PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ** معدم کم کاره **

black sky
13-03-2009, 22:08
سلام من یکی دو ماه که معدم احساس میکنم کم کار شده .بعد از غذا هم یکم ورم میکنه انگار که نفخ میکنه.دکتر رفتم بهم digestive داد.خوردم بهتر شدم ولی خوب نشدم.سه چهار روز پیش دوباره رفتم دکتر شیر منیزی داد.چه کار کنم؟

hesamkowsar
13-03-2009, 23:42
از میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کن...بخاطر فیبرش...

black sky
14-03-2009, 15:38

خیلی ممنون از توجه شما .به نظر شما مشکل خاصی ندارم؟

starpars
14-03-2009, 15:57
نه مشكل خاصي نيست من قبلا اينطوري شدم (متورم شدن معده) احساس نا خوشايندي داره و با آرخ زدن كمي بهتر ميشه.نعناع دم كرده خوبه سعي كن از اين به بعد غذا رو آروم بخوري (حدود30 تا 40 بار جويدن)گاهي وقتا ممكنه به خاطر وجود زخم عصنا عشر خفيف باشه (اگه معدت خالي باشه درد بدي ميپيچه توي معده) ولي با دارو مشكل حله به شرطي كه بعد از خوب شدن ديگه عادت هاي بد غذايي رو ترك كني.

kami85
14-03-2009, 18:31
غذا رو كامل بجو.
با غذا سالاد كاهو بخور(كاهو پراز فيبرهست).
سعي كن تا30دقيقه قبل و 30 دقيقه بعد از غذا چيزي نخوري.
اميدوارم حالت بهتر بشه.

rmb_ali
14-03-2009, 18:39
سوسیس کالباس سیگار قهوه رو دورش نرو خوب میشی

black sky
14-03-2009, 20:01
نه مشكل خاصي نيست من قبلا اينطوري شدم (متورم شدن معده) احساس نا خوشايندي داره و با آرخ زدن كمي بهتر ميشه.نعناع دم كرده خوبه سعي كن از اين به بعد غذا رو آروم بخوري (حدود30 تا 40 بار جويدن)گاهي وقتا ممكنه به خاطر وجود زخم عصنا عشر خفيف باشه (اگه معدت خالي باشه درد بدي ميپيچه توي معده) ولي با دارو مشكل حله به شرطي كه بعد از خوب شدن ديگه عادت هاي بد غذايي رو ترك كني.

شما چند روز این مشکل داشتین بعد خوب شدین؟

shalineh
14-03-2009, 20:07

سلام من یکی دو ماه که معدم احساس میکنم کم کار شده .بعد از غذا هم یکم ورم میکنه انگار که نفخ میکنه.دکتر رفتم بهم digestive داد.خوردم بهتر شدم ولی خوب نشدم.سه چهار روز پیش دوباره رفتم دکتر شیر منیزی داد.چه کار کنم؟
یبوست نداری؟ سوزش سر دل نداری؟ از دایمتیکون هم استفاده کن. حبوبات نخور.

black sky
14-03-2009, 20:12
یبوست نداری؟ سوزش سر دل نداری؟ از دایمتیکون هم استفاده کن. حبوبات نخور.

چرا یه کم یبوست دارم.سوزش نه.ولی وقتی معدم پر میشه به حالتی میشه بعضی وقتا انگار چند ثانیه داغ میشه.

shalineh
14-03-2009, 20:21
به این توصیه ها عمل کن:
غذاهای فیبر دار بخور.
حبوبات نخور.
در حین غذا خوردن ، آب نخور.
بعد از غذا دراز نکش و پیاده روی کن.
غذاهای محرک نخور ( پیاز ، ترشیجات ، کافئین و ... )
غذاهای سرخ کرده نخور.
شربت لاکتولوز برای یبوستت خوبه.
دایمتیکون فراموش نشه.
شب یک بسته انجیر خشک خیس کن. صبح ناشتا اونو بخور با آبش.
آهان ... موقع هیجانی بودن غذا نخور. ( مثلا موقع غذا خوردن تلویزیون نبینو مطالعه نکن )
حجم غذا را کم و تعداد وعده های غذایی رو زیاد بکن.
اگه مشکلی داشتی همینجا بگو. سعس میکنم کمکت کنم.

starpars
14-03-2009, 20:59
شما چند روز این مشکل داشتین بعد خوب شدین؟

من قبلنا هر از گاهي اينطوري ميشدم هر بار حدود سه يا چهار روزي طول ميكشيد البته هي ول ميكرد و دوباره...مثلا آخرين بار كه اينطوري شدم كه عروسي عموم بود اون روزا زياد نوشابه و ازين اتاشغالا ميخوردم درست دو سه روز بعدش مشكلات شروع شد. بعدش رفتم دكتر يه دكتر عمومي هم رفتم يه قرص سفيد با جلد نارنجي و يه كپسول بهم داد كپسوله توي شيشه دارو بود نه تو جلد الان اسماشونو يادم نيست. بعدش بهم گفت اينا رو دو سري بخور حالت خوب خوب ميشه . گويا قرصه واسه رفع مشكلات فعلي بود و كپسوله كار اصلي رو ميكرد . راستي همون روز كه قرصه رو خوردم معدم به حالت اوليه برگشت.اما عروسي اون يكي عموم ديگه لب به نوشابه و اينجور چيزا نزدم مشكلي هم پيش نيومد.من الان نوشابه رو ترك كردم اصلا نميخورم چيز خيلي بيخوديه شايد 1 يا 2 ماهي يك بار يكي دو قولوب بخورم ولي در حال تركم

hoseinist
29-03-2009, 21:05
دوستان عزیز لطف کنند اگر سابقه مصرف قرصی در گذشته داشتند اصلا به این صورت به سایر عزیزان معرفی نکنند!
مشکل دوستمون که در ابتدای تاپیک کفته شده کاری معده بوده و نفخ ساده! تجویر پزشکشون هم کاملا درست بوده ( تجویز شیر منیزی به عنوان یک ملین) اما آخر تایک دیدم در نهایت به معرفی کپسول های امپرازول و رانیتیدین ( مهار کننده اسید معده هستند یکی مهار کننده پمپ پروتونی ودیگری H2 بلاکر است) و همچنین مترونیدازول که یک آنتی بوتیک است ،منتهی شده!!!!
عزیز من مشکل star pars مشکل پپتیک اولسر بوده و لی مشکل دوست دیگرمان black sky فقط یک نفخ ساده! چطور عقل سالم همچین چیزی را میپذیرد!
حال فکر نمیکنید دیگر باید از این توصیه های که من فلان قرص را مصرف میکردم امتحان کن دست برداریم ؟
حرفه پزشکی یک تخصص است و بی جهت یک پزشک بیچاره عمری را جهت کسب معلومات سپری نمیکند اگه تشخیص به همین سادگی بود که چه نیازی به پزشک بود همه خودشان یه پا دکتر هستند! باز هم توصیه میکنم اگر اطلاع کافی در زمینه پزشکی ندارید از اظهار نظر و ارایه توصیه اجتناب کنید!

Vmusic
29-03-2009, 21:28
دوستان توجه داشته باشن پست هایی که می دن در صورت مغایرت با قوانین بدون هیچ توضیحی حذف خواهد شد در صورت تکرار دسترسی به این بخش قطع می شه .. پس در پست دادن توجه لازم رو داشته باشید

پست های اضافی این تاپیک هم حذف شد

اینجا دوباره میارم قوانینی که روش بیشتر تاکیید دارم

4- به دلیل حساسیتی که تجویز دارو دارد هیچ کدام از دوستان دارویی را که برای خود یا نزدیکانشان تجویز شده به هیچ وجه برای سایر دوستان تجویز نفرمایند. این کار از نظر عملی و اخلاقی صحیح نیست. و در صورت مشاهده به کاربر خاطی اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار مطابق قوانین انجمن با وی برخورد خواهد شد

5- در صورتی که از مطلبی اطلاع کافی ندارید به هیچ وجه مبادرت به پاسخ دادن ننمایید.

6- در این بخش از ارائه هر گونه مطلب غیر علمی و بی دلیل خودداری فرمایید.

7- پست هایی که شامل تجویز دارو و یا دوزاژ آن باشد به هیچ وجه تایید نمی شوند. مشئولیت عواقت جانبی استفاده از دستورات سایر کاربران با خود فرد و همچنین کسی خواهد بود که تجویز دارو را انجام داده است.

vorojax
29-03-2009, 21:38
سلام دوست عزیز.. :40:
یکی از راه هاش اینه که وسط و بعد از قضا تا حدود 15 دقیقه اب نخورید...بنده خودم از وقتی این کار رو کردم معده ام خیلی بهتر شده!
یا علی

last_talk
14-04-2009, 10:39
به این توصیه ها عمل کن:
غذاهای فیبر دار بخور.
حبوبات نخور.
غذاهای سرخ کرده نخور.
دایمتیکون فراموش نشه.
آهان ... موقع هیجانی بودن غذا نخور. ( مثلا موقع غذا خوردن تلویزیون نبینو مطالعه نکن )
اگه مشکلی داشتی همینجا بگو. سعس میکنم کمکت کنم.

منم مشکلی دقیقا مثل بلک اسکای دارم با این تفاوت که یبوست ندارم. فقط برای اینکه چند کیلو وزن اضافه کنم کمی حجم غذامو بیشتر کردمکه اینجوری شدم. قبلا هم سابقه هلیکوباکتر داشتم که 7سال پیش بود و درمان شد. الان غذامو کم کردم و خورشت ومیوه نمی خورم و معدم بهتر شده ولی دوباره وزن کم کردم !!چیکار کنم؟؟؟

raz72592
23-04-2009, 21:24
سلام من یکی دو ماه که معدم احساس میکنم کم کار شده .بعد از غذا هم یکم ورم میکنه انگار که نفخ میکنه.دکتر رفتم بهم digestive داد.خوردم بهتر شدم ولی خوب نشدم.سه چهار روز پیش دوباره رفتم دکتر شیر منیزی داد.چه کار کنم؟سلام
دوست عزیز من چند سوال میپرسم لطفآ" بادقت اون هارو بخونید وواسم هرجور که صلاح میدونید پاسخ دقیق وروشن بزارین امیدوارم کمک شاسیسته ای واستون انجام بدم.
1- آیا شما سیگار ی هستید؟
2- از مواد مخدر بیشتر مورد منظورم مشتقات تریاک هست استفاده میکنید چه اعتیاد یا تفننی؟ (البته باید منو واسه مطرح کردن این سوال ببخشید قصد جسارت نیست)
3-جایگاه غذاا های رستورانی ودقیقا" فست فوت در برنامه غذایی شما چقدر است؟
4ـ تحرک بدنی شما مناسب سن واحوال وفیزیک بدنی شما هست؟
5ـ ـ آیا شما درمراجعه به پزشک مورد اعتمادتون داروهای تجویز شده توسط ایشون رو در مرحله اول کامل ودقیق مورد استفاده قرار داده اید و ایا هیچگونه نتیجه ای واسطون نداشته؟
6- درمرحله دوم با چه عارضه ای مراجعه کردین نسبت به مراجعه اولیه وچه مواردی نسبت به مراجعه اولی کم یاتشدید شده بود؟
7 -وضعیت مصرف میوه وسبزی جات توی برنامه غذای شما در چه سطحی است ؟ (بطور مرتب وهمیشه ـمعمولی ـبه ندرت)

نوشته شده توسط shalineh [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) l]
به این توصیه ها عمل کن:
غذاهای فیبر دار بخور.
حبوبات نخور.
غذاهای سرخ کرده نخور.
دایمتیکون فراموش نشه.

توصیه های این دوست بسیار عزیزم + دم کرده بنفشه اینها جنبه عمومیت داره مصرف اونها نه تنها بیضرر هست در حال حاضر میتونه درمان سریع باشه تا کمی از ناراحتی شمارو کاهش بده

هشــــــــــــــدار
ـــــــــــــــــــــــــ ـــ-
هیچ دلیلی وجود ندارد یک دارو واسه یک بیمار واسه شما نیز موثر باشه چون دارو بنا به شکایت بیمار از ناراحتی وعارضه اون بیماری در اون مقطع زمانی تجویز شده است
وصد البته وزیت یک بیمار ندیده بایک شرایط خاص ودر یک محیط مجازی واز راه دور بدون داشتن ذهنیت حضوری کار ی واقعا" سخت وغیر متعارف میباشدولی امیدوارم که سرویس شایسته ای بتونم بهتون بدم به لطف خداوند مهربان