PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد ساخت شبکه ی وایرلس دور برد

Mohandes_fs
13-03-2009, 00:20
سلام
من می خوام یه شبکه ی وایرلس با برد حدود 30 km راه اندازی کنم که بتونه تقریبا700 تا کامپیوتر رو به هم شبکه کنه منضورم 700 نقطه ی جدا از هم
می خوام بدونم چه تجهیزاتی می خواد و کلا چند در میاد (بدون دکل)

Mohandes_fs
13-03-2009, 00:21
منظورم از برد شعاع هست

♥ Pegah ♥
13-03-2009, 12:33
نیاز به دکل های خیلی قوی هستید
که در حالت عادی بعید میدونم بتونید همچین کاری انجام بدید
نیاز به تجهیزات پیشرفته که مختص pap و isp ها هست

Mohandes_fs
13-03-2009, 18:49
شما با انا کاری نداشته باشید فقط بگید چه وسایلی می خواد

khark11
14-03-2009, 12:12
سلام
نخواستم يه تاپيك جداگونه بزنم، منم با يه اي اس پي قرارداد بستم ميخوام 60 كيلومتر فاصله بين خشكي و يه جزيره رو وايرلس بزنم تا جايي كه بتونه 10 مگابايت اينترنت رو باهاش انتقال بدم
ميخواستم بدونم اين لينك چقد هزينه داره و كلا جوابگو هست يا نه؟
ضمنا اين تنها راه انتقال واسه منه، چون مخابرات ميگه ظرفيتمون تكميله و امكان انتقال به وسيله مخابرات رو ندارم.
ممنون ميشم راهنمايي بفرمائيد.

Mohandes_fs
15-03-2009, 20:37
کسی بلد نیست؟

majid_kntu
21-03-2009, 13:12
ارزون ترین و سریع ترین راه که نیاز به پشتیبانی شما نداشته باشه استفاده از wimax هست که نیاز به هیچ مجوزی هم نداره
(یه زمانی تو این فروم پست ها مودبانه تر بودن)

شما با انا کاری نداشته باشید فقط بگید چه وسایلی می خواد

Mohandes_fs
21-03-2009, 13:53
ببخشید اصلا قصد بی ادبی نبود منظورم این بود که همه چیز میتونه فراهم بشه
می تونید بیشتر توضیح بدید؟

khark11
25-03-2009, 14:22
سلام
نخواستم يه تاپيك جداگونه بزنم، منم با يه اي اس پي قرارداد بستم ميخوام 60 كيلومتر فاصله بين خشكي و يه جزيره رو وايرلس بزنم تا جايي كه بتونه 10 مگابايت اينترنت رو باهاش انتقال بدم
ميخواستم بدونم اين لينك چقد هزينه داره و كلا جوابگو هست يا نه؟
ضمنا اين تنها راه انتقال واسه منه، چون مخابرات ميگه ظرفيتمون تكميله و امكان انتقال به وسيله مخابرات رو ندارم.
ممنون ميشم راهنمايي بفرمائيد.

كسي نميتونه يه كمكي بكنه بهم؟؟
جدا گير افتادم، نيازمم فوريه به خدا!!!:41:

ah.hooman
25-03-2009, 15:28
كسي نميتونه يه كمكي بكنه بهم؟؟
جدا گير افتادم، نيازمم فوريه به خدا!!!:41:

سلام دوست عزیز
با این که توضیحاتی که دادی خیلی مختصر بود سعی میکنم تا انجا که ممکنه کمکت کنم.
اول این که طراحی و ساخت این جور شبکه ها کار مشکل و پیچیده ای هست به طوری حتی از عهده یک متخصص هم به تنهایی خارج هست در این زمینه شرکتهایی فعال هستند که همه کارها را برای شما انجام میدن از مشاوره رایگان تا براورد هزینه و اجرا برای پیدا کردن این شرکتها میتونی یه سر به تبلیغات مجله هایی مثل شبکه ,بزرگراه رایانه و.. بزنی یا یه سرچ تواینترنت کنی.
حالا بریم به سراغ راه های که داریم
1-بهترین راهی که داری استفاده از خطوط زمینی یا land line هست مثل فیبر نوری (که البته هیچ وقتم پر نمیشن مگر اینکه نخوان بدن)که میتونی از شرکت زیر ساخت مخابرات در این مورد سوال کنی .
2- دومین راه که داری برقراری لینک ماکروویو یا امواج بیسیم با فرکانس بالا هست که این مورد رو بهتون پیشنهاد نمیکنم اول بخاطر هزینش که بستگی به تعداد نودهاش و پهنای باندش داره شاید بیشتر از صد میلیون تومنم بشه البته برای همون 30 کیلومتر (این فقط شامل همین پل ارتبا طی هست و شامل قسمتهای دیگر شبکه نمیشه) و دوم اینکه دولت معمولا اجازه این کارو نمیده برای این کار نیاز به مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور , تخصیص فرکانس , مجوز از سازمانهای امنیتی کشور و ... داری .البته میتونی از شرکتهایی که این لینکها رو دارند پهنای باند مازادشون رو اجاره کنی .
این مورد باز برای شبکه هایی که فاصله بینشون اب هست پیچیده تر میشن و به مراتب هزینشون هم بالا تر میره.
3-استفاده از لینکهای ماهواره ای مدارهای GEO مثل شبکه های VSAT که در این مورد هم برای ارسال داده باید از اون سازمانهایی که بالا نوشتم باز مجوز بگیری.
من دیگه راهی به فکرم نمیرسه البته فرض رو بر این گذاشتم که لینکی که میخای ایجاد کنی خارج از شهر هست ,هر کدام از این راهایی که نوشتم مزایا و معایب خودشونو دارن بهتره که با یکی از شرکتهای تخصصی که تو این زمینه کار میکنن تماس بگیری .

ah.hooman
25-03-2009, 15:38
سلام دوست عزیز
با این که توضیحاتی که دادی خیلی مختصر بود سعی میکنم تا انجا که ممکنه کمکت کنم.
اول این که طراحی و ساخت این جور شبکه ها کار مشکل و پیچیده ای هست به طوری حتی از عهده یک متخصص هم به تنهایی خارج هست در این زمینه شرکتهایی فعال هستند که همه کارها را برای شما انجام میدن از مشاوره رایگان تا براورد هزینه و اجرا برای پیدا کردن این شرکتها میتونی یه سر به تبلیغات مجله هایی مثل شبکه ,بزرگراه رایانه و.. بزنی یا یه سرچ تواینترنت کنی.
حالا بریم به سراغ راه های که داریم
1-بهترین راهی که داری استفاده از خطوط زمینی یا land line هست مثل فیبر نوری (که البته هیچ وقتم پر نمیشن مگر اینکه نخوان بدن)که میتونی از شرکت زیر ساخت مخابرات در این مورد سوال کنی .
2- دومین راه که داری برقراری لینک ماکروویو یا امواج بیسیم با فرکانس بالا هست که این مورد رو بهتون پیشنهاد نمیکنم اول بخاطر هزینش که بستگی به تعداد نودهاش و پهنای باندش داره شاید بیشتر از صد میلیون تومنم بشه البته برای همون 30 کیلومتر (این فقط شامل همین پل ارتبا طی هست و شامل قسمتهای دیگر شبکه نمیشه) و دوم اینکه دولت معمولا اجازه این کارو نمیده برای این کار نیاز به مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور , تخصیص فرکانس , مجوز از سازمانهای امنیتی کشور و ... داری .البته میتونی از شرکتهایی که این لینکها رو دارند پهنای باند مازادشون رو اجاره کنی .
این مورد باز برای شبکه هایی که فاصله بینشون اب هست پیچیده تر میشن و به مراتب هزینشون هم بالا تر میره.
3-استفاده از لینکهای ماهواره ای مدارهای GEO مثل شبکه های VSAT که در این مورد هم برای ارسال داده باید از اون سازمانهایی که بالا نوشتم باز مجوز بگیری.
من دیگه راهی به فکرم نمیرسه البته فرض رو بر این گذاشتم که لینکی که میخای ایجاد کنی خارج از شهر هست ,هر کدام از این راهایی که نوشتم مزایا و معایب خودشونو دارن بهتره که با یکی از شرکتهای تخصصی که تو این زمینه کار میکنن تماس بگیری .

khark11
28-03-2009, 08:48
سلام دوست عزیز

2- دومین راه که داری برقراری لینک ماکروویو یا امواج بیسیم با فرکانس بالا هست که این مورد رو بهتون پیشنهاد نمیکنم اول بخاطر هزینش که بستگی به تعداد نودهاش و پهنای باندش داره شاید بیشتر از صد میلیون تومنم بشه البته برای همون 30 کیلومتر (این فقط شامل همین پل ارتبا طی هست و شامل قسمتهای دیگر شبکه نمیشه) و دوم اینکه دولت معمولا اجازه این کارو نمیده برای این کار نیاز به مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور , تخصیص فرکانس , مجوز از سازمانهای امنیتی کشور و ... داری .

سلام
خيلي ممنونم دوست عزيزم
ببين من فاصله بين بوشهر تا جزيره خارك رو ميخوام وايرلس بزنم، حدود 60 كيلومتره، با يكي از اين شركت ها كه صحبت كردم مي گفت با 10 مليون ميتونيم برات راه اندازيش بكنيم
خودش مدعيه تا 50 مگ مي توني روش سند كني 50 مگم مي توني رسيو داشته باشي
ميخواستم بدوني اين ادعاش صحت داره
يعني با وايرلس شدنيه اونم با اين قيمت؟؟

همراه اول
31-03-2009, 12:42
البته میتونی از شرکتهایی که این لینکها رو دارند پهنای باند مازادشون رو اجاره کنی !!!

مستان386
03-08-2009, 17:29
با سلام
کسی در مورد مشخصات TrangoLink-45 جهت انتقال اینترنت ADSL به فاصله 6 کیلومتر از ISP شهر به خارج از محدوده شهر و در روستاهای اطراف اطلاعاتی می تونه بده

مستان386
04-08-2009, 08:30
در کل راه حل مناسب برای بردن ADSL به فاصله 6 کیلومتری بیرون شهر با شرایط زیر چیست؟
1- منطقه دارای دید مستقیم نیست موانع طبیعی مانند تپه
2- امکان رانژه کردن خط تلفن جدید در محل جدید نیست به علت عدم ارائه خدمات توسط مخابرات آن روستا
3- فقط اینترنت ADSL منتقل شود بدون افت کیفیت
با سپاس

Dj_Migren
07-08-2009, 19:09
آقا شما به 2 تا دکل احتیاج داری
به 2 دستگاه رادیو احتیاج داری (حدالمقدور برد میکروتیک با کارت 600)
2 تا آنتن پارابولیک احتیاج داری
2 عدد سوئیچ حالا انتخاب اونش با خودت dlink یا cisco

اینا واسه ارتباط بین دو مرکز بود
اگه کمک بیشتر خواستی در خدمت هستم

Dj_Migren
07-08-2009, 19:11
سلام
خيلي ممنونم دوست عزيزم
ببين من فاصله بين بوشهر تا جزيره خارك رو ميخوام وايرلس بزنم، حدود 60 كيلومتره، با يكي از اين شركت ها كه صحبت كردم مي گفت با 10 مليون ميتونيم برات راه اندازيش بكنيم
خودش مدعيه تا 50 مگ مي توني روش سند كني 50 مگم مي توني رسيو داشته باشي
ميخواستم بدوني اين ادعاش صحت داره
يعني با وايرلس شدنيه اونم با اين قيمت؟؟

آره شدنیه دوست عزیز
قیمتشم تو این حدود هستش
البته از تجهیزات مورد استفادشون هم مطمئن شو یعنی تجهیزاتی نباشه که توی دوره خیلی کوتاه احتیاج به تعویض داشته باشه

مستان386
08-08-2009, 11:08
آقا شما به 2 تا دکل احتیاج داری
به 2 دستگاه رادیو احتیاج داری (حدالمقدور برد میکروتیک با کارت 600)
2 تا آنتن پارابولیک احتیاج داری
2 عدد سوئیچ حالا انتخاب اونش با خودت dlink یا cisco

اینا واسه ارتباط بین دو مرکز بود
اگه کمک بیشتر خواستی در خدمت هستم

با تشکر از توجه تان
منتهی اولا دیگه مرکزی در شهر وجود نداره بلکه کلاً به بیرون از شهر منتقل می شیم بنابراین طبق فرمایش شما باید تلفنی در شهر رانژه شود سپس در واقع آن تلفن با امواج مایکرویو منتقل شود و آیا این انتقال با تغییرات آب و هوایی دچار مشکل نمیشه چون کیفیت برام مهمه
دوما برآورد هزینه چقدره
سوما در مورد مشخصات TrangoLink-45 جهت انتقال اینترنت ADSL چیزی می دونید؟

مستان386
12-08-2009, 08:11
چون امکان ارسال پیغام خصوص قبل از 10 مورد پیام برای Dj_Migren وجود نداره (عضو جدید هستم) خواهشاً اگه کسی می دونه هزینه انتقال ADSL به روش دو دکل دو دستگاه رادیویی دو آنتن پارابولیک و دو عدد سوییچ چقدره لطفا راهنمایی بفرماد
در ضمن موارد پست قبلی رو نیز در نظر بگیرید مشخصات TrangoLink-45 چیه؟
یه مورد ضروری و فورس لطفاً جواب کامل بدین