PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال در رابطه با ارتقا xp به ویستا داشتم

robert
26-02-2009, 14:21
سلام به همگی

بعد سه سال از عرضه ویستا ما هم هوس کردیم یه مدت با این سیستم عامل جدید کار کنیم !!میگن خوشگل تر هست !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا چند تا سوال داشتم.
میخواستم بدونم میشه بدون فرمت درایو C و روی xp همین ویستا رو نصب کرد بطوریکه xp بره و ویستا بجاش بیاد؟

رجیستری ویندوز تغییر میکنه ؟؟ من کلی برنامه نصب کردم !! حال ندارم دوباره نصبشون کنم !!

چقدر حجم میگیره این ویستا ؟؟

درسته که میگن نسبت به xp کند تر هست ؟؟ من بازیهام رو میتونم خوب اجرا کنم ؟
( سیستم اینه:
Q6600
RAM; 2 GIG DDR2
ATI 4870 1GB
main: ASUS p5Q deluxe

دایرکت ایکس 10 روش نصب هست یا باید خودم بعدا نصبش کنم ؟؟
ویندوز ویستا با دایرکت ایکس 9 کار میکنه یا نه ؟؟

بازیهایی که دایرکت ایکس 9 ساپورت میکنن با دایرکت ایکس 10 مشکلی ندارن ؟؟

بی نهایت ممنون میشم اگه جواب این سوالات رو مرحمت کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hosseinmusicmaster
26-02-2009, 16:24
خود ویستا حدود 8 گیگ حجم میگیره ولی پیشنهاد میکنم حداقل 20 گیگ درایوت فضای خالی داشته باشه
برنامه هارو باید دوباره نصب کنی ولی میتونی تنظیماتی که تو ویندوز قبلی داشتی با استفاده از ابزار File and setting transfer wizard بکاپ بگیری و رو ویندوز جدیدت اعمال کنی
ویستا دایرکت 10 روش نصبه ! ولی 9 هم می تونی نصب کنی ،
من چون اهل بازی نیستم نمیدونم با 2 گیگ رم مشکلی پیش میاد یا نه ولی بعضی از بازیها برای اینکه تو ویستا براحتی اجرا بشن نیاز به 3 گیگ رم دارن

SADEGH 7
26-02-2009, 16:33
دوست عزیز پیشنهاد می کنم که vista و xp رو باهم داشته باشی.چون ویستا تو بازی ها کندتر از xp عمل می کنه.دلیلش هم اینه که خیلی رم می گیره و باعث می شه یه بازی نتونه از حداکثر فضای رم استفاده کنه.
من خودم xp و vista رو باهم دارم. واسه بازی کردن می رم xp و واسه کارهای دیگه می رم vista.چون علاوه بر قشنگی که ویستا داره، امکاناتی داره که خیلی کار آدم رو راحت می کنه. مثلا همین ساید بار که می شه توش چندین گجت گذاشت و ازشون استفاده کرد.سرعت کپی پیست کردن هم تو ویستا خیلی بیشتر از xp هستش.
فقط اگه خواستی ویستا بخری حتما sp1 بگیر.
موفق باشی

♥ Pegah ♥
26-02-2009, 17:21
در مورد آپگرید مستقیم ویندوز XP به Vista موقع نصب از طریق boot یه بخش Upgrade وجود داره و یه بخش Reinstall که اگه شما Upgrade رو بزنید میتونید مستقیم آپگرید کنید و طالاعات درایور Primery از دست نره !

اطلاعات بیشتر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ورزن Direrx در ویستا همیشه 10 هست و نیاز به آپدیت نیست

بله هیچ کدوم از بازی ها به این یک قلم ایراد نمی گیرن و بلکه شفاف تر و با قدرت تر اجرا میشن چون شتاب دهنده ی گرافیکی در اصل ارتقا پیدا کرده

شما برای فضا دو کار میتونید انجام بدید

یا اینکه سیستم عامل رو تو یه درایو 20-30 گیگ نصب کنید و یک درایو 10 گیگی رو فقط به نصب برنامه های جانبی اختصاص بدید یا اینکه 40 گیگ رو برای ویندوز و مطعلقات در نظر بگیرید

sia-saketi
27-02-2009, 01:35
سلام دوست عزیز...
باید بگم که من دارم با 1 گیگ رم توی ویستا کار می کنم و مشکلی از لحاظ سرعت ندارم...
اگر بازی های سنگین انجام میدی (با گرافیک خیلی بالا) بهتره که رم رو یه ارتقا به 4 گیگ بدی بعد با خیال راحت از ویندوزت لذت ببر...
توضیحات دیگه رو هم که بقیه دوستان دادن...

_Barbod_
27-02-2009, 01:57
عزیز همه چیز سیستمت خوب هست
فقط اگر رم رو ارتقا بدی معرکه هست
پیشنهاد میکنم از 4 گیگ رم بهره ببری