PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال از طریق اینترنت به بانکی که روی سرور نصبه

delphi7
23-02-2009, 18:48
سلام
من یه برنامه که قبلا نوشتم با اینکه چند لایه نبود با کمک دوستان تونستم تحت شبکه اش کنم .
حالا اگه دوستان بازم راهنمایی کنن که من چطوری می تونم کلاینت رو با اینتر نت به بانک که روی سرور نصب هست وصل کنم  ممنون می شم ؟ (می خوام کاربر برنامه رو که اجرا کرد بتونه داده ها رو از بانک بخونه و وقتی یه تغییر توی داده ها داد همون لحظه تغییرات به بانک ارسال شه . سرور به adsl 512 وصل هست . از لحاظ IP تا انجایی که می دونم IP ثابته )

مشخصات برنامه و بانک و ابزاری که برای اتصال به بانک استفاده کردم :

بانک اطلاعاتی : Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition

زبان برنامه نویسی : Delphi 7

ابزاری که برای اتصال به بانک استفاده کردم : DataSource و ADOQuery‌ و ADOConnection

romixery
24-02-2009, 12:43
سلام
خوب مشكلتون كجاست؟ شما فقط بايد ADOConnection خودتون رو تنظيم كنيد. يعني در قسمت Select or Enter Server Name نام url هاست خودتون رو بدين و در قسمت username و Password هم ، يوزر و رمز عبور ورود به بانك رو بدين. بايد با موفقيت به بانك متصل بشه و مشكل خاصي هم نداشته باشه. به همين سادگي.
موفق باشين

delphi7
18-03-2009, 01:16
سلام
الان می تونم از طریق اینترنت با سرور ارتباط برقرار کنم ولی بعضی وقتا برنامه سرور رو پیدا نمی کنه و یا دسترسی نداره (Acess deny ) می ده . شبکه هم هیچ مشکلی نداره . سرور راحت PING میشه !

از دوستان کسی راحلی برای این مشکل داره؟

romixery
18-03-2009, 09:33
اگر سرور شما Access deny مي ده،‌ احتمالاً اين خطا بر ميگرده به سرور و از طرف دلفي مشكلي نيست. بايد تنظيماتي رو در سرور خودتون انجام بدين كه ديگه اين مشكلات پيش نياد. با توجه به ارروري كه داده، اين تنظيمات رو در بخش كاربران بايد انجام بدين.
من با mysql تحت وب كار كردم و هيچ مشكلي هم نداشته. هم سرعتش خوبه و هم خيلي راحته و هم هاستش ارزونتره.