PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اساسي در رايت کردن فايلهاي ويديويي براي پخش در دي وي دي پلير ؟

Shr776
08-03-2009, 22:20
مشکل اساسي در رايت کردن فايلهاي ويديويي براي پخش در دي وي دي پلير ؟
با سلام به همه دوستان
من يک سوال در مورد رايت کردن فرمتهاي ويديويي دارم
من اکثر فرمتهاي ويديويي را با نرو ورژن 8 رايت ميکنم البته به صورت ديتا فرمتهايي مثل ام پگ و ميني اچ دي
و همين فرمتهايي که در اينترنت رايج هست و فايلهاي ويديويي با اين فرمتها معمولا در اينترنت يافت ميشه
اما مشکلي که من دارم اينه که وقتي يک دي وي دي را براي رايت ميزنم خيلي زمان ميبره
براي مثال رايت کردن 6 فيلم 700 مگي به صورت ديتا که در مجموع 4.5 گيگ ميشه بر روي يک دي وي دي بيشتر از يک ساعت طول ميشکه
و اين خيلي زمان زيادي هست و هم خسته کننده هست و هم فشار زيادي به سيستم مياد به طوري که
اصلا نميشه با ويندوز کار ديگري کرد و کل سيستم به رايت اختصاص پيدا ميکنه
جالب اينکه وقتي در حال رايت هستم اصلا نميشه به اينترنت وصل شد و ارور ميده اما به محض پايان يافتن رايت وصل شدن به اينترنت هم بدون مشکل ميشه
اين در حالي هست که سيستم من جديد و به روز هست و از نظر سي پي يو و رم اصلا مشکلي ندارم
حالا سوال من اينه که ايا اين مشکل براي ديگران هم هست يا خير ؟
ايا رايت يک دي وي دي اون هم به صورت ديتا اين همه زمانبر هست يا خير ؟
من بعيد ميدونم اين حالت طبيعي باشه چون رايت يک دي وي دي بر روي يک دي وي دي ديگر توسط کلون کمتر از 10 دقيقه هست
البته با کلون نميشه فايلي را روي دي وي دي به صورت ديتا رايت کرد و اين از ضعفهاي کلون هست

و سوال ديگر اينکه ايا با برنامه ديگري ميشه اين فايلها رو رايت کرد به طوري که زمان کمتري ببره

و سوال اخر
من وقتي ميخوام يکسري فايل ويديويي را روي دي وي دي به طوري رايت کنم که با دي وي دي پلير قابل پخش باشه
يک مشکل اساسي دارم وقتي مثلا يک فايل 1 گيگي را انتخاب ميکنم براي رايت و ميخوام اونرو رايت کنم متوجه ميشم که حجم فايل 3 برابر شده
و اين باعث ميشه که نتونم روي يه دي وي دي مثلا 5 تا فيلم 700 مگي رو رايت کنم
لطفا در مورد اين مشکل هم من رو کمک کنيد که با چه نرم افزار يا برنامه اي براي رايت فايلهاي ويديويي استفاده کنم که هم حجم فايل رو زيادتر نزنه و هم در دي وي دي پلير قابل پخش بشه
در واقع بهترين برنامه براي رايت کردن فايلهاي ويديويي قابل پخش در دي وي دي پلير به صورتي که کيفيت اون فايل هم کم نشه چي هست ؟
با تشکر از همه دوستان
خدانگهدار

farshif
08-03-2009, 23:19
برای دو سه سوال اولت جواب اینه که تنظیمات سیستم شما طوریه که سیستم عامل شما به جای استفاده از حالت DMA از حالت PIO برای لنتقال اطلاعات به dvd استفاده میکنه نمی خوام زیاد با جزئیات توضیح بدم خلاصش اینه که CPU کار انتقال رو انجام میده واسه همینه که زیاد طول میکشه و در این مدت کار دیگه ای هم نمیتونین انجام بدین .برای رفع این مشکل روی my computer رایت کلیک کنید و manage رو انتخاب کنید حالا device manager رو انتخاب کنید و روی IDE ATA/ATAPI contoroller کلیک کنید حالا رو تک تک گزینه هایی که باز میشه دابل کلیک کنید و ببینین که تو قسمت advance setting ، حالت transfer mode به صورت DMA هست یا PIO اگه PIO بود اون رو به حالت DMA تغییر بدین و OK رو بزنید وبعد از این که این کار رو برای بقیه هم انجام دادید سیستم رو ریستارت کنید . بعد از ریستارت چک کنید ببینید تو حالت DMA مونده یا نه اگه نمونده باشه بگین تا یه اسکریپتی هست اونو براتون آپلود کنم فعلا نمی تونم پیداش کنم . به هر حال اگه رو حالت DMA مونده باشه شما میتونید یه DVD رو با Nero در عرض کمتر از 10 دقیقه رایت کنید.
در مورد رایت در حالت DVD VIDEO هم باید بگم که طبیعیه که حجمش زیاد بشه چون فیلم هایی که به صورت 700 مگی دارید اکثزا به صورت divx ، xvid یا MP4 هستش و وقتی به DVD VIDEO تبدیل میکنین به فرمت MPEG2 در میاد حجمش زیاد میشه ولی خوشبختانه اکثر DVD PLAYER های جدید فرمت های divx و .. رو ساپورت میکنن و شما میتونی فیلم 700 مگی رو که به صورت دیتا رایت کردی همونطوری رو دی وی دی پلیر ببینی
آخیش تموم شد :دی

Shr776
09-03-2009, 15:55
مرسی دوست عزیز
احساس میکنم که شما بتونی به من بیشتر کمک کنی
من چند نکته ظریف رو هم بگم
اول اینکه من از هارد معمولی استفاده میکنم و سیستمم جدید هست ولی از هارد معمولی یا IDA استفاده میکنم اگر اشتباه نکرده باشم
ضمن اینکه فکر میکنم البته مطمئن نیستم : که شاید دی وی دی رایتر من اسلیو یا مستر باشه هنوز شک دارم کدوم اسلیو وصل شده و کدوم مستر
این از این شاید به این نکته هم ربطی داشته باشه
در ضمن من همه اون گزینه ها رو چک کردم وقتی روی اون گزینه میرم چند عبارت هست یه سری به نام Primary IDA هست که اونها گزینه مورد نظر روی DMA هست و برای Secondary هم روی DMA هست با این تفاوت که جلوی همه نوشته if Available
و در انتهای اونها نوشته شده transfer mode : not applicable
فقط جلوی یکی از اون گزینه ها مورد PIO نوشته شده که من اون رو هم DMA کردم

ولی هنوز دی وی دی ندارم که چک کنم مشکل برطرف شده یا خیر
با تشکر مجدد از شما منتظر کمک بیشتر شما هستم

farshif
09-03-2009, 18:10
من اسکریپتی رو که میگفتم پیدا کردم و آپلودش کردم اینجا میتونی از اینجا دانلود کنی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینو اجرا کن و ریستارت کن بعدش دوباره چک کن . مال من هم IDE هستش هم هاردم وهم دی وی دی رایترم .با این درست میشه.بعد اجرا این شکلی میشه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iammahdi
20-03-2009, 01:02
با سلام ...
چطور می شه یه فایل ویدویی رو با نرو روی DVD رایت کرد ...
وقتی Add رو می زنم می گه فایلات سازگاری نداره ...
همون طور که تو عکس می بینین فرمت های زیادی رو قبول نمی کنه ...
چیکار کنم...