PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در مورد خطوط adsl

saeed1372saeed
03-03-2009, 20:37
:40: با سلام خدمت شما بچه هاي باحال و فعال P30world
من در شهر نكا در استان مازندران زندگي مي كنم. و در شهر ما فقط دو سرور اون هم به تازگي ADSL آوردن
و قيمتش هم بالاست
مثلا 64 كيلوبايت ماهيانه 25000 تومان :18:
در صورتي كه من در سايت ها حتي اين قيمت هم ديدم
64 كيلو بايت ماهيانه 9900 تومان :13:
تا مدتي پيش اين قيمت هم در يكي از سايت ها ديدم
512 كيلو بايت ماهيانه 10000 تومان :20:
مي خواستم بدانم كه آيا مي توانم از ADSL شهري ديگر مثلا ADSL ساري يا تهران استفاده كنم.
لطفا بيشتر برام توضيح بدين.
ممنونم :40:

ehsankalak
03-03-2009, 21:21
نه دوست عزیز adsl معلولی حداکثر 5 کیلومتر فاصله از مرکز مخابرات رو پوشش میده adsl2 هم حداکثر 7 کیلومتره !
به اون قیمتایی هم که زدن زیاد توجه نکن چون اونا هزارتا محدودیت داره ( حجمی زمانی ) الان یه adsl 64 بدون محدودیت خیلی ارزون پات دربیاد 16 تومن میشه !!! البته تو تهران چون رقابت زیاده ولی تو جاهای دیگه باید قبول کرد که گرون تره چون سرویس دهنده کم هست و هرجور بخوان گوش خلق ا... رو میبرن !!

saeed1372saeed
04-03-2009, 00:56
:46: خيلي ممنون احسان عزيز
ميتوني بگي كه اگه من بخوام يه adsl با سرعت ماهيانه 64 كيلوبايت بخرم حداكثر چقدر بايد خرج كنم؟
منظورم خود مودم adsl + هزينه ماه اول + هزينه فعال سازي و... ( با فرض اينكه قيمت هر ماه 64 كيلوبايت 25000 تومان باشه.)
و همچنين سرعت معمولي براي دانلود در همچين سرعتي چقدر هست. :46:

ehsankalak
04-03-2009, 01:29
:46: خيلي ممنون احسان عزيز
ميتوني بگي كه اگه من بخوام يه adsl با سرعت ماهيانه 64 كيلوبايت بخرم حداكثر چقدر بايد خرج كنم؟
منظورم خود مودم adsl + هزينه ماه اول + هزينه فعال سازي و... ( با فرض اينكه قيمت هر ماه 64 كيلوبايت 25000 تومان باشه.)
و همچنين سرعت معمولي براي دانلود در همچين سرعتي چقدر هست. :46:
مودم که دوحالت داره : یا خود isp یه ودیعه ازت میگیره مودم امانی بهت میده یا اینکه نه خودت باید بخری که یه مدم خوب مثلasus 602 و ... حدودا 50 تومن میشه ! هزینه فعال سازی هم باز به isp مرتبط میشه بعضیا میگیرن بعضیاشونم نمیگیرن !! که اونم معمولا از 10 تا 12 تومن متغییره ! ولی بازم از isp مربوطه سوال کن !
واحد سنجش سرعت هم برحسب کیلوبیت برثانیه هست که اگه بخوای به کیلوبایت بدست بیاری باید تقسیم بر 8 کنی ( هرکیلوبایت 8 بیته ) درواقع یه اشتراک 64 باید موقع دانلود سرعت 8 کیلو بایت رو بهت بده که البته این سرعت بستگی به فاصله از مخابرات و کیفیت سیمکشی ساختمون و نویز خط داره !!

♥ Pegah ♥
04-03-2009, 15:27
در مورد قیمت های مودم ها و کم هزینه ها ، مودم های Corecess هست که با قیمتی حدود 30 تومن میتونید اونهارو تهیه کنید
از نظر کیفیت قابل قبول هستن
در ضمن این مودم ها تک کاربره و USB هستن و مودم Lan و چند کاربره ی اون گرون تره

ehsankalak
05-03-2009, 01:25
در مورد قیمت های مودم ها و کم هزینه ها ، مودم های Corecess هست که با قیمتی حدود 30 تومن میتونید اونهارو تهیه کنید
از نظر کیفیت قابل قبول هستن
در ضمن این مودم ها تک کاربره و USB هستن و مودم Lan و چند کاربره ی اون گرون تره

دوست عزیز یه وقت ناراحت نشید ولی من طبق تجربه شخصیم اینو میگم
باید خدمتتون عرض کنم هر دو مدل مودم کرسس رو بنده داشتم اولا بسیار مودم مزخرفیه ( حتی باوجود اینکه چیپش conexant هست ) مدل یو اس بیش که غیرقابل تحمله اترنتش هم حقیقتا مالی نیست!! ( خدا لعنت کنه این آسیاتکو با این مودم های مزخرفش )
به نظر من به جای اینکه آدم 30 تومن ( الان گرونترم شده ) پول زبون بسته رو بخواد بریزه تو جوب 20 تومن دیگه میزاره روش میره یه چیزی میخره که لااقل آینه دقش نباشه !! مودم های کرسس حتی ارزش امانی گرفتن هم نداره !! ( شکرخدا تا اونجایی که من میدونم فقط هم آسیاتک داره ) درکل به غیر از کرسس سیمفونی - ایسوس - پلانت - دی لینک - کام ترند ( البته اگه سری قدیمش باشه که مرگ نداره ) خوبه
موفق باشید

saeed1372saeed
06-03-2009, 00:02
از همه ي دوستان واقعا تشكر مي كنم چون من مي خواستم اينو بخرم ولي با كمك شما دوستان عزيز پول بي زبونم رو تو جوي آب نمي ريزم
مثل اينكه اصلا ارزش نداره كه من بخوام ماهيانه 25000 تومن پول بدم به isp و60000 تومن هم پول مودمشو بدم
در حالي كه من با اينكه مصرف اينترنتم بالا هست پول تلفن خونمون بيشتر از 14000 تومن نميشه كه 6000 تومنش بين شهريه كه حساب نمي شه و نهايتا 5000 تا 7000 تومنش داخل شهريه كه فكر مي كنم چيزي حدود 3000 تومنش صحبت با تلفنه
پس من بايد هر دو ماه فقط 2000 تا 4000 هزار تومن پول اينترنت بدم و سرعت دانلودش هم تقريبا قابل تحمله بين 3.5 تا 6 هست. البته اينو بگم كه طبق اخباري كه پارسال به دست ما ايرانيا رسيد اين بود كه براي بار اول گفتند هزينه ي اينترنت %50هزينه ي مكالمه هست و بعد از دو ماه اعلام كردند كه هزينه ي اينترنت 30% كاهش يافت . پس با اين اوصاف هزينه ي اينترنت فقط 20% هزينه ي مكالمه هست كه واقعا پول كميه.
بازم از همهي شما دوستان عزيز تشكر مي كنم.

♥ Pegah ♥
06-03-2009, 19:05
دوست عزیز یه وقت ناراحت نشید ولی من طبق تجربه شخصیم اینو میگم
باید خدمتتون عرض کنم هر دو مدل مودم کرسس رو بنده داشتم اولا بسیار مودم مزخرفیه ( حتی باوجود اینکه چیپش conexant هست ) مدل یو اس بیش که غیرقابل تحمله اترنتش هم حقیقتا مالی نیست!! ( خدا لعنت کنه این آسیاتکو با این مودم های مزخرفش )
به نظر من به جای اینکه آدم 30 تومن ( الان گرونترم شده ) پول زبون بسته رو بخواد بریزه تو جوب 20 تومن دیگه میزاره روش میره یه چیزی میخره که لااقل آینه دقش نباشه !! مودم های کرسس حتی ارزش امانی گرفتن هم نداره !! ( شکرخدا تا اونجایی که من میدونم فقط هم آسیاتک داره ) درکل به غیر از کرسس سیمفونی - ایسوس - پلانت - دی لینک - کام ترند ( البته اگه سری قدیمش باشه که مرگ نداره ) خوبه
موفق باشید

نه ناراحتی چرا
منم اتفاقا با تجربه ی شخصی خودم گفتم
پس جالبه که وقتی برای خونه و محل کار یکی از دوستان گرفتم هنوز که هنوزه داره کار می کنه و قطعی یا غش و ضعف نداره