PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کوتاه کردن لینک صفحات

z_m
25-02-2009, 09:54
ما یه سایت خبری داریم که باasp.net 2003 نوشته شده
معماری سایت به شکلیه که برای باز کردن هرخبر شماره خبر برای حفظ امنیت کد میشه و در url صفحه نمایش خبر قرار میگیره تا از این طریق خبر از دیتا بیس فراخوانی بشه
مشکل اینجاست که این کد کردن با عث طولانی شدن آدرس میشه و این کلیک خور سایت رو پایین اورده
می خوام ببینم روش دیگه ای برای ارسال اطلاعات از یک صفحه به صفحه دیگه وجود داره یا نه ؟
می دونم که یه روشی هست که فقط تو فرم ها و در کلیک دکمه عمل میکنه . منتها من دنبال روشی هستم که موقع کلیک کردن روی یک لینک معمولی جواب بده

Bill Gates
26-02-2009, 15:55
سلام
از چه نظر میگید که کلیک رو کمتر میکنه؟
--
روش های دیگه ای هم هستش برای امنیت وجود داره ...
1 - کد خبر معمولا از نوع Integer هستش میتونید با استفاده از یک سری جمع و کم و ضرب و... هدف رو مشخص کنید !
2 - اگر از md5 برای کد کردن استفاده میکنید که 30 و خوردی حرف میشه فکر کنم و زیاده به نظرتون خوب مثلا عدد 112233 رو کد کردیم بدست اومده :

d0970714757783e6cf17b26fb8e2298f

شما بیا 9 حرف اول رو بگیر بعد با شماره خبر کد شده محتوای بانک با 9 تای اولشون مطابقت بده و پرینت کن محتوای خبر رو :)

تشکر//

MATRIX reloaded
28-02-2009, 15:16
دونستن آی دی خبر در دیتابیس در صورتی که شما تمامی ورودی ها رو امن کرده باشین چه مشکل امنیتی بوجود میاره؟؟

z_m
03-03-2009, 09:01
مشکل من حل شد . راه حلم رو می نویسم تا اگر بعدا کسی به مشکل خورد بتونه استفاده کنه

توی این لینک که گفتم غیر از کد کد شده خبر کلی اطلاعات دیگه هم به صفحه ها ارسال می شد مثل اینکه چه بخشی باز بشه و تا چند تا خبر در صفحه نمایش داده بشه و ....
این اطلاعات هم یه جوری بود که نمی شد مستقل اونها رو پیدا کرد یعنی بسته به صفحه فراخواننده ، صفحه فراخوانده تنظیم میشد
(برنامه نویس قبلی خیلی ذهن پیچیده ای داشت )
خلاصه اینکه من یک کلاس نوشتم و در اون یک سری آرایه و متغیر public و static تعریف کردم و اون چیز هایی رو که می خواستم از یک صفحه به یک صفحه دیگه فرستاده بشه رو در اون متغیر ها قرار دادم و در صفحه فراخوانده شده از اون متغیر ها مقادیر رو می خونه . می موند یک کد خبر که اون رو هم از طریق لینک و بدون کد شدن می فرستادم
اینطوری لینک صفحات تقریبا یک ششم مقدار قبلی شد .