PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه system monitor

sem6061
06-03-2009, 11:32
سلام.من مدرس درس سیتم عامل برای مقطع هنرستان هستم.یکشنبه قراره system monitor رو درس بدم اما مفهوم شمارنده رو نفهمیدم.لطفا تا قبل از یکشنبه راهنماییم کنید .ممنون.:11:

mahdi7610
07-03-2009, 10:20
سلام

شمارنده ها نشان دهنده عملکرد کامپیوتر به صورت هم زمان هستند

با زندن دکمه Explain هم می تونید توضیح مربوط به هر شمارنده را بخونید

هر یک از این شمارنده ها می تونند به شما بفهمونند که ایا قطعه خاصی از سیستم شما نیاز به ارتقا دارد یا نه .

البته این کار هم با زیر نظر گرفتن کارکرد سیستم در ساعت ها یا روزهایی متوالی می باشد .

البته این مورد هم برای افراد عادی اهمیت چندانی ندارد . و بیشتر مورد توجه مهندسین ارتقاء سیستم می باشد .

موفق باشید .

sem6061
07-03-2009, 19:15
یک دنیا ممنون.داشتم کم کم از گرفتن جواب نا امید میشدم.چند روزه دارم با گوگل سرچ میکنم اما هیچ مطلبی پیدا نکردم .میخواستم فردا غیبت کنم!

mahdi7610
07-03-2009, 22:07
سلام دوست عزیز

اندکی توضیح بیشتر :دي

همون طور که می دونید system monitor می تونه بسیاری از عملکردهای سیستم را برسی کنه و کارایی اونها را ثبت کنه .

با زدن علامت جمع + از قسمت بالای نمودار گرافیکی می تونید شمارنده های بیشتری را اضافه کنید .

این برنامه میتونه به شما کمک کنه تا شما از کندی قطعه مربوط به سیستم یا ایرادی که قطعات سیستم شما دارند مطلع شوید

تشخیص داده ها و اطلاعاتی که این شمارنده ها در اختیار کاربران می گذارند نیاز به دانش زیادی دارد و عملکرد شمارنده ها همون طور که گفتم برای کاربران عادی نامفهوم هست و بیشتر مورد توجه مهندسین ارتقاء سیستم می باشد .

مثلا اگه cpu را در نظر بگیریم ، هنگامی که برنامه هایی را اجرا می کنیم اگر این برنامه ها ظرفیت زیادی از پردازشگر cpu را به خودشون اختصاص دهند مثلا چیزی در حدود 95 درصد ، و اگر شمارنده مربوط به cpu به شما بگوید که هنگام کارکرد سیستم چیزی در حدود 80 درصد از ظرفیت cpu اشغال می شود این یعنی سیستم شما نیاز به پردازنده قوی تری دارد زیرا پردازنده شما جواب گوی حجم کاری سیستم شما نمی باشد .

برای مابقی قطعات سیستم نیز این مورد توسط شمارنده های مربوط به ان قطعه قابل تشخیص است .

موفق باشید .