PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگام شات داون کردن/ری استارت کردن دستگاه

cyrus_achamenian
15-03-2009, 22:48
سلام

یه مشکلی بوجود اومده برام...من دستگاهم Vaio هستش سری FW...وقتی می خوام دستگاه رو خاموش یا ری استارت کنم یه مدت زمان طولانی، 15-20 دقیقه طول می کشه؛ در واقع روی Logging Off گیر می کنه این مدت...و بعد اتفاق دیگه ای که می افته (البته وقتی می خوام خاموش و شات داونش کنم) بعد از این 15-20 دقیقه دستگاه خاموش نمی شه، انگار ری استارت می شه چون میاد روی صفحه Welcome و پسوورد...

یه چیزی که متوجه شدم اینه که گاهی وقتا که زیاد باهاش کار می کنم (تو اینترنت) این جوری میشه...یه چیز دیگه هم هستش که دیگه اینو کاملا متوجه شدم اینه که گاهی وقتا فقط روشنش می کنم و یه فیلم می بینم و بعد که می خوام خاموشش کنم اینجوری میشه...یعنی هر دفعه که فیلم باهاش می بینم اینجوری میشه...مثلا بعد از دیدن فیلم اگه بخوام فیلم رو از رو هارد پاکش کنم windows explorer قفل می کنه ( Not Responding میده)...

می دونید به چه دلیل این طوری می شه؟؟؟ آیا راه حلی برای برطرف کردن این مشکل هست؟؟؟

خیلی خیلی ممنون از لطف و توجهتون

RAMINET
15-03-2009, 23:20
دوست گلم شرمنده من نميتونم مشكلت رو برطرف كنم اما چون ميخو.استم fw290 بخرم واسه همين دوست دارم نظر شما رو كه fw داري بدونم؟ ازش در كل راضي هستي؟ نقاط قوتش چيه؟ عيبهاش چي هستن؟ممنون

cyrus_achamenian
15-03-2009, 23:30
(اول بگم تا الان در کل ازش راضیم)

والا چون من خودم تازه این دستگاه رو خریدم نمی تونم دقیق راجع بهش اظهار نظر کنم...چیزی که الان می تونم بگم اینه که LCD اش گندس :دی و کیفیت خوبی داره و ازش راضیم!!!!

چیز دیگه ای که واسه من مهم بود داشتن مودم داخلی هستش ( که من اونجور که یادمه فقط تو این سری از وایو وجود داره) چون من احتیاج دارم به یه ترتیبی همیشه به اینترنت وصل بشم!!

من FW390 دارم...CPU ش از نوع P هستش که نسل جدیده و از لحاظ مصرف برق بهتر عمل می کنه...سرعتشم خوبه و تا الان راضی بودم...Ram ش هم 3 گیگ هست که تا الان ازش راضی بودم!

از نظر گرافیک...چون اهل بازی نیستم و همچنین نرم افزار گرافیکی تا حالا نسب و امتحان نکردم نمی تونم بگم!!!

باتریش هم...تو مصرف عادی 2 ساعت و نیم اینا می مونه...البته اگه بخوای فیلم ببینی ( با LCD بزرگش) به خصوص با دیسک یا استفاده از وایرلس زمان کمتری کار می کنه!!

cyrus_achamenian
18-03-2009, 16:00
سلام

کسی نظری نداره؟؟؟؟

REGISTERED USER
18-03-2009, 23:09
سونی ها متاسفانه ویندوز داغونی دارند و اینقدر توش دست برده سونی و ترم افزار ریخته که خیلی سنگین میشه !

مشکل نرم افزاری و از باگ هاست ... بهتره سبکش کنید

cyrus_achamenian
18-03-2009, 23:11
امکانش هست که راهنمایی کنید چه جوری سبکش کنم؟؟؟

یک دنیا ممنون از لطف و توجهتون

REGISTERED USER
18-03-2009, 23:45
ببینید یه کلی برنامه اضافی داره اونا رو پاک کن ... مثلا Napster یا ... و برنامه های رایت سی دی و دمو و اینا ...

ویندوز هم با یک برنامه registry cleaner پاک کنی خوبه و باعث تمیز شدن بیس سیستم میشه

REGISTERED USER
18-03-2009, 23:46
راستی آنتی ویروس نورتون هم اگر داره پاک کنید و یک nod32 نصب کنید توی سرعت روشن و خاموش و لود ها بسیار موثره ... این نورتون چیز بیخودی هست

cyrus_achamenian
19-03-2009, 17:26
سلام

چیزی که با چند بار مشاهده دقیق متوجه شدم اینه که وقتی ویندوز بالا میاد بعد از یه مدت کار کردن Windows Explorer تنها با یک کلیک راست فریز می شه!!!! یعنی تقریبا بدون استثنا این ماجرا با یک کلیک راست شروع می شه!!!

اگر Task Manager رو هم چک کنی می بینی معمولا 60-70 درصد توان CPU رو explorer.exe گرفته گاهی هم البته 90-100 درصد توان رو می گیره!!!

اینا همش زیره سره Windows Explorer هستش...بهد هم اگه بخوای ری استارت کنی که اون ماجرا پیش میاد...یه 15-20 دقیقه ای روی Logging Off گیر می کنه!!!!

دلیلش چی میتونه باشه که Windows Explorer قفل می کنه اون هم اغلب با یه راست کلیک؟؟؟؟؟!!!!

ممنون

__________________________________________________ ______

راستی آنتی ویروس نورتون هم اگر داره پاک کنید و یک nod32 نصب کنید توی سرعت روشن و خاموش و لود ها بسیار موثره ... این نورتون چیز بیخودی هست

آنتی ویروس هم Windows OneCare داشتش که پاکش کردم و ZoneAlarm Internet Security ریختم!!!

__________________________________________________ __________

یه چیز دیگه ای که یادم اومد اینه که لپ تاپم خودش فقط یه درایو داشت...من یکی دیگه هم درست کردم ( به صورت Logical )...ممکنه به این دلیل Windows Explorer گیر کنه؟؟؟
اگه درایو رو به صورت Primary درست کنم چی؟؟؟ بهتره؟؟؟

REGISTERED USER
19-03-2009, 23:47
نه به پارتیشن ها ربطی نداره ... وقتی ویندوز خراب بشه یا فایلهای سیستمی آسیب ببینند و همچنین سرویس های زیادی باقی مانده باشه ، فایل explorer.exe و سرویس های svchost.exe بیخود مشغول هستند ... ویندوز عوض باید بشه وقتش سر رسیده اگر با سبک کردن درست نشد