PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساعت شني

roohoravan
31-01-2006, 03:50
با سلام وعرض ادب.يه سوالي دارم كه اميدوارم جوابگو باشيد.من وقتي روي my computer در استارت كليك ميكنم تا وارد شوم ساعت شني ظاهر شده وتا حدود 10 ثانيه طول ميكشه تا وارد my computer بشه وبسيار كند عمل ميكنه و يا روي عكسي كليك ميكنم همين اتفاق ميافته.در ضمن ويندوز را تازه نصب كردم و defragment هم كرده ام.در اينترنت هم وقتي عكسي را سيو ميكنم بسيار مكث ميكند تا سيو شود در صورتي كه قبلا اين مشكل را نداشت وروان بود. از طريق run با فرمان cmd هم درايوها و... راچك كردم ومشكلي نداشت .خلاصه بسيار اذيت ميكنه كه مزاحم شما شدم تا شايد مشكل برطرف شود.لطفا مرا راهنمايي كنيد.با تشكر

roohoravan
31-01-2006, 14:20
با سلام وعرض ادب.يه سوالي دارم كه اميدوارم جوابگو باشيد.من وقتي روي my computer در استارت كليك ميكنم تا وارد شوم ساعت شني ظاهر شده وتا حدود 10 ثانيه طول ميكشه تا وارد my computer بشه وبسيار كند عمل ميكنه و يا روي عكسي كليك ميكنم همين اتفاق ميافته.در ضمن ويندوز را تازه نصب كردم و defragment هم كرده ام.در اينترنت هم وقتي عكسي را سيو ميكنم بسيار مكث ميكند تا سيو شود در صورتي كه قبلا اين مشكل را نداشت وروان بود. از طريق run با فرمان cmd هم درايوها و... راچك كردم ومشكلي نداشت .خلاصه بسيار اذيت ميكنه كه مزاحم شما شدم تا شايد مشكل برطرف شود.لطفا مرا راهنمايي كنيد.با تشكر

M.R.M
31-01-2006, 17:39
سلام دوست عزيز.
اين اشكال به چند دليل عمده ممكن است در ويندوز رخ دهد.
يكي از آن مشكلات ، اشكالات سخت افزاري از قبيل كم بودن حافظه و نيز سرعت سيستم شما ميباشد.
دليل ديگر مشكلي است كه ممكن است از جانب يك فايل مخرب باشد و با درگير نمودن سي پي يو و حافظه سيستم شما باعث ميشود چنين اتفاقي رخ دهد.
و اما در مورد راه حل هاي پيشنهادي ، در اين مورد راه حل هايي به شرح زير وجود دارند كه ميتوانيد آنها را امتحان نماييد :
در ابتدا فرض را بر وجود فايل مخرب قرار ميدهم ، در اين حالت دكمه هاي تركيبي Ctrl+Alt+Del را بر روي كيبورد خود يفشاريد تا ابزار Task Manager ظاهر گردد.
سپس به شاخه Process رفته و گزينه هاي موجود در آن را با دقت بررسي نماييد.
اگر گزينه اي وجود داشت كه در صد استفاده از سي پي يو را بيش از 50 درصد نشان ميداد روي آن كليك كرده و دكمه End Process را بفشاريد. توجه داشته باشيد كه دو گزينه آخر اين ليست را در نظر نگيريد ، يعني گزينه هاي System و Syetem Idle Process اين دو گزينه استثنا ميباشند.
اگر بعد از End Process نمودن فايل مشكوك مشكلتان برطرف شد بايد به دنبال يك نرم افزار Anti Spyware و Anti Adware باشيد تا فايل را به صورت كامل حذف نماييد. در غير اين صورت ميتوانيد مسير فايل را از طريق ابزار Search رديابي كرده و آن را به صورت دستي حذف نماييد و سپس كليدهاي آن را از مسيرهاي RUN و RunOnce در رجيستري حذف نماييد. البته توصيه ميكنم با توجه به اينكه شما كاربر حرفه اي نيستيد ، در حال حاظر تنها روش نرم افزارهاي اين كار را امتحان نماييد و از هر گونه تغيير در رجيستري جدا پرهيز نماييد.
اگر مشكل از طريق آنها رفع نشد ( و البته فايل مخربي در كار بود ) اعلام كنيد تا با راهنمايي دقيق بنده و ساير دوستان عزيزم مرحله به مرحله براي نابودسازي دستي آن پيش رويم.
حالا فرض دوم را بررسي ميكنيم ، اگر مشكل شما از جانب سخت افزار باشد دو راه امكان پذير است. يكي ارتقا سخت افزاري ميباشد كه البته خود شما به آن واقف هستيد. روش دوم : در صورت مناسب بودن ميزان حافظه و عدم نياز به ارتقا آن ميتوانيد از قابليت Virtual Memory در ويندوز استفاده نماييد.
براي آموزش اينكه چگونه ميتوانيد اين قابليت را فعال نماييد به تاپيك زير مراجعه كنيد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با اختصاص دادن فضايي در حدود 1500 تا 2000 مگابايت در هارد ديسك خود به اين قابليت ميتوانيد سرعت باز شدن صفحات و ... را تا حد بسيار مطلوبي بالا ببريد. البته توجه داشته باشيد كه در اين حالت بايد حتما از هارد ديسكي با ظرفيت بالا استفاده نماييد ، در غير اين صورت و چنانچه با كمبود فضا مواجه باشيد به شدت دچار مشكل خواهيد شد. بنابراين توصيه هاي ايمني را در اين مورد حتما رعايت نماييد.
اميدوارم با انجام اين مراحل مشكلتان برطرف گردد.
باز هم اگر سوالي بود حتما مطرح نماييد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

roohoravan
01-02-2006, 00:25
باسلام.مشكلي در سيستم ايجاد شده كه وقتي روي my computer كليك ميكنم ساعت شني ميندازه وخيلي زمان ميبره تا داخل بشه و يا اگر عكسي را مرور كنم به كندي عكس را نشان ميدهد.دوستان راهنمايي كردند كه درtask maneger نگاهي بينداز .ديدم svchost.exe مقدارش 99 درصد ميباشد واين مورد را END PROCESS كردم وسيستم بسيار روان و پر سرعت شد ومشكل حل شد.در ضمن در مواقعي هم كه در اينترنت نيستم گزينهexplorer.exe نيز مقدارش متغيره وبه 88 درصد هم ميرسه.بعد از حدود 1 ساعت دوباره مشكل گفته شده؛ ايجاد ميشود.چه جور مشكل را ريشه اي حل كنم.با تشكر

M.R.M
01-02-2006, 10:40
سلام دوست عزيز.
اين مشكلي است كه به احتمال بسيار زياد از يك ويروس ناشي ميشود.
من به احتمال ميدهم سيستم شما آلوده به ويروس Jefoo يا ويروسي مشابه آن شده است. طبق اطلاعات و تجربه قبلي بنده ويروس Jefoo نيز دقيقا اثراتي مشابه مشكل شما ايجاد ميكند و فايل SVCHOST.EXE را درگير ميكند و باعث بروز چنين مشكلي ميشود ( البته ممكن است تنها يك دو پورت خاص را با كمك اين فايل درگير نمايد اما اثرش دقيقا همين مشكلاتي است كه شما ذكر كرديد ).
بنابراين توصيه ميكنم يك آنتي ويروس قدرتمند بر روي سيستم خود نصب نماييد و سيستم خود را كاملا توسط آن اسكن نماييد.
اگر آنتي ويروس قادر به پاكسازي ويروس باشد مشكل شما برطرف خواهد شد ، در غير اين صورت ميتوانيد از قسمت جستجو انجمن عبارت Jefoo را جستجو نماييد. تاپيكهاي متعددي در اين مورد خواهيد يافت كه روشهاي مختلف از بين بردن اين ويروس توسط دوستان عزيزم در آنها ذكر شده است و ميتوانيد با كمك اين روشها ويروس را پاكسازي نماييد.
البته ممكن است مشكل شما از Jefoo نباشد ، اما ميتوان احتمال زياد داد كه اين مشكل از ويروس يا تروجان در سيستم شما ناشي ميشود. بنابراين حتما سيستم خود را با يك آنتي ويروس قدرتمند و به روز شده بررسي نموده و نتيجه را اعلام نماييد تا بتوانيم بيشتر شما را راهنمايي كنيم.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

roohoravan
01-02-2006, 13:46
با سلام وعرض ادب.در ادامه مشكلي كه برايم پيش آمده بود و دوستان فرمودند كه احتمالا ويروس باشه.امروز وقتي در سايت شما جستجو ميكردم يكدفعه ويندوز پيغامي داد وصفحه اي باز شد ومن آنرا براي شما كپي كرده و در اينجا قرار ميدهم كه مرا راهنمايي فرماييد كه چي هست؟ من در گزينه هاي زير اين صفحه وارد شدم و برنامه اي كه براي دانلود گذاشته بود وفكر ميكنم براي از بين بردن اسپم بود را دانلود واجرا كردم وفكر ميكنم آن مشكل كه در تاپيك ساعت شني مطرح كردم در اين رابطه بوده باشد.نظر شما دوستان محترم چيه؟اگه زحمتي نيست واز من دلگير نشديد مرا راهنمايي كنيد.يل عليYour computer is full of evidences!

ISP of transmission: 212
Your IP address: 217.66.212.161
They know you're using: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)
Your computer is: Windows XP
Risk status for further investigation: VERY HIGH RISK

To protect from the Spyware - click here

To prevent information transmission - click here

To delete the history of your activity, click here

mpsjavad
01-02-2006, 13:49
با سلام ..

اگر آنتي ويروس قادر به پاكسازي ويروس باشد مشكل شما برطرف خواهد شد ، در غير اين صورت ميتوانيد از قسمت جستجو انجمن عبارت Jefoo را جستجو نماييد. تاپيكهاي متعددي در اين مورد خواهيد يافت كه روشهاي مختلف از بين بردن اين ويروس توسط دوستان عزيزم در آنها ذكر شده است و ميتوانيد با كمك اين روشها ويروس را پاكسازي نماييد.

همون طور كه محمد رصا جان اشاره كردند :

==============++=================
معرفي ويروس w32.jeefo
==============++================

موفق باشيد .

mpsjavad
01-02-2006, 13:59
با سلام وعرض ادب.در ادامه مشكلي كه برايم پيش آمده بود و دوستان فرمودند كه احتمالا ويروس باشه.امروز وقتي در سايت شما جستجو ميكردم يكدفعه ويندوز پيغامي داد وصفحه اي باز شد ومن آنرا براي شما كپي كرده و در اينجا قرار ميدهم كه مرا راهنمايي فرماييد كه چي هست؟ من در گزينه هاي زير اين صفحه وارد شدم و برنامه اي كه براي دانلود گذاشته بود وفكر ميكنم براي از بين بردن اسپم بود را دانلود واجرا كردم وفكر ميكنم آن مشكل كه در تاپيك ساعت شني مطرح كردم در اين رابطه بوده باشد.نظر شما دوستان محترم چيه؟اگه زحمتي نيست واز من دلگير نشديد مرا راهنمايي كنيد.يل عليYour computer is full of evidences!

ISP of transmission: 212
Your IP address: 217.66.212.161
They know you're using: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)
Your computer is: Windows XP
Risk status for further investigation: VERY HIGH RISK

To protect from the Spyware - click here

To prevent information transmission - click here

To delete the history of your activity, click here

با سلام ..

دوست عزيز براي اين مشكل به تاپيك زير بريد :

همچنين :

موفق باشيد :)

roohoravan
01-02-2006, 14:40
با سلام.آقا ميشه كلا ويندوز را پاك كنم و ويندوز جديدي نصب كنم.آيا اينجوري مشكل حل ميشه؟ يا حتما بايد آنتي اسپاي قوي نصب كرد؟با تشكر

AHT
01-02-2006, 14:51
اگه پاك كني كه راحت تر درست ميشه