PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارسال request به سرور توسط جاوااسکریپت

MATRIX reloaded
01-03-2009, 14:56
سلام
در حال طراحی وب سایتی هستم که باید دائما برای دریافت اطلاعات جدید با سرور ارتباط داشته باشد، برای این کار نیازمند تابع جاوااسکریپتی هستم که صورت زمان بندی شده مثلا هر 20 ثانیه یکبار به یک فایل php درخواست فرستاده و نتیجه را در قالب xml یا هرچی برگرداند!

دوستان می تونن راهنماییم کنند؟

eAmin
01-03-2009, 16:01
سلام.

با Ajax آشنایی دارید؟ اگه آره، می تونید یه تابع بنویسید، که از طریق ای جکس درخواست رو بفرسته، بعد از اون هم با یک تایمر مثلا setTimeOut() این تابع رو فرواخوانی کنید و زمان مورد نظر رو تعیین کنید، از این بعد هر 20 ثانیه، اون درخواستی که مد نظرتون هست فرستاده و جوابش برگشت داده می شه.

اگه متوجه نشدی، قشنگ تر توضیح بدم؟

MATRIX reloaded
01-03-2009, 22:09
تا این حد می دونم. می خواستم کمی تخصصی تر باشه:
با آجاکس آشنایی دارم و در پروژه هام استفاده می کنم. ولی اگر امکان داشته باشه تابع رو برام بنویسید چون جاوااسکریپتم ضعیفه و اگه بخوام همچین تابعی بنویسم باید برم مطالعه کنم/

مرسی

MATRIX reloaded
03-03-2009, 15:52
نمی خوای کمکم کنی؟

eAmin
03-03-2009, 18:08
نمی خوای کمکم کنی؟

شرمنده، این تاپیک رو ندیده بودم!
ببین این اسکریپتی هست که چند ماه پیش نوشتم، درکل روش کار رو توضیح می ده، اگر به مشکل برخوردی یا نیاز به توضیح داشت، بگو تا بهتر توضیح بدم.
این کد رو اگر اجرا کنی هر 20 ثانیه مثلا، درخواست رو به سرور می فرسته و جواب رو دریافت می کنه، البته نیاز به تغییراتی داره، درضمن اگر کاملترش رو می خوای کاملترش کنم؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MATRIX reloaded
03-03-2009, 23:25
تا این حد تونستم ازش استفاده کنم و تا حالا بدردم خورده. خیلی لطف کردی امین جان