PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پریده شدن درایو های هاردیسک

amir-shakh
05-03-2009, 20:11
سلام دوستان
من اومدم سیستم عامل Vista 64 X رو نصب کنم در حالی که سیستمم 100% سالم بود و بدون هیچ ایرادی داشت با Xp کار میکرد موقع نصب vista اومدم درایو ویندوز قبلی رو پاک کردم تا جدید بسازم و بعد متوجه شدم 3 تا از دایو های منو به عنوان فضای خالی میشناسه و بعد یه درایو جدید با Vista ساختم که دیدم فضای اون درایوم و از 15 گیگ به 50 گیگ ارتقا داده

حالا به یه سیستم دیگه هاردمو وصل کردم و دیدم فقط یه درایو و میشناسه
و باقی رو اصلا تو xp نمیشناسه و نمی یاره , حالا اگه میشه بگید اول باید واسه Recovery پارتیشن بندی کنم . و بعد از چه نرم افزاری واسه Recovery استفاده کنم؟
یا همین الان رو این هارد دیگه نرم افزار recovery نصب کنم و بعد این هارد خرابم و وصل کنم بهش ؟

نمیدونم چه کار کنم , اطلاعاتم خیلی مهم کمک کنید خواهش میکنم.....

amir-shakh
07-03-2009, 23:09
چرا واقعا کسی کمک نمی کنه

amin123
08-03-2009, 00:07
در وهله اول هیچ اطلاعاتی روی هارد نریز و تغییری در آن ایجاد نکن,بعد با نرم افزار partition magic تا اونجایی که میتونی پارتیشن بندی هارد را مثل قبلش انجام بده.....

برای مثال اگر درایو D دارای حجم 10 گیگ بوده الان هم همینجور باشه.... بعد از این کار یک فولدر به نام recycled در درایوهات ایجاد میشه که اصلا کاری بهش نداشته باش ......

بعد با نرم افزار recover my files اطلاعات را برگردون..... البته وقتی اطلاعات را برمیگردونی این اطلاعات را فعلا روی این هاردت ذخیره نکن (موقع ریکاور کردن)