PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب رکوردهایی که کلمات مزبور در پس و پیش باشد

as13851365
14-03-2009, 15:38
تا حالا حتما از دستوری مانند زیر استفاده کردید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا وقتی که در Edit چیزی نوشته شود به تب تمام رکوردهایی که رشته مزبور در آن باشد نشان داده می شوند

حالا اگر رشته ('آموزش برنامه نویسی به زبان دلفی') را در Edit وارد کنیم برنامه به ترتیب تمام رکوردهایی را که رشته مورد نظر در آن باشد را نشان می دهد به عبارتی تمام رکوردهایی که رشته وارد شده در Edit در آن باشد را نشان می دهد حالا اگر بخواهیم برنامه تمام رکوردهایی را که کلمه های وارد شده در Edit را نشان بده چه کار کنیم ؟ مانند جستجو گر گوگل یعنی تمام رکوردهایی را نشان بده که کلمه های ( آموزش + برنامه + نویسی + به + زبان + دلفی ) در آن وجود داره ( ترتیب رو رعایت نکنه مثلا اگر در رکوردی رشته ای به صورت ("به دلفی آموزش زبان") وجود داشت اون رو هم نشون بده !.

من از روش زیر استفاده می کنم که یک تابع نوشتم که رشته ورودی را دریافت می کنه و فاصله ها رو به کلمه های And و یا OR تبدیل می کنه و در query قرار می ده خواستم بدونم آیا راه دیگه ای که ساده تر و حرفه ای تر باشه دوستان سراغ دارن ؟

romixery
16-03-2009, 10:07
سلام
از اين تابع استفاده كن. متأسفانه هنگام دادن اين پست به دلفي دسترسي نداشتم تا دقيقاً‌ نتيجه رو ببينمو ولي بايد جواب بده. اگه تو آرگومانهاي تابع Copy يا Delete يا Pos خطا داد، اونا رو تغيير بدين. سادست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نمي تونم بگم روشش بهتر از روشيه كه خودتون استفاده كردين. ولي فكر نكنم راه ديگه داشته باشه. روش من هم شبيه روش شماست.
موفق باشين