PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا کسانی که با Zone Alarm کار کردن جواب بدن

komail
28-01-2006, 14:17
میشه بگین تو این پیام Allow و Deny هر کدوم چیکار میکنن.
آیا این Win32 services همون Win 32 jeefo هست یا نه. چون کامپیوترم همین ویروس رو گرفته بو که Zobe alarm نصب کردم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (Not linked)

دوم اینکه آیا تو عکس زیر ویروسی میبینین یا نه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (Not linked)

hesam
28-01-2006, 14:46
در مورد سوال اول allow اجازه استفاده برنامه از اینتر نت رو می دهد وdeny اجازه نمیدهد و win32 service هیچ ربطی با win 32 jeefo ندارد
در مورد سوال دوم فکر نکنم کسی بتواند تشخیص دهد همانند من

*NashenaS*
28-01-2006, 15:50
اگه اشتباه نكنم براي نصب Yahoo Messenger اين پيغام رو گرفتي ...
به نظرم مشكلي نداره... allow كن...
موفق باشي.

Meisam
28-01-2006, 18:56
سلام دوست عزیز ...

شما تاپیک خودتون رو در انجمن غيرمرتبط با موضوع مطرح نموديد ...
من تاپيك را به انجمن بحث های نرم افزاری منتقل ميكنم ... دوستان ما در این انجمن بهتر میتونند به شما کمک کنند.
لطفا در انتخاب انجمن مورد نظر برای ایجاد تاپیک جدید بیشتر دقت کنید . :happy:

ممـنــون :)
مـیـثــم

mostafa_zare
28-01-2006, 21:54
دوم اینکه آیا تو عکس زیر ویروسی میبینین یا نه؟
اون systemdll مشکوک هستش.

Mohammad Hosseyn
29-01-2006, 12:53
آقا کمیل درمورد سوال اول حسام درست گفت اما اگه اون تیک را بزنی دیگه این سوال رو نمی پرسه (البته در مورد win 32 )
سوال دومت هم باید بگم فکر نکنم چون اگه این طور باشه zone alarm به تو پیغام وجود ویروس را میده .اگه vsmon.exe در taskmgr توجه کنی این گزینه برای آنتی ویروس زون آلارم هست و نشان میده که فعاله
سوال دیگه ای نبود. باتشکر

toadstool
30-01-2006, 02:01
systemdll ويروسه بايد روش كليك و end process رو بزني بعد برو تو درايو ويندوز شاخه ويندوز شاخه سيستم 32 و يه فايل دقيقا به همين اسم هست (systemdll) البته احتمالا شبيه يه فولدره ولي اگه دقت كني يه فايله همين فايل كلا پاك كن و با ZoneAlarm ديگه نذار اين فايل اجرا بشه

parham2
30-01-2006, 02:55
عرض كنم كه برنامه توپي رو انتخاب كردي من الان 3 ساله كاربر اين نرم افزارم و به جرعت ميشه گفت دقت و سرعت اين نرم افزار از همه لحاظ سيستمت رو ايمن نگه ميداره
درمورد سوالت كه سوال خيلي هاي ديگه هم هست دوستان درست ميگن اما ميتو ني به اين بخش از زون آلارم بري و خودت رو براي هميشه از دست اين پيغام ها راحت كني
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
متاسفانه افراد ناشي كه اين نرم افزار رو نصب ميكنن وبا پيام هاي پي در پي اون مواجه ميشن اونو سريع از سيستم پاك مي كنن
باهاش كار كن . در موردش اگه با منم تماس گرفتي خوشحال ميشم جوابتو بدم.

Cracki
30-01-2006, 05:08
parham جان با توجه به پستی که دادید و همچنین حفظ امنیت کاربرانی که پست شما رو میخونند باید چندین نکته رو اشاره کنم.

1 >> شما 3 سال است که هنوز کار با فایروال زون آلارم را متاسفانه یاد نگرفته اید .

2 >> قسمت Program Control مربوط به کنترل کردن برنامه هایی است که میخوان به اینترنت وصل بشن

3 >> اگر تنظیمات Program Cntrol را بر روی آف بزارید یعنی این که شما این قسمت رو کاملا غیر فعال کردید و هر برنامه ای بدون
اجازه خواستن از شما راحت و بدون دردسر میتونه به اینترنت وصل بشه. این قسمت شامل حال ویروسها و تروجانهایی که میخوان
از سیستم شما اطلاعات به جایی بفرستند نیز میشود.

4 >> شما برای غیر فعال کردن پیغام هایی که زون آلارم میده باید به قسمت Alert&Log برید و تنظیمات قسمت Alert را آف کنید.
از این به بعد هر حمله ای به سیستم شما صورت بگیره زون آلارم کاری رو که از عهده اش بر بیاد در مقابلش میکنه و جلوش رو میگیره
اما به شما در مورد آن حمله هیچ گزارشی نمیدهد.

5 >> دلیل استفاده نکردن از زون آلارم فقط پیغام دادن های زیاد آن نیست. دلایل بسیار زیادی داره که یکی از بارزترین دلایل آن وجود
باگ های پی در پی و راحت دور زدن آن است. طبق تجربه شخصی در دنیای هکرها هر برنامه امنیتی از جمله فایروال ها هر چقدر
در بین مردم استفاده کننده بیشتر داشته باشه به همان اندازه میتونه خطرناک تر باشه به دلیل اینکه بیشتر روش کار میشه و باگ های
اون برنامه در اکثر سایت های هکری پخش میشه.

یک مورد دیگه هم اشاره کنم که تازگیها یهنی در همین 10 - 15 روز اخیر چندین سایت تحقیقاتی اقدام به تحقیق در مورد نسخه 6
فایروال زون آلارم نموده اند که نتیجه این تحقیقات این بوده که زون آلارم به عنوان یک Spy و یا همان جاسوس عمل کرده و اطلاعاتی
رو زون آلارم جهت دسترسی به اهداف خودش در آن برنامه ریزی نموده به سرور آن میفرسته.

شما میتوانید این مقاله را با عنوان ZoneAlarm a Perfect Spy در لینک های پایین بخونید البته اگر انگلیسیتون خوب هست.

لینک اول منبع از سایت معروف infoworld

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منبع دوم ...

منبع سوم ..

و اما نتیجه گیری سایت امنیتی wilderssecurity از این قرار است که کاربران و دوست داران این فایروال میتوانند از نسخه
4.5 این فایروال در صورت تمایل استفاده کنند چون همچین مشکلاتی را ندارد. و یا فعلا استفاده از تمام نسخه های 5 به بالا
خود داری کنند.

جواب شرکت زون آلارم به این گستاخی های اخیر ( به قول خودشون ) را هم میتوانید در این لینک پایین مشاهده کنید.
البته درست بودن و نادرست بودن این خبر با توجه با منابعی که تا کنون وجود داره و همچنین جواب سر بالایی که زون آلارم داده رو
کاربران خودشون باید تشخیص بدهند.

parham2
30-01-2006, 11:46
جناب آقاي كركي من نگفتم كه سه ساله اين گزينه رو روي آف گذاشتم !!!!!!!!!!!!!!
من گفتم دوستاني كه مي خوان فقط از گزينه ويروس كش اين نرم افزار استفاده كنن و از اين پيغامها هم خوششون نمياد مي تونن انجام ورود و خروجها رو به خود سيستم زون آلارم واگذار كنن
اگه دقت كني توي عكس هم سيستم من روي حالت مديوم قرار داره كه تا حالا برام بهترين حالت بوده واتفاقا بنظر من بزرگترين حسن اين نرم افزار در اجازه انتخاب دادن درمورد تك به تك برنامه هاست كه من تاحالا نظيرش رو در هيچ برنامه اي به اين دقت نديدم.
ضمنا برخلاف گفته شما اين بخش آنتي ويروس را غير فعال نمي كنه . و فقط ارتباط بين نرم افزارهاي داخلي با اينترنت رو قطع ميكنه ( در صورت فعال بودن براي ارتباط اونا پرسش ودر حالت خاموش اونو به حالت اتوماتيك در مياره )
در ضمن تجربه شخصي من هم ميگه هيچ سيستمي تابحال به جامعي زون آلارم از كامپيوترم محافظت نكرده
بقيه هم ميتونن تستش كنن و نظر بدن

netspc
30-01-2006, 11:56
با سلام خدمت آقاي cracki عزیز
باید عرض کنم که حرف شما کاملاً درست و منطقی هست بله نرم افزار zonealaram خودش به نوعی بدون اطلاع کاربر با سایت zonealaram.com در ارتباط هست و همینطور خود شرکت microsoft هم اقدام به همین کار میکند ولی چند راه برای شناسایی اینگونه جاسوسیها وجود دارد که دیدم شما به آنها اشاره ای نکردی و جای خالی اونها رو برای اهل فن خالی دیدم البته اگر قابل بدونی...
بوسیله یکسری از نرم افزارهای مانیتورینگ و همچنین کنترل اینترنت مانند ms-isa,squid,cachexpress,surfcontrol و خیلیهای دیگر میتوان فهمید که این نرم افزار با کجاها در ارتباط و برای چه(البته اینگونه کارها بعضاً نیاز به حداقل 2 دستگاه کامپیوتر دارد)
و با نرم افزاری مانند ms-isa میتوان بوسیله setting های داخلی این نرم افزار اجازه دسترسی اینترنت را از نرم افزار zonealarm گرفت
anyway
خود نرم افزار zonealaram محصول شرکت checkpoint میباشد حتماً دوستان حرفه ای با این محصولات آشنایی دارند که 48 درصد بازار firewall در دنیا بنا بر آمارهای رسمی خوشان در دست این شرکت میباشد آیا واقعاً همچین شرکتی میتواند اطلاعات شخصی را دزدیده و یا حتی باعث نفوذ دیگران به کامپیوترهای ما بشود؟
کمی هم به جادو تبلیغات اندیشه کنیم.
در مورد version 4 این نرم افزار باید بگم که نمیتوان به آن اطمینان 100% کرد بابت کاستی ها و باگهای بسیاری که باعث فرار بسیاری از mallwareهای جدید از دست این نرم افزار میشود.
regards

parham2
30-01-2006, 12:12
آقايان حرفه اي اينم بدونن كه pcworld.com با شعار تكنولوژي مورد اعتماد شما" زون آلارم رو به عنوان برترين محصول امنيتي سال 2005 انتخاب كرده .. البته اگه آقايون حرفه اي اين سايت رو مالي حساب كنن
براي ديدن برترين محصولات امنيتي سايت پي سي ورد به اين آدرس برين :

والبته اگه pcmag.com رو هم قابل بدونين امسال اونو به عنوان اولين محصول امنيتي سال معرفي كردد:

والبته شركتهاي ريزو درشت زيادي هستند كه اين محصول رو به عنوان محصول امنيتي برتر قبول دارن . البته ما اينجا دانشمنداني داريم كه مهندسين اين سايتها بايد پيششون لنگ بندازن