PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه تندر فول و پارس معمولی

metal_militia
01-03-2009, 13:22
سعی کنید به تندر زیاد گاز ندین چون یکدفعه موتورش میفته پایین!!!!!!!!!!!!

من با این که تندر ندارم:
اگر شما ماشین بهتری زیر 20 میلیون سراغ داری که شتاب 10.2 ثانیه ای داشته باشه ( شتاب زانتیا 11.4)(شتاب پرشیا 12.9)

بتونه 196 تا سرعت بره(خواهشا نیاید بگین من پسر خالم با پرشیا 220 تا رفته و سمند فلانی 210تا)(حداکثر سرعت سمند ال ایکس 185 و حداکثر پرشیا 186 خود 405 هم 189)

تو سیکل ترکیبی بتونه 7.8 لیتر بسوزونه (که سمند و پرشیا 8.7 و 8.9 می سوزونند)

استاندارد الایندگی یورو 3 داشته باشه(شاید واستون مهم نباشه ولی اصلی ترین مشکل الودگی تهران این 405 و سمند و پراید و.. هستند که زورکی بهشون یورو 2 دادند که حتی یورو0 هم نیست)
قدرت مانور بالایی داشته باشه !

کیفیت مونتاژ بالا به نحوی که تو رده بندی کیفیت مونتاژ داخل 11 اوم شد و بقیه ماشین ها از پارس تا پراید بین 17 تا 26

همچنین از لحاظ ایمنی از موسسه ncap تونسته 3 ستاره ایمنی دریافت کنه چیزی که موقع وجود 405 و پراید و... اصلا معنی نداشت!حال با این منتاژ ایران که دیگه....

تنها مشکلاتش بنظر من:
1 گرانی قطعات (اون هم چون مثل پراید و 405 و...نیست که زرت و زرت تعمیرگاه بره با یکبار تعویض دیگه اون مشکل رفع میشه)
2 از کار نیافتادن هیدرولیک در سرعت بالای 140 و همچنین پایداری نسبتا کمتر به 405 (که اونم با یک استرس بار و ارتفاع زدن از 405 هم بهتر میشه)
3 طراحی خارجی و داخلی زشت که با اندکی ذوق میشه اونو از 405 و پرشیا زیبا تر کرد چون خوش اسپرت تر هست
ولی خوب داخلیش واقعا تو ذوق میزنه

خودمون اپل کورسا پراید و 405 داریم و تندر نداریم(اینم گفتم که نگی طرف تعصبی داره صحبت میکنه)

اگر این ماشین رو تو رده قیمتیش (نه با کمری و آزرا) مقایسه بکنید میبینید بقیه هیچ حرفی برای زدن ندارند.
دوست همیشه فکر این باش کسی هست بتونه جوابتو بده!
اگر با دلیل مدرک بحث میکنی خوشحال میشم والا دیگه پست اینجوری نزن

popo_p990
02-03-2009, 17:41
من با این که تندر ندارم:
اگر شما ماشین بهتری زیر 20 میلیون سراغ داری که شتاب 10.2 ثانیه ای داشته باشه ( شتاب زانتیا 11.4)(شتاب پرشیا 12.9)

بتونه 196 تا سرعت بره(خواهشا نیاید بگین من پسر خالم با پرشیا 220 تا رفته و سمند فلانی 210تا)(حداکثر سرعت سمند ال ایکس 185 و حداکثر پرشیا 186 خود 405 هم 189)

استاندارد الایندگی یورو 3 داشته باشه(شاید واستون مهم نباشه ولی اصلی ترین مشکل الودگی تهران این 405 و سمند و پراید و.. هستند که زورکی بهشون یورو 2 دادند که حتی یورو0 هم نیست)

کیفیت مونتاژ بالا به نحوی که تو رده بندی کیفیت مونتاژ داخل 11 اوم شد و بقیه ماشین ها از پارس تا پراید بین 17 تا 26

همچنین از لحاظ ایمنی از موسسه ncap تونسته 3 ستاره ایمنی دریافت کنه چیزی که موقع وجود 405 و پراید و... اصلا معنی نداشت!حال با این منتاژ ایران که دیگه....

تنها مشکلاتش بنظر من:
1 گرانی قطعات (اون هم چون مثل پراید و 405 و...نیست که زرت و زرت تعمیرگاه بره با یکبار تعویض دیگه اون مشکل رفع میشه)
2 از کار نیافتادن هیدرولیک در سرعت بالای 140 و همچنین پایداری نسبتا کمتر به 405 (که اونم با یک استرس بار و ارتفاع زدن از 405 هم بهتر میشه)
3 طراحی خارجی و داخلی زشت که با اندکی ذوق میشه اونو از 405 و پرشیا زیبا تر کرد چون خوش اسپرت تر هست

خودمون اپل کورسا پراید و 405 داریم و تندر نداریم(اینم گفتم که نگی طرف تعصبی داره صحبت میکنه)

اگر این ماشین رو تو رده قیمتیش (نه با کمری و آزرا) مقایسه بکنید میبینید بقیه هیچ حرفی برای زدن ندارند.

من خودم پرشیا دارم شتابش 0 تا 100 هم 11.8 اگه باور نداری تو سایت ایران خودرو هم نوشته قسمت مشخصات فنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکم تحقیق کن بعد بنویس 12.9

و 16 سوپاپش هم 11. من خودم 200 تا رو رفتم 2 سال پیش و تازه تواگه یخوای یه چیزو حساب کنی مثلا استیل ماشین» ال90 دربرابرش صفره حتی در داخل که داخل ال90 و درهاش مثه سایپا141 میمونه
و همینطور پشتش بله درسته گه ایربگ داره و یه سری چیزای دیگه و موتور شاید بهتر ولی بازم مثه پرشیا نمیشه.اگه میشد قیمتش بیشتر از پرشیا بود به قول شما با این همه امکاناتش:39::16:

saeed7m
03-03-2009, 10:57
در جواب دوستمون که پرشیا رو بهتر دونستن و لوگان رو با 141 مقایسه کرده :

1-در مورد استیل ماشین !! من نمیدونم چرا ما همیشه فکر می کنیم چون پول بیشتری برای چیزی دادیم حتما بهتره و میشه بیشتر باهاش پز داد .

2-در مورد درهای لوگان هم که بهتره چیزی نگم چون فکر کنم شما تا الان تو این ماشین نبودی که فکر می کنی که درهاش شبیه سایپا 141

3- در مورد قیمت هم که شما فکر می کنی چون ایران گاری داره رسما دزدی می کنه و برای یه ماشین 30 سال پیش اینقدر پول می گیره پس یعنی بهتره ؟؟ باور کنید بزرگترین کلاه برداری همین پرشیا هستش !
بهر حال اگه پول بیشتر دادن شما رو راضی میکنه لوگان بدرد نمی خوره اما اگه داری به این فکر می کنی که برای پولی که می دی همون قدر هم سرویس بگیری بهترین انتخاب لوگان !
ببخشید طولانی شد .

MoHaMaD ZaNd
03-03-2009, 13:33

دوست عزيز من چند دفعه هست كه دارم اين موضوع رو ميگم !!! وقي كه شركت ميگه سرعت سمند 185 يعني اين ماشين بدون اينكه بهش فشاري بياد ميتونه اين سرعت رو بره !!!
پس شما بدون اطلاع صحبت نكن !!! من خودم بابام توي جاده مشهد 212 تا با ماشين رفت !!
شك داري بگو تا عكسشو واست بزارم !!!

metal_militia
03-03-2009, 15:49
من خودم پرشیا دارم شتابش 0 تا 100 هم 11.8 اگه باور نداری تو سایت ایران خودرو هم نوشته قسمت مشخصات فنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و 16 سوپاپش هم 11. من خودم 200 تا رو رفتم 2 سال پیش و تازه تواگه یخوای یه چیزو حساب کنی مثلا استیل ماشین» ال90 دربرابرش صفره حتی در داخل که داخل ال90 و درهاش مثه سایپا141 میمونه
و همینطور پشتش بله درسته گه ایربگ داره و یه سری چیزای دیگه و موتور شاید بهتر ولی بازم مثه پرشیا نمیشه.اگه میشد قیمتش بیشتر از پرشیا بود به قول شما با این همه امکاناتش:39::16:

افرین به این جرعتت!
من ماشین خودم 405 هست که خودت میدونی خیلی خیلی بهتر از پرشیای زیبای شماست!(از لحاظ فنی)
(موتور گیر بکس و شاسی و... مشترکند + وزن بیشتر پرشیا)
شما اگر با 405 تونستی چنین شتابی بگیری و ثبتش کردی بعد بیا بگد پرشیا 11.8 میگیره! شما میگی 200 تا رفتی بازم افرین
من با 405 خودم که 1.5تومن خرجش کردم و 126 اسب قدرت داره چنین ادعایی نمیکنم
خود ایران خودرو حرف مفت زیاد میزنه ادم باید خودش عاقل باشه

در مورد طراحی داخیش هم من گفتم که نمیشه حرفی زدچون خیلی تو ذوق میزنه

در ثانی در این زمینه و در این تاپیک من دیگه با کاربری مثل شما بحث نمکنم!
صحبتی هست لطف کنید تاپیک مجزا بزنید در خدمتم!

metal_militia
03-03-2009, 15:55
دوست عزيز من چند دفعه هست كه دارم اين موضوع رو ميگم !!! وقي كه شركت ميگه سرعت سمند 185 يعني اين ماشين بدون اينكه بهش فشاري بياد ميتونه اين سرعت رو بره !!!
پس شما بدون اطلاع صحبت نكن !!! من خودم بابام توي جاده مشهد 212 تا با ماشين رفت !!

افرین به شما!!!!

احتمالا یا جاده شیب داشته یا باد موافق به پشت ماشین شما می اومده یا عقربه ماشین دچار مشکل بوده
شما با جی پی اس سرعت ماشین رو اندازه بگیرید تا مقدار واقعیش بدست بیاد

کمری با موتور 2400 168 اسبی و کلی تکنولوژی و طراحی پیشرفته حداکثر سرعت 205 تا رفته تستی که مجله ماشین اذر ماه انجام داده(این هم بدونید حداکثر سرعتاین ماشین اصلا این ماشین محدود نشده)
شما از موتور 97 اسبی با تکنولوژی قدیمی چه توقعی دارید!

ماشین خود من 405 هست که 1.5میلیون خرج تیونیگش هم کردم(چه اشتباهی) الان هم 126 اسب بخار قدرت داره
هیچ وقت چنین حرفی نمی زنم!

شما بدون اطلاع صحبت نکنید!! لطفا اول 4 تا مجله بخونید سایت برید و4 بار پیست برید(که البته اگر تهران تشریف دارید) ....

بعد تجربیات شخصیتون رو بگید
والسلام

این تاپیک مربوط به تندر هست من دیگر در این زمینه در این تاپیک با شما بحثی ندارم

popo_p990
03-03-2009, 21:16
در جواب دوستمون که پرشیا رو بهتر دونستن و لوگان رو با 141 مقایسه کرده :

1-در مورد استیل ماشین !! من نمیدونم چرا ما همیشه فکر می کنیم چون پول بیشتری برای چیزی دادیم حتما بهتره و میشه بیشتر باهاش پز داد .

2-در مورد درهای لوگان هم که بهتره چیزی نگم چون فکر کنم شما تا الان تو این ماشین نبودی که فکر می کنی که درهاش شبیه سایپا 141

3- در مورد قیمت هم که شما فکر می کنی چون ایران گاری داره رسما دزدی می کنه و برای یه ماشین 30 سال پیش اینقدر پول می گیره پس یعنی بهتره ؟؟ باور کنید بزرگترین کلاه برداری همین پرشیا هستش !
بهر حال اگه پول بیشتر دادن شما رو راضی میکنه لوگان بدرد نمی خوره اما اگه داری به این فکر می کنی که برای پولی که می دی همون قدر هم سرویس بگیری بهترین انتخاب لوگان !
ببخشید طولانی شد .

اول:ایران گاری نه ایران خودرو
دوم:اگه قبول داری ایران گاری پس تندر هم اسمش فرقون90 چون اگه ایران گاری نبود فرقون 90 هم نبود
سوم:شرکت رنو اگه شرکت خوبی بود و میخواست از خودش اثر خوبی در ایران به جا بزاره خاطره ی تلخ از رنو 5 و رنو 21 رو به جا نمیزاشت.
چهارم:حالا درسته قیمتش گرونه ولی اگه یه آدم عاقل رو بزاری بخوان در مورد پرشیا و فرقون90 مقایسه کنن خودت از همه کس بهتر میدونی که پرشیا رو انتخاب میکنه
پنجم:وقتی 2 3 سال از خریدن ماشینت گذشت بعد قضاوت کن که تازه ثبت نام کردی تازه تحویل گرفتی این حرفا رو بزنی
ششم:هروقت فامیل کله گنده تو ایران خودرو داشتی که بپرسی این چیزا رو بعد قضاوت کن
هفتم شما اگه ایران گاری رو قبول نداری چرا فرقون 90 خریدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

popo_p990
03-03-2009, 21:20
بیاین اینجا نظراتتون رو در مورد این ماشینا بدین و بگین کدوم رو میپسندین و بهتره؟

popo_p990
03-03-2009, 21:35
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در راستاي پاسخگويي به درخواست هاي مشتريان عزيز در رابطه با ايجاد تنوع در توليدات سواري كه به بازار عرضه مي گردد بار ديگر اين توفيق نصيب متخصصين شركت ايران خودرو گرديد كه از تاريخ 5/12/76 طي تلاشي دو ساله محصول جديدي به نام پارس را به بازار عرضه نمايند .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تجهيزات به کار گرفته شده در اين محصول نظير موتور با سيستم سوخت پاششي (Injection) ، فرمان تقويت شده ، آينه هاي خارجي با کنترل برقي ، کولر با خنک کنندگي مناسب و ... ضمن فراهم نمودن آسايش بيشتر براي راننده و سرنشينان با استانداردهاي کنترل آلودگي و مصرف روز دنيا مطابقت دارد. اين پروژه (توليد پارس) ، در اسفند ماه 1378 به توليد انبوه رسيد

ابعاد (mm)

طول کلي : 4498
عرض کلي : 1704
ارتفاع کلي : 1410
فاصله بين دو محور چرخهاي عقب و جلو : 2669
فاصله بين مرکز چرخهاي جلو از يکديگر: 1450
فاصله بين مرکز چرخهاي عقب از يکديگر : 1443
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تجهيزات

سپر جلو : از نوع تزريقي
سپر عقب : از نوع تزريقي
نوار محافظ جانبي : سراسر بدنه با زه نقرهاي
شيشه هاي رنگي
چراغ سوم ترمز : نصب روي طاقچه عقب
رنگ : پوشش متاليک

جعبه داشبورد چراغدار و تزئينات چوبي
زير آرنجي تا شونده در وسط صندلي عقب
تنظيم کننده تابش نور چراغ جلو در تمام حالات
مخمل راحت
کمربندهاي ايمني قابل تنظيم جلو با گيره نگهدارنده
کمربندهاي ايمني صندلي عقب با نقطه اتکاي مرکزي
کنسول وسط با کليدهاي شيشه بالابر درهاي عقب
صندلي راننده داراي مکانيزم تنظيم ارتفاع
صندلي ارگونوميک کاربردي
سيستم تهويه هوا
شيشه بالابر درهاي جلو و عقب و آيينه بيروني برقي
چراغ نقشه خوان

کارايي

مدل موتور : XU7JP/L3
حد اکثر سرعت : 186 KM/HR
حجم موتور : 1761cc
سيستم سوخت رساني : انژکتوري
حداکثر توان موتور : 100 HP در6000 دور بر دقيقه
حداکثر گشتاور: 15.3 Kgm در 3500 دور در دقيقه
شتاب از صفر تا 100 کيلومتر در ساعت : 11.8 ثانيه
پارس با موتور انژکتوري 16 سوپاپ

مدل موتور : XU7JP4/L4
حد اکثر سرعت : 192 KM/HR
حجم موتور : 1761cc
سيستم سوخت رساني : انژکتوري
حداکثر توان موتور : 110 HP در5500 دور بر دقيقه
حداکثر گشتاور: 155 Nm در 4250 دور در دقيقه
شتاب از صفر تا 100 کيلومتر در ساعت : 11 ثانيه
گيربکس

پارس16 سوپاپگيربکس10.28940.2895-20.53840.5349-30.78120.7352-41.05120.9512-51.34281.2571-عقب0.30000.3000-خروجي17x7717x77

كلاچ : کابلي
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ظرفيت

ظرفيت مخزن سوخت: 70 ليتر
وزن (kg)

وزن خودرو : 1190
وزن روي اکسل جلو : 700
وزن روي اکسل عقب : 440
حداکثر وزن مجاز خودرو : 1600
حداکثر وزن مجاز خودرو با تريلر : 2750
سيستم الکتريکي

باطري : Ah 55
دينام : A 80
دينام : Kw 1.1
سيستم فرمان

قطر دايره دوران : 11 متر
جعبه فرمان : هيدروليک - شانه اي
تعليق

جلو: مستقل از نوع مک فرسون
عقب : مستقل از نوع فنر پيچشي
سيستم ترمز

ترمز جلو : ديسکي با پره هاي خنک کننده
ترمز عقب : ديسکي
لاستيکهااندازه لاستيکها : 65/185 R14

چراغ اخطار تمام شدن لنت ترمز
چراغ اخطار پايين بودن سطح روغن ترمز
چراغ مه شکن عقب
چراغ مه شکن جلو
چراغهاي جلو نوع H7
رفع بخار شيشه هاي جانبي درهاي جلو
زبانه قفل کودک در درهاي عقب
شيشه جلو لامينه
برف پاک کن دو سرعته شيشه جلو
سيستم قفل مرکزي با در اتاق بار يا در صندوق
کمربند ايمني وسط وجانبي در صندلي عقب
ضربه گيرهاي کناري تمام درها ، ايمني در کوچکترين جزئيات درنظر گرفته شده است.دربهاي مستحکم محافظت مسافران را در حوادث رانندگي ضربات کناري افزايش مي دهند
طراحي سيستم فرمان جهت قرار دادن کيسه هوا *
* در حال حاضر بدون کيسه هوا

popo_p990
03-03-2009, 21:40

رنو نامی جاودانه که در سال 1898 بنیان نهاده شد. از ابتدا راه توسعه را در پیش گرفت و تا به امروز پیشرو در نوآوری باقی مانده است. رنو هر روزه نوآوری هایی را به کار می گیرد تا بهترین خودرو را هم از دیدگاه طراحی ، آسایش و تکنولوژی و هم از دیدگاه ایمنی و هماهنگی با محیط زیست به مشتریان خود ارائه نماید.
طراحی: آسایش و راحتی سرنشینان و بهبود مداوم آن تفکر و باروری است که در کلیه خودروهای رنو یافت می گردد.
آسایش و تکنولوژی: بهیه سازی آسایش صوتی، تهویه هوا، دید و ارگونومی خودروها. استفاده از بهترین و آخرین تکنولوژی برای تمامی خودروها در رده های مختلف.
ایمنی: بهبود بی وقفه در ایمنی خودروهای رنو برای دستیابی به بالاترین درجه در پيشگيری، اصلاح و حفاظت سرنشینان در شرایط خطرناک.
محیط زیست: رنو متعهدانه میزان گازهای آلاینده ( دی اکسید کربن) و آلودگی صوتی را طوری کاهش داده است که از ضوابط مقرر اروپایی نیز فراتر رفته و خودروهایی تولید می نماید که 95% از مواد بکار رفته در آن قابل بازیافت می باشند.
گردانندگان پروژه تندر 90 : رنو ، ایران خودرو ، سایپا و رنو پارس
رنو پارس یک شرکت مشارکتی است که در سال 1383 تاسیس شده است. این شرکت هماهنگ کننده همکاری شرکت رنو و صنعت خودروسازی ایران می باشد.
51% سهام رنوپارس متعلق به رنو و 49% متعلق به ایدکو ( شرکت توسعه صنایع خودرو، متشکل از ایدرو-سازمان گسترش و نوسازی صنایع- و دو خودروساز اصلی در ایران : ایران خودرو و سایپا) می باشد. شرکت رنوپارس محور همکاری رنو و دو خودروساز بزرگ ایرانی است. تولید مشترک تندر 90 توسط ایران خودرو و سایپا صورت می گیرد. خودروها بر اساس پلت فرم ایکس 90 مونتاژ خواهند شد. مونتاژ با استفاده از قطعات وارداتی و اجزای تولید داخل انجام می گیرد. 65% قطعات تندر 90 توسط سازندگان داخلی تولید خواهد شد. ظرفیت اولیه تولید حدوداً 000 95 دستگاه تا پایان سال 2007 برای هر دو تولیدکننده داخلی می باشد.

مشخصات (مدل)STDSTD A/CDLXDLX CPDLX CSPSLXSLX LPطول خودرو 4250mmعرض خودرو با آينه هاي جانبي 1975mmارتفاع خودرو 1525mmفاصله چرخهاي جلو1466mmفاصله چرخهاي عقب 1456mmرنگ ساليدساليد يا متاليكنوع خودروچهار دربكلاس B سدان سپر جلو بدون رنگ * * سپر جلو و عقب همرنگ بدنه * ** * *روكش جلو پنجره كروميرينگ 14 inch 15 inch 15 AL آينه هاي جانبي برقي **شيشه گرم كن عقب ** * * *

مشخصات (مدل)STDSTD A/CDLXDLX CPDLX CSPSLXSLX LPقابليت تنظيم ارتفاع صندلي راننده **جیب نقشه در جلو * * * * *زیرسری های عقب **كولر ******لامپ سقفي جلو ** ** * * *شيشه بالابر برقي جلو * ***شيشه بالابر برقي عقب *چراغ روشنايي (داخل داشبورد) **راديو پخش كاست *******پخش سي دي *وضعيت چراغ مه شكن جلو **نشانگر ديجيتال **

مشخصات (مدل)STDSTD A/CDLXDLX CPDLX CSPSLXSLX LPموتورنوع موتور K4Mحجم موتور 1598CCتعداد سيلندر 4نسبت تراكم 10:01حداكثر توان موتور 105hp at 5750 rpmحداكثر گشتاور148Nm at 3750 rpmسيستم انژكتوري چند نقطه ای ترتیبینوع سوخت بنزينتعداد سوپاپ 16استاندارد حد آلايندگي Euro IIسيستم سوخت انژكتوريكارايي حداكثر سرعت 183kphشتاب صفرتا 100كيلومتر10.2 ثانيهمصرف سوخت ( لیتر) در 100 کيلومترميانگين مصرف خارج شهر 7.1 ميانگين مصرف داخل شهر9.7سيستم انتقال قدرت گيربكس (جعبه دنده )پنج سرعته دستي كلاچ تك ديسكي مكانيكيديفرانسيل جلوسيستم تعليق سيستم تعليق جلو مك فرسون با ميله پيچشيسيستم تعليق عقب با ميله پيچشيظرفيت ها باك بنزين لیتر50حجم فضاي صندوق عقب لیتر 510روغن موتور (با ----- ) 4500ccروغن گيربكس و ديفرانسيل2980ccظرفيت آب سيستم خنك كننده خودرو 4800-4500 (CC)روغن هيدروليك فرمان 1000-800 (CC)فرمان نوع فرمان دستيشانه ای هيدروليكينوع دنده دستيتعداد دور چرخش قفل به قفل فرمان 4.5 3.2ترمزها نوع ترمز*******سيستم ترمز نوع ترمز جلو ديسكينوع ترمز عقب كاسه اينوع ترمز ضد قفل ندارد Bosch 8.0 ABSتجهيزات الكترونيكي نوع وتوان باتري 70Ahوزن وزن تقريبي خودرو
بدون سرنشين با مخزن سوخت پر
و بدون تجهيزات اضافي 1100Kgحداكثر وزن قابل حمل توسط خودرو 425Kgحداكثروزن مجاز با سرنشين 2300Kgحداكثر بار بر محور عقب 395Kgحداكثر بار بر محور جلو 585Kgتجهیزات كاتاليست اگزوز * * * * ***سنسور اكسيژن* ******

مشخصات (مدل)STDSTD A/CDLXDLX CPDLX CSPSLXSLX LPوضعيت سوئيچ ضد سرقتوضعيت قفل مركزي ** قفل مركزي ريموت دار **سيستم هشدار دهنده وضعيت كمربند ايمني *******نوع گيرنده و فرستنده قفل مركزي **كيسه هواي ايمني راننده Air bag**** ***كيسه هواي ايمني مسافر * *سيستم سوخت خودكار
قطع سوخت در مواقع اضطراري *******سيستم كنترل انتشاربخار بنزين*******چراغ مه شكن جلو **چراغ مه شكن عقب * * *****

D r i v e r
03-03-2009, 22:39
این قدر با هم دعوا نکنید :دی
من خودم با elx 205 تا رفتم(جاده کفی هم بوده!!)(جا داشت بیشترم برم ولی حقیقتا چون چرخهام بالانس نبود و ارتفاع ماشین هم خیلی بالا هست و به نظرم اصلا استاندارد نیست ترسیدم بیشتر از این برم!)
توی کمری هم نشستم که رانندش 220 تا رو پر کرده(اونم کفی بود)
در مورد تندر 90 هم بگم شتابش بیشتر از 405 و پرشیا معمولی و سمند هست(elx رو هنوز تست نکردم ولی شاید از elx هم بیشتر باشه و همه اینها بستگی به وضعیت های مختلف هم داره!!)
ولی الان 2 تا از دوستام(قبلا یکی بود الان شده 2 تا) خیلی خیلی پشیمونن که چرا پرشیا رو فروختن (1 elx و 1 معمولی) و الان تندر 90 خریدن چون میگن اصلا باهاش حال نمیکنیم
ولی مطمئنا کسانی هم هستن که بیان و بگن اصلا با پرشیا حا نمیکنیم و تندر رو ترجیح میدیم

شرکت رنو اگه شرکت خوبی بود و میخواست از خودش اثر خوبی در ایران به جا بزاره خاطره ی تلخ از رنو 5 و رنو 21 رو به جا نمیزاشت.

راستی رنو 5 کجاش بده؟؟؟

ماشین خود من 405 هست که 1.5میلیون خرج تیونیگش هم کردم(چه اشتباهی) الان هم 126 اسب بخار قدرت داره

راستی من یه جا دیگه هم پرسیدم این 126 اسب رو از کجا اینقدر دقیق اندازه گرفتین؟؟؟
اگه از روی اعداد و ارقام میگین فکر میکنم یکم زیاد میگین !!!
0 - 100 چند ثانیه؟؟ با زانتیا 2000 شتابش برابری میکنه؟؟ 1.5 خرج چه جاهایی شده؟ کدوم قسمت ها؟
ولی با تمام احترامی که به پرشیا میذارم(از صمیم قلب دوستش دارم)
و واقعا از تندر 90 بدم میاد !!!!(توی دلم) اصلا به صرفه نیست که تندر 90 فول رو کنار بذاری و پرشیا 17 میلیونی رو انتخاب کنی حالا 405 بحثش واقعا جداست(عاشق 405 هستم :دی)

لوگان
03-03-2009, 22:54
دوم:اگه قبول داری ایران گاری پس تندر هم اسمش فرقون90 چون اگه ایران گاری نبود فرقون 90 هم نبود
سوم:شرکت رنو اگه شرکت خوبی بود و میخواست از خودش اثر خوبی در ایران به جا بزاره خاطره ی تلخ از رنو 5 و رنو 21 رو به جا نمیزاشت.
چهارم:حالا درسته قیمتش گرونه ولی اگه یه آدم عاقل رو بزاری بخوان در مورد پرشیا و فرقون90 مقایسه کنن خودت از همه کس بهتر میدونی که پرشیا رو انتخاب میکنه
پنجم:وقتی 2 3 سال از خریدن ماشینت گذشت بعد قضاوت کن که تازه ثبت نام کردی تازه تحویل گرفتی این حرفا رو بزنی
هفتم شما اگه ایران گاری رو قبول نداری چرا فرقون 90 خریدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من فقط دلیل میخوام یه دلیل منطقی و درست حسابی که بگو تندر بجز قیافه از پرشیا بدتره.
ایران گاری فرقون و همه اینها رو قبول دارم و میدونم ماشین هایی لگنی مثل پرشیا هم مال لگن سازان هستن و تندر لا اقل یه نطارتی روشن هست.
در جوابت که تندر رو فرقون معرفی کردی.
و واقعا متاسفم :41:و من تا شما رو قانع نکنم که تندر از پرشیا از همه لحاظ بهتره ول کن نیستم.:angry:
البتین چند روز وقت ندارم هفته بعد یه بحث اساسی رو باید شروع کنیم.

MoHaMaD ZaNd
03-03-2009, 23:04
من ال 90 رو انتاخب كردم . ولي اگه ال 90 فول باشه صد در صد سرتر ه!!!!

D r i v e r
03-03-2009, 23:53
من فقط دلیل میخوام یه دلیل منطقی و درست حسابی که بگو تندر بجز قیافه از پرشیا بدتره.
ایران گاری فرقون و همه اینها رو قبول دارم و میدونم ماشین هایی لگنی مثل پرشیا هم مال لگن سازان هستن و تندر لا اقل یه نطارتی روشن هست.
در جوابت که تندر رو فرقون معرفی کردی.
و واقعا متاسفم :41:و من تا شما رو قانع نکنم که تندر از پرشیا از همه لحاظ بهتره ول کن نیستم.:angry:
البتین چند روز وقت ندارم هفته بعد یه بحث اساسی رو باید شروع کنیم.
هندلینگ 405 و پرشیا از تندر بهتره
از نظر اسپرت پذیری هم مطمئنا 405 و پرشیا از تندر سر هستن
توی elx هم که توانایی های حرکتی و ترمز abs چهار چرخ دیسکی و سیستم ebd و صندلی ها قابل تنظیم برقی و 5 اسب قدرت بیشتر (که هردو موتور با یکم دستکاری بهتر میشن ) (استاندارد)
البته اون 5 اسب فقط و فقط یه برتری جزیی هست و گشتاوری برابر با 155 نیوتن بر متر که تندر 90 148 نیوتن بر متر هست.
ولی باور کنین تندر 90 نسبت به قیمتش خیلی سر تر از پرشیاست ولی خوب پرشیا برای من یه چیز دیگست
بعضی چیزها دیگه اعتقادی شده و کار از آمار ارقام گذرونده
خداییش دارن از مردم برای قیمت پرشیا سو استفاده میکنن!!!
مثلا من یه هاچ بک از سایپا خریدم 8330 که فکر کنم حداقل 400 به خاطر اسم هاچ بک بودن اضافه دادم نسبت به پراید صندوق دار
چرا؟؟؟ منم نمیدونم ولی این خودش از نظر من یه کلاه برداری هست ولی از نظر درس اقتصادی که تو دانشگاه خوندمش و پاسش هم نکردم هرچی تقاضا بیشتر باشه و عرضه کم در نتیجه====> قیمت بالاتر میره :19:

metal_militia
04-03-2009, 11:41
این قدر با هم دعوا نکنید :دی

راستی من یه جا دیگه هم پرسیدم این 126 اسب رو از کجا اینقدر دقیق اندازه گرفتین؟؟؟
اگه از روی اعداد و ارقام میگین فکر میکنم یکم زیاد میگین !!!
0 - 100 چند ثانیه؟؟ با زانتیا 2000 شتابش برابری میکنه؟؟ 1.5 خرج چه جاهایی شده؟ کدوم قسمت ها؟
ولی با تمام احترامی که به پرشیا میذارم(از صمیم قلب دوستش دارم)
و واقعا از تندر 90 بدم میاد !!!!(توی دلم) اصلا به صرفه نیست که تندر 90 فول رو کنار بذاری و پرشیا 17 میلیونی رو انتخاب کنی حالا 405 بحثش واقعا جداست(عاشق 405 هستم :دی)

مقدار هورس پاور رو تا حدودی حدسی گفتم
یک سیستم هدرز و منیفولد با هاوارد از یک شرکت معتبر ایتالیایی (الان تهران نیستم و اسمش هم اصلا یادم نمیاد)
که تا 17 اسب بخار افزایش قدرت داشت و با نصب حدود 850 (اگه اشتباه نکنم) برام اب خورد
سیستم ----- هوا با چرخاننده با مارک جی ار فرانسه که 85 یورو برام اب خورد
و اصلاح منیفولد ورودی هم که خود ----- و سیرکولیتو 4 اسب و اصلاح سیستم هم فک کنم 2 3 اسب داشته باشه
من اعداد رو حدودی میگم شاید از 115 اسب تا همون 126 اسب
یک سری تقییراتی هم دادیم که بماند!

من هم زیاد در مقوله طراحی از تندر خوشم نمیاد که نقد های قوی دارم مخصوصا طراحی داخلیش هم جالب نیست
البته 405 هم زیاد دندون گیر نیست (من خودم کورسا رو با اینکه خیلی خیلی ضعیف تره بیشتر دوس دارم)
ولی حقیقتا باید قبول کرد تندر خودرو بسیار بسیار قوی و خوبی هست و مخصوصا با قیمت و امکاناتش !
این پستی که دوستمون زد رو من نتونستم تحمل کنم
ازشون هم عذر میخام اگه جایی از حرف هام تند بود و برخورنده!!!!
با زانتیا و تندر به راحتی برابری میکنه ولی میدونید که تندر 10.5 و زانتیا 1800 11.6 هست و 2000 زانتیا هم 11(دنیای خودرو ومجله ماشین هم چنین ارقامی رو ذکر کرده اند)
ما در تست هامون اعداد مختلفی بدست اوردیم

در مورد حداکثر سرعت هم نمیدونم دم خروس رو باور کنم یا قسم روباه(ترو خدا بد برداشت نشه فقط خواستم مثال بزنم ) من که 405 بیشتر از 200 نداره ماشین های دیگه هم حداکثر سرعتشون رو میدونم خیلی با این اوصاف فرق میکنه

وقتی تستر مجله ماشین (اذر ماه) که از پراید تا گالاردو و... رو تست کرده حداکثر سرعت کمری رو 205 تست کرده
من چی رو باور کنم حال باز کمری خیلی فرق میکنه تا اشغالایی مثه 405 و پرشیا و....
احتمالا باد موافق به پشت ماشین میومده چون ....

D r i v e r
04-03-2009, 12:38
در مورد حداکثر سرعت هم نمیدونم دم خروس رو باور کنم یا قسم روباه(ترو خدا بد برداشت نشه فقط خواستم مثال بزنم ) من که 405 بیشتر از 200 نداره
شاید باور کردنش برات سخت باشه
من یه بار توی 405 نشستم (حدود 5 سال پیش) راننده میگفت که کاملا فرانسویه
توی جاده کفی کیلومترش رو حتی از 200 گذروند و چسبوند به صفر کن !!!!
شما هم که میگین 126 اسب بخار مطمئنا باید زانتیا 1800 رو لول کنین چون وزن 405 با باک پر (حدود 70 لیتر نمیدونم میشه چند کیلو) 1100 کیلو اعلام شده و زانتیا 1264 کیلو
دوم اینکه زانتیا 1800 همش 112 اسب قدرت داره ولی ماشین شما(طبق گفته خودتون!!!!!)126 اسب قدرت داره
زانتیای 2000 هم باید لول کنین ولی دوست من اصلا نمیشه به آمار و ارقام اطمینان کرد(کاش میشد :دی)

لوگان
06-03-2009, 08:00
هندلینگ 405 و پرشیا از تندر بهتره
از نظر اسپرت پذیری هم مطمئنا 405 و پرشیا از تندر سر هستن
توی elx هم که توانایی های حرکتی و ترمز abs چهار چرخ دیسکی و سیستم ebd و صندلی ها قابل تنظیم برقی و 5 اسب قدرت بیشتر (که هردو موتور با یکم دستکاری بهتر میشن ) (استاندارد)
البته اون 5 اسب فقط و فقط یه برتری جزیی هست و گشتاوری برابر با 155 نیوتن بر متر که تندر 90 148 نیوتن بر متر هست.
ولی باور کنین تندر 90 نسبت به قیمتش خیلی سر تر از پرشیاست ولی خوب پرشیا برای من یه چیز دیگست
بعضی چیزها دیگه اعتقادی شده و کار از آمار ارقام گذرونده
خداییش دارن از مردم برای قیمت پرشیا سو استفاده میکنن!!!
مثلا من یه هاچ بک از سایپا خریدم 8330 که فکر کنم حداقل 400 به خاطر اسم هاچ بک بودن اضافه دادم نسبت به پراید صندوق دار
چرا؟؟؟ منم نمیدونم ولی این خودش از نظر من یه کلاه برداری هست ولی از نظر درس اقتصادی که تو دانشگاه خوندمش و پاسش هم نکردم هرچی تقاضا بیشتر باشه و عرضه کم در نتیجه====> قیمت بالاتر میره :19:
هندلینگ رو شک دارم ولی با این حال قبول.
در مورد elx بحث نمیکنم ولی تندر از پرشیا معمولی به جز همین هندلینگ و... بهتره.
اسپرت پذیری نیز قبول ندارم.
ولی بقیه صحبت هاتون رو قبول دارم:10:.
در مورد elx خوب اونجوری بنز هم از خیلی ماشین ها بهتره ولی قیمتش؟!
اگه بدون قیمت بخواییم در نظر بگیریم کلا همه این ماشین ها به درد نخورن. خوب هیچ کس مثلا اگه پول داشته باشه بنز و ب ام و رو ول نمیکنه پرشیا یا تندر بخره:20:

ritana
06-03-2009, 10:49

پيش از پاسخگوئي به شما بگويم اسم ماشين شما پژو پارس است نه پرشيا !!

اولا اسم اين شركت محترم ايران گاري نيست !
بلكه اصل آن شركت ايران بخور است !:27:

دوما در اينكه قورباغه ( پژو 405 ) را رنگ كرده اند و بنام قناري ( پرشيا) به شما غالب كرده اند تقصير من و ساير كاربران طرفدار تندر نيست !!:31: بلكه تقصير اين شركت ايران بخور است كه سر شما را با يك اسم زيبا يعني پرشيا و بقولي ديگر پارس كلاه گذاشته ! و با قيمت 17 ميليون تومان ناقابل سركيسه نموده اند .

سوما اگر واقعا معتقديد كه تندر فرقون است تقصير شما نيست تقصير اين شركت ايران بخور است كه با يك نام غلط انداز شما را فريب داده !

چهارما يكي از نزديكان من يك پارس صفر گرفته صد رحمت به تراكتور !! موقعيكه درجا به اين ماشين گاز ميدهيد موتور ماشين نعره ميزند!:24: و هزارتا صداي عجيب و قريب از آن بيرون ميايد .

پنجما تمامي افرادي كه الان نزديك 3 سال از گرفتن تندر آنها گذشته راضي هستند اما من كسي را ميشناسم كه در ماه دوم گيربكس پژو پارس را پائين آورده و دست آخر از بس ماشين اذيتش كرده آنرا فروخته .

ششما اگر ميخوهيد از قيافه تندر لذت بيشتري ببريد اين عكسها را ببينيد تا متوجه بشوير معني اسپرت كردن چيه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

popo_p990
06-03-2009, 11:25
پيش از پاسخگوئي به شما بگويم اسم ماشين شما پژو پارس است نه پرشيا !!

اولا اسم اين شركت محترم ايران گاري نيست !
بلكه اصل آن شركت ايران بخور است !:27:

دوما در اينكه قورباغه ( پژو 405 ) را رنگ كرده اند و بنام قناري ( پرشيا) به شما غالب كرده اند تقصير من و ساير كاربران طرفدار تندر نيست !!:31: بلكه تقصير اين شركت ايران بخور است كه سر شما را با يك اسم زيبا يعني پرشيا و بقولي ديگر پارس كلاه گذاشته ! و با قيمت 17 ميليون تومان ناقابل سركيسه نموده اند .

سوما اگر واقعا معتقديد كه تندر فرقون است تقصير شما نيست تقصير اين شركت ايران بخور است كه با يك نام غلط انداز شما را فريب داده !

چهارما يكي از نزديكان من يك پارس صفر گرفته صد رحمت به تراكتور !! موقعيكه درجا به اين ماشين گاز ميدهيد موتور ماشين نعره ميزند!:24: و هزارتا صداي عجيب و قريب از آن بيرون ميايد .

پنجما تمامي افرادي كه الان نزديك 3 سال از گرفتن تندر آنها گذشته راضي هستند اما من كسي را ميشناسم كه در ماه دوم گيربكس پژو پارس را پائين آورده و دست آخر از بس ماشين اذيتش كرده آنرا فروخته .

ششما اگر ميخوهيد از قيافه تندر لذت بيشتري ببريد اين عكسها را ببينيد تا متوجه بشوير معني اسپرت كردن چيه :

آفرین به شما که میدونی اسمش چیه صدآفرین

اگه توجه کرده باشی گفتیم خالی بندی رو بزارین کنار که نمیدونم پسر خالت یا فامیلتون پرشیا خریده فلانه اصلا همچین چیزی وجود نداره صدای تراکتور بده این وسیله ی نقلیه هست نه تراکتور احتمالا وسیله ای که فامیل شما گرفته تراکتور بوده و از کارخانه ی تراکتور سازی ایران بوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Farshadd
06-03-2009, 12:08
سلام.

پست هایی که در تاپیک تندر بودن رو به اینجا انتقال دادم تا هم تاپیک اختصاصی تر بشه و هم تاپیک تندر منحرف نشه.

لطفا به همدیگه توهین نکنید، همدیگه رو مسخره نکنید و فقط با دلیل حرف بزنید.

:12:

لوگان
06-03-2009, 19:17
آفرین به شما که میدونی اسمش چیه صدآفرین

اگه توجه کرده باشی گفتیم خالی بندی رو بزارین کنار که نمیدونم پسر خالت یا فامیلتون پرشیا خریده فلانه اصلا همچین چیزی وجود نداره صدای تراکتور بده این وسیله ی نقلیه هست نه تراکتور احتمالا وسیله ای که فامیل شما گرفته تراکتور بوده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آقا خوب شما که میگی پرشیا بهتره. یه چهار تا دلیل بیار ما بدونیم.

بجز قیافه(سلیقه ای) و هندلینگ(منبع معتبری وجود نداره در این زمینه) پرشیا یه برتری نسبت به لوگان داره؟
(من پرشیا elx رو نمیگم چون اون هم در ماشین های هم رده خودش میتونه رقیبهای بهتری داشته باشه)

برتری لوگان(فول) نسبت به پرشیا(معمولی):
-ترمز abs+ebd چهار کاناله
-کیسه هوا( برای راننده و سرنشین)
-ایمنی بالاتر
-رینگ 15 اینچ(پرشیا 14 اینچ)
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-کامپیوتر سفری
-3 میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
و....

برتری پرشیا(معمولی)نسبت به تندر فول:
-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر

در مجموع به قیمت 3 میلون بیشتر منهای کیسه هوا و ترمز abs و...

آیا غیر از اینیه که گفتم؟

popo_p990
06-03-2009, 19:53
سلام.

پست هایی که در تاپیک تندر بودن رو به اینجا انتقال دادم تا هم تاپیک اختصاصی تر بشه و هم تاپیک تندر منحرف نشه.

لطفا به همدیگه توهین نکنید، همدیگه رو مسخره نکنید و فقط با دلیل حرف بزنید.

آقای محترم اگه میخوای تندر فول باشه میتونی با پارس elx بنویسی چون اون نمونه ی فول پارس هستش پس لطفا بنویس پارس elx

یا تندر معمولی با پارس معمولی

popo_p990
06-03-2009, 20:07

بجز قیافه(سلیقه ای) و هندلینگ(منبع معتبری وجود نداره در این زمینه) پرشیا یه برتری نسبت به لوگان داره؟
(من پرشیا elx رو نمیگم چون اون هم در ماشین های هم رده خودش میتونه رقیبهای بهتری داشته باشه)

-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-کامپیوتر سفری
-3 میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
و....

-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر

شما هم تندر فول رو با پارس elx مقایسه کن

در میان خصوصیات جدید پارس مدل ELX :
بکارگيری موتور جدید (XU7JP4/L4) با قدرت بالاتر،
کارایی بهتر ،
حد آلايندگی کمتر و بر اساس استاندارد Euro III ،
بهبود عملکرد ترمز با بهره گیری از سیستم ترمز ضد قفل (ABS/EBD) و ترمز های دیسکی عقب،
استفاده از صندلی الکتریکی به منظور افزایش آسایش ،
طرح جدید رنگ ،
تزئینات داخل خودرو،
سيستم هشدار دهنده و جعیه کمک های اولیه در صندوق عقب را می توان از ویژگی های قابل توجه این محصول نام برد.

ابعاد (mm)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تجهيزات

شيشه هاي رنگي
طرح جديد آينه هاي خارجي
طرح جديد آنتن

کارآیی

مدل موتور: XU7JP4/L4
حداكثر توان 110hp
حداكثر گشتاور 155 n.m
حد آلاينده ها EuroIII
تعداد سوپاپ 16
مصرف سوخت : با سرعت ثابت 120کيلومتر در ساعت بر اساس استاندارد ECE R84: ۲٨/٨ ليتر
مصرف سوخت

7.8 لیتر
گيربکس

گيربکس
نسبت گيربکس 10.2895-20.5349-30.7352-40.9512-51.2571-عقب0.3000-خروجي17x77

مخزن سوخت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]وزن (kg)

سيستم الکتريکي

سيستم فرمان

تعليق

سيستم ترمز

ترمزضد قفل ABS به همراه سيستم EBD
چرخها ولاستيکها: رينگ آلومينيومي و تاير 195/60 R15

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چراغ اخطار تمام شدن لنت ترمز
چراغ مه شکن جلو وعقب
چراغهاي جلو نوع H7
شيشه جلو لامينه
ضربه گيرهاي کناري تمام درها ، ايمني در کوچکترين جزئيات درنظر گرفته شده است.دربهاي مستحکم محافظت مسافران را در حوادث رانندگي ضربات کناري افزايش مي دهند
طراحي سيستم فرمان جهت قرار دادن کيسه هوا (در حال حاضر بدون کيسه هوا)
تغيير رنگ تزئينات اتاق به دو رنگ (طوسي و بژ) قابل انتخاب براي مشتري در نظر گرفته شده است

ابعاد (mm)

تجهيزات

شيشه هاي رنگي
طرح جديد آينه هاي خارجي
طرح جديد آنتن

صندلي : قابليت تنظيم الكتريكي
سيستم گرمايش Heating
سيستم سرمايش Cooling
قابليت پر كردن گودي كمر
رنگ بژ براي تزئينات داخلي با Wood Effect
رنگ طوسي براي تزئينات داخلي با Metal Effect
سيستم پخش لوكس ( ديسك فشرده و MP3 )
سنسور دنده عقب
سيستم هشدار دهنده
طرح جديد چراغ هاي عقب
طرح جديد چراغ سوم ترمز
طرح جديد آفتاب گيربا درپوش آينه
جعبه كمك هاي اوليه
كمربندي ايمني جلو و عقب
سيستم تهويه مطبوع
شيشه بالابر برقي

کارآیی

مدل موتور: XU7JP4/L4
حداكثر توان 110hp
حداكثر گشتاور 155 n.m
حد آلاينده ها EuroIII
تعداد سوپاپ 16
مصرف سوخت : با سرعت ثابت 120کيلومتر در ساعت بر اساس استاندارد ECE R84: ۲٨/٨ ليتر
مصرف سوخت

7.8 لیتر
گيربکس

گيربکس
نسبت گيربکس 10.2895-20.5349-30.7352-40.9512-51.2571-عقب0.3000-خروجي17x77

مخزن سوخت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]وزن (kg)

سيستم الکتريکي

سيستم فرمان

تعليق

سيستم ترمز

ترمزضد قفل ABS به همراه سيستم EBD
چرخها ولاستيکها: رينگ آلومينيومي و تاير 195/60 R15

چراغ اخطار تمام شدن لنت ترمز
چراغ مه شکن جلو وعقب
چراغهاي جلو نوع H7
شيشه جلو لامينه
طراحي سيستم فرمان جهت قرار دادن کيسه هوا (در حال حاضر بدون کيسه هوا)
تغيير رنگ تزئينات اتاق به دو رنگ (طوسي و بژ) قابل انتخاب براي مشتري در نظر گرفته شده است

لوگان
06-03-2009, 21:17
دلیلی نداره من تندر رو با پارس elx مقایسه کنم؟
قیمت هاش یکیه؟
تازه به نسبت قیمت اگه تندر رو با پارس مقایسه کنم بازم میصرفه. و همچنین از نظر امکانات و ایمنی چیزی ازش کم نداره.
و یه چیز خیلی مهم که باتری تندر 74 آمپر ساعته و پارس elx 55 آمپر ساعت.
-----------------------------
بازم اگه میخوایید پارس معمولی با تندر معمولی مقایسه بشه چشم مینویسیم که میبینم بازم تندر شرف داره به پارس. تازه 7 تا 8 میلیون هم ارزون تره.
تندر e2 slx وپارس
مزیت تندر e2 نسبت به پارس معمولی:

برتری لوگان(e2) نسبت به پرشیا(معمولی):
-کیسه هوا( برای راننده )
-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-کامپیوتر سفری
-5 میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
باتری قویتر
ولتاژ قوی تر(16 ولت)
و....

برتری پرشیا(معمولی)نسبت به تندر e2:
-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر
------------------------------------------------
یه مدل مییاییم پایین تر: e1 cp+sp
اختلاف قیمت 5 تا 6 میلیون:
برتری لوگان(e1 cp+sp) نسبت به پرشیا(معمولی):
-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-کامپیوتر سفری
-5 تا 6میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
باتری و همونایی که گفته شد.
و....

برتری پرشیا(معمولی)نسبت به تندر e1 cp+sp:
-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر
بازم یه مدل میاییم پایین تر:
تندر e1 cp
اختلاف قیمت 7 میلیون:
برتری لوگان(e1 cp) نسبت به پرشیا(معمولی):
-کیسه هوا( برای راننده )
-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-7میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
بازم همونایی که گفته شد.
و....

برتری پرشیا(معمولی)نسبت به تندر e1 cp:
-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر

---------------------------------
حالا اینا باشن
این بار دیگه دو مدل میاییم پایین و تندر e0+ac
برتری لوگان(e0+ac) نسبت به پرشیا(معمولی):
-کیسه هوا( برای راننده )
-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-10 میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
و....

برتری پرشیا(معمولی)نسبت به تندر e0+ac:
-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر
-آیینه برقی
-شیشه بالابر برقی
-----------------------------------------------------------------

حالا دیدین که تندر e0 هم از پرشیا بهتره.

و درکل اگه بخام وارد جزییات بشم که باز پرشیا میفته عقب بسی تا حد بسیار زیاد.

----------------------------------
و درمورد مقایسه هم بگم که ما باتوجه به قیمت رنج تعیین میکنیم و میگیم کدام ماشین با کدوم باید مقایسه بشه و اگر براساس موتور و اینا باشه پارس elx باید با مزدا 3 و... مقایسه بشه که خیلی عقبه.

MoHaMaD ZaNd
06-03-2009, 22:09
دوست عزيز پرشيا ، سمند ، 405 از ال 90 هندلينگشون بهتره !!! اينو توي تست ها هم گفتن !!!
همچنين وجود قطعات اون توي بازار بهتر از ال 90 هست !!!
الان به خدا شوهر خاله من تصادف كرده ولي هيچ چراغ گيرش نمياد كه بخره !!!
ولي اينو قبول دارم . پرشيا الان با قيمت كاذب داره عرضه ميشه !!!
يعني واقعا پرشيايي كه امكانات سمند معمولي رو داره ولي با قيمت 17 تومن داره عرضه ميشه خريدش مي ارزه ؟؟؟
توروخدا نگين قشنگتره و ... چون اين مسئله بستگي به سليقه آدم داره .
راستي e2‌فول فكر نميكنم ebd داشته باشه !!!

2299
07-03-2009, 00:08
اگه كلا قيافرو بيخيال شيم لوگان e2 فول چون برام ايمني از همه چيز مهمتره
هندلينگشم ميشه با بستن استرس بار و ارتفاع زدن ماشين به حد خوبي رسوند

Farshadd
07-03-2009, 01:33
آقای محترم اگه میخوای تندر فول باشه میتونی با پارس elx بنویسی چون اون نمونه ی فول پارس هستش پس لطفا بنویس پارس elx

یا تندر معمولی با پارس معمولی

دوست عزیز، اولین و مهمترین معیار برای یک مقایسه قیمت هست.

پارس معمولی و تندر فول حدود 3 تومن اختلاف دارن

در حالی که تندر فول و پارس elx حدود 7.5-8 تومن اختلاف دارن.

=========

اما اگه بخواییم از دلیل خودتون استفاده کنیم میتونیم لامبو lp 710 رو با پارس elx مقایسه کنیم. چون 710 گزینه فول از مورسیه لاگو هست و elx هم گزینه فول از پارس.

:11:

D r i v e r
07-03-2009, 02:08
بابا این elx کمر من یکی رو شکست!!!
لعنت به کیفیت هرچی قطعه قطعه ساز داخلیه!!!
من 2 ماه یه بار باید بوش طبق عوض کنم!!!
گیربکسش که دیگه ترکونده اینقدر صدا میده
ولی دیشب یه دونه 0 - 100 زدم 11.67 ثانیه
چون زمین خیس بود راحت 1 ثانیه اول رو تیکاف زدم و بعد که کشیدم 2 نمیدونم چطور توضیحش بدم به خاطر تیکاف انگار ماشین جون نداشت و کیلومتر اومد روی 42 - 43
یه شیب نسبتا کم هم جاده داشت(رو به بالا)
اصلا انتظار نداشتم همچین رکوردی رو بزنم(ولی کاش میشد با دنده 2 100 تا رفت تا زمان اتلاف شده 2 به 3 رو نداشتیم دیگه )

bleu2u4u
07-03-2009, 03:05
میخواستم یه توضیحی بدم که تندر رو از ایران گاری و پارس خودرو جدا کنه

من داییم توی ایران گاری(بقول دوستان)کار میکنه
هم توی خط تندر بوده هم توی خط پارس
میگفت ما تو خط پارس و سمند و 405 (هر سه این ماشنها در یک خط زده میشه) روی باک ماشین غذا میخوریم وقتی جنس تموم میشد در انبارا رو باز میکردن و جنسایی که قبلا از خط تولید برگشت خورده بودن رو میووردن تا استفاده کنیم
حتی یکبار اینکارو برای قطعه های حساسی مثل سیستم سوخت رسانی هم کردن (که خیلی از همونا اومدن بیرون و اتیش گرفتن)
ولی توی خط l90 (مثل 206) همیشه مهندسهای رنو هم هستند و حتی وقتی به ماشین تکیه میدن شروع به داد و فریاد میکنن

لوگان
07-03-2009, 14:58
راستي e2‌فول فكر نميكنم ebd داشته باشه !!!
فکر کنم ebd داره. چون اگه تو موتور سنسور مربوط به abs ولوله هاشو نگاه کنید میبینید 6 تا لوله داریم. 4 تاش باسه abs چهار کانالس و 2 تاش باسه ebd.

saleh_ettehadi
07-03-2009, 15:09
فکر کنم پارس و سمند رو نمیشه با هم مقایسه کرد ، ظاهر پارس قطعاً زیباتر و ویژگی های فنی تندر به مراتب بالاتر.این نظر منه ...

popo_p990
07-03-2009, 15:40

-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-کامپیوتر سفری
-3 میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
و....

-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر

ببین قدرت بیشتر که پرشیا داره چون 1800 . elx هم اینارو داره فصای بیشتر که اصلا حرفشو نزن تندر کوچیکتر و نمیدونم از صدای کمتر واقعا منظورت چیه!!!!!!!! 3 ملیون هم من حاضرم 10 میلیون بیشتر بدم ولی تندر سوار نشم حتی اگه ماشین 405 باشه رینگ هم نمیدونم چه فرقی به حال شما میکنه مگه میخوای سوار چرخ بشی
شما نمیدونم چه تعصب بیجایی به این ماشین عزیزت که تازه هم تحویل گرفتی داری؟ً!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

popo_p990
07-03-2009, 15:42
بابا این elx کمر من یکی رو شکست!!!
لعنت به کیفیت هرچی قطعه قطعه ساز داخلیه!!!
من 2 ماه یه بار باید بوش طبق عوض کنم!!!
گیربکسش که دیگه ترکونده اینقدر صدا میده
ولی دیشب یه دونه 0 - 100 زدم 11.67 ثانیه
چون زمین خیس بود راحت 1 ثانیه اول رو تیکاف زدم و بعد که کشیدم 2 نمیدونم چطور توضیحش بدم به خاطر تیکاف انگار ماشین جون نداشت و کیلومتر اومد روی 42 - 43
یه شیب نسبتا کم هم جاده داشت(رو به بالا)
اصلا انتظار نداشتم همچین رکوردی رو بزنم(ولی کاش میشد با دنده 2 100 تا رفت تا زمان اتلاف شده 2 به 3 رو نداشتیم دیگه )

شما هم من فکر کنم طی روزهای گذشته تندر داشتی 405 داشتی فامیلتون پرشیا داشته خودت جدیدن elx دار شدی تا حرف elx زدیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا من متاسفم که این حرفهای به ظاهر راست ولی!!!!! رو میزنی

popo_p990
07-03-2009, 15:47
دلیلی نداره من تندر رو با پارس elx مقایسه کنم؟
قیمت هاش یکیه؟
تازه به نسبت قیمت اگه تندر رو با پارس مقایسه کنم بازم میصرفه. و همچنین از نظر امکانات و ایمنی چیزی ازش کم نداره.
و یه چیز خیلی مهم که باتری تندر 74 آمپر ساعته و پارس elx 55 آمپر ساعت.
-----------------------------
بازم اگه میخوایید پارس معمولی با تندر معمولی مقایسه بشه چشم مینویسیم که میبینم بازم تندر شرف داره به پارس. تازه 7 تا 8 میلیون هم ارزون تره.
تندر e2 slx وپارس
مزیت تندر e2 نسبت به پارس معمولی:

برتری لوگان(e2) نسبت به پرشیا(معمولی):
-کیسه هوا( برای راننده )
-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-کامپیوتر سفری
-5 میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
باتری قویتر
ولتاژ قوی تر(16 ولت)
و....

برتری پرشیا(معمولی)نسبت به تندر e2:
-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر
یه مدل مییاییم پایین تر: e1 cp+sp
اختلاف قیمت 5 تا 6 میلیون:
برتری لوگان(e1 cp+sp) نسبت به پرشیا(معمولی):
-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-کامپیوتر سفری
-5 تا 6میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
باتری و همونایی که گفته شد.
و....

برتری پرشیا(معمولی)نسبت به تندر e1 cp+sp:
-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر
بازم یه مدل میاییم پایین تر:
تندر e1 cp
اختلاف قیمت 7 میلیون:
برتری لوگان(e1 cp) نسبت به پرشیا(معمولی):
-کیسه هوا( برای راننده )
-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-7میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
بازم همونایی که گفته شد.
و....

برتری پرشیا(معمولی)نسبت به تندر e1 cp:
-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر

حالا اینا باشن
این بار دیگه دو مدل میاییم پایین و تندر e0+ac
برتری لوگان(e0+ac) نسبت به پرشیا(معمولی):
-کیسه هوا( برای راننده )
-ایمنی بالاتر
-مصرف کم تر
-شتاب بالاتر
-قدرت بیشتر
-تکنولوژی جدیدتر
-فضای بیشتر
-صندوق بزرگتر
-10 میلیون ارزون تر
-موتور 16 سوپاپ
-صدای کمتر
و....

برتری پرشیا(معمولی)نسبت به تندر e0+ac:
-جنس داشبورد بهتر
-قیافه قشنگتر
-صندلی راحتتر
-آیینه برقی
-شیشه بالابر برقی
-----------------------------------------------------------------

حالا دیدین که تندر e0 هم از پرشیا بهتره.

و درکل اگه بخام وارد جزییات بشم که باز پرشیا میفته عقب بسی تا حد بسیار زیاد.

----------------------------------
و درمورد مقایسه هم بگم که ما باتوجه به قیمت رنج تعیین میکنیم و میگیم کدام ماشین با کدوم باید مقایسه بشه و اگر براساس موتور و اینا باشه پارس elx باید با مزدا 3 و... مقایسه بشه که خیلی عقبه.

آقای محترم من دیگه با شما بحث نمیکنم چون واقعا یه حرف های مسغره ای میزنید که فقط به درد خودتون میخوره خیلی دلم براتون میسوزه که حتی گفتی e0 هم که هیچی نداره بهتره واقعا متاسفم

لوگان
07-03-2009, 15:57
ببین قدرت بیشتر که پرشیا داره چون 1800
اون دفعه یه موزه ماشین رو نشون میداد که بنز موتورش 5000 سی سی بود قدرتش 50 اسب بخار.
خوب. پس میبینیم که حجم موتور ربطی به قدرت نداره.
دیگه کسی نمیاد بگه پرشیا قدرت و شتابش از تندر بیشتره.

شما نمیدونم چه تعصب بیجایی به این ماشین عزیزت که تازه هم تحویل گرفتی داری؟ً
دوستان خودتون قضاوت کنید من تعصب دارم یا ایشون؟
من با دلیل علمی و مدرک حرف زدم. اگه چیز الکی گفتم بفرمایید.

در مورد رینگ هم بگم که اگه رینگ بزرگتر باشه قدرت ماشین کم میشه شتاب کم میشه و مصرف کم میشه و با این حال تندر سرتره.

آقای محترم من دیگه با شما بحث نمیکنم چون واقعا یه حرف های مسغره ای میزنید که فقط به درد خودتون میخوره خیلی دلم براتون میسوزه که حتی گفتی e0 هم که هیچی نداره بهتره واقعا متاسفم

خوب شما اگه میتونی بحث کن.
در مورد e0 یکم اغراق کردم ولی از نظر موتور و زنجیره انتقال قدرت چیزی از پرشیا کم نداره. داره؟
------------------------------------
من گفتم باید شما رو قانع کنم و این کار رو میکنم.

D r i v e r
07-03-2009, 21:40
شما هم من فکر کنم طی روزهای گذشته تندر داشتی 405 داشتی فامیلتون پرشیا داشته خودت جدیدن elx دار شدی تا حرف elx زدیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا من متاسفم که این حرفهای به ظاهر راست ولی!!!!! رو میزنی
بیخیال بابا
یکم درست تر صحبت کن:13:
من عکس ماشین هایی رو که داریم گذاشتم توی تاپیک اتومبیل اعضا
پس نیازی به دروع گویی ندارم
برو هر جایی که من همچین حرفی که شما میگی رو زدم رو نقل کن که من تندر داشتم پرشیا معمولی داشتم 405 داشتم(405 رو داشتیم ولی 2 سال پیش فروختیم رفت :دی) ولی اگه پیدا نکردی خجالتش برای خودته
من این پرشیا برام 17 تومن تموم شد ( elx ) پس نباید ناراضی باشم
اصلا هم از تندر خوشم نمیاد
ولی دوستم من زور که نیست توانایی های حرکتی تندر از پرشیا معمولی بهتره
ولی من خودم اصلا از تندر خوشم نمیاد

bleu2u4u
07-03-2009, 21:44
popo_p990 بهتره یه نگاهی هم به نتایج نظرسنجی بندازی

2299
08-03-2009, 14:06
popo_p990 جان شما خلي رو پارس تعصب داري ولي 17 تومن بدي فقط براي ظاهر منم كما بيش با لوگان مشكل دارم ولي از لحاظ ايمني بر تره يكم بد نيست منطقي باشيم

metal_militia
10-03-2009, 02:01
خوب من هم چند وقت نبودم که الان اومدم!!:31:

حالا نظر کلی خودمو میخام اینجا بگم.

دوستان واقعا قبول کنید تندر 90 خودرو بهتری نسبت به پرشیا هست ولی حقایقی هست:

1 از لحاظ پایداری تستی که خودم کردم پایداری پرشیا 405 و سمند از تندر 90 بهتر هست و مشکل عمده ای که تندر دارد در سرعت بالای 130 140 هیدرولیک فرمان از کار نمیافتد که خیلی خیلی خطرناک هست (خودم نزدیک بود که....)
ولی مانور دادن با تندر اندکی راحت تر هست.

2 تندردر ابتدا ماشین زیبایی نیست ولی با اندکی تغییرات کم خرج و با اندکی صرف ذوق چهره ماشین رو بهتر کرد.

3 از لحاظ ارگونومی تندر برای سرنشین جلو راحت و جادار هست ولی سرنشین عقب کمی سخت هست که این مشکل رو پرشیا ندارد.دسترسی به کلید ها و نحوه قرار گیری دسته دنده هم در تندر خوب هست.

4 از لحاظ متریال داخلی و نوع طراحی اصلا طراحی جالبی ندارد مخصوصا اینکه از جنس پلاستیک خشک بکار گزفته شده است.

5 مسلما قطعات تندر از پرشیا گرانتر هست ولی این رو هم قبول کنید عمر و دوام قطعات خیلی از پرشیا بهتر هست.

مزایا هم
1 موتور پر قدرت و کم مصرف و الایندگی پایین
2 شتاب بالا 10.5 در مقابل 11.8 (به گفته سازنده اکتفا میکنیم و تجربیات شخصی بماند)
3 حداکثر سرعت بالا تر از پرشیا(به گفته سازنده اکتفا میکنیم و تجربیات شخصی بماند)
4ترمز بهتر abs چهار کاناله که وقتی پشت تندر میشینید متوجه میشید پرشیا اصلا ترمز ندارد
5ایمنی بالاتر که ایربگ داشته این ماشین دارای 3 ستاره از موسسه neacp اروپا هست
6قدرت مانور بالا تر
7قیمت پایین تر از پرشیا که شما با صرف 3 میلیون تومان میتوانید ماشین رو به مراتب هار تراز اینی که هست بکنید

نکته هم اینکه در مورد 405 خودم صرفا به اعداد و ارقام درون کاتالوگ ها اکتفا کردم فک کنم همون 115 116 اسب باشه ولی طبق گفته سازنده ها میشه 124 اسب
ایکاش در ایران هم داینو وجود داشت!!!

D r i v e r
10-03-2009, 10:53
نکته هم اینکه در مورد 405 خودم صرفا به اعداد و ارقام درون کاتالوگ ها اکتفا کردم فک کنم همون 115 116 اسب باشه ولی طبق گفته سازنده ها میشه 124 اسب
ایکاش در ایران هم داینو وجود داشت!!!
میدونم اینجا جاش نیست
ولی میدونی با همون 15 - 16 اسب اضافه تر روی خیلی از ماشینه هارو کم کنی ؟؟؟!!
ماشین ماله شماست و مطمئنن تا الان هم رو خیلی هارو کم کردی
تندر هم مسلما از نظر قیمت سر تر از پرشیا هست ولی سلیقه هست دیگه کاریش نمیشه کرد :دی

ArashSo
10-03-2009, 15:29

سلام به همگی
با توجه به شکل خودروی لوگان هرکسی میفهمه که لوگان یک خودروی خانوادگی هستش
و خیلی راحت وجادار طراحی شده است .در مدل فول آپشن این خودرو تمام امکانات فراهم شده
سعی شده که تاحدامکان راحت باشه این چیزیه که پرشیا نداره
حالا یه چیز جالب دیگه اینه که شتاب این خودرو از0تا100 ...9.25 اعلام شده:18:البته در خود ایران شرکت تست کننده
گفته که با توجه به چسبندگی کم لاستیک ها به این عدد رسیدیم کی با تعویض آنها میتوانیم عدد بهتری را ثبت کنیم
خیلی نامردیه که با141 مقایسه بشه......:2:

من با این که تندر ندارم:

تنها مشکلاتش بنظر من:

بابا موتورش 16سوپاپه
من با دنده2توی6500دور120تا پرش کردم
بعدشم10.2نه9.25توی مجله خودرو خوندم
تازه در مورد بالابودنشم مدیر سایپا گفته که ای بخاطر وضع جاده های ایرنه که مجبور شدیم بالا ببریمش
تازه اینکه قراره مدل اسپرتشم وارد بازار بشه تغیرش توی سپر.چراغها.جای پلاکه:18:

آره بابا منم با 405توی جاده تبس که تازه درستش کردن به خدا200رفتم منم عکس گرفتم اگه خاستین بگینا:5:

افرین به این جرعتت!
من ماشین خودم 405 هست که خودت میدونی خیلی خیلی بهتر از پرشیای زیبای شماست!(از لحاظ فنی)
(موتور گیر بکس و شاسی و... مشترکند + وزن بیشتر پرشیا)
شما اگر با 405 تونستی چنین شتابی بگیری و ثبتش کردی بعد بیا بگد پرشیا 11.8 میگیره! شما میگی 200 تا رفتی بازم افرین
من با 405 خودم که 1.5تومن خرجش کردم و 126 اسب قدرت داره چنین ادعایی نمیکنم
خود ایران خودرو حرف مفت زیاد میزنه ادم باید خودش عاقل باشه

در مورد طراحی داخیش هم من گفتم که نمیشه حرفی زدچون خیلی تو ذوق میزنه

در ثانی در این زمینه و در این تاپیک من دیگه با کاربری مثل شما بحث نمکنم!
صحبتی هست لطف کنید تاپیک مجزا بزنید در خدمتم!

با تو دیگه چرا من خودم باهاش200رفتم عکسشم دارم

D r i v e r
10-03-2009, 17:06
من با دنده2توی6500دور120تا پرش کردم
کنتور که نمیندازه:27:
مگه شوخیه با دنده 120 تا رفت!!!:18:
اونم روی دور موتور 6500 :13:
یه چیزی بگین یکم با عقل جور در بیاد

IMPost
10-03-2009, 21:23
سلام میخوام بدونم تندر ماشین خوبیه؟

D r i v e r
10-03-2009, 21:35
سلام میخوام بدونم تندر ماشین خوبیه؟
کلا ماشین خوب و استانداردی هست
حالا کدوم تیپش مد نظر شما هست؟؟
چقدر میخواین بابت تندر پول بدین؟؟

metal_militia
10-03-2009, 22:15
من منکر سرعت های بالاتر از چیزی که سازنده گفته نیستم
ولی خوبه بدونید حتی یک شیب خیلی کم هم باعث افزایش حداکثر سرعت شما میشه
یا یک نسیم ملایم که به پشت ماشین وزیده شود
بنابراین
چیزی که خود شرکت سازنده میگه در شرایط کاملا استاندارد اتفاق می افته والا برای تبلیغات هم شده میگه این ماشین 220 تا میره!
ولی کارخانه سازنده مجبور هست عین واقعیت رو ذکر کنه چه شتاب چه حداکثر سرعت چه مصرف و....
حالا چه ایران خودرو باشه چه تویوتا چه شورلت!!!!

IMPost
10-03-2009, 22:28
کلا ماشین خوب و استانداردی هست
حالا کدوم تیپش مد نظر شما هست؟؟
چقدر میخواین بابت تندر پول بدین؟؟

تا11.5 12 تومن

MoHaMaD ZaNd
11-03-2009, 10:01
فكر كنم بتونيد يه E1 بگيريد !!!
راستي اين مدل اسپرت تندر كه آپكو اسپرتش كرده !!! اگه تكراري بود بگيد حذفش كنم !!!

metal_militia
11-03-2009, 10:56
دوست عزیز اولا 120 تا با دنده رفتن کار شورلت کوروت هست نه پارس!!

در ثانی من منظورم پارس معمولی بود نه elx
خودم فرقشونو خوب میدونم !!!!

IMPost
11-03-2009, 12:40
فكر كنم بتونيد يه e1 بگيريد !!!
راستي اين مدل اسپرت تندر كه آپكو اسپرتش كرده !!! اگه تكراري بود بگيد حذفش كنم !!!

این مدل خیلی خوشگل شده چند هست و چه چیزایی داره

Farshadd
11-03-2009, 14:18
اینجا قراره فقط مقایسه بشه.

خواهشا معرفی تندر و مشاوره خرید و .... رو بذارید برای تاپیک تندر.

پستهای اضافی بدون اطلاع قبلی پاک میشه.

ArashSo
11-03-2009, 16:04
کنتور که نمیندازه:27:
مگه شوخیه با دنده 120 تا رفت!!!:18:
اونم روی دور موتور 6500 :13:
یه چیزی بگین یکم با عقل جور در بیاد

حالا شماهی بگین اینطور.اونطور
هروقت خریدین میفهمین
من قبلش یه405داشتم خداییش ماشین خوبی بود
یه بار بایکی از تندرا کورس گذاشتم نتونستم بگیرمش:18:
به نظر من نسبت به قیمتش خیلی عالیه:27:

D r i v e r
11-03-2009, 22:06
حالا شماهی بگین اینطور.اونطور
هروقت خریدین میفهمین
من قبلش یه405داشتم خداییش ماشین خوبی بود
یه بار بایکی از تندرا کورس گذاشتم نتونستم بگیرمش:18:
به نظر من نسبت به قیمتش خیلی عالیه:27:
پس واجب شد یه تست از دنده 2 تندر 90 دوستم بکنم
ولی میگم حداکثر خودش رو ..... کنه دنده 2 100 تا بره :27:
بلاه خوب با 405 خواستین تنر رو بگیرین ؟:13:
شاید توی دور و مسافت به هم برسین ولی مطمئنا شتاب تندر بیشتر هست

Farshadd
12-03-2009, 21:43
امیر زیادی گیر نده.

چیز غیر ممکنی نیست با 2 120 تا رفتن.

D r i v e r
12-03-2009, 23:21
امیر زیادی گیر نده.

چیز غیر ممکنی نیست با 2 120 تا رفتن.
هرچی رو بگی غیر ممکن نیست قبول میکنم
ولی این یکی دیگه غیر ممکنه به جان خودم
مگه اینکه ماشین دست کاری شده باشه
به قول اون دوستمون رفع کپ شده باشه که دور متورش رو از red line رد کنه
من احتمالا شنبه یه تنر 90 رو تست کنم (یعنی با ماشین یکی از بچه ها یه دوری بزنیم ازش میخوام که این کار رو انجام بده ، فیلم هم میگیرم)
ببینیم چی پیش میاد :دی

Mohammad_ch
12-03-2009, 23:21
دوستان سلام.

من تقریبا 6 ماهی میشه که پارس دارم.
پشت لوگان هم نشستم.
خداییش با این که پارس دارم ولی نکات مثبت لوگان رو میگم بدون هیچ تعصبی.

شتاب عالی.
دنده و کلاچ و فرمان بسیار نرم.
و بهترین نکته مثبت لوگان ترمزهای abs .واقعا خداست.

ولی با تمامی این حرف ها رانندگیش در کل به من حال نداد.چرا؟

چون صندلی هاش اصلا راحت نبودن.فرم اتاقک خیلی خیلی بی خود بود که انگار سوار گاری بودم.

و مهمترین عیب این ماشین که ظاهر واقعا بدش هست.

در کل اگه با عیب هایی که در بالا گفتم مشکلی ندارین میشه گفت که 100% از پارس بهتره.

ولی من همچنان عاشق پژوی خودم هستم و با تمام مشکلاتش دوسش دارم و به صد تا لوگان نمی دمش.

فکر کنم حرفام رو منصفانه زدم.

ممنون

تازه یک پست دیگه میشم 407 !!!!!!!!! به امید خریدن 407.

لوگان
13-03-2009, 20:40
هرچی رو بگی غیر ممکن نیست قبول میکنم
ولی این یکی دیگه غیر ممکنه به جان خودم
مگه اینکه ماشین دست کاری شده باشه
به قول اون دوستمون رفع کپ شده باشه که دور متورش رو از red line رد کنه
من احتمالا شنبه یه تنر 90 رو تست کنم (یعنی با ماشین یکی از بچه ها یه دوری بزنیم ازش میخوام که این کار رو انجام بده ، فیلم هم میگیرم)
ببینیم چی پیش میاد :biggrin:
شماره گوشه تصویر شماره دنده هاست.

ArashSo
14-03-2009, 15:37

دمت گرم منم همین رو میگفتم....................حالا باورتون شد:21::21::21:

D r i v e r
14-03-2009, 22:33
دمت گرم منم همین رو میگفتم....................حالا باورتون شد:21::21::21:
عجبا!!!!!
یکم به عکس ها دقت کن
فکر کنم جای دنده 2 و 3 رو با هم اشتباه گرفتی :13::27::39:
شما گفتین 120 کیلومتر با دنده 2!!!!
این که 92 - 93 تا بیشتر نرفته که!!!
نه باورم نشد :21::27::12::22:

osmaan
15-03-2009, 01:26
و همینطور پشتش بله درسته گه ایربگ داره و یه سری چیزای دیگه و موتور شاید بهتر ولی بازم مثه پرشیا نمیشه.اگه میشد قیمتش بیشتر از پرشیا بود به قول شما با این همه امکاناتش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](38).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](22).gif
این از اون حرفا بود

لوگان
15-03-2009, 11:00
و همینطور پشتش بله درسته گه ایربگ داره و یه سری چیزای دیگه و موتور شاید بهتر ولی بازم مثه پرشیا نمیشه.اگه میشد قیمتش بیشتر از پرشیا بود به قول شما با این همه امکاناتش
درسته که موتور و گیریبکس و ایمنی و امکانات و سیستم انتقال قدرت و ایربگ و abs و شتاب ویه سری چیزای کوچولوی دیگه مثل دنده ها و صفحه کلاچ تندر از پرشیا بهتره ولی اگه اگه بهتر بود قیمتش باید بیشتر میشد:31:(به مسخره گفتم ها. جدی نگیرید)

Farbod_h
15-03-2009, 11:29
اين اقا متال رو من از قسمت موبايل مي شناسمش اونجام K750 رو با htc shift‌ مقايسه مي كرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقيق من نمي دونم كلاس بندي ماشين ها چه جوريه! ولي فكر مي كنم اين لوگان بايد با پرايد ، 206 و ماشين هاي سبك خودش مقايسه بشه ! ماشين هايي كه كوچك هستند و اصولا خانواندگي نيستن

قطعا كسي كه دنبال ماشين كوچيك و كم جاس مي ره سراغ اين جور ماشينا
نه كسي كه يه ماشين جا دار مي خواد !

براي من شتاب 1- 2 ثانيه بيشتر و كمتر چه فرقي مي كنه ! مگه مي خوام فرمول 1 شركت كنم
اصلا با اين ترافيك مگه چقدر مي شه ويراژ داده مي مگه

D r i v e r
15-03-2009, 11:54
اين اقا متال رو من از قسمت موبايل مي شناسمش اونجام K750 رو با htc shift‌ مقايسه مي كرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقيق من نمي دونم كلاس بندي ماشين ها چه جوريه! ولي فكر مي كنم اين لوگان بايد با پرايد ، 206 و ماشين هاي سبك خودش مقايسه بشه ! ماشين هايي كه كوچك هستند و اصولا خانواندگي نيستن

قطعا كسي كه دنبال ماشين كوچيك و كم جاس مي ره سراغ اين جور ماشينا
نه كسي كه يه ماشين جا دار مي خواد !

براي من شتاب 1- 2 ثانيه بيشتر و كمتر چه فرقي مي كنه ! مگه مي خوام فرمول 1 شركت كنم
اصلا با اين ترافيك مگه چقدر مي شه ويراژ داده مي مگه

از نظر پهنا فکر کنم که تندر حتی پهن تر هم هست : تندر : عرض خودرو با آينه هاي جانبي : 1975mm
پرشیا : عرض کلي : 1704
از نظر جادار بودن هم فکر نکنم چیزی کم داشته باشه اینو کسانی که این ماشین رو دارن هم تایید میکنن

ولي فكر مي كنم اين لوگان بايد با پرايد ، 206 و ماشين هاي سبك خودش مقايسه بشه ! ماشين هايي كه كوچك هستند و اصولا خانواندگي نيستن
فکر کنم تندر یه سدان خانوادگی محسوب بشه
206 که hatch back هست
پراید هم که اصلش فورد فستیوا بوده و اونم اصلش hatch back هست ولی تندر .....

لوگان
15-03-2009, 12:02
لوگان بزرگترین پلت فرم کلاس های b هستش و از حداکثر فضا توش استفاده شده. به خاطر همین هم هست که بی ریخت و نافرم هستش. چندین کمپانی بزرگ نیز از روی همین پلت فرم ساختن از جمله کرایسلر که اگه عکسشو تو کامپیوتر گیر آوردم میزارم.
یکی از مزیت های لوگان جاداریش هستش.
شما کدوم ماشینی پیدا میکنی که صندوق عقب معادل 510 لیتر داشته باشه؟ حتی یه استیشن هم نشون میداد که صندوقش از این کوچکتر بود.

IMPost
15-03-2009, 15:26

یک سوال شما که گاز میدادید یعنی انقدر این ماشین مصرفش بالاس که درجه بنزین نصف شده این عکسو چسبوندین به اینا شما تا عکس های بالا رفتین ولی این عکس تابلو که یکی دیگه گرفته چون از زوم دوربین و کج گرفتن اون معلومه حداقل یه جوری عکس میگرفتین که آدم باور کنه!!!!!!!!!!!!!!!111

rami_hemi
15-03-2009, 16:25
خیلی جالبه ماشینی با ظرفیت 5 نفر کوچیک محسوب میشه.اولین بار بود این رو میشنوم.
در واقع با اوضاع بازار ایران و قیمت گذاری بی منطق و راهزنی شرکتهای ایرانی با مدریت ضعیفشون این ماشین به رده بالای قیمتی رسیده .
لوگانن فول همون e2 از نظر تجهیزات و قیمتش از خیلی .ماشینهای پایینتر از سطح خودش که قیمت سر سام آوری دارن مثل پارس که تقریبا یه پلتفرم تاریخی داره بر تره حتی از هم رده تجهیزاتی خودش یعنی 206 صندوقدار خیلی بالاتر قرار داره تنها مورد همونی هستش که دوستان گفتن یعنی سبک خاص طراحی برای استفاده بهتر از فضا و ساختن یه اتومبیل اقتصادی برای خانواده های متوسط و پایین با قابلیت مصرف بالا .
دوستان بهتر از من توضیح دادن در مورد کلاس بندی هم لوگان قشنگ توضیح داده .

IMPost
15-03-2009, 17:56

آقا احتمالا این عکس 4 رو از جای دیگه به اینا چسبوندی چون واقعا مسغرست که در دنده ی قبلی بنزین فول بود و در دنده ی بعدی یعنی 4 بنزین به نصف رسیده یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میخواستم بدونم آخه این چه کاریه که شما میکنین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

IMPost
15-03-2009, 17:59
حداقل فیلم بگیرین تا آدم باور کنه!!!!

لوگان
15-03-2009, 18:13
یک سوال شما که گاز میدادید یعنی انقدر این ماشین مصرفش بالاس که درجه بنزین نصف شده این عکسو چسبوندین به اینا شما تا عکس های بالا رفتین ولی این عکس تابلو که یکی دیگه گرفته چون از زوم دوربین و کج گرفتن اون معلومه حداقل یه جوری عکس میگرفتین که آدم باور کنه!!!!!!!!!!!!!!!111
آقا جان. خوبه اون گوشه نوشته carnp (موسسه تست اتوموبیل ها تو ایران). من با ماشین دور بالای 3500 نرفتم چه برسه به 6000.
حالا شاید این موسسه در بازه های زمانی مختلف گرفته. بالاخره حالا چه فرقی میکنه. عکس که واقعی هستش. دروغ نیستش که! مهم اینه که این عکس نشون میده هر دنده تو چه دور موتوری چه قدر میره. فقط همین.
ممنون

لوگان
15-03-2009, 18:30
بفرمایید اینم کل خبرش:

تست خودروی خانوادگی لوگان توسط تیم CARNP

در چند سال اخیر ، در مورد تندر 90 در رسانه ها بسیار شنیده بودیم و حتی در وب سایت carnp نیز بسیاری از این اخبار را منتشر کرده بودیم .
و این همه مباحث دولت و مجلس و صنایع درباره این خودرو ، ما را کنجکاو کرده بود تا به واقعیت این خودرو بپردازیم ،از این رو طی تماسی با شرکت رنو پارس امکان تست یکدستگاه خودروی فول تندر 90 معروف به LP را تدارک دیدیم .
اما همیشه قبل از قضاوت در خصوص یک خودروی تولید شده و وارد بازار شده می بایست نگاهی منطقی نسبت به آن داشت
و آن تفکر حاکم بر خلق یک خودرو است بقول ما ایرانیها نیت عمل .
وقتی طراحی بزرگ و غرق در دنیای خودرو می نشیند و پورشه 911 توربو – فورد موستانگ – فراری تستاروسا و مینی کوپه یا لامبورگینی گالاردو را طراحی می کند ، این تفکر در ذهن اوست و از همان ابتدا با این تفکر است که در حرکات قلمش بر روی کاغذ شاهکاری خلق می شود .
اتومبیلهایی که برگرفته از ذهن آزاد طراحان ماهر و با هدف ماندگاری خلق می شوند و علیرغم وجود معایب فنی ماندگار می شوند .
اتومبیل لوگان نیز از این قاعده مستثنی نیست و هدف خلق کننده آن تولید خودرویی ارزان قیمت با امکانات ایمنی و رفاهی بوده است .
قبل از شروع تست ، توقعی از این خودرو بعنوان یک اتومبیل سوپرلوکس و سوپراسپرت نداشتیم و اصولا این خودرو را باید معادل قیمت اروپایی آن سنجید . 8000 یورو
ارائه امکانات کامل شامل : کیسه هوا – ترمز ABS – کولر – شیشه بالابرهای برقی و بسیاری از امکانات در یک بدنه بزرگ و حجیم بی شک ارزان نخواهد بود .
در لوگان ، کارایی و امکانات ، اولویت چشمگیری نسبت به زیبایی خودرو دارند .هرچند این اتومبیل از طراحی منحصر بفردی در کلاس اتومبیلهای کوچک خانوادگی برخوردار است .
در ابتدای تست ، دسترسی راننده به امکانات کابین را بررسی کردیم :
در قسمت داشبورد اتومبیل دسترسی به فلاشر – شیشه بالابرهای جلو – کولر –قفل درب – تنظیم ورودی هوای کولر و بخاری –تنظیم آینه های برقی جهت دید بهتر – تنظیم زاویه نور چراغهای جلو – تنظیم حرارت کولر و بخاری، در وضعیت قابل دسترسی قرار گرفته اند .

یکی از امکانات منحصر بفرد مدل LP ، صندلی راننده است که قابلیت تنظیم ارتفاع و تنظیم صندلی برای گودی کمر دارد که این صندلی برای رانندگی هر راننده با هر جثه ای مناسب بوده و از خستگی جلوگیری می کند .
امکانات مدل LP برای راننده بسیار ساده و در دسترس می باشد .

اما سیستم صوتی CD این خودرو امکان پخش MP3 را ندارد که لزوم بازنگری در این آپشن خودرو ، یادآوری می گردد . پس از بررسی کابین خودرو ، دید آینه های جانبی و وسط کابین بررسی گردید که به لطف امکان تنظیم برقی ، شرایط راحتی برای دید پشت خودرو را فراهم می آورد . بخصوص اینکه از کلید مناسبی در زیر ترمز دستی با کاربری آسان بهره می برد و راننده می تواند بدون نگاه کردن به شاسی و در حین رانندگی عادی ، آینه ها را تنظیم نماید .
اتومبیل لوگان را به سمت ترافیک سنگین حرکت دادیم و دو ساعت غرب به شرق تهران را در انواع ترافیک بسر بردیم .لوگان براحتی حریف ترافیک خاص و پیچیده تهران بود و از این حیث خودروی مناسبی برای افراد کم حوصله ، مسن و خانمها می باشد .
توصیه ما اینست که آینه جانبی را به شکلی تنظیم کنید که گلگیرهای عقب را در آینه ها داشته باشید . البته دید جلو و جانبی خودرو بسیار خوب است و تقریبا مانند یک SUV است اما برای دید پشت به کمک آینه های جانبی نیاز دارید بخصوص در حرکت دنده عقب .
در منتهی علیه شرق تهران در شهرکی صنعتی و خلوت به تست ترمزهای ABS پرداختیم با سرعت های 100 تا 110 کیلومتر در ساعت اقدام به ترمزگیری شدید کردیم و در متوسط 17.5 متر مسافت به توقف خودرو رسیدیم . که البته شاید با توجه به فواصل نزدیک حرکت خودروها در ایران این مسافت کافی نباشد ولی در تصادفات با فاصله کم می تواند از حجم خسارات وارده ،به نسبت قابل توجهی بکاهد .
نکته حائز اهمیت ، کنترل راحت خودرو در ترمز گیری و عدم انحراف مسیر خودرو بود که عملکرد سیستم را برای تمام خانواده های ایرانی میسر می نمود با توجه به اینکه اکثر رانندگان ایرانی در هنگام احساس خطر ، با تمام توان پا را بر روی پدال ترمز فشار می دهند .
تست ترمز ABS در منطقه شمال کشور نیز نتیجه مشابهی داشت .
اما قسمت جالب تست ، آزمایش ترمز دستی بود که قابلیت بسیار بالایی داشت و می توان از آن در حرکات نمایشی و مسابقات نمایشی استفاده نمود . اما بعلت نا مناسب بودن تایرها و احتمالا وزن کم عقب خودرو ، چنانچه در شرایط اضطراری ناچار به استفاده از ترمزدستی شوید ، با سرعت 50 کیلومتر در ساعت خط ترمزی معادل 30 متر خواهید داشت و با حرکت کمترین فرمان چرخشی زیبا را خواهید داشت .
به هر حال ترمز دستی در شرایط ایستایی خودرو ، وظیفه خود را بسیار عالی انجام می دهد .
در مرحله بعدی تست با همکاری آقای پورسینا که از اعضای تیم تست می باشند ، اتومبیل را برای تست صفر تا صد به بلواری در غرب تهران بردیم جائیکه اطمینان خاطر برای شتاب گیری داشتیم . جایی بی تردد در منطقه صنعتی .
اتومبیل از قدرت بسیار خوبی حاصل از موتور 1600 سی سی 16 سوپاپ برخوردار بود اما قدرت پایین چسبندگی تایرها به زمین باعث اتلاف زمان می شد . به هرحال اتومبیل در چند تست پیاپی و علی رغم هرزگردی بسیار چرخهای جلو ، زمان 9.25 ثانیه را برای صفر تا صد ثبت نمود که دارندگان این خودرو در صورت استفاده از تایرهایی با گرید 80 و مارک مرغوب می توانند از شتاب خودرو بهره بیشتری ببرند .

قبل از شروع سفر 500 کیلومتری به زیباترین جاده شمال ایران ، خودرو را به یکی از نمایندگی های مجاز بردیم و وضعیت مصرف و آلایندگی و سایر مشخصات عملکردی موتور را ثبت نمودیم چرا که اتومبیل به نام رنو پارس بود و از مرکز کنترل کیفیت خودرو ، خودرو را تحویل گرفته بودیم و قصد هیچگونه ملایمت بی مورد با موتور و سیستم تعلیق خودرو را نداشتیم . همچنین میزان روغن و وضعیت موتور را از نظر روغن ریزی با تصویر ثبت کردیم تا در پایان سفر مقایسه کنیم .جرا که بسیاری از خودروها در دور موتور بالا با نشت و ریزش روغن در محفظه موتور روبرو می شوند .
به اتفاق همکارم تست سرعت را انجام دادیم که در دنده 2 در6400 دور در دقیقه حداکثر سرعت 95 کیلومتر در ساعت و در دنده 3 در 6400 دور در دقیقه 130 کیلومتر در ساعت و در دنده 4 در 5900دور در دقیقه سرعت 165 کیلومتر در ساعت را ثبت کردیم که متاسفانه جایی برای تست حداکثر سرعت نیافتیم اما دسترسی به سرعت 180 کیلومتر کاری ساده و ممکن بود به شرط وجود اتوبانی خلوت و بی خطر . البته در شرایط جدید رانندگی در ایران و کنترل دقیق پلیس ، جای هیچگونه نیازی به سرعت بالا نیست .
تست را در تهران ادامه دادیم . وقتی شما صندلی را در بالاترین وضعیت تنظیم کنید بی شک احساس خواهید کرد که سوار یک SUV شده اید و دید خوب و مسلطی به جاده دارید . از نظر من ال 90 شبیه اس یووی است . رینگ های بزرگ 15 اینچ و تایرهای با فاو بلند و ارتفاع خوب خودرو به شما امکان حرکاتی را می دهد که ناچار به انجام هستید شاید همین باعث شده تا بر روی این پلت فرم مدل SUV نیز به واقعیت تبدیل شود .

سفر با لوگان
در شروع سفر برای تست این خودروی خانوادگی از ظرفیت تکمیل سرنشین استفاده نمودیم ، چهار نفر سرنشین بزرگ سال و یک کودک .وتا می توانستیم بر عکس همیشه سعی کردیم وسایل زیادی برای سفر برداریم . یک چادر هشت نفره پرتابل – یک دستگاه گرم کننده غذا پرتابل با شش کپسول اضافه – پتو برای چهر نفر – چمدانی پر از لباس – سبد پیک نیک با تمام ظرف و ظروف – کولمن آب – و بزرگترین سایز فلاکس به همراه جعبه ابزار – ظرف چهر لیتری آب – صندلی تاشو -دوربین عکاسی به همراه سه پایه – چند کوله پشتی که تمام این اقلام تنها نیمی از صندوق عقب را پر کردند .!
صندوق عقب جادار لوگان در اینجا پنج ستاره در یافت می کند و نیازی به باربند حس نمی شود .
نوع وسایلی که ما در این سفر حمل می کردیم شباهت بسیاری به نوع وسایلی داشت که عموم خانواده های متوسط ایرانی برای سفر حمل می کنند .
قبل از بار زدن این همه کالا دوچرخه سایز 12 کودک را هم در دو وضعیت امتحان کردم . این صنوق عقب عالی است .

آغاز سفر
سرنشینان خودرو در فضایی بزرگ و جادار مستقر شدند . در این بخش کاملا مشخص بود که برای پدید آورندگان لوگان ، راحتی سرنشینان عقب و جلو و میدان دید آنها اهمیت بسیاری داشته هرچند که می توانستند با کم کردن ارتفاع خودرو و کم کردن شیب ستونهای جانبی ، اتومبیل زیباتری را خلق نمایند اما به قیمت کوچکی کابین سر نشینان .
نظر سرنیشنان عقب بر این بود که این خودرو به مراتب فضایی راحتتر از پژو 405 و پراید و 206 دارد .
بر خلاف تصور در حرکت در مسیرهای پر پیچ و خم تهران – چالوس ، این خودرو از هندلینگ بسیار خوبی برخوردار بود و کمترین انحراف در بدنه خودرو پیش می آمد ، ضمن اینکه ال 90 به سطح ناهموار جاده مسلط بود و کمترین ویبره و تون صدا را به داخل کابین راه می داد . در ناهمواریهای جاده ،اتاق این خودرو بسیار محکم و استخوان دار نشان می داد و لااقل این خودروی 7000 کیلومتر کارکرده هیچ مشکلی نداشت .
اتومبیل با فرمان هیدرولیک از فرمان پذیری فوق العاده ای برخوردار بود بطوریکه در مواقع حساس می توان مانور خوبی با آن داد و در سرعت های بالا ، فرمان آزادانه بازی نمی کرد و در هر زمان کمی بار بر روی فرمان از سوی جاده احساس می شد .
در تمام مسیر تهران –شمال در شرایطی که ظرفیت خودرو تکمیل بود احساس ضعیفی در موتور خودرو احساس نمی شد مگر مواردی که از کولر خودرو استفاده می شد که چابکی خودرو به شکل ملموسی کم می شد و امکان رانندگی اسپرت تقریبا گرفته می شد . البته چه در تست داخل شهر و چه در تست جاده ای ، استفاده از کولر سبب اختلال و خاموش شدن موتور خودرو نگردید و درجه آمپر آب نیز در حین سفر تغییری نکرد .
در حین سفر این اتومبیل برای سرنشینان خستگی خاصی ایجاد ننمود و اتومبیل در مقایسه با سایر خودروهای ساخت داخل کاملا به جاده مسلط بود .
در شمال کشور در منطقه نمک آبرود مجددا ترمزهای ABS و تیک آف خودرو را بررسی نمودیم . این خودرو ، قدرت کافی در دنده یک و حرکت را دارا بود و این از ویژگیهایی است که جوانان به آن علاقمندند و این خودرو در شتاب گیری اتومبیلی موفق بر رقبای خود می باشد .
برای برگشت مسیر عباس آباد و کلاردشت را پیش گرفتیم تا خودرو را به مناطق جنگلی و مه آلود ببریم .موتور خودرو در تمام طول مسیر تست بدون اختلال کار می کرد .
در سر بالایی های تند مسیر عباس آباد ، این خودرو علی رغم داشتن موتوری قوی و خوب از نوع موتور مگان ، قوی عمل نمی کرد و در صورت اصرار به حرکت سریع در سر بالایی ها ، با مصرف زیاد بنزین روبرو می شد که این مسئله ناشی از نوع برنامه و مدیریت سوخت این خودرو بود .
اما در مسیرهای سنگلاخ و گلی از قدرت راحتی و سرعت بسیار خوبی بهره می برد . که باز شباهت این خودرو را
به شرایط رانندگی با اتو مبیلهای SUV نمایش می داد.
در پیچ های جنگلی و کوهستانی عباس آباد ، اتومبیل را با سرعت 100 کیلومتر در ساعت آزمودیم که این خودرو با هندلینگ خوب، پیچ ها را با این سرعت به خوبی و راحتی طی کرد .
پس از تست های تهران و طی 100 کیلومتر داخل شهر و نیز طی مسیر شمال و گردش در شمال بالاخره باک بنزین خودرو خالی نشان می داد . البته با رانندگی اسپرت و دور موتور بالا ، طبق محاسبات ما این خودرو از مصرف بنزین خوبی برخوردار بود حدود 8.2 لیتر در 100 کیلومتر .
در منطقه مرتفع و مه آلود عباس آباد ، با چراغهای مه شکن عبور نمودیم اما خودرو با موتور کاملا تنظیم ، از این ارتفاع و شرایط رطوبتی عبور کرد و برف پاک کن ها نیز به خوبی عمل کردند .
زمان برگشت به تهران شب بود و فرصتی شد تا میزان روشنایی چراغها ی جلو و پشت را بسنجیم . در این نوع خودرو ، با استفاده از یک شاسی که در زیر فرمان تعبیه شده می توان زاویه تابش نور به سطح جاده را در مسافتی معادل 12 متر در روبرو تغییر داد و در شرایط تنظیم زاویه نور و روشن بودن چراغها ی نور بالا و پایین ، دید بسیار خوبی به جاده پر پیچ و خم شمال به تهران داشتیم که این هم از نکاتی است که افراد مسن و خانمها در رانندگی به آن امتیاز می دهند .
در برگشت از مسیر عباس آباد به تهران وضعیت خوب صندلی راننده و راحتی تعویض دنده ، احساس خستگی ناشی از رانندگی حس نمی شد مگر خستگی ساعت 12 شب تهران .
قبل از تحویل خودرو به شرکت رنو پارس ، مجددا محفظه موتور و روغن بررسی شد با وجود فشار بالا به موتور که به کرات وارد شده بود ، هیچگونه نشتی یا کاهش روغن دیده نمی شد که نشان از کیفیت خوب و قابل قبول موتور دارد .
تهیه و تنظیم : احمد کلهر
این تست توسط گروه سایت carnp.com انجام گردیده است .
با تشکر از آقایان امیرحسین پورسینا - عباس کلهر - نیما کلهر و خانمها ضرغام نیا و عیوضی

لوگان
15-03-2009, 22:57
حداقل فیلم بگیرین تا آدم باور کنه!!!!
آخه مگه با ماشیت ملق زدن که باور کنید:31:.
حالا به فرض اصلا دنده 2 رو از یه تندری دنده 3 رو از یه تندر دیگه و چهارشو از یکی دیگه گرفتن:20:
تو هر تندری تو این دور موتور همین میره.:8: حالا فرق نمیکنه که همش از یه تندر باشه یا از چند تا:10:.
موفق باشید:46:(این شکلک آخریه ادای فرشاد جان بودش:31::31:)

IMPost
16-03-2009, 11:13
دور موتور و سرعت های پرشیا رو هم بزارین

لوگان
16-03-2009, 16:27
دور موتور و سرعت های پرشیا رو هم بزارین
والا نمیدونم ولی مطمئنا تو همین دور موتور بیشتر میره چون دنده های لوگان قدرتی تر از پرشیاست.
به این عکس نگاه کنید. ضریب دنده های ماشین ها رو گفته. پرشیا و سمند و 405 چون همه گیریبکس و موتورشون یکیه میتونید 405 یا سمند رو با پرشیا بسنجید.(چون پرشیا تو این لیست نیست)

تفسیر:
مشاهده میشه که
دنده یک لوگان سرعتی تره.
دنده 2 و3 و 4 پرشیا سرعتی تره.
و دنده پنج لوگان سرعتی تره.
پس لوگان تو دنده 1 و 5 تو یه دور موتور خاص بیشتر از پرشیا میره و پرشیا تو دنده 2 و 3 و 4 بیشتر میره.

mehrdad_md
17-03-2009, 00:53
100% ال90 بهتره اين كه بحث نداره آخه

ArashSo
17-03-2009, 13:23
این مدل خیلی خوشگل شده چند هست و چه چیزایی داره

این شرکت هنوز اعلام نکره ولی گفته که بست به درخاست مشتری امکانات متفاوت هستن و حدود14 اپشن میشه روی این خودرو میشه نصب کرد:8:

popo_p990
17-03-2009, 14:59
باید اعتراف کنم که تندر خیلی ماشین نرمیه

2299
17-03-2009, 15:07
باید اعتراف کنم که تندر خیلی ماشین نرمیه

دیدین نباید قصاص قبل از جنایت کرد؟؟؟؟؟

popo_p990
18-03-2009, 15:45
دیدین نباید قصاص قبل از جنایت کرد؟؟؟؟؟

درسته خیلی ماشین نرم و راحتی اگه در طراحی داخل بیشتر کار میکردن دیگه عالی میشد.

IMPost
19-03-2009, 16:07
گرچه تندر ماشین خوبیه البته نمونه ی فولش ولی من پرشیا رو ترجیح میدم

syawash_m17
27-04-2009, 13:12
میشه بگی واسه چی پارس رو ترجیح میدی ؟

اولا اینو اصلاح کن که پارس نه پرشیا . پرشیا همون اوایل بود که ایران همه چیزشو وارد میکرد . دقیقا مثل الانه logan

ما ایرانیا همیشه عادت داریم وقتی کسی میخواد سرمونو شیره بماله و باهامون دروغ بگه ازش دفاع میکنیم و دوسش داریم

پژو پارس قیمت تموم شدش نهایتا 6 میلیونه . حالا خودتون قضاوت کنید . ارزششو داره ؟

saha_solary
27-04-2009, 21:17
والا نمیدونم ولی مطمئنا تو همین دور موتور بیشتر میره چون دنده های لوگان قدرتی تر از پرشیاست.
به این عکس نگاه کنید. ضریب دنده های ماشین ها رو گفته. پرشیا و سمند و 405 چون همه گیریبکس و موتورشون یکیه میتونید 405 یا سمند رو با پرشیا بسنجید.(چون پرشیا تو این لیست نیست)

تفسیر:
مشاهده میشه که
دنده یک لوگان سرعتی تره.
پس لوگان تو دنده 1 و 5 تو یه دور موتور خاص بیشتر از پرشیا میره و پرشیا تو دنده 2 و 3 و 4 بیشتر میره.

دوستان به امار ریو نگاه کنید خیلی جالب بود برام!!!!!

Amir_Ans
27-04-2009, 21:35

تفسیر:
مشاهده میشه که
دنده یک لوگان سرعتی تره.

این که بگیم کدام سریعتر می رن مثلا با دنده 4 یا 5 فقط برای ماشینایی که قدرت موتور و حجم و ... برابر داشته باشند. بله میشه سمند و پارس و 405 را باهم مقایسه کرد ولی تندر را نمی شه با اینا مقایسه کرد چون 110 اسب قدرت داره و کیریبکس فرق داره و کلی چیزای دیگه ...
اگه اینطور باشه پراید ضریب دنده 5 اش از همه بیشتره ولی می دونیم که به پای اونا نمی رسه :31:

Amir_Ans
27-04-2009, 21:42
بچه ها بیشترین سرعتی که با تندر رفتید چقدر بوده؟؟؟ تو هر مسیری باشه اشکال نداره حتی تو سر پائینی
فقط می خوام بدونم تو سرعت بالا داخل ماشین چه احساسی بهتون دست داده ؟؟

mkhavari2000
27-04-2009, 22:02
من دیروز 160 تا توی جاده سیسنگان تا نوشهر رفتم
احساس میکردم ماشین وزنش کم شده و یکم نگران شدم

mkhavari2000
27-04-2009, 23:28
من تمام پستهای ای تاپیک رو از اول خوندم و جالب بود
من پدرم پارس معمولی داره و آذر ماه سال گذشته صفر تحویل گرفت
بنا به اقتضا من زیاد پشتش نشستم
خودم هم تا دو هفته پیش 206 تیپ 5 داشتم و الان تندر e0/ac گرفتم
در کل پارس از لحاظ کلاس و ژست بالاتر هست
اما تندر (حتی این ماشین من که ساده ساده هست) از لحاظ شتاب هم از پارس بهتره و با تیپ 5 هم برابری میکنه
سیستم ترمزش هم که abs نداره مطلوبیتی برابر با ترمزهای تیپ 5 که abs داره رو داراست
وقتی من با 206 از حالت سکون و با شتاب بالا شروع به حرکت میکردم با توجه به کوچیک بودن ماشین دلهره سرعت رو داشتم اما با تندر فقط عشق میکنم چراغ سبز بشه و همه ماشین ها رو از توی آینه بغلم نکاه کنم.
پارس توی سرعت بالا خیلی حرف ها داره که بزنه و بقیه ماشین ها توی کف بمونند توی جاده من کیلومترم از 160-170 پاینن نمی اومد مگه در نزدیکی برادران راهنمایی و رانندگی اما با تندر ترجیح دادم از 160 تا بالاتر نرم اون هم فقط برای چند ثانیه
اما دلایلی داشتم که تهندر رو انتخاب کردم مثل:
با توجه به قیمت 11 میلیون که داشتم باید یه پرشیا یا 405 کارکرده و داغون میخریدم که نمیدونستم چه بلاهایی سرش اومده
مثل 206 خودم که حسابی سرطان شده بود و در عوض یک خودروی صفر سوار شدم
و نکته مهمتر اینکه یه ماشین روز اروپا به نام داچیا خریدم که تمام محاسباتش توسط اون مستکبرین اون ور آبی انجام شده بود و میتونم مطمئن باشم که توی ساخت و طراحی این ماشین توی ضرب و تقسیمشون 4-2*2 نه 5/3-2*2 شده
اما همه طرفدار های عزیز پژو پارس بدونند که توی شتاب اولیه و صفر تا صد عمرا عمرا پارس یا پرشیا به تندر حتی e0 هم نمیرسه و اگر قبول ندارند من در خدمتم تا امتحان کنیمو توی تهران هم که هر 10 متر باید توقف کنیم بعد حرکت کنیم شتاب اولیه لذت بخش تر از ثانویه هست

پاياتل
02-05-2009, 16:49
سلام به همه دوستان عزيز لطفا به من در مورد انتخاب يكي از اين دو كمك كنيد // خودرويي باشد كه نرم بوده وسرو صداي كابين و درها در آن حداقل باشد همچنين زيبايي كابين اين دو كدام بهتر است با تشكر

پاياتل
02-05-2009, 17:08
سلام به همه دوستان عزيز لطفا به من در مورد انتخاب يكي از اين دو كمك كنيد // خودرويي باشد كه نرم بوده وسرو صداي كابين و درها در آن حداقل باشد همچنين زيبايي كابين اين دو كدام بهتر است با تشكر

mkhavari2000
03-05-2009, 07:28

دوست عزیز تاپیک رو از اولش بخونی مطلب دستت میاد
چقدر میخواهی هزینه کنی ؟

تندر رو بهت پیشنهاد میکنم

king of the kings
12-06-2009, 19:03
ال نود بهترینه ولی بعد از 206

mkhavari2000
12-06-2009, 22:34
ال نود بهترینه ولی بعد از 206

دوست عزیز اینجا مقایسه تندر با پارس هست

BLACK-BLACK
12-06-2009, 23:02
به نظر من يكي از دلايل مرگ و مير جاده اي بعد از رعايت نكردن قانون اينه كه مردم عوض اينكه به وضع ايمني ماشين توجه كنن به كلاس و زيبايي ( كه جقدرم pars زيبايي داره!) توجه ميكنن توهين نباشه ها ولي ارزش يه كره الاغ تازه نفس از يه اسب بي رمغ بيشتره
هرجند اسبه قشتك تره به نظر من كه pars اصلا با L90 قابل مقايسه نيست بهترين ماشين ارزون قيمت تو ايران فقط و فقط ال٩٠

IMPost
14-06-2009, 23:39
به نظر من يكي از دلايل مرط و مير جاده اي بعد از رعايت نكردن قانون اينه كه مردم عوض اينكه به وضع ايمني ماشين توجه كنن به كلاس و زيبايي ( كه جقدرم pars زيبايي داره!) توجه ميكنن توهين نباشه ها ولي ارزش يه كره الاغ تازه نفس از يه اسب بي رمغ بيشتره
هرجند اسبه قشتك تره به نظر من كه pars اصلا با L90 قابل مقايسه نيست بهترين ماشين ارزون قيمت تو ايران فقط و فقط ال٩٠

آره واقعا راست میگی ایول نه اینکه تعداد پژو پارس ها کمتر از ال 90 هاست و بعضی از مردم با اینکه پول پارس دارن ال 90 میخرن واقعا بنازم این لگن صادره از شرکت رنوی فرانسه رو چون مردم خیلی خوش فکرن برن از رنو ماشین بگیرن نه پژو حالا این پارس که موتورش ماله دهه ی 90 اروپاست باز یه سوپاپش می ارزه به کل تندر با این اسمش.مثال شما مثه این گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده.

mkhavari2000
15-06-2009, 00:34
آره واقعا راست میگی ایول نه اینکه تعداد پژو پارس ها کمتر از ال 90 هاست و بعضی از مردم با اینکه پول پارس دارن ال 90 میخرن واقعا بنازم این لگن صادره از شرکت رنوی فرانسه رو چون مردم خیلی خوش فکرن برن از رنو ماشین بگیرن نه پژو حالا این پارس که موتورش ماله دهه ی 90 اروپاست باز یه سوپاپش می ارزه به کل تندر با این اسمش.مثال شما مثه این گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده.

:20: جالب بود !!!
خوش به حاله شما که پولداری و میری یک مخلوق ناقص الخلقه بر اساس پلتفرم 405 رو میخری
بلاخره سلایق متفاوته این مثال گربه دستش به ... یه مقدار بی احترامیه چه را که اگر روزنامه همشهری رو باز کنی میبینی که با 14 میلیونی که بابت تندر میدن میشه خیلی پارس پیدا کرد ...

BLACK-BLACK
15-06-2009, 13:02
جالب بود !!!
خوش به حاله شما که پولداری و میری یک مخلوق ناقص الخلقه بر اساس پلتفرم 405 رو میخری
بلاخره سلایق متفاوته این مثال گربه دستش به ... یه مقدار بی احترامیه چه را که اگر روزنامه همشهری رو باز کنی میبینی که با 14 میلیونی که بابت تندر میدن میشه خیلی پارس پیدا کرد ...

ولش کن بذا راحت باشه من نظرمو گفتم اونم نظرشو گفت.

IMPost
17-06-2009, 22:17
:20: جالب بود !!!

نمیدونم شما با چه اطلاعات بالایی این حرفو زدی که!! یک مخلوق ناقص الخلقه بر اساس پلتفرم 405!!

درسته میشه پیدا کرد ولی من بازم میرم اون 14 ملیون رو برای پارس دست دو میدم نه تندر

ولی مردم هم باید بگن. چون خود شما هم بهتر میدونی که به قول شما !!!!!! این مخلوق ناقص الخلقه بر اساس پلتفرم 405 »» رو مردم هنوز بعد از اومدن این ماشینا با قیمت کمتر عاشقشن

mkhavari2000
17-06-2009, 22:33
نمیدونم شما با چه اطلاعات بالایی این حرفو زدی که!! یک مخلوق ناقص الخلقه بر اساس پلتفرم 405!!

درسته میشه پیدا کرد ولی من بازم میرم اون 14 ملیون رو برای پارس دست دو میدم نه تندر

ولی مردم هم باید بگن. چون خود شما هم بهتر میدونی که به قول شما !!!!!! این مخلوق ناقص الخلقه بر اساس پلتفرم 405 »» رو مردم هنوز بعد از اومدن این ماشینا با قیمت کمتر عاشقشن

عزیزم اطلاعات خیلی بالایی نمیخواد فکر میکنم سال1377 بود که توی نمایشگاه اتوموبیل تهران اولین بار پرشیا معرفی شد و در همون جا بود که اعلام کردند این خودرو بر اساس پلتفرم 405 فرانسه و با تغییرات مهندسین ایرانی طراحی شده
پدر من پارس داره و من تجربه رانندگی و سواری با هر دوتاشون رو دارم و اگر بهتون بر نمیخوره باید بگم که اگر راننده باشید به راحتی درک میکنید که تندر خیلی خیلی از پرشیا راحت تر ، پرشتاب تر ، نرم تر و ایمن تر هست
این که مردم ما هنوز عاشقه این موجود گرون قیمته بی خاصیت میشند خیلی عجیب نیست چه را که همین مردم تا آخرین لحظه ای که پیکان تولید میشد براش سر و دست میشکستند و حاضر بودند قیمت پراید رو بدند اما سوار پیکان بشند بنابراین نمیشه روی انتخاب عوام زیاد حساب کرد.

D r i v e r
17-06-2009, 22:33

دوست خوبم اون پست بالاییت یه خورده دور از اخلاق بود
ماشین که چیزی نیست آدم بخواد تعصبش رو بکشه
هرکی با یه ماشین حال میکنه
شما با پرشیا این دوستمون با تندر 90 و یکی مثل من هم با هیچ کدوم :31:
در این که پرشیا ماشینی هست که رخ و قیافه خوشگلی داره شکی نیست
ولی اینو در نظر داشته باش به چه قیمت؟؟
درسته اسپرت خورشم خیلی خوبه و خیلی خوشگل میشه!
ولی تا الان تندر 90 سوار شدی و یا اینکه پشتش نشستی؟؟؟
منم تا قبل از اینکه پشت فرمون تندر 90 بشینم فقط یه سری از اطلاعات ازش داشتم
ولی واقعا ماشنی هست که رانندگیش لذت بخشه ، ایمنه ، پرشتابه و....
از نظر ظاهری هم با عوض کردن چراغ های جلو و عقب و یه ارتفاع کوچیک و رینگ و لاستیک اسپرت از اینی که هست قشنگتر میشه
فقط من به این اعتقاد دارم که بعضی از رنگها به تندر 90 نمیاد (اسم نمیارم چون بازم این سلیقه ای هست)

این که مردم ما هنوز عاشقه این موجود گرون قیمته بی خاصیت میشند خیلی عجیب نیست چه را که همین مردم تا آخرین لحظه ای که پیکان تولید میشد براش سر و دست میشکستند و حاضر بودند قیمت پراید رو بدند اما سوار پیکان بشند بنابراین نمیشه روی انتخاب عوام زیاد حساب کرد.
شما هم بی انصافی نکن دیگه
پرشیا هم اونطور که شما میگین بد و بیخاصیت نیست ها!!!
پرشیا هم یه مزیت هایی داره که بهتر از تندر هست
اینطور هم از پلت فرم 405 صحبت نکن
الان youtube رو بستن بعدا فرصت کردی یه سرچ کوچیک بزن و از افتخاراتی که 405 کسب کرده در زمان خودش مطلع شو

mkhavari2000
19-06-2009, 16:26
اینطور هم از پلت فرم 405 صحبت نکن
الان youtube رو بستن بعدا فرصت کردی یه سرچ کوچیک بزن و از افتخاراتی که 405 کسب کرده در زمان خودش مطلع شو

پرشیا ماشین خوبیه اما تندر بهتر از اونه
البته در افتخارات 405 هیچ شکی نیست
هیلمن هانتر یا (آرو) یا (پیکان) هم در زمان خودش صاحبه خیلی افتخارات بوده حتی قهرمان رالی هم شده بوده
اما امروز با پیشرفت تکنولوژی دیگه حرفی واسه گفتن نداره

2299
19-06-2009, 21:24
هیلمن هانتر یا (آرو) یا (پیکان) هم در زمان خودش صاحبه خیلی افتخارات بوده حتی قهرمان رالی هم شده بوده
یک موتور t16 405 رو بنداز رو ماشین دیگه میتونی بری با ماشین های بالای 100 میلیون کل بندازی 400 500 اسب بهت قدرت میده
پس هنوز هم حرف واسه گفتن داره

D r i v e r
19-06-2009, 21:45

نه دیگه خیلی جالب شد!!!
میشه یه 7 - 8 تا از این امکانات فوق پیشرفته ای که بر روی تندر 90 هست و بر روی 405 نیست رو نام ببرین دوست من؟؟؟
همچین میگی تندر هر کی ندونه فکر میکنه از چه ماشینی با چه سطح امکاناتی صحبت میکنه :13:
یه 7 - 8 تا از این تکنولوژی های به روز تندر رو بگو تا ما هم به اطلاعاتمون اضافه بشه!
به نظرم چه طراحی داخلی و چه طراحی خارجی 405 سر تر از l90 هست
میگه نه!!!
مثال نقض بیار!
ضمن اینکه تندر فول 1 تومن از 405 معمولی گرون تر هست
و اینکه با قیمت فول به شما 405 سفارشی رو میدن ویا با ترمز abs
فکر نکنم air bag هم جز تجهیزات پیشرفته باشه (اونم به صورت آپشنال قابل نصب به رو 405 های جدید هست)

BLACK-BLACK
20-06-2009, 19:40
کم کم تاپیک داره به جای مقایسه عقلانی به جنگ و دعوای طرفدارای ال90 و 405 تبدیل میشه

یک موتور t16 405 رو بنداز رو ماشین دیگه میتونی بری با ماشین های بالای 100 میلیون کل بندازی 400 500 اسب بهت قدرت میده
پس هنوز هم حرف واسه گفتن داره

این تاپیک جای بحث در مورد نسخه های Factory-tuned این ماشین هاست نه بحث در باره تعویض موتور و تیونیگ و از این حرفها
اولین چیزی هم که 405 قبل از انداختن موتور 500 اسبی میخاد تقویت شاسی هستش.

نه دیگه خیلی جالب شد!!!
میشه یه 7 - 8 تا از این امکانات فوق پیشرفته ای که بر روی تندر 90 هست و بر روی 405 نیست رو نام ببرین دوست من؟؟؟
همچین میگی تندر هر کی ندونه فکر میکنه از چه ماشینی با چه سطح امکاناتی صحبت میکنه
یه 7 - 8 تا از این تکنولوژی های به روز تندر رو بگو تا ما هم به اطلاعاتمون اضافه بشه!
میگه نه!!!
مثال نقض بیار!
فکر نکنم air bag هم جز تجهیزات پیشرفته باشه (اونم به صورت آپشنال قابل نصب به رو 405 های جدید هست)

تمام حرفهای شما درست ولی اگه 405 وبه تبع اون پرشیا تا این حد ماشینهای خوبی هستند (در حد مرسدس های کلاس A) چرا پژوی فرانسه دیگه اونها رو تولید نمیکنه و ...... تو پاچه ما؟؟

هر موقع تونستید جواب این سوالو بگید اونوقت 405 هم ماشین خوبیه

این هم اطلاعات در مورد این دو تا ماشین.
من لیک میذارم مقایسه این که کدوم بهتره با خوانندگان عزیز.

ال 90:

405:

خواهشا دیگه شاخ و شونه کشیدن برای هم رو نیز خاتمه بدید که این کارها در شان کاربرای پی سی ورلد نیست.

والسلام

2299
20-06-2009, 21:23
این تاپیک جای بحث در مورد نسخه های Factory-tuned این ماشین هاست نه بحث در باره تعویض موتور و تیونیگ و از این حرفها
اولین چیزی هم که 405 قبل از انداختن موتور 500 اسبی میخاد تقویت شاسی هستش.

شما چست های منو نگاه کنی تو بخش مشاوره میبینی که من همه رو به سمت l90 راهنمایی کردم
ببخشید محض اطلاع شما باید بگم تنها کار هایی که باید انجام بدین ترمز بهتر هست و تعلیق اسپرت همین
تقویت شاسی دیگه چیه عزیز من شما انگار اصلا تاپیکی که سهیل عزیز زده رو نخوندین ؟ با ایدی 405 باز

تمام حرفهای شما درست ولی اگه 405 وبه تبع اون پرشیا تا این حد ماشینهای خوبی هستند (در حد مرسدس های کلاس A) چرا پژوی فرانسه دیگه اونها رو تولید نمیکنه و ...... تو پاچه ما؟؟

میشه بگین ما کجای حرفهامون گفتیم 405 مرسدس هست ؟
چرا پژو درست نمیکنه به همون دلیل که مرسدس ماشین های قدیمیش رو درست نمیکنه یعنی نمیشه که یک خودرو ساز ( جدای از ایران خودرو و سایپا) همش یک نوع ماشین رو درست کنه محض

mkhavari2000
20-06-2009, 23:08
نه دیگه خیلی جالب شد!!!
همچین میگی تندر هر کی ندونه فکر میکنه از چه ماشینی با چه سطح امکاناتی صحبت میکنه :13:
میگه نه!!!
مثال نقض بیار!

1- ایربگ
2- ای سی یو با نرم افزار قدرتمند که نیاز ماشین به تیونینگ آب بندی و حالت استاندارد رو خودش اوتومات برنامه ریزی میکنه
3-کامپیوتر سفری (البته اگر اطلاعاتی درباره اش ندارید بگید تا مفصل توضیح بدم و بدونید که همین یک آپشن به کل پژو می ارزه)
4- abs
5- طراحی ایرودینامیک
6- سیستم روشنایی پیشرفته
7-شتاب و فدرت بالاتر با توجه به مصرف کمتر سوخت
8-رانندگی راحت تر و ایمن تر
.
.
.
و الی آخر ...

2299
21-06-2009, 00:36
-کامپیوتر سفری (البته اگر اطلاعاتی درباره اش ندارید بگید تا مفصل توضیح بدم و بدونید که همین یک آپشن به کل پژو می ارزه)
عزیز کسی که کاربر فعال این بخش هست مسلما میدونه یک قطعه ساده الکترونیکی چی هست :46:
خدمتتون عرض شود که از 83 یا 84 به اونور رو ماشین قرار گرفته
abs پژو 405 slx داره
سیستم روشنایی پیش رفته اگه منظورتون همون مه شکن هست slx داره
ایربگ قابل سفارش هست

-شتاب و فدرت بالاتر با توجه به مصرف کمتر سوخت
این ها رو قبول دارم
من خودم به همه l90 رو توصیه میکنم ولی در مورد این بدبخت هم نباید اینجوری صحبت کرد

armin_software
21-06-2009, 01:03
من تازه به این تاپیک اومدم!
تا الان فکر می کردم تندر ماشین جالبی نیست!
ولی پست اول رو خوندم و نظر سنجی رو هم دیدم نظرم عوض شد!
به نظر متن یک رینگ بندازی ماشین قشنگی میشه!
رنگ مشکی و سفیدش بد نیست!
پرشیا ABS هم نداره!
ولی تندر فول خیلی امکانات داره!

mkhavari2000
21-06-2009, 08:42
من فکر میکنم اینجا مقایسه پارس با تندر هست نه 405 slx که روش آپشن نصب میکنند
درضمن این امکانات به صورت پیش فرض روی 405 که نصب نشده ...
ما صحبتمون در باره پارس بود که بر اساس پلتفرم 405 هست نه خود ماشین 405

hoosein225
21-06-2009, 10:33

دوست من اینقدر متعصبی که که اینجوری پست می زنی دیگه . راست می گن مردم عقلشون به چشمشونه .
این همه دلیل منطقی و علمی اوردن و شما هنوز این حرف رو میزنی . شما با همون اسم پرشیا حال کن .
من نمی گم لوگان خیلی بر تر از پرشیاست ولی اگه با اختلاف قیمتی که دارن لوگان خییلی می ارزه به پرشیا .
گرچه اگه قیمتشون هم اگریکی بشه باز لوگان بهتره .

armin_software
21-06-2009, 13:09
پارس خیلی ماشین خوبیه؟! از نظر موتوری که با 405 یکی هست! امکانات زیادی هم نداره! برم 17 میلیون بدم یک پارس بخرم! تازه l90 امکانات زیادی داره و شتاب و موتور خوبی داره! من شنیدم که فرمان پذیری لوگان بهتر از ماکسیما هست!

pooyaabi
21-06-2009, 13:48
ما پرشیا سال قبل خریدیم
ولی مهمترین علتش فقط قیافه بود
با اینکه می دونستیم ال 90 فول بهتره ولی از قیافه ی ال 90 اصلا خوشم نمی اومد

BLACK-BLACK
21-06-2009, 14:13
تست تصادف لوگان:

درباره 405 هم اینقدر قدیمی بود که اصلا تصت تصادفی ازش نبود یا حداقل اونموقع این چیزا رسم نبوده.

فقط اینو پیدا کردم : تصادف پرشیا و پرادو

اینم تصادف معروف کادیلاک سویل با 405 که حدس میزنم اکثرا دیدین

D r i v e r
21-06-2009, 20:41
اول اینکه یوتیوب ف ی ل ت ر ه
دوم اینکه شما که سرچ کردی چرا فیلم اون چپ کردن معروف لوگان رو نذاشتی؟؟
یا فیلمی که 2 405 از رو به رو به هم میزنن؟؟؟
توی کرش تست لوگان سقف تا میشه
من یه سری چیزها میگم که برتری 405 رو به لوگان نشون میده
اول از همه قیمت قطعات مختلف 405 هست که وفور پیدا میشه و قطعات لوگان نه تنها زیاد نیست بلکه هر قطعه ای تقریبا 2 برابر 405 قیمتشه
قسمت بعدی اسپرت پذیری 405(اینایی که میگم پرشیا هم جزشه) هست که شاید توی ایران 206 رو قابل رقابت بشه باهاش دونست
فضای سرنشینان عقب هست
توی لوگان آدم احساس میکنه آدم توی قبر نشسته
و یکی دیگه از مزیت های 405 موتور فوق العاده این ماشینه !! (سری xu7 )
فقط کافیه یکم در موردش داخل فروم های خارجی تحقیق کنی و البته داخلی!

1- ایربگ
2- ای سی یو با نرم افزار قدرتمند که نیاز ماشین به تیونینگ آب بندی و حالت استاندارد رو خودش اوتومات برنامه ریزی میکنه
3-کامپیوتر سفری (البته اگر اطلاعاتی درباره اش ندارید بگید تا مفصل توضیح بدم و بدونید که همین یک آپشن به کل پژو می ارزه)
4- abs
5- طراحی ایرودینامیک
6- سیستم روشنایی پیشرفته
7-شتاب و فدرت بالاتر با توجه به مصرف کمتر سوخت
.
.
.
و الی آخر ...
همه ی اینا که گفتی امکانات فوق پیشرفتن دیگه؟؟؟
abs و air bag رو که گفتم به راحتی قابل نصب بر روی 405 هست
شاید با اینها قا قیمت تندر فول برابر بشه
405 چیزی حدود 13 تومن و تندر فول 14200 -500 قیمت داره :46:
کامپیوتر سفری هم هم چین چیز شاخی نیست ها که اینطور ازش حرف میزنی
مگه غیر از اینه که یه میانگین مصرف سوخت و چند تا آمار و ارقام دیگه رو میده که مهمترینش ثبت کیلومتر هست؟!!!!:27:
حالا اگه gps داشت حرفی!!!!
از نظر آیرودینامیک هم باید به اطلاع برسونم که 405 خیلی آیرو دینامیک تر از تندر 90 هستش
اونم یه تحقیق کوچولو میکردی متوجه میشدی!!! :13:
این سیستم روشنایی پیشرفته چی هست که ما ازش اطلاع نداریم؟؟؟
نکنه تنظیم ارتفاع نور از داخل هست ؟؟؟:21:
شتاب قدرت بالاتر
405 توانایی هاش خیلی بیشتر از اونچیزی هست که شما فکر میکنین
اون منبع کاتالیستی که سر راهش قرار دادن به خاطر پاس کردن استاندارد های آلایندگی خروج دودش رو خیلی ضعیف کرده و با برداشتنش .....
در مورد تورگ هم چیزی که قبلا اعلام میشد 153 نیوتون بر متر بود
ولی الان به دلیل عوض کردن سیستم سوخت رسانی شتاب گیری بهتر و قدرت و تورگش پاییت اومده
به طوری که قدرت موتور از 100 اسب بخار به 97 و تورگ از 153 به 148 نیوتون بر متر کاهش پیدا کرده
رانندگی راحت تر و ایمن تر!
دوست خوبم اگه منبع داری رو کن اگه نداری به این صراحت در مورد ایمنی و راحتی یه ماشین صحبت نکن که جای بس تامل داره :27:
امید وارم که با 405 حداقل یه بار رانندگی کرده باشی
نه 405 داریم و نه تندر!!!
و با جفتش رانندگی کردم به مدت طولانی
در آخر هم بگم اونطور که میگین تندر آنچنان سر تر از 405 نیست
تازه 405 یه مزیت هایی داره که تندر نداره!
پرشیا هم به این دلیل من میگم نسبت به لوگان نمیارزه چون قیمتش تخیلیه!
وگرنه اگه پرشیا صفر هم چیزی حدود 14.5 قیمت داشت خیلی از افرادی که تندر دارن به جاش پرشیا میخریدن

mkhavari2000
21-06-2009, 21:25
مگه غیر از اینه که یه میانگین مصرف سوخت و چند تا آمار و ارقام دیگه رو میده که مهمترینش ثبت کیلومتر هست؟!!!!:27:
از نظر آیرودینامیک هم باید به اطلاع برسونم که 405 خیلی آیرو دینامیک تر از تندر 90 هستش
شتاب قدرت بالاتر
اون منبع کاتالیستی که سر راهش قرار دادن به خاطر پاس کردن استاندارد های آلایندگی خروج دودش رو خیلی ضعیف کرده و با برداشتنش .....
ولی الان به دلیل عوض کردن سیستم سوخت رسانی شتاب گیری بهتر و قدرت و تورگش پاییت اومده
به طوری که قدرت موتور از 100 اسب بخار به 97 و تورگ از 153 به 148 نیوتون بر متر کاهش پیدا کرده
دوست خوبم اگه منبع داری رو کن اگه نداری به این صراحت در مورد ایمنی و راحتی یه ماشین صحبت نکن که جای بس تامل داره :27:
وگرنه اگه پرشیا صفر هم چیزی حدود 14.5 قیمت داشت خیلی از افرادی که تندر دارن به جاش پرشیا میخریدن

دوست عزیز با توجه به فرمایشات شما نتیجه میگیرم که 405 و پراید اگر آپشن روشون نصب کنیم به راحتی بهترین ماشینهای جهان هستند ...:33::26:
کامپیوتر سفری هم که هیچی نیست و 405 روش 4 تا نصب هست و حتما اگر جی پی اس هم روی تندر میذاشتن میگفتید که چیزی نیست فقط یه قطعه الکترونیکی ساده هست دیگه ...!!!
روشنایی مه شکن و فضای نور دهی مناسبش هم که الکیه ...
راحتی و امنیت رانندگی رو هم بهتره از کسانی که پشت هر دو نشستند سوال بکنید تا متوجه بشی نیاز به منبع هم نداره.
احتمالا شما فکر میکنی کسی غیر از خودت 405 سوار نشده ؟؟؟

D r i v e r
21-06-2009, 22:24
دوست عزیز با توجه به فرمایشات شما نتیجه میگیرم که 405 و پراید اگر آپشن روشون نصب کنیم به راحتی بهترین ماشینهای جهان هستند ...:33::26:
کامپیوتر سفری هم که هیچی نیست و 405 روش 4 تا نصب هست و حتما اگر جی پی اس هم روی تندر میذاشتن میگفتید که چیزی نیست فقط یه قطعه الکترونیکی ساده هست دیگه ...!!!
روشنایی مه شکن و فضای نور دهی مناسبش هم که الکیه ...
راحتی و امنیت رانندگی رو هم بهتره از کسانی که پشت هر دو نشستند سوال بکنید تا متوجه بشی نیاز به منبع هم نداره.
احتمالا شما فکر میکنی کسی غیر از خودت 405 سوار نشده ؟؟؟
اینطور میگی که انگار 405 نه نور دهی داره و نه مه شکن!!!
مورد بحث من slx هست که هم قیمت تندر فول هست و تازه ارزون تر!
ببین دوست خوب من هم من روی 405 تعصب دارم به خاطر اصالتش و قابلیت تیون بالاش و خیلی چیز های دیگه
و هم شما روی تندر به خاطر کامپیوتر سفری و اون 5 تا کره اسب بیشتر و خیلی چیز های دیگه :31:
یکم از اون حس تعصب 405 بیایم بیرون :13:
چند وقت پیش هم همین بحث هارو داشتیم
کاش پست های من رو در مورد تندر و تجربه اول خودم از رانندگی با تندر خونده بودی
به دوستان و آشنایان و هرکی که ازم میپرسه تندر رو پیشنهاد میدم (البته مدل فولش رو)
ولی.......
ولی توی شهری مثل کرمانشاه بعضی قطعات ماشین های معمولی بعضی وقتها به سختی گیر میاد چه برسه به تندر و اینکه قیمت بالای قطعات!!!!
من میگم که تندر این بدی ها هم داره
مثلا دوست خودم به خاطر دسته موتور ماشینش 2 هفته الاف شد :41:
ولی خوب 405 قیمت ارزون قطعات و فراوانی اونها یه مزیت خیلی بزرگ هست
راستی آیرو دینامیک 405 هم بهتره :31:
از نظر ظاهر داخل و خارج هم قضاوت با خواننده ها و کسایی که تجربه کردن
و خیلی چیزهای دیگه که به طور موثق اطلاعاتی در موردشون نیست که مقایسه علمی و عملی شده باشه
مثل چسبندگی 2 خودرو ، ترمز گیری 2 خودرو (چه abs , چه غیر abs) فرمانپذیری 2 خودرو ، ایمنی و راحتی سرنشینان 2 خودرو ، ورود صدا به داخل کابین و ......... خیلی چیزهای دیگه
که شاید بهتر بود یه آزمایش مثلا از طرف مجله ماشین صورت میگرفت (به خاطر رنج قیمت این 2 ماشین)
من تمام حرفم اینه که نباید اینطور که شما دوستان میگین توانایی های 405 زیر سوال بره
در آخر هم هرکی خواست بگه تا یه مقایسه کوچیک از نظر ظاهری بین 405 و تندر انجام بدیم :10:
اگه تند حرف زدم اگه بی منطق بود اگه از روی تعصب بود ببخشید:11:

BLACK-BLACK
21-06-2009, 22:47

چرا شما که خودت اینقدر واردی خودت لطف نکردی بذاری دور هم ببینیم؟!
ضمنا من اون فیلمها رو نذاشتم که بگم من راس میگم یا شما راس میگی گذاشتم این وسط بین جر وبحث ما برای قانع کردن شما ، بازدید کننده گرامی هم یه 2زار مطلب علمی یاد بگیره

من که به این چیزا وارد نیستم ولی تحقیقات ثابت کرده که ماشین هرچقدر در برابر تصادف مقاومت بیشتری نشون بده برای سرنشینان خطری تر هستش و ماشین خوب ماشینیه که بیشتر نیرویی که تو تصادف بهش وارد میشه صرف جم شدن بدنش بشه.

اونم یه تحقیق کوچولو میکردی متوجه میشدی!!!

حتما از نظر ایرو دینامیک بودن یه فرقی بین خودرویی که طراحیش واسه دهه 80 و ماشینی که سال 2004 تولید شده باید باشه

دیدین گفتم توانایی های 405 در حد تیم ملی(مرسدس بنز های کلاس a) هستش.یکی از تواناییهاش راه رفتن رو دو چرخ ، پشتک زدن و ایجاد لبخند معروف ژوکوند هستش.

میشه توضیح بدید که چطور یه ماشین میتونه هم صفر تاصدش زیاد شه هم قدرت و گشتاورش بیاد پایین؟
من بازم تاکید میکنم ما داریم روی 405 با موتور اولیه بحث میکنیم نه روی موتور هایی که هر روز با یه اسم جدید روی این اطاق سوار میکنن

خب شما بردار دیگه ! ...... بابای محیط زیست!نیم ثانیه شتاب بیشترو عشقست

دوست عزیز من تاحالا ال90 سوار نشدم ولی ایتو بگم که هردفعه 405 سوار شدم بلافاصله درد ستون فقرات گرفتم از بس که این ماشین تکون داره.عقبم که میشینم کلم میخوره به شیشه عقب ماشین از بس که طراحیش ضایع هستش.

خب زین پس ما میریم ال 90 میگیریم شما هم برید پرشیا بگیرید

مثل چسبندگی 2 خودرو ، ترمز گیری 2 خودرو (چه abs , چه غیر abs) فرمانپذیری 2 خودرو ، ایمنی و راحتی سرنشینان 2 خودرو ، ورود صدا به داخل کابین و ......... خیلی چیزهای دیگه
که شاید بهتر بود یه آزمایش مثلا از طرف مجله ماشین صورت میگرفت (به خاطر رنج قیمت این 2 ماشین)
من تمام حرفم اینه که نباید اینطور که شما دوستان میگین توانایی های 405 زیر سوال بره
در آخر هم هرکی خواست بگه تا یه مقایسه کوچیک از نظر ظاهری بین 405 و تندر انجام بدیم

یعنی شما بعد از اینهمه دلی و منطق و مدرک باز دست از سر 405 بر نمیداری؟!
من با اینکه اینهمه داج چارجر 69 رو دوست داشتم یعنی می پرستیدمش بعد از یه کم فکر کردن و تحقیق در باره ال 90 نظرمو به کلی به نفع ال 90 تغییر دادم

armin_software
22-06-2009, 01:39
اگر بحث 405 هست من هم هستم! :دی
من نمی گم 405 بده!
ولی من به جای اینکه برم 14 میلیون بدم 405 بخرم می رم یک تندر فول می خرم با امکانات بالا!
حالا slx خوبه ولی glx زیاد قشنگ نیست!

armin_software
22-06-2009, 01:57
اگر بحث 405 هست من هم هستم! :دی
من نمی گم 405 بده!
ولی من به جای اینکه برم 14 میلیون بدم 405 بخرم می رم یک تندر فول می خرم با امکانات بالا!
حالا slx خوبه ولی glx زیاد قشنگ نیست!

D r i v e r
22-06-2009, 03:36
چرا شما که خودت اینقدر واردی خودت لطف نکردی بذاری دور هم ببینیم؟!
ضمنا من اون فیلمها رو نذاشتم که بگم من راس میگم یا شما راس میگی گذاشتم این وسط بین جر وبحث ما برای قانع کردن شما ، بازدید کننده گرامی هم یه 2زار مطلب علمی یاد بگیره

قبلا همه ی اینارو گذاشتم برای دانلود
توی تاپیک کلیپ های ماشین کلیپش هست
راستی طرف صحبتت بچه نیست که بخواد باهات لج کنه اگه میشه مثل بچه ها با من صحبت نکن :11:
یوتیوب هم ف ی ت ر ه !!!! :13:

من که به این چیزا وارد نیستم ولی تحقیقات ثابت کرده که ماشین هرچقدر در برابر تصادف مقاومت بیشتری نشون بده برای سرنشینان خطری تر هستش و ماشین خوب ماشینیه که بیشتر نیرویی که تو تصادف بهش وارد میشه صرف جم شدن بدنش بشه.

پس حتما زانتیا هم که اوطوری بر اثر ضربه جمع میشه مقاوم ترین خودرو!!

حتما از نظر ایرو دینامیک بودن یه فرقی بین خودرویی که طراحیش واسه دهه 80 و ماشینی که سال 2004 تولید شده باید باشه
فرق رو سال ساخت نشون نمیده!
امار و ارقام نشون میده!
طبق گفته مجله ماشین ضریب آیرو دینامیک 405 چیزی حدود 0.29 هست و برای تندر 90 این عدد 0.36 هست
ضریب آیرودینامیک به خیلی از چیز ها بستگی داره که مطمئنم خودتون بهتر از من میدونید

دیدین گفتم توانایی های 405 در حد تیم ملی(مرسدس بنز های کلاس a) هستش.یکی از تواناییهاش راه رفتن رو دو چرخ ، پشتک زدن و ایجاد لبخند معروف ژوکوند هستش.

فقط میتونم بگم ...:13:
ول کن این حرف هارو دیگه

میشه توضیح بدید که چطور یه ماشین میتونه هم صفر تاصدش زیاد شه هم قدرت و گشتاورش بیاد پایین؟
من بازم تاکید میکنم ما داریم روی 405 با موتور اولیه بحث میکنیم نه روی موتور هایی که هر روز با یه اسم جدید روی این اطاق سوار میکنن

م تا جایی که یادمه از زمانی که 2000 ها دیگه تولید نشدن
موتور 1800 سی سی رو کار اومد
تا به امروز هم هیچ تغییری نکرده xu7
اسم و فامیلشون رو شما بهتر خبر داری :13:
آها نکنه آردی رو میگی؟؟؟
اون که موتورش پیکانه مشخصه که :27:
در مورد کاهش تورگ و قدرت و افزایش شتاب هم باید بگم که
واکنش موتور نسبت به پدال گاز بهتر شده
اینطوری میشه که شتاب گیری بهتر میشه
همه چیز توی شتاب گیری قدرت و تورگ نیست
خیلی از عوامل دیگه تاثیر داره

خب شما بردار دیگه ! ...... بابای محیط زیست!نیم ثانیه شتاب بیشترو عشقست

هنوز پیکان های 57 و ماشین های کاربراتوری با مصرف بنزین بالا توی شهر تردد میکنن
بدون همین منبع کاتالیست هم معاینه فنی ماشین پاس میشه :20:
یاد حرف یه نفر افتادم که در مورد پنگوئن های قطب حرف میزد

دوست عزیز من تاحالا ال90 سوار نشدم ولی ایتو بگم که هردفعه 405 سوار شدم بلافاصله درد ستون فقرات گرفتم از بس که این ماشین تکون داره.عقبم که میشینم کلم میخوره به شیشه عقب ماشین از بس که طراحیش ضایع هستش.

حالا !!
هر جور صلاحه.....
بزرگنمایی هم حدی داره آخه
مگه سوار تراکتور شدی که میگی تکون تکون داره...
مگه قد شما چقدره که سرتون به شیشه عقب گیر میکنه
شاید 206 رو با 405 اشتباه گرفتین؟
من اولین باره همچین حرفی میشنوم

خب زین پس ما میریم ال 90 میگیریم شما هم برید پرشیا بگیرید

مبارکه
هر کسی یه سلیقه ای داره :11:

یعنی شما بعد از اینهمه دلی و منطق و مدرک باز دست از سر 405 بر نمیداری؟!
من با اینکه اینهمه داج چارجر 69 رو دوست داشتم یعنی می پرستیدمش بعد از یه کم فکر کردن و تحقیق در باره ال 90 نظرمو به کلی به نفع ال 90 تغییر دادم
کدوم دلیل و مدرک؟؟؟
منبع معتبر لطفا :11:
هرکسی به یه ماشین علاقه داره و طرز فکر خاصی
شما هم حتما پیش خودت یه حساب کتابی کردی که به طرف l90 کشیده شدی دیگه
مثلا من خودم عاشق گلف نسل 2 هستم
همین 3 ماه بود تقریبا !
8300 پول یه هاچ بک صفر خریدم
قیمت رو برای این میگم چون با این پول میتونستم گلف نسل 2 خیلی تمیز بگیرم
ولی نگرفتم
چرا؟
چون که منم مثل شما یه حساب کتابی پیش خودم کردم که شاید از عهده مخارجش(ثانویه) بر نیام
و اینکه توی شهری مثل کرمانشاه 3 تا گلف نسل 3 بیشتر نیست

armin_software
22-06-2009, 13:40
15 سال پیش 405 از دور ماشنیهای فرانسوی کنار رفت!
حالا چی می گی؟

BLACK-BLACK
22-06-2009, 16:12
حالا چی می گی؟

در هر هال هرکسی یه ماشینی رو دوست داره نمیشه که همه ال 90 سوار بشن بیان بیرون حالا یکی هنوز با پیکان 48 حال میکنه خب بره پیکان سوار شه، ماکه بخیل نیستیم .نه پولشو میدیم نه اینکه سودی گیر ما میاد

D r i v e r
22-06-2009, 16:57
حالا چی می گی؟
این که میگی یعنی چی؟؟؟
405 تا سال 97 توی فرانسه تولید شده
توی آرژانتین تا سال 99

BLACK-BLACK
22-06-2009, 17:49
این که میگی یعنی چی؟؟؟
توی آرژانتین تا سال 99

اینو اضافه میکنم که الان همزمان با ایران 405 تو مصر هم تولید میشه

mkhavari2000
22-06-2009, 19:08
درباره مشکل صندلی عقب 405 من هم موافقم چونکه وقتی 3 نفر عقب بشینند کله ادم میخوره به ستون عقب و اصلا صندلی راحتی نداره

armin_software
22-06-2009, 23:23
توجه کرده باشید بغل صندلی عقب نزدیک به در شیب داره و آدم توش راحت نیست!

armin_software
22-06-2009, 23:28
13 سال پیش دیگه پژو تولید نکرده!
چرا؟!
به نظر شما 405 ماشین ایمنی هست؟

به نظر شما این بحث هایی که ما می کنیم ربطی به موضوع تاپیک داره؟

مقایسه تندر فول و پارس معمولی

Farshadd
23-06-2009, 11:12
سلام.

عنوان تاپبک: مقایسه تندر فول و پارس معمولی

مقایسه باید بین پارس و تندر فول باشه. نه بین 405 و تندر فول.

اگه خیلی تمایل دارید به مقایسه تندر فول و 405slx بهتره یه تاپیک جدا بزنید. ما هم پست های مربوطه رو از اینجا به اون تاپیک انتقال میدیم.

به عقاید همدیگه هم توهین نکنیم.

بحث رو منحرف نکنیم.

با دلیل و با توجه به شرایط حرف بزنیم.

از اینجا به بعد پستهای مقایسه 405 و تندر حذف میشه.

D r i v e r
23-06-2009, 23:48
توجه کرده باشید بغل صندلی عقب نزدیک به در شیب داره و آدم توش راحت نیست!
چون این پست یه جورایی به صندلی های عقب پرشیا هم مربوط میشه با اجازه فرشاد جان من جواب میدم
این ماشین برای 4 نفر طراحی شده نه 5 نفر!!!
به این دلیل به این شکل هست که نشیمنگاه آدم (:31:) راحت تر اونجا قرار بگیره :27:

HOOSEIN 105
26-06-2009, 14:37
اول اینکه یوتیوب ف ی ل ت ر ه
یا فیلمی که 2 405 از رو به رو به هم میزنن؟؟؟
من یه سری چیزها میگم که برتری 405 رو به لوگان نشون میده
اول از همه قیمت قطعات مختلف 405 هست که وفور پیدا میشه و قطعات لوگان نه تنها زیاد نیست بلکه هر قطعه ای تقریبا 2 برابر 405 قیمتشه
قسمت بعدی اسپرت پذیری 405(اینایی که میگم پرشیا هم جزشه) هست که شاید توی ایران 206 رو قابل رقابت بشه باهاش دونست
فضای سرنشینان عقب هست
توی لوگان آدم احساس میکنه آدم توی قبر نشسته
و یکی دیگه از مزیت های 405 موتور فوق العاده این ماشینه !! (سری xu7 )
فقط کافیه یکم در موردش داخل فروم های خارجی تحقیق کنی و البته داخلی!

شتاب قدرت بالاتر

با سلام
دوست من دیگه لازم نیست برای بزرگ کردن 405 اینقدر پست های طویل بزنی .
الام دیگه همه چیز رو شده برای مردم . به نظر سنجی هم نگاه کنی می فهمی .
در مورد تست لوگان بگم که با ید بدونی یکی از ایمنترین ماشین های تو رده خودش هست و تو این شکی نیست . و اون که تو تست کرش سقفش موج برداشته بود به دلیل طراحی بسیار عالی ماشین هست که نیروی حاصل از ضربه رو در تمام قسمت ها پخش می کنه چیزی که 405 برای 20 سال پیش بویی از ش نبرده حتی تست هم نشده . باید بدونی که وقتی خودروهای مثل لوگان وقتی رو می خوان بسازن اون رو حسابی در ابتدا با ازمایش های کامپیوتری ورانداز می کنند و بعد محصوال رو تولید میکنند . چیزی که در زمان ساخت 405 حتی کامپیوتر های اون موقع اجازه این کار رو بهشون نمی داده . پس در زمینه ایمنی لوگان چیزی 2 برابر 405 میشه .
همچنین در مورد اسپورت شدن بگم لوگان یکی از زیباترین خودروها واسه اسپرت هست و اینو همه می دونند .
بعد یه سوال از شما : وقتی یه خودرو داره تولید میشه و هم روش ایربگ و ABS , ABD هست دیگه طرف چرا بره 405 30 سال پیش رو که روش ایربک نصب نمیشه رو بخره و بهش ایربگ و ABS بخورونه . تا کیفیت وحشتناک 405 با باز کردن دوباره قطعات و وصل ABS ایربک دهشتناک بشه .
در مورد موتور هم لوگان 105 اسب و 405 97 اسب
در شتاب هم لوگان 10.2 هست و تقریبا با اختلاف یک ثانیه از 405 بهتر هست . و در سرعت هم لوگان خیلی بهتره .
می گم شما بهتره اون مقاله روسی بین چری و لوگان و ریو جدید که از ریوی ما بالاتر هست و سمند LX با 2 ایربگ و ABS رو ببینی که تو بین اینها لوگان و سمند اول شدند که امتیاز لوگان و سمند دقیقا یکی شد و نکته قابل ذکر هم این هست که لوگان با موتور 90 اسبی حضور داشته که اگه لوگان هم با موتور 105 اسبی می یومد سمند رو هم با اختلاف کنار می گذاشت .

D r i v e r
26-06-2009, 16:07
با سلام
دوست من دیگه لازم نیست برای بزرگ کردن 405 اینقدر پست های طویل بزنی .
الام دیگه همه چیز رو شده برای مردم . به نظر سنجی هم نگاه کنی می فهمی .
در مورد تست لوگان بگم که با ید بدونی یکی از ایمنترین ماشین های تو رده خودش هست و تو این شکی نیست . و اون که تو تست کرش سقفش موج برداشته بود به دلیل طراحی بسیار عالی ماشین هست که نیروی حاصل از ضربه رو در تمام قسمت ها پخش می کنه چیزی که 405 برای 20 سال پیش بویی از ش نبرده حتی تست هم نشده . باید بدونی که وقتی خودروهای مثل لوگان وقتی رو می خوان بسازن اون رو حسابی در ابتدا با ازمایش های کامپیوتری ورانداز می کنند و بعد محصوال رو تولید میکنند . چیزی که در زمان ساخت 405 حتی کامپیوتر های اون موقع اجازه این کار رو بهشون نمی داده . پس در زمینه ایمنی لوگان چیزی 2 برابر 405 میشه .
همچنین در مورد اسپورت شدن بگم لوگان یکی از زیباترین خودروها واسه اسپرت هست و اینو همه می دونند .
بعد یه سوال از شما : وقتی یه خودرو داره تولید میشه و هم روش ایربگ و ABS , ABD هست دیگه طرف چرا بره 405 30 سال پیش رو که روش ایربک نصب نمیشه رو بخره و بهش ایربگ و ABS بخورونه . تا کیفیت وحشتناک 405 با باز کردن دوباره قطعات و وصل ABS ایربک دهشتناک بشه .
در مورد موتور هم لوگان 105 اسب و 405 97 اسب
در شتاب هم لوگان 10.2 هست و تقریبا با اختلاف یک ثانیه از 405 بهتر هست . و در سرعت هم لوگان خیلی بهتره .
می گم شما بهتره اون مقاله روسی بین چری و لوگان و ریو جدید که از ریوی ما بالاتر هست و سمند LX با 2 ایربگ و ABS رو ببینی که تو بین اینها لوگان و سمند اول شدند که امتیاز لوگان و سمند دقیقا یکی شد و نکته قابل ذکر هم این هست که لوگان با موتور 90 اسبی حضور داشته که اگه لوگان هم با موتور 105 اسبی می یومد سمند رو هم با اختلاف کنار می گذاشت .
علیک سلام
این بحث رو یه بار فرشاد جان گفت تموم کنیم فکر کنم :13:
فرشاد جانه من :دی این پست رو پاک نکن
یا حداقل اگه خواستی کاری انجام بدی یه تاپیک مجزا براش ایجاد کن و زحمت انتقال پست هارو بکش
ممنون
405 هم ماله 30 سال پیش نیست
قرار هم نیست air bag و abs بهش خورونده بشن
به صورت آپشن هست
از همون مدل abs و air bag که روی سمند هم هست
همونطور که برای تندر 90 یه جورایی آپشن هست
اینطور که شما از کامپیوتر و این تکنولوژی های روز دنیا حرف میزنی(که مطمئنا اصلا منم اطلاعی ندارم :31:) که این ماشین چه طراحی شیک و به روزی داره و صد البته ایمن
این کامپیوتر ها حالا چرا یه خودرو با 5 ستاره ایمنی مثل مگان طراحی نکردن؟؟
وایمنی این ماشین با air bag شده 3 ستاره؟؟؟؟؟(حالا بدون air bag رو دیگه کاری ندارم)

مثلا چرا چرخ های عقبش دیسکی نشده؟؟
405هم تا 1997 توی فرانسه تولید شده
به مدت 10 سال
حتما دلیلی وجود داشته که 10 سال تولید شده:11:
اگه قرار باشه به ماشین های خارج از کشور و موتور هایی که میشه روی 405 گذاشت بدون دست کاری حتی دسته موتور ها استناد بکنم که دیگه ......
ABD چه نوع سیستمی هست ؟؟؟
نکنه منظورت EBD هست؟؟
خوب 405 های abs هم این خاصیت رو دارن :27:
در مورد قدرت موتور هم نباید از موتور 16 سوپاپ تندر 90 گذشت
ولی یه چیز میگم نریزین سرم :31:
سرسیلندر GTi برای این 405 ها هست که چیزی حدود 15 اسب در توان ماشین به تنهایی تاثر گذار هست
قیمت چندانی هم نداره
ولی...
ولی گشتاور هر دو خودرو به یک میزان هست
148 نیوتون بر متر
در مورد top speed هم اولا اینکه کی توی این جاده ها میخواد این همه سرعت بره؟؟
دوم اینکه اگه 405 هم میتونه به سرعت 200 کیلومتر در ساعت دست پیدا کنه
سوم اینکه نباید از رینگ های 15 اینچی تندر فول و 14 اینچی 405 هم گذشت
میدونی که تقریبا هر یه اینچ بزگتر 5% توی top speed تاثیر مثبت میذاره
از نظر اسپورت پذیری و خوشگلی هم که دوستان میتونن نظر بدن
در مورد نظر سنجی هم من خودم به تندر رای دادم
چون اول 405 توی این لیست نیست
دوم اینکه پرشیا الکی گرونه

Ssarshar
26-06-2009, 16:19
به نظر من این مقایسه هیچ جوره صحیح نیست چون چه 405 و چه پژو پارس هیچ حرفی برای گفتن جلوی تندر ندارن حالا از هر

نظر که بخواید چه موتوری چه فنی و... فقط پارس ظاهرش خوبه ( که با وجود زیاد شدنش تو خیابونا خیلی یه نواخت شده و جلوه خودشو از دست داده 405 هم که جای خودشو داره )

حتی توی کیفیت مونتاژ هم 405 و پارس همیشه جزو رتبه های آخر فهرست ارایه شده از سازمان بازرسی هست !

و کلا به نظر شما تکنولوژی 20 سال پیش مثل 405 یا حتی پارس ارزش اینهمه جنگ و دعوا داره ؟؟

پارس (یا 405) فقط تو بحث آیرودینامیک و ارتفاع و فاصله ی اکسل تا زمین نسبت به تندر برتری داره .

در ضمن یه نکته هم راجبه شتاب پارس که سایت ایرانخودرو نوشته 0 تا 100 در 8/11 ثانیه باید بگم این چیزی

نیست جز یه سیاست کثیف و عوام فریبانه که این شرکت پیش گرفته . هرکسی شک داره میتونه پشت 405

بنشینه و پشت پارس هم بنشینه تا ببینه چقدر راحت 405 میتونه پارس رو بگیره !

پارس بعلت وزن سنگینتری که نسبت به 405 داره فقط سرازیری رو خیلی خوب و شناور میره !

یاحق....

D r i v e r
26-06-2009, 16:38
به نظر من این مقایسه هیچ جوره صحیح نیست چون چه 405 و چه پژو پارس هیچ حرفی برای گفتن جلوی تندر ندارن حالا از هر

نظر که بخواید چه موتوری چه فنی و... فقط پارس ظاهرش خوبه ( که با وجود زیاد شدنش تو خیابونا خیلی یه نواخت شده و جلوه خودشو از دست داده 405 هم که جای خودشو داره )

حتی توی کیفیت مونتاژ هم 405 و پارس همیشه جزو رتبه های آخر فهرست ارایه شده از سازمان بازرسی هست !

و کلا به نظر شما تکنولوژی 20 سال پیش مثل 405 یا حتی پارس ارزش اینهمه جنگ و دعوا داره ؟؟

پارس (یا 405) فقط تو بحث آیرودینامیک و ارتفاع و فاصله ی اکسل تا زمین نسبت به تندر برتری داره .

در ضمن یه نکته هم راجبه شتاب پارس که سایت ایرانخودرو نوشته 0 تا 100 در 8/11 ثانیه باید بگم این چیزی

نیست جز یه سیاست کثیف و عوام فریبانه که این شرکت پیش گرفته . هرکسی شک داره میتونه پشت 405

بنشینه و پشت پارس هم بنشینه تا ببینه چقدر راحت 405 میتونه پارس رو بگیره !

پارس بعلت وزن سنگینتری که نسبت به 405 داره فقط سرازیری رو خیلی خوب و شناور میره !

یاحق....
جنگ و دعوا که نیست
بحث کردنه :دی
خوب مگه سایت ایرانخودرو اشتباه نوشته؟؟؟
ماله پارس رو 11.8 و 405 رو 11 ثانیه اعلام کردن
امیرحسین جان فقط من یه سری چیز ها برام جای سواله :31:
مثلا طراحی داخلی 405 و تندر کدوم شیک تر هست؟؟
مخصوصا slx ها که یه تغییر های کوچیکی کرده که بنظرم خیلی به چشم میاد
از نظر فضای سرنشینان و میزان دید و راحتی نظرت چیه؟؟
قیمت قطعات؟؟
موجودی قطعات؟؟
این ملت هم یه چیزی گیر آورد به اسم 20 سال پیش این بنده خدا شاید سنش زیاد باشه ولی دلش جوونه :31:
تندر 90 هم وقتی دست قطعا سازان ایرونی یواش یواش در تولیدش پیدا شد خودشو نشون میده:21:

rami_hemi
26-06-2009, 17:05
دوستان بحث بی مورد نکنید امیر جان لطفا بدون در نظر گرفتن علایق شخصی نظر بده .
405 مال 20 سال پیش هستش دقیقا پس نمیشه از نظر طراحی و اینی زیاد روش بحث کرد و پارس هم که یه فیس لیفت زیبا و دقیق با الهام از 406 هستش ولی بازم چهره قدیمی و کیفیت پایین مونتاژ داخل
تندر درمقبل با وجود طراحی نا مانوسش ولی مدرنتر هستش و به خاطر استفاده بیشتر از فضا اینطوری شده و مدلی که توی اران مونتاژ میشه از نظر فنی قویترین مدل این ماشین هستش و زیاد سر قیمتشم غر نزنید چون مدل پایه این ماشین موتور 1500 سی سی داره و 8 سوپابه.ایمونی قابل قبولی داره ولی در حد خودش نه برای سرعتهای سرسام آور (هر ماشین یه سرعت مطمئنه داره )
من شخصا با اینکه از طراحی ایتالایی فرانسوی که کلا سنت دهه نود فرانسوی ها بوده و توی ماشینهای زیادی میشه دیدش (زانتیا و رنو 21 )خوشم میاد و حالتی تهاجمی ماشینا دارن ولی به خاطر مسایل کاربردی و امکانات تندر رو ترجیح میدم .
با اینکه کم کم مشتری ایرانی هم با دیدن گزینه های بیشتر سعی میکنه خوب نیازهاش رو در نظر بگیره ولی باز هم ت حدودی سلیقه ای هستش نه منطقی انتخاب ماشین .
فعلا هم کیفیت پارس پایینتر از تندر هستش .در مورد قطعه سازی تا جایی که میدونم فعلا رنو خودش نظارت داره و هنوز اجازه کار رو به کپی کار ها و چینی ها نداده(شوخی نیست این ماشین بین المللی هستش )اینم بدونید اگه قطعه سازهای ما درست حسابی حمایت بشن تولیدشون با کیفیت میشه.

Ssarshar
26-06-2009, 17:53
جنگ و دعوا که نیست
قیمت قطعات؟؟
موجودی قطعات؟؟
این ملت هم یه چیزی گیر آورد به اسم 20 سال پیش این بنده خدا شاید سنش زیاد باشه ولی دلش جوونه :31:
تندر 90 هم وقتی دست قطعا سازان ایرونی یواش یواش در تولیدش پیدا شد خودشو نشون میده:21:

امیرجون بیخیال دنیا ارزش نداره به خدا ! نشستیم سر یه تیکه آهن داریم همدیگرو میکوبیم !!! :27:

اولا که ایران خودرو شتاب این دو تا رو یکسان تقریبا انتخاب کرده در صورتیکه اینطور نیست دلیلشم بالا خدمتت گفتیم !

طراحی داخلی سلیقه ایه دوست عزیز کسی مثل شما از طراحی داخلی 405 بیشتر خوشش میاد ولی یکی دیگه طراحی لوگان واسش چشم نوازتره ! به نظر من همیشه سطحی ترین بحث ها بحث سلیقس ( چون بیشتر این بحثا خاله زنکیه و در شان فروم و بر و بچ اینجا نیست ! )

فضای سرنشین هم اونقدر تفاوت محسوسی ندارن که بخوایم اینجا خون و خونریزی راه بندازیم !!
از نظر دید هم لوگان میتونست بهتر باشه ولی این مشکل با عادت حل میشه ! خوبی آدمیزاد اینه که میتونه خودشو با هر شرایطی وقف بده !

اما در مورد راحتی من با لوگان بیشتر احساس راحتی کرده تا 405 ولی اگر نظر شما چیز دیگری هستش من بهش احترام میزارم ... چاکرتم هستیم :46:

یکی از دلایلی که ما زجه میزنیم ایهاالناس برید لوگان بخرید واسه همینه که قطعاتش CKD هست البته فعلا !!

ببین امیر جان در مورد قیمت قطعات باید خدمتت عرض کنم که اگر اینطوری باشه پس کسیکه توانایی خرید یه خودروی لوکس رو داره باید بگه دور BMW رو خط میکشم و پیکان میخرم چون ماهی 1 تومن باید خرجش کنم ! پس به نظر من این استدلال درستی نیست .
در صورتی حرف شما منطقی بود که هر جفت خودرو ها مثلا فرانسوی بودن در این صورت اگر 405 قیمت قطعاتش پایین تر بود خب مزیت محسوب میشد ولی از یه قطعه ایرانی چه انتظاری میره ! شما به نسبت پول کمی که بابت قطعه 405 یا پارس مپردازید نباید انتظار ویژه ای داشته باشید .

ولی لوگان با اینکه قیمت قطعاتش بالاتره ولی در عوض دوام و ماندگاری بیشتری داره پس از هر جفتشون به اندازه ی مبلغ پرداختیشون انتظار میره .

در مورد موجودی قطعات هم حق با شماست . ایران خودرو هنوز نتوسته ساپورت مناسبی برای قطعات لوگان داشته باشه ... ولی چون این خودرو تیراژ نسبتا خوبی داره پس همه چی با گذشت زمان حل میشه و قطعاتم به وفور یافت خواهد شد .

به هر حال هر آدمیزادی پتانسیل کل کل کردن رو چه منطقی و چه غیر منطقی داره ( البته من منظورم شما نیست فقط ) پس بهتره این بحث رو همینجا تمومش کنیم چون تنها چیزی که تو ذهنمون ثبت میشه دلخوری و ناراحتیه که این حس خوبی نیست .

امیر جون + بچه های فروم = مخلصتونیم

یا حق

D r i v e r
26-06-2009, 18:07
اینجا یکم به هم ریخت شرمنده همه ی دوستانم شدیم :11:
من هرکی ازم میپرسه ماشین توی رنج قیمت 13 - 14 تومن معرفی کن
خودم بهش تندر رو معرفی میکنم
خیلی خیلی هم ازش تعریف کردم
توی مشاوره خرید خودرو هم هرکی پرسیده با دلیل براش گفتیم که تندر بگیر چون ازش در برابر مبلغ پرداختیش بالاست
توی یکی دیگه از تاپیک ها از رانندگی 2 ساعته ای که با لوگان داشتم و لذتی که ازش بردم نوشتم
ولی مثلا من خودم اگه بخوام از بین این 2 ماشین یکی رو انتخاب کنم 405 رو انتخاب میکنم
دلایلش هم همونایی که خودتون گفتین
سلیقه!!

به هر حال هر آدمیزادی پتانسیل کل کل کردن رو چه منطقی و چه غیر منطقی داره پس بهتره این بحث رو همینجا تمومش کنیم چون تنها چیزی که تو ذهنمون ثبت میشه دلخوری و ناراحتیه که این حس خوبی نیست .

امیر جون + بچه های فروم = مخلصتونیم

من هیچ وقت از هیچکس دلخور نمیشم چون شخصیتم اینطوریه
ولی اگه کسی از دست من دلخور شد به خاطر کل کل(اصلا قصدم این نبوده) یا زیر سوال بردن عقاید همدیگه منو ببخشه:11:
امیرحسین جان اگه منم اطلاعاتی دارم از شما و بچه های دیگه فروم هست
من خودم خیلی وقتها اطلاعاتی که بچه های اینجا دارن رو جایی نقل کردم گفتن آفرین چه چیزایی میدونی و ...
حالا حالا ها مونده که بخوام توی انجمن اتومبیل حرفی برای گفتن داشته باشم :41:

mkhavari2000
27-06-2009, 21:31
توی یکی دیگه از تاپیک ها از رانندگی 2 ساعته ای که با لوگان داشتم و لذتی که ازش بردم نوشتم
ولی مثلا من خودم اگه بخوام از بین این 2 ماشین یکی رو انتخاب کنم 405 رو انتخاب میکنم

:18: کلا 2 ساعت پشت تندر نشستی ؟؟؟
خوب حق داری که از 405 دفاع کنی دیگه ...
معذرت میخوام دوباره برگشتیم سر بحث 405 ... آخریش بود... :31:

HOOSEIN 105
27-06-2009, 22:03
جنگ و دعوا که نیست
قیمت قطعات؟؟
موجودی قطعات؟؟

دوست من تندر مطمعا باش تندر حالا حالا ها قطعاتش ایراد پیدا نمیکنه به خصوص در سیستم موتور و ...
من با تندرم تقریبا 30000 تا رفتم تا کنون مشکلی نداشته و به جز 2 بار پول نمایندگی هیچ هزینه ای نکردم . یه رفیق دارم که تا حالا 60000 تا رفته که اون هم به جز هزینه سرویس دوره ای فقط یه بار روغن گیربکس رو عوض کرده بود . از این نظر خیال همه تخت.

BLACK-BLACK
28-06-2009, 05:24
دوستان کسی از هزینه قطعات یدکی تندر و پرشیا خبر داره؟

bushveg
29-06-2009, 00:49
سلام عزیزان .
اینم قیمت برخی قطعات تندر90

خطر عقب اسپرتی تندر90
75,000

پشت سری عقب
15,000

خطر عقب رومانیایی اصلی
26,000

کنسول دور ترمز دستی
20,000

زه کروم جلو پنجره
15,000

دیاق پشت سپر جلو
50,000

رادیاتور کولر
140,000

..........................
فعلا همینا .

BLACK-BLACK
29-06-2009, 10:10
سلام عزیزان .
اینم قیمت برخی قطعات تندر90

خطر عقب اسپرتی تندر90
75,000

پشت سری عقب
15,000

خطر عقب رومانیایی اصلی
26,000

کنسول دور ترمز دستی
20,000

زه کروم جلو پنجره
15,000

دیاق پشت سپر جلو
50,000

رادیاتور کولر
140,000

..........................
فعلا همینا .

به ریاله دیگه؟

D r i v e r
29-06-2009, 14:07
به ریاله دیگه؟
سلام
ببخشید من جواب میدم
ولی کدوم از اینا میخوای به ریال بخری؟؟؟
مثلا رادیاتور 14 تومن؟؟
یا مثلا خطر عقب اسپرت 7500؟؟

bushveg
30-06-2009, 16:48
به ریاله دیگه؟

عزیزم دوست داری به ریال باشه؟؟؟:31:
ژیان که نیست

BLACK-BLACK
01-07-2009, 14:28
عزیزم دوست داری به ریال باشه؟؟؟:31:
ژیان که نیست

اخه چراغ خطر 75000 تومن؟!

دوستان کسی خبر داره تو ایران میشه روی ال 90 wide body kit بست؟

HESAMEM
01-08-2011, 18:56
پژوی تولیدی سال 1989 رو آوردی با تندر مقایسش کردی؟

mahdikhashok
01-10-2011, 19:23
با سلام خدمت دوستان
من دانشجو رشته مهندسي خودرو در دانشگاه علم و صنعت تهران هستم.....
من تا حالا دعواي بين دارندگان خودرو هاي پژوها و سمند و ريو رو با ال 90 ديدم كه به نظر من تا قبل از اومدن ال 90 بي سابقه بود.
من خودم تا حالا 2 ماشين داشتم اولي 206 و حالا دارم ال 90 فول ....
من از 14 تا از استادام در مورد خريد ال 90 يا ريو (دنده معمولي) يا سورن يا پارس پرسيدم كه نتايج بدين صورت بود..
ال90 : 10 راي ريو:3 راي سورن : 1راي پارس: 0 راي
كه اين آرا واسم خيلي جالب بود بطوري كه نزديك به 3 ماهه كه در مورد ال 90 تحقيق كردم و سر بودن اين ماشين رو از رقباي خودش به وضوح ديدم...
اين خودرو از لحاظ موتوري 1600 سي سي 16 سوپاپ نسل جديد است كه علاوه بر شتاب بسيار عالي داراي قدرت خوبي است.
از لحاظ ايمني داراي 2 كيسه هوا و داراي ترمز ABS و سيستم EBD كه كار تقسيم نيرو رو انجام مي ده و بهترين ترمز بين خودرو هاي زير 20 تومن داره.
از لحاظ اتاق و جاداري صندوق عقبش 510 ليتر جاداره كه از سمند پژو ها و ريو بيشتره داخل اتاق مخصوصا در صندلي عقب بسيار جاداره
از لحاظ هندلينگ جزو بهترينها در ايران است كه 54 درصد نيرو روي چرخ جلو و 46 درصد روي چرخ عقب است.
راستي يك سخن از رييس رنو پارس آقاي كارگر نقل كنم : 98 درصد صاحبان ال 90 از اين ماشين راضي هستند.
و در جاي ديگر مي گه : ما روي هر ال90 بيش از 1000 دلار ضرر مي دهيم كه نشان از قيمت مناسب اين خودرو داره...
ودر آخر : هر كسي كه ماشين زير 20 تومن مي خواد بهترين گزينه ال 90 هست البته تا وقتي كه فيس ليفت ال 90 نيومده ...
دليل دارم خوبشم دارم.......................................... ..........

---------- Post added at 07:23 PM ---------- Previous post was at 07:23 PM ----------

با سلام خدمت دوستان
من دانشجو رشته مهندسي خودرو در دانشگاه علم و صنعت تهران هستم.....
من تا حالا دعواي بين دارندگان خودرو هاي پژوها و سمند و ريو رو با ال 90 ديدم كه به نظر من تا قبل از اومدن ال 90 بي سابقه بود.
من خودم تا حالا 2 ماشين داشتم اولي 206 و حالا دارم ال 90 فول ....
من از 14 تا از استادام در مورد خريد ال 90 يا ريو (دنده معمولي) يا سورن يا پارس پرسيدم كه نتايج بدين صورت بود..
ال90 : 10 راي ريو:3 راي سورن : 1راي پارس: 0 راي
كه اين آرا واسم خيلي جالب بود بطوري كه نزديك به 3 ماهه كه در مورد ال 90 تحقيق كردم و سر بودن اين ماشين رو از رقباي خودش به وضوح ديدم...
اين خودرو از لحاظ موتوري 1600 سي سي 16 سوپاپ نسل جديد است كه علاوه بر شتاب بسيار عالي داراي قدرت خوبي است.
از لحاظ ايمني داراي 2 كيسه هوا و داراي ترمز ABS و سيستم EBD كه كار تقسيم نيرو رو انجام مي ده و بهترين ترمز بين خودرو هاي زير 20 تومن داره.
از لحاظ اتاق و جاداري صندوق عقبش 510 ليتر جاداره كه از سمند پژو ها و ريو بيشتره داخل اتاق مخصوصا در صندلي عقب بسيار جاداره
از لحاظ هندلينگ جزو بهترينها در ايران است كه 54 درصد نيرو روي چرخ جلو و 46 درصد روي چرخ عقب است.
راستي يك سخن از رييس رنو پارس آقاي كارگر نقل كنم : 98 درصد صاحبان ال 90 از اين ماشين راضي هستند.
و در جاي ديگر مي گه : ما روي هر ال90 بيش از 1000 دلار ضرر مي دهيم كه نشان از قيمت مناسب اين خودرو داره...
ودر آخر : هر كسي كه ماشين زير 20 تومن مي خواد بهترين گزينه ال 90 هست البته تا وقتي كه فيس ليفت ال 90 نيومده ...
دليل دارم خوبشم دارم.......................................... ..........
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M-I-L-A-D
08-10-2011, 10:47
من تازه به این تاپیک اومدم!
تا الان فکر می کردم تندر ماشین جالبی نیست!
ولی پست اول رو خوندم و نظر سنجی رو هم دیدم نظرم عوض شد!
به نظر متن یک رینگ بندازی ماشین قشنگی میشه!
رنگ مشکی و سفیدش بد نیست!
پرشیا ABS هم نداره!
ولی تندر فول خیلی امکانات داره!

kING ANSHAN
15-10-2011, 22:32
اقامهدی درود برتو.اولا چنداشتباه املای داری که یکیش توازن نیرو نیستو تعادل وزنه.درضمن بهترین ماشین زیر20تومن نیست.این حرفت اصلا درست نیست.واصلا نصبت به ماشینای دیگه سر نیست شاید یربه یر باشه وبعضی مواقع عقبم هست.به عنوان کسی که 15ساله تو مجلات خودرو قلم زدم وهنوز به شما خدمت میکنم.این ماشین داری کیفیت خوبیه وایمنی ان میان خوب ومتوسطه.رنو خیلی ازکیفیتش زده تا اقتصادی تر تولیدبشه.البته بماندکه چقدم ایران خودرو اونو اقتصادی کرده.206هم ازنظرموتورهم ایمنی از این خودروسرتره.کاری به قدیمی بودنش ندارم.هرچیزه نوی که بهتر نیست؟درحال حاضر پارس موتورملی وسمندازنظرفنی وایمنی خیلی سرترن.حتی این دوخودروباموتور206هم خودروی سرتری هست.نمیخام ریزبشم تو فنی وایمنی ولی 206با 3سیستم ترمز ودیسکی بودن هر4چرخ و.....خیلی چیزای دیگه.تمام اینارو گفتم که توی داداشم بدونی اگه ال90خریدی مبارکت باشه.ولی فکرکردی اگه یه دیونه پیدابشه وبزنه بتو میخای چکارکنی داداشی؟میدونی داداش گلم بدنه این ماشین2پوسته واگه تصادف کنی باید عوضش کنی؟میدونی رنگش مخصوصه وتازه بعدصافکاری باید توفکر رنگش بری که هرکسی نمیتونه رنگش کنه ورنگشم هرجای گیر نمیاد؟من خودم3هفتس دنبال ماشینم ولی بجان برادرم وقتی تو بازارم نمیدونم چی بگیرم..ازبس بی کیفیت وپول زورمیگیرن از ادم.بهرحال اگه سوالی داشتی من درخدمتت هستم داداش گلم.تنتون سالم لبتون خندون ودلاتون شادباشه..بدرود

HOOSEIN 105
09-11-2011, 14:44
اقامهدی درود برتو.اولا چنداشتباه املای داری که یکیش توازن نیرو نیستو تعادل وزنه.درضمن بهترین ماشین زیر20تومن نیست.این حرفت اصلا درست نیست.واصلا نصبت به ماشینای دیگه سر نیست شاید یربه یر باشه وبعضی مواقع عقبم هست.به عنوان کسی که 15ساله تو مجلات خودرو قلم زدم وهنوز به شما خدمت میکنم.این ماشین داری کیفیت خوبیه وایمنی ان میان خوب ومتوسطه.رنو خیلی ازکیفیتش زده تا اقتصادی تر تولیدبشه.البته بماندکه چقدم ایران خودرو اونو اقتصادی کرده.206هم ازنظرموتورهم ایمنی از این خودروسرتره.کاری به قدیمی بودنش ندارم.هرچیزه نوی که بهتر نیست؟درحال حاضر پارس موتورملی وسمندازنظرفنی وایمنی خیلی سرترن.حتی این دوخودروباموتور206هم خودروی سرتری هست.نمیخام ریزبشم تو فنی وایمنی ولی 206با 3سیستم ترمز ودیسکی بودن هر4چرخ و.....خیلی چیزای دیگه.تمام اینارو گفتم که توی داداشم بدونی اگه ال90خریدی مبارکت باشه.ولی فکرکردی اگه یه دیونه پیدابشه وبزنه بتو میخای چکارکنی داداشی؟میدونی داداش گلم بدنه این ماشین2پوسته واگه تصادف کنی باید عوضش کنی؟میدونی رنگش مخصوصه وتازه بعدصافکاری باید توفکر رنگش بری که هرکسی نمیتونه رنگش کنه ورنگشم هرجای گیر نمیاد؟من خودم3هفتس دنبال ماشینم ولی بجان برادرم وقتی تو بازارم نمیدونم چی بگیرم..ازبس بی کیفیت وپول زورمیگیرن از ادم.بهرحال اگه سوالی داشتی من درخدمتت هستم داداش گلم.تنتون سالم لبتون خندون ودلاتون شادباشه..بدرود

دوست من 206 از نظر ایمنی مقداری از لوگان سرتره.206 4 ستاره داره و لوگان 3 ستاره
در مورد موتور و قدرت هم بهتره بگیم برابرن.
206 تیپ 5 دارای 108 اسب بخار و گشتاور 142 نیوتن
و لوگان هم دارای 105 اسب بخار و 148 نیوتون
پس از لحاظ موتوری باهم برابرند.
از لحاظ کیفی هم باید متوجه شده باشین که با 206 تقریبا برابره و البته کیفیتش از sd بهتره.
همچنین شتابش هم نسبت به اس دی بهتره.
همچنین شما که 15 ساله داری تو مجلات خودرو داری خدمت میکنی متوجه نشدی که همین سمند ایران خودرو با کمربند پیش کشنده و 2 ایربگ به زور دو ستاره رو گرفته؟؟؟
حالا 405 و پرشیا بماند که ...
همچنین یه مقاله روسی بود در مورد مقایسه ترمز 206 4 چرخ دیسکی و ال نود.لوگان تو تست ها بهتر عمل کرده بود.
به علت ترمز دیسکی ضعیف عقب 206 که با ترمز کاسه ای برابری میکنه.
اون ضعف هم به خاطر سطح مقطع خیلی کمه دیسک عقب 206 هست.
همچنین در مورد 2 لایه بودن بدنه بگم که این مورد جز تکنولوژی های روز دنیاست پس بهتره اون رو یه عیب به حساب نیارید.
در مورد رنگش هم بگم بله چون جز باکیفیترین رنگ های داخله کشوره اگه تصادف کنی در اوردن مثل اولش خیلی سخته ولی بازم کیفیت خوب اشکال محسوب نمیشه.
دوست من خواهشا مردم رو تحریک به خرید خودرو های بی کیفیتی همچون پارس و 405 نکنین.
دیگه کیفیت افتضاح 405 و پرشیا به همه ثابت شده.حالا اینا بیان موتور tu5 بندازن توش.مگه همه چیز موتوره؟؟
کیفیت / ایمنی /راحتی / و ... غیره مهم نیستند.
بهتره یه سر بزنید به نمایندگی های ایران خودرو بزنید تا ببینید کدوم خودرو ها بیشتر واسه تعمیر میان.
اینا همین ال نود خیلی به ضررشونه .چون قیمت تمام شدش از پرشیا و 405 خیلی بیشتره.ولی خوب میبینید پرشیا رو از ال نود هم گرونتر میفروشند.

HESAMEM
21-03-2012, 21:46
عزیز هیچوقت 206 رو با ال90 مقایسه نکنین . هر دوتاشو تو یه زمان برونی حالیت میشه ماشین ، ایمنی بودن، شتاب ، قدرت ، جاداری و ... کودوم سرتره .پژو 206 یا ال 90 ، شما فکر کن قیمتش چند بود الان شده چند! پس این ماشین کشش این رو داره که از همه سرتره.در مورد موتورش که زیر 20 تومن فوق العاده هستش.در مورد هدلیگش که آخرشه دیگه چی؟

HESAMEM
21-03-2012, 21:52

پرشیا یه ماشین لشیه میدونی لش یعنی چی؟ 2 سال رو فرمه بعد 2 سال دیگه مثل سمند همه جاش خود به خود میریزه.گرچه لوگان از نظر قیافه عقبتر از پرشا هست ولی اگه بهش برسی یه ماشین تکی میشه.پرشیا نمیتونه بیشتر از 190 تا بره . تو چه جوری روندیش؟ پرشیا از نظر هندلینگش خیلی عقبه . تو سایت ایران خودرو همیشه پرشیا هست واسه ثبت نام فوری ولی واسه لوگان باید منتظر باشی.ضمنا الان بازار 18 تومن به بالا میره.یک سالی طول نکشید که خیابان های ایران پر شد. در ضمن شتاب پرشیا خیلی عقبتر از اونیه که ایران خودرو زده تو سایتش.یه چیزه تابلوست.

becareful
24-03-2012, 12:51
اين تابيك به هيچ جا نميرسه آقا فني ال ٩٠ قيافه پرشيا گرچه پرشيا تعداد و سالهاي توليدش زياده. نرمي رانندگي و زير پا باز هم ال ٩٠

hossein.az
24-03-2012, 13:23
سلام دوستان
این تاپیک به هیچ نتیجه ای نمیرسه.
ما هممون عادت داریم از چیزی که داریم با تعصب دفاع کنیم, هر دو این خودرو ها ماشین های خوبی هستند
یکی ممکنه از قیافه اون یکی خوشش نیاد ازش بد بگه ,یکی هم ممکنه بگه اون یکی قدیمیه از اون بد بگه.
عین این شرایط توی تاپیک تیبا هم پیش اومد که فقط باعث توهینهای یکسری افراد شد.
توی بحث ها منصف باشید.
با تشکر

JavidKhan
24-03-2012, 15:48
خدایی زیر 20 تومن هیچی را با فولکس گلم عوض نمیکنم... غیر از خشک بودنش هیچ عیبی روش نمیشه گذاشت...

trian
20-04-2012, 19:53
100 درصد پرشیا چون اولا دلت میاد نیگاش کنی چون یه قیافه ای داره
دوما وقتی که سوارش میشی خداییی کوچکترین صدایی نداره به علاوه که خیلی نرمه توی جاده با سرعت میری بدون اینکه بفهمی داخلش هم کاملا جاداره برای چی باید برم تندر بخرم که آدم وقتی نیگاش میکنه حالش به هم میخوره حالا اگه موتور لامبورگینیم روش باشه؟؟؟

poonel
12-05-2012, 16:38
این تاپیک رو خوندم بدتر گیج شدم!:wac:

آخرش نفهمیدم چی خوبه! L90؟ 206؟ پرشیا؟ سمند؟

آخه من بی سوات از کجا باید بفهمم کدوم بهتره؟؟؟

تقصیر ایران خودرو هم هست که یه سری خودرو محدود که خیلی به هم نزدیکن رو میاره.

موندم چی بگیرم!:sad:

Actros
12-05-2012, 18:07
این تاپیک رو خوندم بدتر گیج شدم!:wac:

آخرش نفهمیدم چی خوبه! L90؟ 206؟ پرشیا؟ سمند؟

آخه من بی سوات از کجا باید بفهمم کدوم بهتره؟؟؟

تقصیر ایران خودرو هم هست که یه سری خودرو محدود که خیلی به هم نزدیکن رو میاره.

موندم چی بگیرم!:sad:

داداش پرشيا سمند هر دو وضعشون معلومه. بي كيفيت ترين قطعات ! فقط پارس يه رخي داره
البته 405 و پارس با موتور TU5 خوبن .البته فقط موتورشون خوبه بقيه قطعات همون آشه !
به نظر من اگه با كم 206 كنار مياي وضع بهتري داره نسبت به بقيه . اگه جا دار تر ميخواي همون L90
چون ريسك خريد 405. سمند پارس بالاس

akmepe
07-06-2012, 16:13
من ال90 ال پی ای دو دارم.
یه روز یکی از دوستان که پارس داره خیلی تعریف زیرپای ماشینشو میکرد، یه دور با ماشینش زدم وقتی پیاده شدم هزاربار شکرگزاری کردم که پارس نگرفتم. به کسانی که از پارس تعریف می کنن توصیه میکنم یه دور با ال90 هم بزنن بعد مقایسه کنن.
آنچه که انکار ناپذیره تعادل بالای پارس در سرعتهای زیاد است که ال90 تو این قسمت ازش کم میاره وگرنه در سایر موارد از قبیل موتور، سوخت، کیفیت، نرم بودن در سرعتهای کم، زیرپا و ... ال90 خیلی بهتره.
توصیه من به شما ال90 هست. البته ظاهر ماشین سلیقه ای است ولی به نظر من قیافه ی ال90 از پارس بهتره. البته به طور کلی به نظر من قیافه سمند ال ایکس و سورن از هر دو بهتره اما از نظر عملکرد خانواده سمند جالب نیست و به پای هیجکدومشون نمیرسه.

Peugeot pars sal
14-06-2012, 14:37
به فرض هم که شما راست میگی.ولی ال90 سر پیچ جاده عقبش بلند میشه.سمند هم این طوریه.پرشیا عقبش پایین تره و ایمن تر هم هست.موتور و قدرت ماشینو اینا همش 50 درصد ماشینه.50 درصدش ایمنی که هیچ کدوم از ماشینای ایرانی ندارن ولی بهترینشون پرشیا و 405 و 206.گول این دو ایربگو نخورین.چه بسا عمل نکرد!

حسن آقا
14-12-2012, 18:45
هندلینگ رو شک دارم ولی با این حال قبول.
در مورد elx بحث نمیکنم ولی تندر از پرشیا معمولی به جز همین هندلینگ و... بهتره.
اسپرت پذیری نیز قبول ندارم.
ولی بقیه صحبت هاتون رو قبول دارم:10:.
در مورد elx خوب اونجوری بنز هم از خیلی ماشین ها بهتره ولی قیمتش؟!
اگه بدون قیمت بخواییم در نظر بگیریم کلا همه این ماشین ها به درد نخورن. خوب هیچ کس مثلا اگه پول داشته باشه بنز و ب ام و رو ول نمیکنه پرشیا یا تندر بخره:20:

اینقدر نگین تندر با توجه به قیمتش خوبه 25 میلیون کمه!!!

mohammad.asghari
14-12-2012, 19:04
من با این که تندر ندارم:

تنها مشکلاتش بنظر من:

این مشکلات 405 با موتور قدیم بود الان 405 جدید به نظر من تندرو میخورن

775e
17-04-2013, 14:24
این مشکلات 405 با موتور قدیم بود الان 405 جدید به نظر من تندرو میخورن
نه نمیخوره پا به پاش میره شما به مشخصات این دوتا نگاه کنید.
اگر هم کلیپی دارید که خلاف اینو ثابت میکنه بزارید ما هم آگاه شیم.

Re Z a
06-02-2014, 21:38
سلام بنده هم بعد از کلی تحقیق و سوار شدن این دو ماشین بالاخره به این نتیجه رسیدم که تندر ۹۰ بهتره و یه دونه مشکی ثبت نام کردم :n20: