اگر موردي يافتيد و نتوانستيد آن را بررسي دقيق نماييد ، در اينجا اعلام نماييد تا من ساير دوستان عزيزم در حد توانمان شما را راهنمايي نماييم.
اميدوارم اين مقاله براي شما دوستان عزيزم مفيد باشد و بتوانيد نهايت استفاده را از آن برده و مشكل خود را برطرف نماييد :happy: .
باز هم اگر سوالي بود بنده در خدمت هستم.

goldfish
07-02-2006, 11:45
سلام
M.R.M ممنون حل شد :biggrin: :happy: :rolleye: :blush: :happy: :biggrin: :biggrin:
مال من از درايور كارت گرافيك بود بعد اين كه جديد ترين درايور رو از سايتش دانلود كردم و نصب كردم مشكلش حل شد
وقتي خاموش كردم هم چين كه خاموش شد جيگرم حال اومد
بازم از كمك شما تشكر ميكنم خيلي كمك كردين و يكي از مشكلاتي كه خيلي اعصب خورد كن و حال گير بود رو واسه من حل كردين ممنون

mania-lotfi
08-02-2006, 11:28
سلام
مي شه به سوال منم جواب بدين.
كامپيوتر من هيچ مشكلي نداره فقط موقع خاموش كردن صفحه سياه it is now safe to turn off مي ياد در صورتي كه قبلا خود به خود خاموش ميشد.
چي كار كنم اين صفحه نياد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

M.R.M
08-02-2006, 12:54
سلام دوستان عزيز.
از محبت شما goldfish عزيز بسيار سپاسگذارم و بسيار خوشحالم از اينكه مشكل شما برطرف شده است.
و اما در مورد سوال شما دوست عزيز ( mania-lotfi ) ، ضمن تبريك به ورود شما به انجمنهاي پي سي ورلد ، بايد بگويم كه در اين مورد بارها در انجمن بحث شده است و اگر جستجو ميكرديد مطالب مفيدي را بدست مي آورديد. اما با توجه به اينكه در اين تاپيك بيشتر راجع به اين موضوع بحث شده است ، من توضيحاتي را براي شما ذكر ميكنم كه اميدوارم در رفع مشكلتان موثر باشد.
در خصوص اين مشكل نيز چند احتمال وجود دارد اما مهمترين و شايع ترين علتي كه آن را به وجود مي آورد فعال و يا غير فعال بودن قابليت APM يا Advanced Power Management ميباشد. معمولا غير فعال بودن اين قابليت است كه باعث بروز چنين مشكلي ميشود ، اما گزارشهايي نيز از فعال بودن اين قابليت و بروز مشكل وجود دارد. بنابراين شما بايد هر دو حالت را مد نظر قرار دهيد.
در ابتدا من فرض ميكنم در سيستم شما قابليت APM غير فعال ميباشد. براي فعال كردن اين قابليت مراحل زير را انجام دهيد :
از طريق منوي Start وارد Control Panel شويد.
روي آيكن Power Options دو بار كليك نماييد ( كنترل پنل حتما بايد در حالت كلاسيك باشد ).
وارد شاخه APM شويد.
تيك كنار عبارت Enable Advanced Power Management Support را فعال كرده و بر روي OK كليك نماييد.
به اين ترتيب بايد مشكل شما برطرف شود.
در اين حالت توجه داشته باشيد كه ممكن است شاخه AMP در قسمت Power Options ديده نشود ، كه اين به علت استفاده از مونيتورهاي چندگانه در سيستم ميباشد. معمولا وقتي كاربري با چنين مشكلي مواجه ميشود اين قسمت در آنجا وجود دارد و با انجام همين مراحل ساده مشكل برطرف خواهد شد.
اما اگر قسمت APM وجود نداشت ، شما بايد روشهاي ديگري را امتحان نماييد.
تنظيمات اشتباه BIOS سيستم و نيز آسيب ديدگي در CMOS نيز ميتواند باعث بروز چنين مشكلي گردد. بنابراين قسمتهاي مختلف تنظيمات BIOS سيستم خود را نيز بررسي نماييد.
عامل بعدي كه ميتواند اين مشكل را ايجاد نمايد مسئله پشتيباني سيستم شما از ACPI يا همان Advanced Configuration and Power Interface ميباشد. اگر سيستم شما از ACPI پشتيباني نكند نيز چنين مشكلي رخ خواهد داد.
براي تعيين اين كه آيا سيستم شما از ACPI پشتيباني ميكند يا خير مراحل زير را انجام دهيد :
ابتدا وارد قسمت Device Manager شويد.
در ليست روي علامت مثبت كنار گزينه Computer كليك نماييد تا زير مجموعه هاي آن به نمايش در آيد.
سپس دقت نماييد كه آيا گزينه اي مشابه با يكي از اسامي زير مشاهده ميكنيد يا خير :
ACPI Multiprocessor PC
ACPI Uniprocessor PC
Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC
Compaq SystemPro Multiprocessor or 100% Compatible
MPS Uniprocessor PC
MPS Multiprocessor PC
Standard PC
اگر در آن قسمت يكي از اين گزينه ها را مشاهده نماييد نشاندهنده اين است كه سيستم شما ACPI-compliant ميباشد و از ACPI پشتيباني ميكند ، در غير اين صورت بالعكس.
اگر سيستم شما ACPI-compliant بود يعني از ACPI پشتيباني ميكرد ، شما بايد مراحل زير را انجام دهيد :
وارد Control Panel شويد و روي ابزار Add or Remove Programs دو بار كليك نماييد.
در ليست نرم افزارهايي كه نصب كرده ايد اگر گزينه هاي زير وجود داشتند آنها را حذف نماييد :
Logitech mouse drivers
Adaptec/Roxio software
Zone Alarm
سپس حتما قسمت Process ابزار Task Manager را نيز بررسي نماييد تا فايلي از اين برنامه ها در حالت اجرا نباشد. اگر بود آن را به صورت دستي متوقف نماييد ( End Task نماييد ).
سپس سيستم خود را Shutdown نماييد.
اگر مشكل همچنان وجود داشت در اين صورت بايد سخت افزارهاي خود را بررسي نماييد ، يكي از شايع ترين دلايل بروز اين مشكل وجود هاردهاي SATA در سيستم ميباشد و عدم هماهنگي آنها با ساير سخت افزارها ، بنابراين اين مورد را نيز مد نظر قرار دهيد.
اما اگر سيستم شما ACPI-compliant نبود ، مجبور خواهيد شد Microsoft ACPI Driver را نصب نماييد كه كمي كار دشوار و البته وقت گيري ميباشد.
من توصيه ميكنم شما تا به همين قسمت مقاله مراحل را پيگيري نماييد و نتايج كار خود را اعلام كنيد.
اگر به مشكلي برخورديد يا جايي از مقاله نامفهوم بود حتما بگوييد تا بنده و ساير دوستان عزيزم در حد توانمان شما را راهنمايي نماييم.
براي يافتن اطلاعات تكميلي تر ميتوانيد به اين مقاله از سايت Microsoft نيز مراجعه نماييد :
هر سوالي بود حتما مطرح نماييد.

mania-lotfi
09-02-2006, 14:21
با تشكر از توضيحات مفيد شما جناب M.R.M
مشكل كامپيوترم برطرف شد.همون مورد اول حلش كرد.

يك سوال ديگه هم داشتم.
هر وقت ويندوز عوض ميكنم چراغ Num Lock موقع بالا اومدن سيستم روشن هستش ولي توي صفحه welcome خاموش ميشه و بايد دستي روشنش كنم.
بعدش وقتي يه مدتي از عمر ويندوزم ميگذره ديگه روشن مي مونه.
نمي شه از همون ابتدا كاري كرد كه روشن بمونه.

mpsjavad
09-02-2006, 17:22
با سلام ..

با تشكر از اطلاعات مفيد محمد رضا عزيز :)

هر وقت ويندوز عوض ميكنم چراغ Num Lock موقع بالا اومدن سيستم روشن هستش ولي توي صفحه welcome خاموش ميشه و بايد دستي روشنش كنم.
بعدش وقتي يه مدتي از عمر ويندوزم ميگذره ديگه روشن مي مونه

==============++=================
موقع ورود به ويندوز كليد هاي Numlock - Capslock- ScrollLock به دلخواه شما روشن شوند
==============++=================

موفق باشيد .

mania-lotfi
09-02-2006, 20:26
سلام
آقاي mpsjavad مسيري رو كه فرمودين رفتم .عدد 2 نوشته شده بود
اما مشكل من همچنان باقيه.
هيچكدوم از عددهاي ديگه هم كه نوشته بودين و امتحان كردم كار نمي كنن

M.R.M
10-02-2006, 10:46
سلام دوست عزيز ( mania-lotfi ).
بسيار خوشحال هستم كه مشكل اول شما برطرف شده است :happy: .
ضمن تشكر از دوست عزيزم محمدجواد به سبب معرفي لينك ، بايد بگويم كه قاعدتا زماني كه چنين مشكلي در سيستم پيش مي آيد همان ترفند رجيستري كه دوست عزيزم محمدجواد معرفي و ذكر كردند مشكل را برطرف ميكند ، اما با توجه به اينكه اين ترفند در سيستم شما قابل به صورت پيش فرض در حالت اجرايي ميباشد و مشكل شما كماكان باقي است ، ميتوانيد روش زير را امتحان نماييد:
در اين روش ما يك اسكريپت بسيار ساده ايجاد ميكنيم كه در شروع ويندوز به صورت خودكار به كليد NumLock دستور روشن شدن را بدهد و به اين ترتيب ديگر نيازي نخواهد بود شما هر بار آن را به صورت دستي روشن نماييد ( در پايان عوامل بروز مشكل را نيز بررسي خواهيم كرد ).
براي شروع ابزار Notepad را اجرا نماييد.
عبارات زير را عينا كپي نموده و در آن پيست نماييد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فايل را با نامي دلخواه و با پسوند vbs ذخيره نماييد ( براي مثال numlockon.vbs ).
حال نوبت به اجرايي كردن پروژه ميرسد.
فايل numlockon.vbs را به پوشه Startup كاربر يا كاربران مورد نظر در سيستم انتقال دهيد. پوشه Startup در مسيري شبيه مسير زير قرار دارد :
C:\Documents and Settings\"User Name" \Start Menu\Programs\Startup
كه به جاي واژه User Name نام كاربري مورد نظر نوشته شده است.
اگر ميخواهيد اين فايل براي كاربري خاص اجرا گردد آن را بايد به پوشه Startup همان كاربر انتقال دهيد ، اما اگر ميخواهيد اين فايل براي تمام كاربران سيستم اجرا گردد كافي است آن را به پوشه Startup در مسير زير انتقال دهيد :
Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup
به اين ترتيب با هر بار اجراي ويندوز و به محض ورود شما به آن اين اسكريپت اجرا شده و مشكل شما برطرف خواهد شد.
توجه داشته باشيد كه براي اجراي اين اسكريپت حتما بايد در سيستم شما قابليت اجراي فايلهاي اسكريپت فعال باشد، در غير اين صورت اسكريپت اجرا نخواهد شد.
روش ديگري نيز براي اجراي اين اسكريپت وجود دارد و آن استفاده از Group Policy ويندوز ميباشد. با توجه به دشواريها و پيچيدگيهاي اين روش فعلا از ذكر آن خودداري ميكنم.
با انجام همين مراحل ساده مشكل شما به احتمال بسيار زياد برطرف خواهد شد.
و اما بحث پيرامون علت به وجود آمدن چنين مشكلي :
اين مشكل دلايل مختلفي ميتواند داشته باشد ، يكي از عام ترين آنها احتمال آلوده شدن سيستم به تروجان و يا ويروس است كه مسلما در اين قبيل مشكلات جدي ترين و شايع ترين احتمال همين است. در اين حالت معمولا ذكر فايل مخرب بسيار بهتر ميباشد. اين قبيل فايلهاي مخرب به سادگي با ايجاد يك كليد مشكوك در آدرس RunOnce در رجيستري ويندوز ميتوانند چنين مشكلاتي را به وجود آورند. بنابراين شما ميتوانيد با كنترل كليدهاي آن قسمت و حذف موارد مشكوك مشكل را برطرف نماييد ( البته به هيچ عنوان در اين مورد سرخود عمل نكنيد و بهتر است در مورد كليدهاي مشكوك قبل از هر اقدامي با دوستان عزيزم در انجمن مشورت نماييد ).
علت ديگر ممكن است از سخت افزار شما ( كه در اينجا نوع كيبورد شما ميباشد ) منشا داشته باشد ، براي مثال كيبورد شما داراي امكانات خاصي است كه براي فعال شدن حتما نياز به نصب درايورهاي مخصوص آن را در ويندوز دارد و با توجه به اينكه ويندوزاغلب كيبوردها را به صورت پيش فرض و استاندارد شناسايي ميكند ، ممكن است اين اشكال بروز كند.
علت بعدي وجود تنظيمات خاصي براي كيبورد در قسمت BIOS دستگاه ( با توجه به نوع مادربرد شما ) ميباشد. با كنترل موارد آن قسمت نيز ممكن است بتوانيد مشكل خود را ريشه يابي و برطرف نماييد.
علت بعدي وجود درايور ناهماهنگ در شناسايي كيبورد در ورژنهاي مختلف ويندوز ميباشد ، اگر ويندوز XP شما قديمي باشد و كيبور شما جديد ، ميتوانيد با نصب SP1 و يا SP2 مشكل را برطرف نماييد. دقيقا عكس اين حالت نيز امكان پذير است. ويندوز شما جديد و با SP2 ميباشد و كيبورد شما كمي قديمي. در اين حالت با حذف SP2 مشكل برطرف خواهد شد. و حالات اينچنيني كه تماما گزارش شده اند و كاربران مختلف با انجام مراحلي كاملا متفاوت توانسته اند مشكل را برطرف نمايند.
در هر صورت اميدوارم اين مشكل شما نيز برطرف گردد :happy: .
باز هم اگر سوالي بود حتما مطرح نماييد.

mania-lotfi
10-02-2006, 11:57
با سلام خدمت شما آقاي M.R.M
كدي رو كه فرموديد كپي كردم و در مسير مورد نظر هم قرار دادم.
نتيجه اش اين شد كه به جاي يك بار بايد 2 بار numlock رو روشن مي كردم.يك بار توي صفحه welcome و يك بار موقعي كه وارد حساب كاربري خودم مي شدم. مجبور شدم از اونجا برش دارم.

مثل اينكه كليد numlock خيال روشن شدن نداره!!!!

moji643
11-06-2008, 20:34
سلام دوستان عزيز.
از محبت شما goldfish عزيز بسيار سپاسگذارم و بسيار خوشحالم از اينكه مشكل شما برطرف شده است.
و اما در مورد سوال شما دوست عزيز ( mania-lotfi ) ، ضمن تبريك به ورود شما به انجمنهاي پي سي ورلد ، بايد بگويم كه در اين مورد بارها در انجمن بحث شده است و اگر جستجو ميكرديد مطالب مفيدي را بدست مي آورديد. اما با توجه به اينكه در اين تاپيك بيشتر راجع به اين موضوع بحث شده است ، من توضيحاتي را براي شما ذكر ميكنم كه اميدوارم در رفع مشكلتان موثر باشد.
در خصوص اين مشكل نيز چند احتمال وجود دارد اما مهمترين و شايع ترين علتي كه آن را به وجود مي آورد فعال و يا غير فعال بودن قابليت APM يا Advanced Power Management ميباشد. معمولا غير فعال بودن اين قابليت است كه باعث بروز چنين مشكلي ميشود ، اما گزارشهايي نيز از فعال بودن اين قابليت و بروز مشكل وجود دارد. بنابراين شما بايد هر دو حالت را مد نظر قرار دهيد.
در ابتدا من فرض ميكنم در سيستم شما قابليت APM غير فعال ميباشد. براي فعال كردن اين قابليت مراحل زير را انجام دهيد :
از طريق منوي Start وارد Control Panel شويد.
روي آيكن Power Options دو بار كليك نماييد ( كنترل پنل حتما بايد در حالت كلاسيك باشد ).
وارد شاخه APM شويد.
تيك كنار عبارت Enable Advanced Power Management Support را فعال كرده و بر روي OK كليك نماييد.
به اين ترتيب بايد مشكل شما برطرف شود.
در اين حالت توجه داشته باشيد كه ممكن است شاخه AMP در قسمت Power Options ديده نشود ، كه اين به علت استفاده از مونيتورهاي چندگانه در سيستم ميباشد. معمولا وقتي كاربري با چنين مشكلي مواجه ميشود اين قسمت در آنجا وجود دارد و با انجام همين مراحل ساده مشكل برطرف خواهد شد.
اما اگر قسمت APM وجود نداشت ، شما بايد روشهاي ديگري را امتحان نماييد.
تنظيمات اشتباه BIOS سيستم و نيز آسيب ديدگي در CMOS نيز ميتواند باعث بروز چنين مشكلي گردد. بنابراين قسمتهاي مختلف تنظيمات BIOS سيستم خود را نيز بررسي نماييد.
عامل بعدي كه ميتواند اين مشكل را ايجاد نمايد مسئله پشتيباني سيستم شما از ACPI يا همان Advanced Configuration and Power Interface ميباشد. اگر سيستم شما از ACPI پشتيباني نكند نيز چنين مشكلي رخ خواهد داد.
براي تعيين اين كه آيا سيستم شما از ACPI پشتيباني ميكند يا خير مراحل زير را انجام دهيد :
ابتدا وارد قسمت Device Manager شويد.
در ليست روي علامت مثبت كنار گزينه Computer كليك نماييد تا زير مجموعه هاي آن به نمايش در آيد.
سپس دقت نماييد كه آيا گزينه اي مشابه با يكي از اسامي زير مشاهده ميكنيد يا خير :
ACPI Multiprocessor PC
ACPI Uniprocessor PC
Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC
Compaq SystemPro Multiprocessor or 100% Compatible
MPS Uniprocessor PC
MPS Multiprocessor PC
Standard PC
اگر در آن قسمت يكي از اين گزينه ها را مشاهده نماييد نشاندهنده اين است كه سيستم شما ACPI-compliant ميباشد و از ACPI پشتيباني ميكند ، در غير اين صورت بالعكس.
اگر سيستم شما ACPI-compliant بود يعني از ACPI پشتيباني ميكرد ، شما بايد مراحل زير را انجام دهيد :
وارد Control Panel شويد و روي ابزار Add or Remove Programs دو بار كليك نماييد.
در ليست نرم افزارهايي كه نصب كرده ايد اگر گزينه هاي زير وجود داشتند آنها را حذف نماييد :
Logitech mouse drivers
Adaptec/Roxio software
Zone Alarm
سپس حتما قسمت Process ابزار Task Manager را نيز بررسي نماييد تا فايلي از اين برنامه ها در حالت اجرا نباشد. اگر بود آن را به صورت دستي متوقف نماييد ( End Task نماييد ).
سپس سيستم خود را Shutdown نماييد.
اگر مشكل همچنان وجود داشت در اين صورت بايد سخت افزارهاي خود را بررسي نماييد ، يكي از شايع ترين دلايل بروز اين مشكل وجود هاردهاي SATA در سيستم ميباشد و عدم هماهنگي آنها با ساير سخت افزارها ، بنابراين اين مورد را نيز مد نظر قرار دهيد.
اما اگر سيستم شما ACPI-compliant نبود ، مجبور خواهيد شد Microsoft ACPI Driver را نصب نماييد كه كمي كار دشوار و البته وقت گيري ميباشد.
من توصيه ميكنم شما تا به همين قسمت مقاله مراحل را پيگيري نماييد و نتايج كار خود را اعلام كنيد.
اگر به مشكلي برخورديد يا جايي از مقاله نامفهوم بود حتما بگوييد تا بنده و ساير دوستان عزيزم در حد توانمان شما را راهنمايي نماييم.
براي يافتن اطلاعات تكميلي تر ميتوانيد به اين مقاله از سايت Microsoft نيز مراجعه نماييد :
هر سوالي بود حتما مطرح نماييد.

سلام دوست عزیز
ممنون از زحماتتون

راستش من هم این مشکل رو دارم . یعنی بعد از اینکه سیستم رو خاموش میکنم به این مشکل بر میخورم. it is now safe to turn off
این مشکلو قبلا نداشتم وقتی که ویندوز رو عوض کردم به این مشکل برخوردم.

من همه ی کارهایی رو که گفته بودین رو انجام دادم ولی باز هم این مشکلو دارم.
در ضمن سیستمم از ACPI هم پشتيباني میکنه و هیچ کدوم از برنامه هایی رو هم که گفتید روی سیستمم نصب نیست.

ممنون میشم که جوابم رو بدین.

باز هم خیلی مرسی

mench
30-06-2008, 23:08
سلام
وقتي مي خوام كامپيوتر رو خاموش كنم و دكمه turn off رو ميزنم هرچقدر منتظر ميشم خاموش نميشه!ميرم log off كنم بازم كار نميكنه.فقط وقتي كه ميزنم switch user و ياstand by كار ميكنه!وقتي به بهانه عوض كردن يوزر محيط ويندوز رو ترك ميكنم از اونجا ميتونم خاموش كنم.
دوستان توجه داشته باشيد كه منم سيستم مكانيك پروفشنال دارم.
لطفا كمك كنيد نميخام اين ويندوز رو عوض كنم!

behfar1386
05-01-2011, 00:50
با سلام خدمت همه ی دوستان
من چند روزیه که با سیستمم مشکل پیدا کردم.شرح دادنش خیلی طولانی از این جهت عذر این جانب رو بپذیرید .ممنون
یه ماه بعد از ارتقا سیستمم دیگه standby نمی رفت ولی چون نیاز نداشتم کاری نکردم.تا حدود یه ماه پیش که بهش نیاز پیدا کردم فهمیدم مشکل می تونه در تنظیمات bios باشه ولی وقتی چک کردم دیدم اصلا قسمت power managwment نداره در قسمت های دیگه هم با تغییراتی که دادم افاقه نشد اما تنظیمات رو به اولش برگردوندم.و دیگه کاری نداشتم تا اینکه (نمی دونم در حال چه کاری بودم که) انتی ویروسم (bitdefender2010) غیر فعال شد و دوباره شروع کرد به نصب شدن!کارم که تموم شد دیدم به جای اینکه خاموش شه ری استارت می شه .در جایی یکی گفته بود برین تو option my computer و در قسمت advance تیک ری استارت اتوماتیکلی رو بردارین اگر بعد از خاموش شدن پیغام fatal error اومد بدونین تداخل نرم افزاری دارین.و چنین نیز بود:13: !!!
گفتم شاید به خاطره bitD باشه unistall کردم ولی مشکل همچنان باقی بود !!به چنگ و دندون دوبارهnorton 2008 رو نصب و اپدیت کردم ولی ویروسی که باعث این مشکل باشه نبود!!
اقا ما هر کاری کردیم از disk defregment تا تعمیر کردن رجیستری و ... کردم درست نشد که نشد
با گرفتن اطلاعات از اینترنت متوجه شدم که ممکنه از درایور ها باشه.دیدم درایور Ethernet م زرد شده.حتما اونای دیگه هم باید اپدیت بشن.با گرفتن 4 5 تا اپدیتر بالاخره یکیو پیدا کردم که بدون کد رجیستری دانلود کنه.بعد 4 5 مورد رو که خطا گرفته بود دانلود و نصب کردم .حالا دیگه کامپیوتر به جای ری استارت کردن می ره رو صفحه مرگ(fatal erroe) :32:دیگه واقعا نمی دونم چی کار کنم!!! :9:حتی نرمافزارای ....bluescreenو dr watson هم کمکی نکرد (ارور dr watson این بود
((Symbol file could not be found. Defaulted to export symbols for C:\WINDOWS\system32\WININET.dll
فک می کنم گزینه اخر تعویض ویندوز باشه که بفهمیم مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری.
ایا راه حل دیگه ای وجود داره چون تعویض ویندوز خیلی سختمه؟؟؟
درضمن نکته ی قابل توجه اینکه در زمان تحویل سیستم گفتن که دکمه پاورتون نشد درست کنیم و بعضی اوقات فرومیره!!واینکه اگر دگه پاور رو بد می زدیم صدای ناهنجاری از سیستم میومد ولی الان همیشه صدا می ده.(البته فک کنم مال گردو خاک روی فن باشه که باید تمیز شه)
اگر سریع تر جواب بدین خیلی ممنون می شم .(همین الانم با درس نخوندنم چندتاازامتحانای ترمم رو بد دادم:41:)
واقعا ممنونم که وقت می زارین و مشکلاتمون رو حل می کنین انشاالله خدا اجرتونو بده.