PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضعیفی چشم

Metal_Brain
25-02-2009, 18:16
تا چند سالگی ضعیفی چشم ادامه دارد چون اکثرا به یه محدوده نسی که میرسن متوقف میشه مثلا 25 سالگی؟
من دورم ضعیفه

mahtab70
25-02-2009, 21:54
اگر در دور دیدن مشکل داری شما یک نزدیک بین هستی .بله روند ضعیف شدن چشم معمولا محدود به یک دوره خاص هست همزمان با رشد بدن چشم هم ضعیف تر میشه این مسئله در سنین بلوغ روند چشمگیری داره به طوری که مثلا حوالی 14 الی 16 سالگی ممکنه در عرض 6 ماه چشمتون به اندازه 1 نمره ضعیف تر بشه اما خب با کند شدن روند رشد در اثر افزایش سن روند ضعیف شدن چشم و در واقع بالا رفتن نمره عینک خیلی کند و در نهایت متوقف میشه .بله حدودا تا همون 23 الی 25 البته استثنا هم داریم اما حدودی در این سن هست که تقریبا دیگه شاهد ضعیفتر شدن انچنانی چشم نیستیم:11:

vahid_203
01-03-2009, 22:42
سلام بچه ها

من الان 4 سال عينك ميزنم

يك سوال داشتم كه ممنون ميشم راهنمايي كنيد ..

من تازگي ها به 2 تا دكتر چشم مراجعه كردم

اينم جواب ها :

دكتر 1 )

راست : sph : -2.75 / cyl : -2.75 / axis : 7
چپ : sph : -2.25 / cyl : -2.75 / axis : 170

PD : 64

دكتر 2 )

راست : sph : -2.5 / cyl : -2.75 / axis : 0
چپ : sph : -2.25 / cyl : -3 / axis : 165

PD : 66

البته اينم بگم : دكتر دوم قطره تو چشمم ريخت و بعد از 20 دقيقه معاينه كرد ... ولي دكتر اولي هيچي نريخت

چرا اينهمه تفاوت هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اين قطره چه تاثيري داره ؟ و چرا ميريزن ؟

لطفا زود جواب بديد .. منتظرم

:11:

vahid_203
02-03-2009, 23:41
يعني يك نفر نيست به من كمك كنه .. ؟‌

صبح ميخوام برم عينك بگيرم ؟ چيكار كنم ؟ كدوم به نظر شما درسته ؟

s2010
02-03-2009, 23:51
vahid_203
من قبلا جواب این سوال رودادم بهت به پستهای قبلی خودت یه نگاه بنداز

.:HAMED:.
04-03-2009, 17:29
سوال دوستمون که پاسخ داده شده
حالا ما:
من الان نزدیک یه ساله که چشمم ضعیف شده به اندازه 0/25
خیلی بیتابی کردم و بعد رفتم دکتر دکتر دواداد . منظورم اینه که بهم چنتا قطره دادو (البته یه دونه) گفتش که باید عینک بزنی
منم از عینک خوشم نمیاد. سمجی کردم و عینک نزدم.همه میگفتم که خاک میشه تو سرت پسر چرا عینک نمیزنی.منم اصلا به حرفاشون توجه نکردم و حالا نمیدونم چه خاکی تو سرم شده که یه موقع هایی انقدر قوی میبینم که حتی گرد و خاک و ذرات هوارو هم میبینم
از 200 متری پلاک میخونم(به خدا)
حتی که در اون موقع میتونم فاصله 1 سانتی متری رو هم خیلی عالی ببینم
حالا من میخوام بدونم چه مشکلی دارم.آخه این چه جورشه
بعضی وقتا هم دیدم تار میشه
حالا ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

mahtab70
06-03-2009, 14:59
اینکه شما گفتی خیلی عجیب به نظر میاد که گاهی خوب ببینی و گاهی بد.من فقط میتونم یک نکته بهت بگم و اونم اینه به جز بچه های زیر 9 سال که تنبلی چشم دارن در بقیه موارد شما نمره عینکت هرچند که میخواد باشه باشه ولی زدن یا نزدن عینک تاثیری در ضعیفتر شدن یا نشدن چشمت نداره!!:46:
یعنی عینک یک درمان نیست فقط یک وسیله کمک کننده هست((البته به استثنائ مبتلایان به تنبلی چشم)):31:

rightclick
17-03-2009, 13:38
سلام دوستان. یه حرکت جالب :d

من چشمام روی هم دیگه 9 نزدیک بینه و می دونید که واسه خدمت نظام وظیفه بالاتر از فوق دیپلم روی 10 معافیت دائم میدن.
من فکر می کنم یه درجه فرقی نداره. به هر حال که باید عینک رو بزنم. حالا سوال اینجاست که چه جوری می تونم چشمم رو ضعیفتر کنم ؟؟؟!!!!

ممنون میشم به دور از شوخی جواب کارساز بدید.

hoseinist
17-03-2009, 19:31
سلام دوستان. یه حرکت جالب :d

من چشمام روی هم دیگه 9 نزدیک بینه و می دونید که واسه خدمت نظام وظیفه بالاتر از فوق دیپلم روی 10 معافیت دائم میدن.
من فکر می کنم یه درجه فرقی نداره. به هر حال که باید عینک رو بزنم. حالا سوال اینجاست که چه جوری می تونم چشمم رو ضعیفتر کنم ؟؟؟!!!!

ممنون میشم به دور از شوخی جواب کارساز بدید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوست من بهیچ عنوان به این قبیل مسایل فکر نکن ! قدر سلامتی را بدون ، در ثانی شما نمیتونی چشمتو خودت ضعیف تر کنی ! اصلا موقع معاینه پزشک ارگان مورد نظر آنقدر سخت میگیره که مثلا اگه نمره چشمتون 10 هم باشه چه جوری 9 محاسبه میکنه که راحت از معافیت نشه استفاده کرد، از طرفی این معافیت پزشکی در آینده به عنوان یه مدرک همیشه همراه ضمیمه مدارک تحصیلی و کاریتان خواهد بود که اصلا جنبه مثبتی نخواهد داشت من یه پیشنهاد دیگر میکنم اگه دارای شرایط معافیت به خاطر تکفل از پدر مادر یا این قبیل معافیت ها هستید دنبال اینگونه راهها باشید که برای آینده تون مشکل استخدامی ایجاد نشه!

rightclick
19-03-2009, 01:56
دوست من بهیچ عنوان به این قبیل مسایل فکر نکن ! قدر سلامتی را بدون ، در ثانی شما نمیتونی چشمتو خودت ضعیف تر کنی ! اصلا موقع معاینه پزشک ارگان مورد نظر آنقدر سخت میگیره که مثلا اگه نمره چشمتون 10 هم باشه چه جوری 9 محاسبه میکنه که راحت از معافیت نشه استفاده کرد، از طرفی این معافیت پزشکی در آینده به عنوان یه مدرک همیشه همراه ضمیمه مدارک تحصیلی و کاریتان خواهد بود که اصلا جنبه مثبتی نخواهد داشت من یه پیشنهاد دیگر میکنم اگه دارای شرایط معافیت به خاطر تکفل از پدر مادر یا این قبیل معافیت ها هستید دنبال اینگونه راهها باشید که برای آینده تون مشکل استخدامی ایجاد نشه!

معافیت پزشکی چشم هیچ اثر منفی نداره و قدر سلامتی رو هم می دونم. گفتم که دیگه 1 درجه فرقی واسه یه آدم عینکی نمی کنه. حالا شما رو چه حسابی میگی نمی تونی چشم خودتو ضعیفتر کنی ؟؟:13:

.:HAMED:.
22-03-2009, 12:50
من یه راهی بلدم
اما خیلی کار بدی میخوای بکنی که میخوای چشمتو ضعیف تر کنی
راه حل:
تا میتونی چیز های ترش و لواشک ترش و ترشک و ترشی آلوچه ترش و آب لیمو و آلوچه ترش فرآورده شده (که وقتی میخوای بخوریش چشمات جم میشن:خخ)بخور.یه هفته ای طول میکشه اما چشمت نزدیک 2 درجه (به زبون خودمون) ضعیفتر خواهد شد