PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتباط بین دو کامپیوتر *********خیلی ضروری ********

Hossein Adeli
09-03-2009, 00:57
سلام بنده می خوام تصاویر کارت DVR رو که در کامپیوتر شرکت دارم رو تو خونه ببینم.
برای این کار کارت DVR بنده دارای یک نرم افزار Server است که در کامپیوتر شرکت نصب کردم و یک نرم افزار Client که بر روی کامپیوتر خونه نصب کردم بعد در کامپیوتر شرکت یک Incoming Connection و در خونه یک دیال آپ ساده ایجاد کردم و شماره تلفن رو هم شماره تلفن شرکت قرار دادم بعد از خونه دیال کردم که تونستم به کامپیوتر شرکت وصل بشم.
بعد در داخل نرم افزار Client همون IP رو که برای Server در Connection Status و قسمت Details بود رو دادم لازم به ذکر است که همیشه این IP ها ثابت هستند و تغییر نمیکنند ( آیا درستش همینه که این IP ها همیشه ثابت باشن؟ چرا مثل دایال آپ مدام تغییر نمی کنند؟ )
بعد خواستم با استفاده از این IP Server به کامپیوتر شرکت وصل بشم تا تصاویر رو ببینم دیدم نشد! و می نوشت:

Can't connect to MySQL server on '******' (10061)

به جای ****** همون IP بودی که من به جای IP server داده بودم.

نرم افزار Server چند پورت رو هم تایین کرده برای استفاده مثلا 3050 برای playback کردن و ....
همچنین نرم افزاری در کامپیوتر شرکت نصب میشه که میگه برای ارتباط از پورت 7500 استفاده کنید یا اگه می خواین این رو تغییر بدین و ... این Port number که 7500 است رو هم باید در Client وارد کرد یا همون IP کافیه؟

در کل میشه گفت دو کامپیوتر به هم وصل میشن اما دو برنامه Server , Client به هم وصل نمیشن!!!

حالا میشه بگین این مشکل من چه جوری حل میشه؟

ارتباط بین دو کامپیوتر هم با سرعت 28.8K است که هر چند ثانیه یک بار قطع میشه !!! برای این مورد چی کار میشه کرد؟
اگه هر دو کامپیوتر ADSL داشته باشن میشه ازش استفاده کرد تا سرعت افزایش پیدا کنه؟

♥ Pegah ♥
09-03-2009, 14:01
سلام
در درجه ی اول باید ببینید سرور شما دارای IP Valid هست ؟ و یا اینکه با هر بار متصل شدن IP عوض میشه
در ضمن پهنای باند رو بر حسب کیلو بایت نوشتید یا احیانا کیلوبیت (!)

در دو صورت پهنای باند هم کافی نیست و پرش فرم و تصویر وجود خواهد داشت