PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فوری

آشات
05-03-2009, 01:26
سلام دوستان
تازگی وقتی کامپیوتر و روشن میکنم این پیغام برام میاد : HDD capability disabled بعدشم سیستم بالا نمیاد دیگه .حالا نمیدونم این پیغام یعنی چی؟؟ و باید چی کار کنم ؟ هارد ایراد پیدا کرده؟

من اطلاعاتم راجه به کامپیوتر و سخت افزار خیلی کمه پس لطفا جوری بگین که بفهمم منظورتونو :20:

zeus7610
05-03-2009, 10:37
مدل هارد و مادربوردو بگین. اول دکمه del رو بزنید و وارد محیط ست آپ سیستم شوید. سپس گزینه Load Optimized Default یا چیزی شبیه این (برای مادربوردهای مختلف گزینه ها فرق می کند) پیدا کنید و اینتر کنید. سپس yes را بزنید و save and exit را بزنید. ببینید مشکل حل شده است یا خیر.

babak_09149755296
25-03-2009, 15:51
سلام دوستان
تازگی وقتی کامپیوتر و روشن میکنم این پیغام برام میاد : Hdd capability disabled بعدشم سیستم بالا نمیاد دیگه .حالا نمیدونم این پیغام یعنی چی؟؟ و باید چی کار کنم ؟ هارد ایراد پیدا کرده؟

من اطلاعاتم راجه به کامپیوتر و سخت افزار خیلی کمه پس لطفا جوری بگین که بفهمم منظورتونو :20:
رم شما امکان سوختگی دارد اگر توضح بیشتری بدهیداشکال شما رابرطرف خواهم کرد

ice boys
26-03-2009, 00:06
من هم وقتی سیستم را روشن میکنم در صفحه ای که اطلاعات rom را نشان میده همین نوشته است و جلوش disable نوشته شده ولی تا حالا مشکلی برای من پیش نیومده.
حالا که این دوستمون این تاپیک رو زدن من هم می خواستم اطلاعاتی در این مورد بدست بیارم.

یکبار هم خواستم این گزینه رو از بایوس فعال کنم ولی ترسیدم که شاید مشکلی برای سیستم پیش بیاد.

لطفا اگر میشود توضیحی در مورد این پیغام بدهید..
با تشکر....