PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن مانيتور و چراغ کيس

Hossein 12
10-03-2009, 08:08
سلام،
CPU: Q6600
Asus P5K
Ram 2* 1G
Power 580 b green
CASE: Green Vine2
از يه مدت قبل ، وقتي دکمه پاورو ميزدم يه 10-20 ثانيه طول ميکشيد تا مانيتور و لامپ جلوي کيس روشن بشه. (فقط بعضي اوقات)
سيستم من 3 هفته پيش توي بازي ريستارت شد و فن‌ها هم خاموش شدن و بعد 1 ثانيه خودش روشن شد ولي لامپ کيس و مانيتور روشن نشد. دکمه جلوي کيس رو نگه داشتم تا خاموش شد. دوباره که روشن کردم رنگ قرمز کارت گرافيک پريده بود. همون طور که آبي نداشت رفتم کپچر کنم بعد از چند دقيقه دوباره همون طوري شد.

خلاصه يه کارت گرافيک جديد خريدم گذاشتم.
-----------------------------------------------------------------------

حالا بعد 3 هفته دست نزدن به سيستم، کارت گرافيکو اومدم نصب کنم. وقتي سيستمو روشن کردم که کارت نصب کنم هنوز ويندوز بالا نيومده دوباره همون طوري ريستارت شد (لامپ کيس و مانيتور خاموش ميمونن)

بايد 2-3 دقيقه از برق بکشم تا براي چند ثانيه روشن شه. (حداکثر 20 ثانيه روشن ميمونه قبل از بالا اومدن ويندوز ريستارت ميشه.)
خاستم برم تو setup دوباره ريستارت شد.

مادربورد تا 2 سال ديگه گارانتيه ديجيتال داره. ولي ميگن تا 15 فروردين، قطعه تحويل نميگيرن!

-----------------------------------------------------------------------

به هيچ سيستم مشابه دسترسي ندارم که بتونم قطعات رو امتحان کنم. اين سيستمي که باهاش ميام اينجا کامپيوتر قديميمه که هيچيش به اين جديده نميخوره.

Hossein 12
10-03-2009, 11:16
کارت گرافيک و هارد و يکي از رم‌ها رو برداشتم. ولي بازم کامپيوتر ريستارت شد و چراغ کيس روشن نشد.

سي پي يو رو برداشتم از همون اولش وقتي روشن کردم چراغ کيس روشن نشد.(کارت گرافيک و هارد و يکي از رم‌ها هم نصب نبودند.)

سؤال
1- اگه کامپيوترو بدون cpu روشن کنم؟؟ خطرداره؟ مشکلي پيش مياد.
2- بدون cpu بايد مانيتور روشن بشه يانه؟

3- رم چي؟ اگه اصلاً رم نذارم مشکلي پيش مياد؟ مانيتور روشن ميشه؟

mhv_kntu
10-03-2009, 13:53
اگه رم نداشته باشه که هیچی فقط صدای بوق می شنوی.
بدون cpu هم بالا نمیاد. وقتی سیستم هم بالا نیاد خوب مانیتور هم چیزی نشون نمیده.
خوب مادر بورد رو ببر یجا تست کنن ببین سالم یا نه . حداقل اون شرکت گارانتی کننده حاضر نیست بگه این خرابه یا سالم!؟

zeus7610
10-03-2009, 14:25
با مادربورد و cpu اگه buzzer وصل باشه باید صدای بوق رم رو بشنوی. یعنی سیستم 3 بوق ممتد پشت سر هم میکشه. (البته برای برخی مادربوردها کمی متفاوته) که اینطوری میفهمی که مادربورد و cpu سالمه و میری راغ بقیه قطعات. اگه نه که مادربورد رو ببر گارانتی...

Hossein 12
10-03-2009, 14:27
بهشون زنگ زدم، گفتم بيارم تست نميکنين، گفت نه!

سيتم حداکثر 40 ثانيه روشن ميمونه. يعني قبل از وارد شدن به ويندوز. دوتا ويندوز دارم. تو صفحه انتخاب وبندوز يا setup مادربورد هم اگه 40 ثانيه معطل کنم، کامپيوتر خاموش ميشه، بعد دوباره فن‌ها روشن ميشن و لي مانيتور و لامپ جلوي کيس روشن نميشه. دکمه‌ي ريست هم کار نميکنه.

به نظر شما مشکل از چيه؟؟
مادربورد؟
CPU (پس چرا هيچ اروري نميده + توي setup دماي سي پي يو 44 و مادربورد 33 درجس)
ram?
پاور؟ (Green 580b) اخه مگه صفحه setup يا انتخاب ويندوز چقدر برق مصرف ميکنه؟ + کارت گرافيک ، هارد، يکي از ررمها رو هم جدا کردم ديگه اصلاً برق نبايد مصرف کنه که؟!!!

zeus7610
10-03-2009, 14:31
گارانتی کجاست؟ خوب میتونی ببری یه مغازه کامپیوتری تست کنن. خودت هم اگه یه سیستم مشابه سیستم خودت پیدا کنی می تونی تست کنی و قطعات رو دونه دونه change کنی..

Hossein 12
10-03-2009, 14:40
با مادربورد و cpu اگه buzzer وصل باشه باید صدای بوق رم رو بشنوی. یعنی سیستم 3 بوق ممتد پشت سر هم میکشه. (البته برای برخی مادربوردها کمی متفاوته) که اینطوری میفهمی که مادربورد و cpu سالمه و میری راغ بقیه قطعات. اگه نه که مادربورد رو ببر گارانتی...

مشکل اينه که کيس من بلندگو نداره! و به فيش مربوط به اسپيکر هيچي وصل نيست.

buzzer ديگه چيه؟

Hossein 12
10-03-2009, 14:47
گارانتی کجاست؟ خوب میتونی ببری یه مغازه کامپیوتری تست کنن. خودت هم اگه یه سیستم مشابه سیستم خودت پیدا کنی می تونی تست کنی و قطعات رو دونه دونه change کنی..

گارانتيه ديجيتال هستش.

مشکل اينه که مشابه سيستم خودم رو نميتونم پيدا کنم.

اين سيستمي هم که باهاش ميام اينجا يه سيستم قديمي با cpu 1.7 و گرافيک agp و پاور 280 (احتمالاً غير ريئل) واسه 6-7 سال پيشه.

سه هفته پيش کامپيوتر توي بازي خاموش شد (همن جوري) و وقتي روشن کردم گرافيک ديگه رنگ آبي نداشت همون طور که گرافيک خراب بود ميرفتم کپچر کنم سيستم 2-3 باري ريستارت شد منم گفتم واسه گرافيکه حتماً. ولي توي ويندوز و روشن شدن مشکلي نبود.

الان بعد سه هفته گرافيک جديد گذاشتم. اينجوري شده. حتي کارت گرافيک هم نذازم بعد 40 ثانيه خاموش ميشه.

ديگه ميترسم بهش دست بزنم.
جايه مطمئن نميشناسم که ببرم.
احتمالاً مجبورم صبر کنم تا 15 فروردين

Hossein 12
10-03-2009, 14:52
اصلاً اگه cpu مشکل داشته باشه، سيستم تا صفحه‌ي انتخاب ويندوز جلو ميره؟

آخه مادربورد و رم و پاور گارانتي دارن ولي cpu‌ هيچي نداره به جز يه جعبه‌ با هلوگرام.

Actros
10-03-2009, 19:39
clear cmos کن و بایوس رو اپدیت کن . همچین مشکلی داشتم با این مادربرد

Hossein 12
10-03-2009, 19:48
clear cmos کن و بایوس رو اپدیت کن . همچین مشکلی داشتم با این مادربرد

خيلي ممنون

clear cmos اگه منظورتون در آوردن باتري و عوض کردن اون جامپر هست، همين نيم ساعت پيش اين کارو کردم. ولي مشکل پابرجاست.

بايوس رو چطور توي 30-40 ثانيه آپديت کنم. ميشه توضيح بديد؟ تازه تو ويندوز هم تو اين زمان نميشه رفت که با نرم افزارش آپديت کنم.

دقيقاً‌ مشکل شما هم همين بود؟
يعني کامپيوتر خاموش و بعد از 2 ثانيه فن‌ها روشن ميشن، ولي لامپ جلو کيس و مانيتور خاموش ميمونن. دکمه ريست کار نميکنه و مجبورم دکمه استارت کيس رو نگه دارم تا پي سي خاموش شه.

در ضمن متأسفانه کيس من اسپيکر نداره که بخواد بوق بزنه.
cpu رو در آوردم و پي سي رو روشن کردم، مانيتور روشن نشد+ چراغ کيس روشن نشد. دقيقاً مثل وقتي که خودش بعد از 2 ثانيه روشن ميشه. فقط فرقش اين بود که واسه خاموش کردن خيلي دکمه استارت رو نگه داشتم تا خاموش شد.

ممنون ميشم کامل توضيح بديد. گارانتي درستش ميکنه؟ (بعد از عيد) آخه کامپيوترم اکثر قطعاتش گارانتي داره به جز هارد و CPU. ميترسم CPU باشه 200 تومن پولشه.

از طرفي خراب شدن کارت گرافيک قبلي احتمالاً به خاطر مادربورده . تازه 200 تومن پول گرافيک دادم.

Hossein 12
10-03-2009, 20:08
آپديت کردن بايوس asus‌ با ez flash 2 با يو اس بي فلش مموري، چقدر طول ميکشه؟ (بيشتر از 10 ثانيه؟) اگه وسط آپديت خاموش بشه گارانتي باطل ميشه؟

Lamanta
10-03-2009, 22:48
نه ببین با نرم افزاری که توی سی دیه مادربوردت هست آپدیتش کن خیلی هم راحته و توی محیطه ویندوزه آپدیت جدیدشم از سایت ایسوز دانلود کن اگه نداری تا من برات بزارم البته مال من مال 6 ماه پیشه !

Lamanta
10-03-2009, 22:57
آها بزار تا مرحله به مرحله برات بگم :
اول آپدیت بایوس رو از اینترنت دانلود کن بعد مراحل زیر رو برو
1- نرم افزار ASUS Update رو نصب کن
2-Update BIOS from file رو انتخاب کن
3-بعد اون فایلی که پسوندش ROM هست رو Open کن.
4-بعد روی Flash کلیک کن .
تموم شد به همین راحتی .
واقعا از این راحت تر نمیشه !!!!!!

اگه انجام دادی خبرم کن !

Actros
11-03-2009, 19:27
آپديت کردن بايوس asus‌ با ez flash 2 با يو اس بي فلش مموري، چقدر طول ميکشه؟ (بيشتر از 10 ثانيه؟) اگه وسط آپديت خاموش بشه گارانتي باطل ميشه؟

بیشتر از 10 ثانیه طول میکشه . ولی فک نمیکنم گارانتی باطل بشه
مشکلی که من داشتم فقط لوگو ویندوز بعد از 20 ثانیه میومد. به این صورت وخیم نبود.

Hossein 12
11-03-2009, 22:33
آها بزار تا مرحله به مرحله برات بگم :
اول آپدیت بایوس رو از اینترنت دانلود کن بعد مراحل زیر رو برو
1- نرم افزار asus update رو نصب کن
2-update bios from file رو انتخاب کن
3-بعد اون فایلی که پسوندش rom هست رو open کن.
4-بعد روی flash کلیک کن .
تموم شد به همین راحتی .
واقعا از این راحت تر نمیشه !!!!!!

اگه انجام دادی خبرم کن !

مشکل من اينه که بهم امون نميده که وارد ويندوز بشم. اصلاً به ويندوز نرسيده، رستارت وبعدش روشن نشدن مانيتور و چراغ جلوي کيس و کار نکردن دکمه ريست.

rezaabbaspour
11-03-2009, 23:11
با توجه به راهنمايي دوستان بهتره پاورتو هم تست كني اگه پاور نداري حداقل ولتاژ خروجيشو چك كن پاور هم مشكل سازه و سپس بترتيب رم و مادربرد

Hossein 12
13-03-2009, 15:51
با تشکر از همه‌ي دوستان، ادامه‌ي بحث در اينجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید