PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای سی پی یو

Dr.Hate
17-03-2009, 16:41
شیش هفت ماهه سیستم جمع کردم دمای سی پی یو از اون اول 60 بود البته از 50 به 60 میرسه
سی پی یو: Core 2 Dou E4500
این CPU چرا اصلا تو بازار دیگه نیست
میگن دمای این سی پی یو باید 40 باشه میگم نکنه بخاطر همین عیب از بازار جمع شده؟ :18:

راستی دیگه الان موقع عوض کردنه خمیره؟؟؟ من از تهرانم اما اصلا اطلاعی ندارم که از کجا باید بخرم و اصلا از چه نوعی بخرم میشه اسمشو بگید؟ و ادرس بگید بازار رضا داره؟

صفحه ابی هم که دارم البته زیاد نیست وقتی با 2 یوزر 2 تا بازی سنگین اجرا شه هر دو هم در حاله اجرا صفحه مرگ میاد
core 2 dou e4500
ram 1 patriot
main dg33fb intel
power 450 green

alborz_k
17-03-2009, 16:59
شیش هفت ماهه سیستم جمع کردم دمای سی پی یو از اون اول 60 بود البته از 50 به 60 میرسه
سی پی یو: Core 2 dou e4500
این cpu چرا اصلا تو بازار دیگه نیست
میگن دمای این سی پی یو باید 40 باشه میگم نکنه بخاطر همین عیب از بازار جمع شده؟ :18:

راستی دیگه الان موقع عوض کردنه خمیره؟؟؟ من از تهرانم اما اصلا اطلاعی ندارم که از کجا باید بخرم و اصلا از چه نوعی بخرم میشه اسمشو بگید؟ و ادرس بگید بازار رضا داره؟

صفحه ابی هم که دارم البته زیاد نیست وقتی با 2 یوزر 2 تا بازی سنگین اجرا شه هر دو هم در حاله اجرا صفحه مرگ میاد
core 2 dou e4500
ram 1 patriot
main dg33fb intel
power 450 green
سلام. دمای پردازنده خیلی خیلی بالاست و کلأ غیر طبیعیه!! باید زود تر از این ها به فکر حل مشکل می افتادی!! ممکنه که فن رو بد بسته باشی و یا خمیر سیلیکون نداشته باشه!!
6 ماه برای تعویض خمیر سیلیکون خیلی زود و غیز ضروریه!! می تونه بیش از این ها کار کنه!!

rocket
17-03-2009, 17:36
سلام
شما احیانا اور نکردی!؟
ارور صفحه آبی هم احتمالا به خاطر رمه!

Dr.Hate
17-03-2009, 18:09
البته که این مشکل رو با اساتید همین سایت (البته با یه ایدیه دیگه) همون 6 ما قبل بیان کردیم ولی به نتیجه ای نرسیدیم
فن مشکلی نداره درست بسته شده
اور هم نکردم

rocket
17-03-2009, 19:19
ممکنه مشکل از پاور باشه.......مثلا شاید یکی دو دهم ولت بیشتر برق بده!

avecina.ir
17-03-2009, 19:32
سلامم...
البته که این مشکل رو با اساتید همین سایت (البته با یه ایدیه دیگه) همون 6 ما قبل بیان کردیم ولی به نتیجه ای نرسیدیم
فن مشکلی نداره درست بسته شده
اور هم نکردم
این پردازنده مشکلی نداشته که بخواد جمع شه.... ولی جزو سری ابتدایی معماری Core و 65nmهستش که اووومد بازار((Conroe , Allendale.یادش به خیر)
بنظر من اول مطمئن شو که کارکردش توووی ویندوز عادیه و بار بیخودی روووش نیستش بعدش چند کار میتونی بکنی یکی آپگرید بایوس مادربوردته اگه موثر نبود یگ فن قویتر واسش انتخاب کن

Dr.Hate
17-03-2009, 23:43
سلامم...
این پردازنده مشکلی نداشته که بخواد جمع شه.... ولی جزو سری ابتدایی معماری Core و 65nmهستش که اووومد بازار((Conroe , Allendale.یادش به خیر)
بنظر من اول مطمئن شو که کارکردش توووی ویندوز عادیه و بار بیخودی روووش نیستش بعدش چند کار میتونی بکنی یکی آپگرید بایوس مادربوردته اگه موثر نبود یگ فن قویتر واسش انتخاب کن

کارکرد عادیه
system idle process هم وضعیت خوبی داره
فقط یه چی برای من عجیبه : سیستم رو بعد از 10 روز هم روشن کنم بهترین دمایی رو که نشون میده پنجاهه !!
مگه میشه؟ توی 30 ثانیه دما اینقدر بالا بره البته کمتر از 30 ثاتیه از روشن کردن سیستم تا رفتن به بایوس یا رفتن به ویندوز دیدن دما با everest !!!

بایوس هم اپگرید شده

alborz_k
18-03-2009, 00:56
کارکرد عادیه
system idle process هم وضعیت خوبی داره
فقط یه چی برای من عجیبه : سیستم رو بعد از 10 روز هم روشن کنم بهترین دمایی رو که نشون میده پنجاهه !!
مگه میشه؟ توی 30 ثانیه دما اینقدر بالا بره البته کمتر از 30 ثاتیه از روشن کردن سیستم تا رفتن به بایوس یا رفتن به ویندوز دیدن دما با everest !!!

بایوس هم اپگرید شده
خب دما رو با realtemp چک نکردی؟؟!1 از همه مطمئن تره!!

Dr.Hate
18-03-2009, 08:31
خب دما رو با realtemp چک نکردی؟؟!1 از همه مطمئن تره!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Dr.Hate
18-03-2009, 08:34
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

zeusblue
19-03-2009, 21:32
منم به اين مشكل بر خوردم
برو تو setup مادر بورد اونجا ولتاژي رو كه مادربورد از ميگيره رو نگا كن بعضيا مثبت و بعضيا منفي بايد باشه ببين كدوم طبيعي نيست اگه يكيش فرق داشته باشه پاورت نميتونه برق مصرفي مادربورد رو تامين كنه مثل مشكلي كه من و خيليا هم داريم ولي مدام فكر ميكنيم از فنه
حالا ميخواي فنو عوض كن خمير سيليكون بزن بهترين فن رو هم بگير سيستم وقتي بيكاره تو 56 تا 60 كار ميكنه تو بازي كه يهو ميره تو 65 تا 70 هم ميرسه

amin_knight
11-02-2010, 11:24
Dr.Hateعزیز اون صفحه آبی dump است و به اصلاح صفحه ی مرگ که علت های آن متفاوت است .می تونی مشکل در رم ها باشه . ولی بیشترین حالت به علت اختلال در جریان برق کامپیوتره. ولی خیلی از مواقع هم مشکل از ویندوز یا نرم افزار یا بازی مربوطه هست که نصب کردیم و با ویندوز سازگار نیست . برای فهمیدن این موضوع از start به runبرید و تاییپ کنید msconfig بعد زبانه ی startup را باز کنید . اگر در لیست موجود dump-0k وجود داره احتمال خیلی زیاد مشکل نرم افزاریه. تیک آن را بردارید و مشکل حل می شه. مثلا یکی از مشکلات نرم افزاری که خودم داشتم در ویستا بود که پس از نصب hide folder xp این مشکل برام بوجود آمد. و از hide folder 2009 استفاده کردم.

trane2sfc
11-02-2010, 17:02
مشکل شما خیلی راحت حل میشه.:5:
فن رو باز کنید و خوب تمیز کنید و خمیر رو عوض کنید،سپس برچسب روی فن رو بکنید و مقداری روغن داخل سرنگ بریزید و هوای اون رو بگیرید:31:،به فن بگویید شل کن:31: و روغن را به ایشان تزریق کنید.:46:
من هم همین مشکل را داشتم و دمای سی پی یو پس از 30ثانیه به 70 درجه می رسید،دلیل خمیر سیلیکون و دور پایین فن در اثر فرسودگیست(بیشتر به خاطر خمیر است.اما ممکن است فن هم جام کرده باشد)
اگه مطلب مفید بود تشکر یادت نره:11: