PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر حرفه ای ها!! در مورد تعویض این سیستم اینتل به یک سیستم ای ام دی

ClubMilad
14-03-2009, 11:24
سلام

سیستم فعلی من
1-میین p5k
2-cpu 3.0 celeron
و...

فرض اول
میخوام یه Intel Core 2 Duo E7400 - 2.8GHz - 45 nm بگیرم و روی این مین نصب کنم.
قیمت حدود 120 هزار تومن

فرض دوم
یه مین که این ای ام دی رو ساپورت کنه بگیرم(به نظر شما p5k رو چند میبرن)
AM2+ Phenom 9550 - 2.2GHz چهار هسته ای
AM2+ Phenom 8650 - 2.3GHz
بازهم قیمت هر کدام حدود 120 هزار تومن
البته توی یه مقاله دیدم که یه ای ام دی چهار هسته ای رو زده بود 80 هزار تومن ومن هم به خاطر همین ارزون بودن ای ام دی وسوسه شدم
سیستم رو عوض کنم البته مار اون چهار هسته ای یادم نیست چه بود

اگه به فرض یه سیستم AMD بگیرم مشکلاتی که ممکن هست با ان پیدا کنم رو لطفا" بگید.
از یه نفر (به نظر خودش حرفه ای) شنیدم که میگفت بعضی نرم افزارها و برنامه ها با AMD مشکل دارن راست میگفته !!!

nap30-2008
14-03-2009, 12:33
خب دوست عزيز

بله CPU هاي AMD قيمت پايينتري دارن و صد البته هيچ مشكلي ندارن !!! به نظر من اون طرف خودش مشكل داشته:31:

البته كارايي AMD نسبت به اينتل در بعضي جهات بالاتر و در بعضي ديگر پايينتر هست و نكته ديگر اينكه در قسمت رده بااي بازار Intel بهتر است منظورم CPU هاي Xenon & Itanium نسبت به Opteron هست ...

مدل 9550 چهار هسته اي و مدل ديگر 8650 سه هسته اي هست

باز هم ميگم AMD توي MultiMedia & Game بي نظيره و پيشتر به كاري كه انجام ميدين دقت نظر داشته باشين

اگه سو الي بود هستيم

فعلا

D3vil_A
14-03-2009, 12:40
كاملا رد ميشه!
AMD سري امروزه ديگه كارايي مناسب رو نداره!
من خودم مل 9550 رو سيستم نصبه مفت نمي ارزه!
مدل هاي ديگشم هيمنطور! به نظر من E7400 فنوم 9550 ميزاره تو جيبش! اولا! اپلكشن ها و بازي هاي امروزي براي Proccesor هاي دو هسته اي بهينه سازي شدند! و فقط تعداد كمي از اونها از 4 هسته استفاده ميكنند! ‌

Professor Massoud
14-03-2009, 13:14
باز هم ميگم AMD توي MultiMedia & Game بي نظيره و پيشتر به كاري كه انجام ميدين دقت نظر داشته باشين

صحبتتون نادرست هست. تو قسمت Game که واقعا Amd افتضاح کار کرده . لطفا اینقدر با قاطعیت نظر ندید !
نظر من همون E7400 هست. تو تعداد اندکی برنامه که از 4 هسته پشتیبانی میکنن نسبت به رقیبانش کمی ضعیفتره ولی در بازی اصلا اینطور نیست.

nap30-2008
14-03-2009, 13:19
خب مثل اينكه خيط شديم :20:

آره AMD ديگه كارايي لازم رو نداره و الان اينتل رو دوره :27:

ولي باز هم ميگم اين جورا نيست كه ايتنل برتر باشه AMD هم خيلي خوبه !!!!!

AMD سي پي يو PhenomII رو به تازگي عرضه كرده و فكر كنم كه اين يكي بهتر باشه

شما مي توني توي اون قيمت اينتلE7400 بگيري

البته اين مسئله AMD يا INTEL مثل اينكه پايان نداره !!! :10:

Professor Massoud
14-03-2009, 13:28
AMD سي پي يو PhenomII رو به تازگي عرضه كرده و فكر كنم كه اين يكي بهتر باشه
خب میخواستید فنوم II با قیمت بالای 240 تومن از 7400 که فقط 115 تومنه بهتر نباشه ؟!
در ضمن تو اون رنج هم اینتل Q9400 و q9550 رو داره که 9550 از سی پی یو های فنوم II هم بهتره . دیگه Core i7 920 که بحثش جداست.

البته اين مسئله AMD يا INTEL مثل اينكه پايان نداره !!!
اصلا مسئله ای نیست که بخواد پایان داشته باشه . فکر میکنم تو ایران پردازنده های اینتل خریدشون به صرفه تر باشه . خارج رو نمیدونم !

nap30-2008
14-03-2009, 15:17
مرسي از نكات ريزت

ببخشيد من يه مدتي كه از CPU هاي جديد چندان خبر ندارم يعني واقعا Phenom I بهتر از PhenomII هست ؟؟؟!!!

گفتم كه رو رده بالا ي 4 هسته اي اينتل بهتره به خصوص سري Q quad وگرنه زير 100 تومن AMD به صرفه تره

فعلا

ClubMilad
14-03-2009, 15:35
سلام
خیلی ممنون از توجهتان.
این رو هم بگم که من بیشتر برای کار کردن با ویندوز ویستا 3دی مکس ،ادیوس،و بازیهایی مثل GTA IV و امثال آنها میخوام یه سی پی یو بگیرم.
به نظر شما تو مارک اینتل با همین قیمت120 (یه خورده بالا تر هم اگه باشه مشکلی نیست) چی بگیرم.
راستی میتونم یه cpu که 1333 باشه به همین قیمت روی p5k بایوس 1201 بزارم.
اگه میشه بهترین(بهترین) رم DDR2 رو هم که خوراک(خوراک) اور باشه رو هم معرفی کنید.

Actros
14-03-2009, 16:52
شما همون e7400 رو بگیر بنداز رو همون P5K

Professor Massoud
14-03-2009, 17:06
اگه میشه بهترین(بهترین) رم ddr2 رو هم که خوراک(خوراک) اور باشه رو هم معرفی کنید.
اولا که اور رم به چه کار شما میاد ؟!
دوم که مگه با مادربرد شما چقدر میشه اور کرد.
سوم اینکه شما بودجه برای رم رو نگفتی ؟!

Professor Massoud
14-03-2009, 20:16
ببخشيد من يه مدتي كه از CPU هاي جديد چندان خبر ندارم يعني واقعا Phenom I بهتر از PhenomII هست ؟؟؟!!!
کی همچین حرفی زد ؟ اصلا این طور نیست .

وگرنه زير 100 تومن AMD به صرفه تره
باز هم نخیر ! E5200 اینتل از سی پی یو های Amd هم رده خودش بهتره و 65 تومنه . با 100 تومن هم میشه E7200 بست که اونم خیلی عالیه.

راسيتش CPU من Athlon 64 FX هست كه رو دست همه اينا ميزنه
رو دست کدومها ؟! E5200 اینتل از x2 6000 amd هم بهتره.

nap30-2008
14-03-2009, 21:47
مرسي مافيا

مثل اينكه شما تو ضايع كردن ما استادي !!! :27:

به هر حال ممنون از توجه ات و نكات جالب تو جه اي اشاره كردي پس با اين حساب AMD بره غاز بچرونه !!!!!:2:

گفتم FX نه CPU ديگه يه CPU قوي ولي تك هسته اي

ولي AMD قبلا هم بهتر بود هم به نسبت قيمتش مناسبتر
البته من نميدونم واقعا خريد يه ‍سي پي يو خيلي قوي به چه درد مي خوره وقتي كه اصلا درست استفاده نمي كني يعني فقط چند برنامه ساده كاربردي رو اجرا مي كني نمي دو نم شما هم با من هم عقيده هستي؟؟؟

يه كم بيشتر AMD با Intel رو مقايسه كن ميشه يه مقاله اي چيزي بزاري تا بيشتر آگاه بشم ممنون ميشم

و براي دوست عزيز مون هم همون اينتل بهتره :12:

منتظر جوابت هستم

Professor Massoud
14-03-2009, 22:54
مرسي مافيا
مافیا ؟!

مثل اينكه شما تو ضايع كردن ما استادي !!!
نه بابا . من فقط دارم شما رو آگاه میکنم و این یه تبادل نظر دوستانه هست . ضایع کردن چیه ؟! مگه با هم دعوا داریم ؟

گفتم FX نه CPU ديگه يه CPU قوي ولي تك هسته اي
این پردازنده برای کار شما شاید قوی باشه . ولی برای هر کسی قوی نیست .

البته من نميدونم واقعا خريد يه ‍سي پي يو خيلي قوي به چه درد مي خوره وقتي كه اصلا درست استفاده نمي كني يعني فقط چند برنامه ساده كاربردي رو اجرا مي كني نمي دو نم شما هم با من هم عقيده هستي؟؟؟
همینطوره . برای یه کاربرد معمولی ساده که اصلا بازی نمیکنه و نرم افزار خاصی هم استفاده نمیکنه خریدن پردازنده Core i7 معنی نمیده . البته باز اینجا این سوال مطرحه که چرا ایشون کامپیوتر میخواد ؟!

يه كم بيشتر AMD با Intel رو مقايسه كن ميشه يه مقاله اي چيزي بزاري تا بيشتر آگاه بشم ممنون ميشم
تو چه قسمتی ؟ بازی یا نرم افزارهای دیگه ؟ مقایسه نموداری زیاد هست در این موارد.

I HAVE RETURNE
14-03-2009, 23:05
بحث amd یا اینتل نیست هرجا کدومشون کارایی بیشتری نسبت به قیمتش داشته باشه و مادربوردش هم مناسب باشه بهتر هستش!! والبته صد در صد به نوع کاربرد هم بستگی داره.
اما اگه phenom ii به قیمت واقعیش برسه انصافا مناسب میشه! اگه اینتل هم قیمتو کم نکنه!

nap30-2008
14-03-2009, 23:57
مرسي جناب Professor Massoud البته ببخشيد نگاه به آواتار تون كردم :46:

نه عزيز صرفا شوخي بود اطلا عات شما در اين زمينه بيشتر از منه و من هم هميشه ميگم تبادل نظر ومشاوره بهتر از هر چيزي است و ار آشنايي با شما خوش وقتم :10:

بله FX قوي هست تا ببيني كه با هاش مي خواي چكار كني

درسته كه فقط پردازنده توي سرعت تاثير نداره و موارد ديگه هم موثر هستند و همه چيز سرعت نيست وقتي شما سرعت زياد داري ولي كارايي نداري چه فايده
بستن يه سيستم با انتخاب صحيح قطعات حتي اگه خيلي گرون هم نشه خيلي بهتر از بستن سريعترينها و گرونترينها ست ...

والا ميدونم جاش اينجا نيست ولي مي خوام توي زمينه كلي به خصوص Gaming , ALL Performance , محاسبات رياضي مثل AutoCAd , 3d MAX , وغيره اطلاعات كسب كنم البته بيشتر به خاطر اينكه در مورد نسل جديد و جديدتر چندان چيزي نميدونم

باز هم از شما متشكرم

ClubMilad
16-03-2009, 06:22
سلام.

دوستان به نظر شما تا چه حد اینntel Core 2 Duo E7400 - 2.8GHz - 45 nm با p5k اور میشه.به نظرتون میشه FSB رو تا 1333 برد؟

اولا که اور رم به چه کار شما میاد ؟!
دوم که مگه با مادربرد شما چقدر میشه اور کرد.
سوم اینکه شما بودجه برای رم رو نگفتی ؟!

کلا بهترین رم بدون توجه به قیمت .

sasoolee
31-03-2009, 12:07
سلام.

دوستان به نظر شما تا چه حد اینntel Core 2 Duo E7400 - 2.8GHz - 45 nm با p5k اور میشه.به نظرتون میشه FSB رو تا 1333 برد؟

کلا بهترین رم بدون توجه به قیمت .

معلومه که میشه... مادربردت رو اصلاً دست کم نگیر

ببین من e2180 رو با مادربرد p35 abit ip35e که از p5k شما امکانات کمتری داره از 2000 به راحتی تا 3333 اور کردم که fsb رو از 800 به 1333 میرسونه اونم فقط با 120 میلی ولت اختلاف ولتاژ اور کردم ... البته یه فن مناسب ( ocz vanqusiher حدود 20 تومن) هم گرفتم ( الان یک ساله داره اینجوری کار میکنه هیچ مشکلی هم نداره )
البته برای e2180 با فن مرجع هم تا 3000 هیچ مشکلی نداری... چه برسه به e7400 که فرکانسش اصلیش 2.8 و 1066 هستش
تازه توی fsb 1580 و 3510 هم استیبل کار کردم (390x9)... اما دما در بازی ها به 65 میرسید که یه خورده زیاده ...

مشخصاً میتونید این پردازنده رو بالاتر از این ها اور کنید

در ضمن برای نظر دادن بین دو تا قطعه مختلف فقط به بنچمارک ها اونم تحت شرایط کاملاً مساوی اعتماد کنید...

اما اگه فرض بگیریم اون فنوم چهارهسته ای چند درصد از اینتله قوی تر باشه ... شما مجبور میشید کلی ضرر برای فروش مادربرد خودتون بدید و یه مادربرد amd خریداری کنید ... شاید بیشتر از 50 تومن... اصلاً ارزشش رو نداره

با e7400 خیلی راحت مشکلتون رو حل کنید