PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : turn off

zeos
13-03-2009, 00:04
من چند وقتی هست یه مشکل برام پیش اومده اونم اینه که وقتی کامپیوترو خاموش میکنم یا گزینه turn off رو میزنم کامپیوتر به جایه اینکه خاموش بشه ریست میشه.این مشکل برای ویندوز xp هست و برای ویستا همچین مشکلی وجود نداره.
ریجسترو تغییر دادم بازم درست نشد ویروس کشی هم کردم بازم چیزی نشد که بگیم از علایم ویروس اتو ران هست.یه قسمت مربوط به این مشکل رو در ریجسترم تغییر دادم ولی درست نشد.نمیدونم دیگه مشکل از کجاست.
ممنون میشم یکی اگر راهی به نظرش میرسه بهم بگه

nw_nk
13-03-2009, 05:53
من چند وقتی هست یه مشکل برام پیش اومده اونم اینه که وقتی کامپیوترو خاموش میکنم یا گزینه turn off رو میزنم کامپیوتر به جایه اینکه خاموش بشه ریست میشه.این مشکل برای ویندوز xp هست و برای ویستا همچین مشکلی وجود نداره.
ریجسترو تغییر دادم بازم درست نشد ویروس کشی هم کردم بازم چیزی نشد که بگیم از علایم ویروس اتو ران هست.یه قسمت مربوط به این مشکل رو در ریجسترم تغییر دادم ولی درست نشد.نمیدونم دیگه مشکل از کجاست.
ممنون میشم یکی اگر راهی به نظرش میرسه بهم بگه

سلام.

1- ابتدا در مسیر

My Computer \ Properties \ Advanced \ Startup and Recovery \ Settings

تیک Automatically restart رو بردارید و ذخیره کنید.

حالا یکبار Shutdown کنید ببینید مستقیم Restart میشه یا اینکه صفحه ارور نمایش داده میشه.

2- هیچ کدوم از برنامه های Roxio Easy CD Creator 5.0 یا Direct CD 5.0 روی سیستمتون نصب نیست؟

zeos
13-03-2009, 15:13
سلام.ممنون ولی این کاری که شما گفتی رو که انجام دادم کامپیوترو وقتی خاموش میکنم دیگه ریست نمیشه ولی تو حالت روشن باقی میمونه و یه صفحه ابی مییاد و ارور میده که نمیتونه کامپیوترو خاموش کنه.د رحقیقت انگار خاموشه ولی خوب نیست
در مورده اون برنامه ها هم هیچ کدوم رو نصب ندارم.

nw_nk
13-03-2009, 18:00
سلام.ممنون ولی این کاری که شما گفتی رو که انجام دادم کامپیوترو وقتی خاموش میکنم دیگه ریست نمیشه ولی تو حالت روشن باقی میمونه و یه صفحه ابی مییاد و ارور میده که نمیتونه کامپیوترو خاموش کنه.د رحقیقت انگار خاموشه ولی خوب نیست
در مورده اون برنامه ها هم هیچ کدوم رو نصب ندارم.

خوب پس موضوع Reset جای Shut Down نیست. ویندوز شما آسیب دیده.

در سایت Microsoft هم نصب برنامه های کاربردی غیر هماهنگ با ویندوز XP دلیل این ارور ذکر شده.

ویندوز رو عوض یا ترمیم کنید. و یا اینکه ببینید کدوم برنامه منجر به ارور شده.

zeos
14-03-2009, 02:59
ممنون ولی خوب چطوری ترمیم کنم.اگر میدونستم که اینجا نمیپرسیدم :23: یا حتی از کجا بفهمم کدوم برنامه باعث این مشکل شده.
هیچ راهی رو پیشنهاد نمیکنین ؟

nw_nk
14-03-2009, 03:10
ممنون ولی خوب چطوری ترمیم کنم.اگر میدونستم که اینجا نمیپرسیدم :23: یا حتی از کجا بفهمم کدوم برنامه باعث این مشکل شده.
هیچ راهی رو پیشنهاد نمیکنین ؟

تغییر فایل های ویندوز به نسخه اصلی با دستور sfc /scannow در منوی Run انجام میشه.

برای ترمیم هم باید با CD ویندوز XP بوت کنید و Repair رو برای ویندوز موجود انتخاب کنید.

در مورد شما از متن موجود در صفحه ارور هم نمیشه کمک گرفت. ارور چیزی رو نشون نمیده.

یادتون نمیاد که کدوم برنامه ها همون حدودی که سیستم اینطوری شد نصب کردید؟

zeos
14-03-2009, 05:21
نه زیاد یادم نیست ولی شاید مثلا یکیش همین Hamachi باشه.فکر کنم اخرشم مجبور بشم ویندوزو عوض کنم که اعصاب خورد کن ترین راه حلشه فعلا