PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با زبان فارسی در سایت

negar13
02-03-2009, 14:20
سلام دوستان
من فایل زبان یه اسکریپت رو فارسی کردم و اونو با فرمت utf-8 ذخیره کردم اما الان که تو سایت قراش دادم همه نوشتهای به صورت علامت سوال در اومده میشه بگین مشکل از کجاست؟؟در ضمن فایل زبانش هم php هستش
ممنون میشم

Mohammad King
02-03-2009, 16:54
سلام دوست من شما بهتره که هر صفحه را با utf8 سیو کنید.

موفق باشید

negar13
04-03-2009, 13:55
سلام دوست من شما بهتره که هر صفحه را با utf8 سیو کنید.

موفق باشید

سلام
همه صفحات رو با utf-8 خیره کردم اما بازم همین جوره و هیچ فرقی نکرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

tabriz-info
04-03-2009, 16:40
اگه دیتابیس داره یونیکد اونا رو هم تغییر بدید

در ضمن شما از چه نرم افزاری استفاده کردید ؟

negar13
04-03-2009, 19:47
اگه دیتابیس داره یونیکد اونا رو هم تغییر بدید

در ضمن شما از چه نرم افزاری استفاده کردید ؟

سلام دیتا بیس رو هم utf-8 ذخیره کردم اما بازم فرقی نداشت . من ازاسکریپت جامعه مجازی دلفین dolphin 6.1.4 استفاده میکنم

tabriz-info
04-03-2009, 19:57
سلام دیتا بیس رو هم utf-8 ذخیره کردم اما بازم فرقی نداشت . من ازاسکریپت جامعه مجازی دلفین dolphin 6.1.4 استفاده میکنم

دیتابیس رو latin1 کنید

منظور من از نرم افزار اینه که با چه ویرایشگری فایلها رو ادیت کردید

dream weaver N++ یا چی؟

negar13
04-03-2009, 22:27
دیتابیس رو latin1 کنید

منظور من از نرم افزار اینه که با چه ویرایشگری فایلها رو ادیت کردید

dream weaver N++ یا چی؟

من از note pad ویندوز استفاده میکردم مگه این با اینایی که شما گفتین خیلی فرق داره؟

tabriz-info
05-03-2009, 09:29
من از note pad ویندوز استفاده میکردم مگه این با اینایی که شما گفتین خیلی فرق داره؟

به خاطر یونیکد میگم چون مثلا اگه از dream استفاده کنید خودش یونیکد میکنه

negar13
05-03-2009, 16:27
من تو چند تا نرم افزار دنبال این فرمتی که گفتین گشتم اما پیداش نکردم منتها من dream ندارم فایل دیتا بیس رو اپلود کردم اگه میشه خودتون زحمت تغییرش رو بکشید خیلی ممنون میشم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
05-03-2009, 17:24
معمولا اگر یه فایل با ansi ذخیره شده باشه دوباره با یه encoging دیگه ذخیره شه مرورگر نمیتونه تشخیص بده

برای همین علامت سوال میزاره کاراکترها رو

یه ماتحانی بکنید با همون ansi ذخیره و آپلود کنید
شاید درست شه

negar13
05-03-2009, 21:52
معمولا اگر یه فایل با ansi ذخیره شده باشه دوباره با یه encoging دیگه ذخیره شه مرورگر نمیتونه تشخیص بده

برای همین علامت سوال میزاره کاراکترها رو

یه ماتحانی بکنید با همون ansi ذخیره و آپلود کنید
شاید درست شه

سلام دوست عزیز و تشکر به خاطر راهنمایی شما ، وقتی با ansiفایل زبان رو ذخیره کردم اگه endcoding صفحه رو arabic کنم حروف فارسی درست نمایش داده میشه اما خوب بقیه قسمت های سایت که قبلا درست نشون داده می شد مثل عنوان سایت حالا بهم ریخته است در ضمن endcoding اصلی سایت در حال حاضر utf-8 هستش و خوب احتمالا عوض کردن این هم مشکلاتی داره ؟؟!!!!
خیلی ممنون میشم این مورد رو هم راهنمایی کنید:11::40:

negar13
07-03-2009, 13:58
کسی نظری نداره ؟؟؟؟پ

is there no idea ????????

DaRiOuShJh
07-03-2009, 14:23
سلام
شرمنده ندیده بودم پستتون رو

همممممممم

خوب باید این فایل رو هم یه جوری utf کنید چون باید کل فایل های سایت یه انکودینگ داشته باشن

خوب یه کاری کنید

1. یه فایل new text document ایجاد و باز کنید و بعد با file --> save as فایل رو همون خالی با انکودینگ utf-8 ذخیره کنید (توجه کنید که حجم فایل از 0 به 3 بایت میرسه)

2.همین فایل php رو هم با notepad ویندوز باز کنید

3. تو فایل php که باز کردید ctrl + a زده و همه ی کدها رو توی فایل مرحله اول ذخیره کنید

4. همون فایل اول رو که الان مطالب رو توش کپی کردید رو پسوندش رو از txt به php تغییر بدید و ذخیره کنید

اگر از لود شدن php گیر نده فک نکنم تو خوندن فایل مشکلی پیدا کنه

norozy
07-03-2009, 14:38
سلام منم همین مشکل رو دارم اما منظور شما رو از ansi نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدین؟؟:46:

negar13
07-03-2009, 14:54
سلام
شرمنده ندیده بودم پستتون رو

همممممممم

خوب باید این فایل رو هم یه جوری utf کنید چون باید کل فایل های سایت یه انکودینگ داشته باشن

خوب یه کاری کنید

1. یه فایل new text document ایجاد و باز کنید و بعد با file --> save as فایل رو همون خالی با انکودینگ utf-8 ذخیره کنید (توجه کنید که حجم فایل از 0 به 3 بایت میرسه)

2.همین فایل php رو هم با notepad ویندوز باز کنید

3. تو فایل php که باز کردید ctrl + a زده و همه ی کدها رو توی فایل مرحله اول ذخیره کنید

4. همون فایل اول رو که الان مطالب رو توش کپی کردید رو پسوندش رو از txt به php تغییر بدید و ذخیره کنید

اگر از لود شدن php گیر نده فک نکنم تو خوندن فایل مشکلی پیدا کنه

سلام دوست عزیز کاری که گفتین انجام دادم اما نتیجه ای نگرفتم و همون علامت سوال باقی موند !!!!!!!!!
نظر دیگه ای دارید ؟؟؟/

mehrdad_tale65
07-03-2009, 15:12
سلام من خبری ندارم ولی تو رتبه بندی رای عالی دادم:10: امیدوارم رتبت بره بالا
فعلا

DaRiOuShJh
07-03-2009, 15:39
عجیبه
باید جواب بده

شما فایلت رو میتونی آپلود کنی یه جایی
بگیرم ببینم چی کارش میشه کرد

سلام منم همین مشکل رو دارم اما منظور شما رو از ansi نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدین؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب ansi و utf-8 و unicode و ... اینا همشون متد های مختلف encoding هستند که برای ذخیره سازی فایل های text استفاده میشن

utf-8 چون با زبون فارسی سازگاره برای همین باید برای فایل هایی که مثلا با زبان عربی یا فارسی و حتی فک کنم چینی و این چیزا ذخیره بشه

negar13
07-03-2009, 16:43
[quote=DaRiOuShJh;3573750]عجیبه
باید جواب بده

شما فایلت رو میتونی آپلود کنی یه جایی
بگیرم ببینم چی کارش میشه کرد

negar13
08-03-2009, 13:50
کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad King
08-03-2009, 14:07
سلام

شما این فایلتو به گفته ی داریوش آپلود کن بالا خره یکی از بچها یا خودم درستش میکنیم/

موفق باشید

negar13
08-03-2009, 15:04
سلام

شما این فایلتو به گفته ی داریوش آپلود کن بالا خره یکی از بچها یا خودم درستش میکنیم/

موفق باشید

اینم لینک فایل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه چیز دیگه چه جوری میتونم endcoding اصلی صفحه رو به arabic تغییر بدم یعنی به محض ورود به سایت اتوماتیک endcoding بشه arabic???

norozy
08-03-2009, 23:15
سلام این مشکل فارسی سازی این طوره که وقتی متن رو فارسی می کنی مشکلی نداره فقط به محض باز کردن اون توی localhost اگه باز کد رو باز کنید به هم ریخته نشون میده دلیلش هم اینه که اونو با یه نام دیگه مثه{1} a ذخیره میکنه حالا نظرتون چیه؟؟؟؟؟ :13:از طرفی من توی html اون هم مشکل پیدا کردم فیلدایی که درست کردم با هیچ کدی مثه content=fa یا content=charset سمت راست نشون نمیده اینو چکار کنم دیگه:41:

negar13
09-03-2009, 08:26
:41::41::41::41::41:?????????????????????????????? ??????????????????????????????????????

norozy
11-03-2009, 20:24
تو این پست فریاد رسی نیست یعنی هیچ کی نمی دونه چطوری می شه توی php فارسی کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41::41::41::41::4 1:

negar13
11-03-2009, 20:40
تو این پست فریاد رسی نیست یعنی هیچ کی نمی دونه چطوری می شه توی php فارسی کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41::41::41::41::4 1:
سلام میشه بگین شما داری چه چیزی رو فارسی سازی میکنی؟؟؟

norozy
11-03-2009, 20:49
:41:سلام من دارم یه سایت طراحی میکنم که باید محتوای اون فارسی باشه یه چیزی مثه همین p30 خودمون ولی تموم روشهای شما رو امتحان کردم جواب نداد یعنی وقتی می خوام داده هامو به سرور بفرستم سرور (apachei) جواب نمیده:41::41:

norozy
11-03-2009, 21:03
میگم ایا این موضوع به فونت هم ربطی داره :41:مثلا میگن فونت نازنین فارسی سازی نمیشه درسته مثلا فونت این سایت چیه ؟:5:

DaRiOuShJh
12-03-2009, 15:36
نگار جان
شرمنده دیر شد
ولی کارتون یه مشکله کوچیک داه
اونم اینه که از زبان فارسی رو تو انگلیسی قرار دادید
اگر مشکله انکودینگ هم حل شه باز کار اشتانداردی نیست
پس پیشنهاد من:

یه زبان جدید برای سیستم اضافه کنید

این ترجمه های فارسیش رو کپی کردی تو این فایل زبان درسته؟

negar13
12-03-2009, 15:53
نگار جان
شرمنده دیر شد
ولی کارتون یه مشکله کوچیک داه
اونم اینه که از زبان فارسی رو تو انگلیسی قرار دادید
اگر مشکله انکودینگ هم حل شه باز کار اشتانداردی نیست
پس پیشنهاد من:

یه زبان جدید برای سیستم اضافه کنید

این ترجمه های فارسیش رو کپی کردی تو این فایل زبان درسته؟

سلام
دوست من مشکل از اینجاست که علاوه بر فایل زبان باید فایل دیتا بیس هم فارسی بشه میشه یه نگاه بهش بندازید و بگید منظور از فارسی کردن دیتا بیس چیه من که هر چی نگاه کردم نفهمیدم باید کجای این فارسی بشه ؟؟؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

norozy
16-03-2009, 22:36
مشکل فارسی کردن من حل شد:31: تنها نکته اش این بود که باید فایل رو توی سرور لود کرد اما من فایل رو روی سیستم باز میکردم:27::27::27:

negar13
17-03-2009, 21:44
سلام دوستان
مشکل من حل شد راه حل این بود که باید فارسی سازی رو از طریق دیتا بیس انجام میدادی تا سیستم متون فارسی رو شناسایی کنه .
خواستم از همه دوستانی که در این بحث شرکت کردند و نظر دادند تشکر کرده باشم امیدوارم همه دوستان موفق باشن خیلی خیلی ممنون :10::40::11:

DaRiOuShJh
18-03-2009, 20:57
مرسی نگار جان که اطلاع دادی
مگه دیتا بیست قبلش utf-8 نبود؟

norozy
19-03-2009, 12:33
سلام نگار جان
میشه بگی این فارسی سازی توی دیتابیس رو از کجا درست میکنن :20:

negar13
20-03-2009, 10:39
سلام نگار جان
میشه بگی این فارسی سازی توی دیتابیس رو از کجا درست میکنن :20:

سلانم دوست من ببین اسکریپتی رو که من دارم فارسی میکنم خودش تو پنل مدیریتش بخش مخصوصی را به تغییر و ویرایش زبان اختصاص داده و تغییرات توی فایل زبان باید از طریق اون پنل انجام بشه و اگه دستی این کار رو بکنی سیستم نمیتونه عبارات غیر انگلیسی رو شناسایی کنه نمیدونم شما داری چی چیزی رو فارسی میکنی اما همچین چیزی رو برای اولین بار میون این همه اسکریپت دیده بودم من هنوزم با این فارسی سازی مشکلاتی رو دارم
اما اینکه چطور دیتا بیس رو فارسی کنی توی اسکریپت دلفین قسمتی به نام localizationstrings هستش که همون قسمت زبان دیتا بیس رو تشکیل میده عبارات درون این فایل باید فارسی بشه و دوباره دیتا بیس بروز رسانی بشه
ببخشید اگه نمیتونم زیاد واضح بگم اگه سوالی بود بگید دوباره جواب میدم

negar13
20-03-2009, 10:42
دوستان من دلفین رو فارسی کردم اما مشکل اینجاست که پیغام و ها متن های توی اسکریپت همه از چپ به راست هستش ولی فارسی از راست به چپ واسه همین همه چیز خیلی زشت و در هم ریخته شده میشه بگین چه جوری باید همه چیز رو از راست به چپ کنم؟؟؟؟

norozy
22-03-2009, 11:52
میشه ادرس سایتتون رو بدین ما هم یاد بگیریم؟

negar13
22-03-2009, 19:44
دوستان من دلفین رو فارسی کردم اما مشکل اینجاست که پیغام و ها متن های توی اسکریپت همه از چپ به راست هستش ولی فارسی از راست به چپ واسه همین همه چیز خیلی زشت و در هم ریخته شده میشه بگین چه جوری باید همه چیز رو از راست به چپ کنم؟؟؟؟ قالب با css نوشته شده ؟؟
دوستان کمک کنید به هر دری زدم بسته بود]از کجا باید شروع کنم؟