PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک کنین!!! 4 گیگ رم دارم ولی ویستا 3 گیگ رو میشناسه!!

liderplaza
11-03-2009, 02:02
سلام

من 4 تا رم یک گیگابایت تازه رو سیستمم گذاشتم، هم bios و هم ویندوز هر دو 4 گیگ رو میشناسن ولی تو system information که میرم نوشته:

installed physical memory (RAM):4.00 GB
total physical memory:3.00 GB

توی task manager هم مقدار physical memory رو نوشته 3067، انگار اصلا یه module رم رو باهاش کار نمیکنه ویندوز!
مادربوردم اینتل مدل dp43tf هست، توی memory diagnostic tool هم تک تک رمها رو تست کردم هیچکدوم مشکلی نداشتن، آیا تو bios باید دستکاری بکنم یا نه؟

گیج شدم اساسی
ممنون میشم جواب بدین

liderplaza
11-03-2009, 02:21
پ.ن.
ویندوز ویستا ultimate 32 بیتی دارم.

Mahdi_Moosavi
11-03-2009, 02:43
سلام ،

دوست عزیز ، سیستم عامل Vista 32bit بیشتر از 3GB رم رو پشتیبانی نمیکنه . شما باید از سیستم عامل 64Bit استفاده کنید .

nw_nk
11-03-2009, 07:36
سلام

من 4 تا رم یک گیگابایت تازه رو سیستمم گذاشتم، هم bios و هم ویندوز هر دو 4 گیگ رو میشناسن ولی تو system information که میرم نوشته:

installed physical memory (RAM):4.00 GB
total physical memory:3.00 GB

توی task manager هم مقدار physical memory رو نوشته 3067، انگار اصلا یه module رم رو باهاش کار نمیکنه ویندوز!
مادربوردم اینتل مدل dp43tf هست، توی memory diagnostic tool هم تک تک رمها رو تست کردم هیچکدوم مشکلی نداشتن، آیا تو bios باید دستکاری بکنم یا نه؟

گیج شدم اساسی
ممنون میشم جواب بدین

سلام

در سرویس پک 1 ویستای 32 بیتی این مشکل رفع شده و مقدار رم 4 گیگ درست نوشته میشه. البته معلوم نیست در عمل از کل 4 گیگ استفاده می کنه یا نه. در ضمن برای شما به نظرم الان باید بنویسه 3.5 گیگ. ترکیب رماتون چیه؟ 4 تا 1 گیگ یا دوتا 2 گیگ؟

در نهایت همونطوری که آقای mahdi_moosavi پاسخ دادن کسانی که رم 4 گیگ به بالا دارن باید از سیستم عامل 64 بیتی استفاده کنند.

smfr
11-03-2009, 08:48
سلام

در سرویس پک 1 ویستای 32 بیتی این مشکل رفع شده و مقدار رم 4 گیگ درست نوشته میشه. البته معلوم نیست در عمل از کل 4 گیگ استفاده می کنه یا نه. در ضمن برای شما به نظرم الان باید بنویسه 3.5 گیگ. ترکیب رماتون چیه؟ 4 تا 1 گیگ یا دوتا 2 گیگ؟

در نهایت همونطوری که آقای mahdi_moosavi پاسخ دادن کسانی که رم 4 گیگ به بالا دارن باید از سیستم عامل 64 بیتی استفاده کنند.

جريان 32بيتي اصلا نميتونه بيشتر از 3گيگ رم رو ساپورت كنه! ويندوز 12:31: هم بياد نميشه!!
ويندوز 7 و ويستاي سرويس پك 1 فقط ميتونن تو propertis ماي كامپيوتر مقدار اصلي رم رو نشون بدن! ولي تو تسك منيجر و تو گجت هاي اضافي كه ميتونيد نصب كنيد مقدار رم رو همون 3 گيگا بايت نشون ميدن!
فقط بايد سيستم عامل 64 بيت نصب باشه

liderplaza
11-03-2009, 11:16
سلام، ممنون از جوابهای همه

آره، سرویس پک 1 دارم ولی فقط تو system properties درست نوشته میشه، task manager و system information که 3067 نشون میدن، ترکیب رمها 4 تا 1 گیگا هستند.(dual channel)

سلام

nw_nk
11-03-2009, 12:04
سلام، ممنون از جوابهای همه

آره، سرویس پک 1 دارم ولی فقط تو system properties درست نوشته میشه، task manager و system information که 3067 نشون میدن، ترکیب رمها 4 تا 1 گیگا هستند.(dual channel)

ظاهرا با اضافه کردن 4 بیت به بخش آدرس میشه کاری کرد که ویستا واقعا از 4 گیگ استفاده کنه.

فقط CPU باید 64 بیتی باشه که الان همه پردازنده ها هستند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن این تغییرات سرعت ویندوز ویستا رو کمی کاهش میده.

liderplaza
11-03-2009, 18:37
خیلی ممنونم،

ببینین من سی پی یو intel E8400 core 2 duo, 3.0 GHZ دارم،اینکه گفتین یعنی این مدل cpu هم 64 بیتی هست؟
پیشنهاد میدین یه باره ویندوز رو 64 بیتی کنم؟ اونوقت درست میشه؟
آخه با نرم افزارهای سه بعدی کار میکنم و سرعت برام مهمه.

سپاس

ظاهرا با اضافه کردن 4 بیت به بخش آدرس میشه کاری کرد که ویستا واقعا از 4 گیگ استفاده کنه.

فقط CPU باید 64 بیتی باشه که الان همه پردازنده ها هستند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن این تغییرات سرعت ویندوز ویستا رو کمی کاهش میده.

nw_nk
11-03-2009, 21:20
خیلی ممنونم،

ببینین من سی پی یو intel E8400 core 2 duo, 3.0 GHZ دارم،اینکه گفتین یعنی این مدل cpu هم 64 بیتی هست؟
پیشنهاد میدین یه باره ویندوز رو 64 بیتی کنم؟ اونوقت درست میشه؟
آخه با نرم افزارهای سه بعدی کار میکنم و سرعت برام مهمه.

سپاس

بله. CPU ها از زمان Pentium 4 3GHz به بعد همگی 64 بیتی هستند. CPU شما هم شامل انین موضوع میشه.

بهترین راه همون ویندوز 64 بیتیه. نرمافزارهای 3 بعدی حرفه ای هم تا جایی که می دونم نسخه 64 بیتی دارن که اگر از اونها استفاده کنید مقدار قابل توجهی کارایی افزایش پیدا میکنه. احتمالا قطعاتتون هم جدید هست و همگی درایور 64 بیتی همراشون هست. فقط ممکنه بعضی برنامه های کوچک رو نتونید بدرسی اجرا کنید که زیاد مهم نیست.

liderplaza
11-03-2009, 21:45
خیلی خیلی ممنونم، گزینه تشکر بود ولی واقعا کمک کردین.

با تشکر

بله. Cpu ها از زمان pentium 4 3ghz به بعد همگی 64 بیتی هستند. Cpu شما هم شامل انین موضوع میشه.

بهترین راه همون ویندوز 64 بیتیه. نرمافزارهای 3 بعدی حرفه ای هم تا جایی که می دونم نسخه 64 بیتی دارن که اگر از اونها استفاده کنید مقدار قابل توجهی کارایی افزایش پیدا میکنه. احتمالا قطعاتتون هم جدید هست و همگی درایور 64 بیتی همراشون هست. فقط ممکنه بعضی برنامه های کوچک رو نتونید بدرسی اجرا کنید که زیاد مهم نیست.