PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سمند مارد (به معنای تند و سریع)

Hamid..God
16-03-2009, 19:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ساخته شده با نرم افزار راینو سروس

نظر دوستان چیه؟
بقیه ی عکسا هم به زودی آپ می شه

/.,mnb
16-03-2009, 19:52
tinypic ف.ي.ل.ت.ر هست دوست عزيز.
لطفا يع جاي ديگه آپلود كنيد.

تشكر.

Hamid..God
16-03-2009, 20:43
ممنون از دوستان بابت تذکرشون

mr_max
16-03-2009, 21:09
جای کار زیادی داره
اگه بخوام در مورد تکنیک سه بعدی نظر بدم ، که لبه ها ناصاف هستند و کلا مدلسازی جای کار بیشتری داره
رندر خوبه ، نور میتونه بهتر هم کار بشه
و اگه بخوام در مورد خود طرح ماشین ، که فکر نکنم بتونه سریعتر از 80 تا بره ، چون اصلا حالت آیرودینامیکی ماشین رعایت نشده
-------
امیدوارم از نظر من ناراحت نشده باشی و اینا رو در جهت بهبود کارت استفاده کنی
موفق باشی

/.,mnb
16-03-2009, 22:24
خيلي زيبا هست.
مي تونيد از يه Hdri و يه استديو براي محيط استفاده كنيد تا رندر تون قشنگتر بشه.

موفق باشيد.

hadi665
16-03-2009, 22:39
جالب شده
میگم ایدشم واس خودته ؟
یعنی بدون بلوپرینت هست دیگه ها؟
آفرین خیلی عالی ساختی

RezaTayebiJ
16-03-2009, 22:48
طرح جالبیه. متریال ها (مخصوصا مال صندلی ها) هنوز جای کار دارن.

Hamid..God
16-03-2009, 23:40
جای کار زیادی داره
اگه بخوام در مورد تکنیک سه بعدی نظر بدم ، که لبه ها ناصاف هستند و کلا مدلسازی جای کار بیشتری داره
رندر خوبه ، نور میتونه بهتر هم کار بشه
و اگه بخوام در مورد خود طرح ماشین ، که فکر نکنم بتونه سریعتر از 80 تا بره ، چون اصلا حالت آیرودینامیکی ماشین رعایت نشده
-------
امیدوارم از نظر من ناراحت نشده باشی و اینا رو در جهت بهبود کارت استفاده کنی
موفق باشی

نه چرا ناراحت بشم
مورد اول رو نفهمیدم منظورت چیه یکم بیشتر توضیح بده
مورد سوم رو باهات موافق نیستم شاید باسه اینه که از رو این عکسا نمی شه در این مورد چیز زیادی دید باز خوشحال می شم دلایلتو بهم بگی تا تو طرح لحاظ و ایرادات رو رفع کنم

Hamid..God
16-03-2009, 23:45
جالب شده
میگم ایدشم واس خودته ؟
یعنی بدون بلوپرینت هست دیگه ها؟
آفرین خیلی عالی ساختی

بله و برا کاملتر شدنش این تاپیک رو زدم

ممنون

Hamid..God
16-03-2009, 23:50
طرح جالبیه. متریال ها (مخصوصا مال صندلی ها) هنوز جای کار دارن.

ممنون متریال صندلی ها رو "خز" گزاشتم باسه همین اینقدر بدونه بازتاب شده البته من خودم هم فکر میکنم یکم غیر طبیعی شده

من برا متریال و رندر از نرم افزار هایپرشات استفاده کردم اگه میتونی در اینمورد کمکم کنی خوشحال می شم

sia-saketi
17-03-2009, 00:47
آفرین جالب شده...
ایران خودرو توی همین سمنداش مونده... حالا فکر کن بخواد این رو بسازه!... خیلی باحال می شه...
ممنون...

SSS_HHH_OOO
17-03-2009, 01:14
آقا کارت خیی عالیه
ولی هیچ شباهتی به سمند نداره ها...

3dlove
17-03-2009, 09:26
جالبه
مدل نسبتا خوب شده
متریال میتونه بهتر بشه
رندرم قشنگ شده
در کل ایدت خیلی خوبه
موفق باشی

Hamid..God
17-03-2009, 09:48
آقا کارت خیی عالیه
ولی هیچ شباهتی به سمند نداره ها...

چرا خطوط کلی یه سمند رو توش نگه داشتم فقط یکم بیشتر بهشون پیچ و تاب دادم البت اگه به فرم چراغ نگاه کنی تو مایه های چراغ سورنه یعنی از گوشه نازکه بعد خیلی نرم کلفت شده جلو پنجره هم بزرگ شده ی همون سورن اون برامدگی هم که مارک سمند روشه هم که دیگه توضیح نمی خواد ولی خیلی خوب با طرح هماهنگ شده اصلا اگه نباشه طرح ناقصه مگه نه

Hamid..God
17-03-2009, 09:50
آفرین جالب شده...
ایران خودرو توی همین سمنداش مونده... حالا فکر کن بخواد این رو بسازه!... خیلی باحال می شه...
ممنون...

آره حتمی هم براش موتور ملی یه پایه گاز سوز توربو شارپر دار رو می زاره :27:

Hamid..God
17-03-2009, 10:09
دوستان اکسرا میان میگن "آره خیلی خوب شده متریال جای کار داره و..." ولی کسی نمی گه مثلا چه طور متریال رو بهتر کنم البت من از هایپر شات برا رندر استفاده می کنم چون کار باهاش راحت و کار را بندازه "البته بیشتر virey کار می کنم ولی چون باسه این طرح وقت کم داشتم از هایپر شات استفاده کردم"

b3dnet
17-03-2009, 12:40
آفرین
مدل جالبی شده
من از اینکه مدل ماشینو خودت ساختی خیلی خوشم اومد...
مشکلات ماشین :
1: این ماشین خیلی تخت شده و به قول یکی از دوستان حالت aerodynamic نداره....
2: این ماشین موقع دور زدن به مشکل بر میخوره چون لاستیک ها خیلی بزرگ هستن و ....
3: اگه این ماشینو یه حالت اتاق دار چون تو سرما نمیشه توش نشست..
4: لاستیک ها آج ندارن...
5:تو سرعت بالا احتمال کنده شدن آینه ها زیاده...
زیبایی های ماشین:
1:مدل صندلی ها جالب شده...
2: فرم ماشین جالب شده..
3:مدل چراغ ها قشنگه...

متریال و نور پردازی هم خوبه...

Hamid..God
17-03-2009, 14:23
یه سری عکس دیگه از نما های دیگه ی ماشین

Hamid..God
17-03-2009, 14:29
آفرین
مدل جالبی شده
من از اینکه مدل ماشینو خودت ساختی خیلی خوشم اومد...
مشکلات ماشین :
1: این ماشین خیلی تخت شده و به قول یکی از دوستان حالت aerodynamic نداره....
2: این ماشین موقع دور زدن به مشکل بر میخوره چون لاستیک ها خیلی بزرگ هستن و ....
3: اگه این ماشینو یه حالت اتاق دار چون تو سرما نمیشه توش نشست..
4: لاستیک ها آج ندارن...
5:تو سرعت بالا احتمال کنده شدن آینه ها زیاده...
زیبایی های ماشین:
1:مدل صندلی ها جالب شده...
2: فرم ماشین جالب شده..
3:مدل چراغ ها قشنگه...

متریال و نور پردازی هم خوبه...

1 این خوب ویژگی یه طرحه
2 آره باسه همین چرخ ها کوچکتر می شه البته چرخ ها هم موقع دور زدن یه ویپگی دارن که اونم بهش کمک می کنه بعدا بیشتر توضیح می دم
3 این ماشین یه ماشین تفرحی مثل کاترهام هفته که اینبار 4 نفره ساخته شده البته با یه کیت هایی که جدا ارائه می شه میشه برا استفاده ی روزانه آمادش کرد اینارم بعدا می زارم
4 آره حوسله آج گزاشتن نداشتم
5 بیشتر توضیح بده

Farzad.wow
17-03-2009, 16:16
خيلي رندرت خوبه اما مدل يه نموره عجيبه به سمند نمي خوره

Hamid..God
17-03-2009, 16:54
خيلي رندرت خوبه اما مدل يه نموره عجيبه به سمند نمي خوره

ای بابا چرا همه می گن مدل به سمند نمی خوره مگه خلاقیت چشه
این کار بیشتر از اینکه سه بعدی سازی یا رندرینگش مهم باشه همین مدلش مهمه در واقع برا در آوردنش چند هفته اسکچ زدم تا به این فرم رسیدم که همه انتظاراتمو پوشش بده این ماشین برا اینکه فرم هیجان انگیز تری داشته باشه از روی اسکیت برد الهام گرفته شده و تو طراحیشم برا اینکه فرم بدنه الغای حرکت کنه تا حد امکان از خطوط افقی استفاده شده تا چشم راحت بتونه روش حرکت کنه و به عقب و جلو بره ولی برا حفظ توازن و بهبود جریانات هوایی و جلو گیری از ایجاد حالت گرد ابی جلوی چرخ عقب یه قطعه ی عمودی استیل جلوی چرخ عقب هست که تقریبا تنها المان عمودی کار از نمای بغل به شمار می یاد

این ماشین نه برا طی مسیر مستقیم با حد اکثر سرعت بلکه برا طی مسیر با یه سرعت متوسط (150-120) ولی با انجام مانور های سریع و دقیق طراحی شده باسه همین اینقدر چرخ ها بزرگ و به چهار گوشه ی ماشین نزدیکه

سوراخ بزرگ روی در هم به این دلیله که دیدن حرکت سریع آسفالت زیر پا برا سرنشین میتونه الغای هیجان و سرعت بیشتر بکنه

در ضمن یه سری کیت هم داره که اونو به یه ماشین عادی (البته تقریبا) تبدیل می کنه
سوراخ روی در رو می پوشونه یه سقفم روش می یاد ولی برا حفظ آیرو دینا میک ماشین این سقف کوتاهه و خیلی راحت نیست

فکر کنم اینم براتون جالب باشه:

sia-saketi
18-03-2009, 01:17
ای بابا چرا همه می گن مدل به سمند نمی خوره مگه خلاقیت چشه
راست میگی... من هم موافقم... همیشه که نباید همه چیز یه جور باشه!... این ابتکار ها رو اگه ایران خودرو از خودش در می کرد! خیلی بهتر بود تا اینکه بیاد یه ماشین رو مثل پیکان با کمی تغییر تا 70 سال!!!! به مردم قالب کنه...
الان هم فعلا گیر داده به این سمندش و هر چند سال یه قسمتش رو تغییر میده و به عنوان یه محصول جدید و... به مردم می فروشه!

king of the kings
18-03-2009, 11:25
خیلی خوب شده دمت گرم

SSS_HHH_OOO
18-03-2009, 19:40
چرا خطوط کلی یه سمند رو توش نگه داشتم فقط یکم بیشتر بهشون پیچ و تاب دادم البت اگه به فرم چراغ نگاه کنی تو مایه های چراغ سورنه یعنی از گوشه نازکه بعد خیلی نرم کلفت شده جلو پنجره هم بزرگ شده ی همون سورن اون برامدگی هم که مارک سمند روشه هم که دیگه توضیح نمی خواد ولی خیلی خوب با طرح هماهنگ شده اصلا اگه نباشه طرح ناقصه مگه نه

باور کن اگه میزدی مدل جدید آئودی خیلی بهتر بود..
آخه من خطوط اصلی سمند رو توش نمیتونم تشخیص بدم
چراغ کاملا شبیه آئودی rsq هست
خوب نکاتی که باید تو یه کار رعایت بشه تا بشه بهش گفت ورژن جدید یه ماشین اینه که اولا نسبتها یکی باشن
بعد اینکه شکل چراغ باید حفظ بشه..منظورم فرمشه
در کل باید چیزی باشه که بدون گفتن هم بشه فهمید ورژن جدید چه ماشینیه..

به این عکسا نگاه کن
تغییرات لامبورگینی

diablo :

murcielagoL

gallardo:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@images/lamborghini/lamborghini-gallardo.jpg

reventon :

ولی کلا خود کارتو دوست دارم..چون خوب ساختیش..

MADAR-TEREZA
18-03-2009, 22:00
آقا حميد عزيز در مورد انتقاد دوستان زياد سخت گير نباش,بالاخره اگه قراره ماشيني ساخته بشه بايد ديگران هم از اون خوششون بياد يا نه؟اگه اين كار رو باسه دل خودت زده بودي كه نظر دوستان مهم نبود.
از ظاهر خطوط معلومه كه مدل مشكلات زيادي داره,سعي كن بيشتر تمرين كني.
رو متريال و نور هم بيشتر كار كن.
منتظر تغييرات هستيم.

Hamid..God
21-03-2009, 02:29
باور کن اگه میزدی مدل جدید آئودی خیلی بهتر بود..
آخه من خطوط اصلی سمند رو توش نمیتونم تشخیص بدم
چراغ کاملا شبیه آئودی rsq هست
خوب نکاتی که باید تو یه کار رعایت بشه تا بشه بهش گفت ورژن جدید یه ماشین اینه که اولا نسبتها یکی باشن
بعد اینکه شکل چراغ باید حفظ بشه..منظورم فرمشه
در کل باید چیزی باشه که بدون گفتن هم بشه فهمید ورژن جدید چه ماشینیه..

به این عکسا نگاه کن
تغییرات لامبورگینی

diablo :

murcielagol

gallardo:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@images/lamborghini/lamborghini-gallardo.jpg

reventon :

ولی کلا خود کارتو دوست دارم..چون خوب ساختیش..

دستت درد نکنه باسه وقتی که برا من گزاشتی و این مطلب خوبو برام گزاشتی
ممنون

می فهمم چی میگی ولی چیزی که این وسط هست اینه که لامبورگینی یه شرکت بزرگ و اصل نسب داره ولی این سمند ما خودش ترکیبی از آشپزیه چند تا آشپز مختلفه و هر جاش کپی از یه محصول ولی من باز سعی کردم از این آش شوله قلم کار یه چیزایی در بیارم که شاید تنها چیز همین بر آمدگی یه جلوی ماشین توی جلو پنجره باشه که تازه اونم ... بعدی که فکر نمی کنم بشه خیلی هم بهش گفت خطوط اصلی همون بر آمدگی و قوس سر تا سری یه کنار ماشین بالای درا باشه و شیب رو به جلوش که اونم تا حدودی (خیلی کم ) نگه داشتم
یه چیزی که خیلی باعث می شه این رو مثل اون لامبورگینی ها شبیه به سمند خودمون ندونیم تفاوت شدید کلاسی که این دوتا توش طراحی شدن سمند معمولی یه سواری متوسط خانوادگی و این یه اسپورت تفریحی سبک ،خوب خیلی فرق می کنن ولی اون لامبورگینی ها همشون سوپر اسپورت بودن یه نگاه به لامبورگینی suv که تو دهه ی 80 ساخته شد بنداز اصلا شبیه کانتاش نیست ولی از اون ترف استوک که تازگی ها هم معرفی شده با اینکه کلاسش متفاوته و تو کلاس سدان کوپه اسپورت (توجه کنین باز اسپورت) قرار داره و هیچ چیزیش مثل برادراش نیست ولی کاملا یه لامبورگینی و کاملا اصلیت خودشو نشون می ده

چراغ هم همون فرمه چراغ سمند سورنه که اونم خود ایرانخودرو با پر رویی میگه از آئودی کپی کرده پس اینم می شه دلیل شباهت این چراغ به آئودی جلو پنجره هم اگه بردارین یه خط دورش بکشین و بی خیاله اون زائده جلویی بشین دقیقا می شه جلو پنجره ی سورن فقط کمی بزرگ تر شده تا با کل طرح هماهنگ بشه

باز این خودروی وطنی حالا حالا ها کار داره تا بتونه برا خودش اصلیت پیدا کنه و بشه یه سمند رو (البته اگه فیس لیفت نباشه) شناخت

آقا حميد عزيز در مورد انتقاد دوستان زياد سخت گير نباش,بالاخره اگه قراره ماشيني ساخته بشه بايد ديگران هم از اون خوششون بياد يا نه؟اگه اين كار رو باسه دل خودت زده بودي كه نظر دوستان مهم نبود.
از ظاهر خطوط معلومه كه مدل مشكلات زيادي داره,سعي كن بيشتر تمرين كني.
رو متريال و نور هم بيشتر كار كن.
منتظر تغييرات هستيم.

از انتقاد دوستمون ناراحت نشدم از این ناراحت شدم که بعضی از دوستان می گفتن اون ماشین (مارد) شبیه سمند نیست البته من فکر کردم که دوستان منظورشون اینه که چرا یه کپی یه دیگه از سمند نیست یا یه همچین چیزی

نظر دوستان هم خیلی برام مهمه وگرنه به قول شما این تاپیک رو نمی زدم

بله کار مشکلات زیادی داره چون شدید عجله داشتم (72 ساعت بدون اینکه بخوابم یا چیزی بخورم)باسه همین فقط برام مهم بود که کار آماده بشه حالا چه طوری خیلی مهم نبود اما حالا طرح رو به مسابقه رسوندم (مسابقه ی ایرانخودرو که دفه ی قبل توش دوم شدم حالا می خوام اول شم) می تونم با حوصله بشینم و اشکالات رو بر طرف کنم فقط مشکل انه که ویندوزم مشکل پیدا کرد و هم هایپر شات باسه رندر و هم راینو که باسه مدل سازی استفاده می کردم هر دوشون پریدن منم سورس هر دو تا رو رو فلشم دارم که بهدلایلی تا 14 هم دستم نمی رسه باسه همین یه مدت تول می کشه تا دست به کار شم

باسه متریال و نور از همون نرم افزاری که گفتم (هایپر شات)استفاده کردم که همه ی اینارو اماده داره فقط باید تعیین کنی کدوم صفحه از چه جنسی یه و رنگش چیه کار باهاش خیلی راحته به شما هم پیشنهاد می کنم(کار را بندازه که با توجه به وقت کم من خیلی به دردم خورد)

راستی یه خبر هم بدم ایران خودرو داره رو نصل بعدی سمند (بخونید فیس لیفت بعدی سمند) کار می کنه که این دفه منت سرمون گزاشتن گلگیراشم عوض کردن (جواب طرف وقتی گفتم بازم که دارین فیس لیفت می کنین)

صندوق عقب کشیده تر شده ولی نتیجه اصلا خوب نیست (شده یه چیزی مثل 206 sd که صندوق عقبش انگار اضافست و با چسب چسبیده ولی اگه از این یکی بگزریم تغییرات (نصبت به تغییراتی که تو سورن بود) بهتر و کلی ترن و اصلا توجه به خطوط اصلی توش مورد توجه نبوده این بار رفتن تو کار کپی BMW و کمری جلو تو مایه های کمری عقب BMW یه چیزی بین سری یه 5 و 3 البته مدل در سطح عکس های روی دیوار و و ماکت 1به 18 و مدل گلی بود که مدل گلی هم کامل نبود و روش داشتن کار می کردن و چیزه زیادی نمی شد ازش فهمید باسه همین ممکنه تا تولید خیلی فرق کنه

hesam_g59
21-03-2009, 13:25
سلام حميد جان...خوبي.....خيلي خوشحالم كه يه راينو كار ديگه رو هم تو جمعمون داريم
من بر عكس تمام دئوستاني كه نقد كردن...به دو علت از تو طرفداري ميكنم...اول اينكه با راينو كار كردي و نقدهايي هم كه ميشه به خاطر رندرته..كه كاش با وي ري و hdri كار ميكردي
و دوم اينكه...من اولين نظري كه بهش انداختم..خطوط سمند رو توش ديدم..(هر چي باشه..نزديك 17-18 ساله ماشين بازم)
كارت عاليه..و من واقعا به ذهن قدرتمندت تبريك ميگم....
ممنون

Hamid..God
25-03-2009, 22:33
سلام حميد جان...خوبي.....خيلي خوشحالم كه يه راينو كار ديگه رو هم تو جمعمون داريم
من بر عكس تمام دئوستاني كه نقد كردن...به دو علت از تو طرفداري ميكنم...اول اينكه با راينو كار كردي و نقدهايي هم كه ميشه به خاطر رندرته..كه كاش با وي ري و hdri كار ميكردي
و دوم اينكه...من اولين نظري كه بهش انداختم..خطوط سمند رو توش ديدم..(هر چي باشه..نزديك 17-18 ساله ماشين بازم)
كارت عاليه..و من واقعا به ذهن قدرتمندت تبريك ميگم....
ممنون

ممنون از توجهت

آره شاید رندر خیلی خوب نباشه که دلیلش همونطور که گفتم کمبود وقت بود چون باید طرح رو به مسابقه ی ایرانخودرو (که تو دورهی قبلش دوم شدم) می رسوندم که کار مدلینگ 3 روز قبل از پایان محلت تموم شد باسه همین وقت نداشتم با virey کار کنم باسه همین از این نرم افزار استفاده کردم تا کار زود آماده شه این نرم افزار هم اگه از نویزایی که تو رندر نهایی هست بگزریم نرم افزار خوبی یه
اینو دوستم از ایمان مقسودی گرفت که برا آخرین کارش که باسه مسابقه ی رنو بود ازش استفاده کرده بود (بازم جایزه برده)پس نرم افزار خوبیه ولی متاسفانه من وقت نداشتم با ابزار هاش آشنا بشم