PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال خیلی مهم خیلی فوری جواب بدین

Iranian boy10
22-02-2009, 20:47
سلام اگه میشه به این سوالات جواب بدین:

1-برنامه ای بنویسید که تعدادی عدد صحیح را از ورودی گرفته و مجموع آنها را بوسیله ی حلقه for چاپ کند.
2-برنامه ای بنویسید که عددی صحیح را از ورودی گرفته و مقلوب آن را بوسیله حلقه for چاپ کند.
3-برنامه ای بنویسید که خروجی زیر را تواید کند:
1
2 1
3 2 1
4 3 2 1
4-برنامه ای بنویسید که خروجی زیر را تولید کند:
1
2 2
3 3 3
4 4 4 4

Iranian boy10
22-02-2009, 21:03
مدیران انجمن برنامه نویسی چرا جواب نمیدید؟

Iranian boy10
22-02-2009, 22:08
امروز چی شده؟
هیچ کس جواب نمیده؟

3Dmajid
22-02-2009, 22:29
برنامه ای بنویسید که تعدادی عدد صحیح را از ورودی گرفته و مجموع آنها را بوسیله ی حلقه for چاپ کند.

خوب باید مشخص بشه که چه تعداد عدد رو میخوای از ورودی بگیری و چاپ کنی، برای این کار میتونی از خود کاربر بپرسی ولی تو کد پایین مثلا جمع 5 تا عدد طبیعی هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

میتونی به جای 5 مقدار n بزاری و این n رو توسط یه ورودی از کاربر بگیری.

برنامه ای بنویسید که عددی صحیح را از ورودی گرفته و مقلوب آن را بوسیله حلقه for چاپ کند.

باید محدودیت داشته باشه، مثلا مگه بهتون نگفتن عدد صحیح دو رقمی یا سه رقمی ؟!
چون شما هنوز تابع رشته ای رو نخوندید، بنابراین حتما محدودیت هم داره اگه بخوای با For بنویسی.
برای این کار توسط توابع Mod باقی مانده عدد رو بگیر، اگه دقت کنی باقی مانده ی عدد میشه همون یکان عدد
بعدش خارج قسمت رو بگیر میشه دهگان عدد. بعد بر عکس پرینت کن. فکر کنم با این توضیحات بتونی این کار رو کنی یه کم فکر کن. منم واست مینویسم الان وقت ندارم نیم ساعت یه ساعت دیگه.
بقیه رو برات مینوسم، الان نمیتونم.

3Dmajid
22-02-2009, 22:42
برنامه ای بنویسید که عددی صحیح را از ورودی گرفته و مقلوب آن را بوسیله حلقه for چاپ کند.

کد بالا محدودیت داره، یعنی یک عدد دو رقمی رو معکوس میکنه. اگه خواستی واسه سه رقمی بنویسی با توجه به کد بالا خودت بنویس.

برنامه ای بنویسید که خروجی زیر را تواید کند:
1
2 1
3 2 1
4 3 2 1

در کد بالا دقت کن، اگه نفهمیدی واست توضیح بدم.

برنامه ای بنویسید که خروجی زیر را تولید کند:
1
2 2
3 3 3
4 4 4 4

این سوال هم که کپ همون کد بالاس فقط یه چیزیش فرق داره.

دوست عزیز امیدوارم که این کد ها رو واقعا به قصد یاد گیری بپرسی، آخه بعضی از افراد واسه این که یه چیزی به معلم نشون بدن میان این جا تا بقیه واسشون کد بنویسن و برن نشون معلم بدن. در حقیقت خودشون رو گول میزنن. البته من مطمئن هستم که شما جز این افراد نیستی و قصد جسارت ندارم . :20:

Iranian boy10
22-02-2009, 23:01
سلام دوست عزیز ممنونم ازتون که جواب دادین
میدونی معلم ما کتاب رو بطور کامل نمیگه یعنی پخش و پلا میگه
به هر حال ممنون
یه سوال این تابع که میگید غلط نیست؟
private sub form_paint() مگه نباید در کامند باتون اینارو ایجاد کنیم پس چرا شما تو تابع فرم تعریف کردید؟؟

3Dmajid
22-02-2009, 23:13
Paint یک رویدادی از یک Form هست.
این که من یا شما کجا کد رو تعریف کنیم کاملا بستگی به خود برنامه نویس داره تا به سلیقه ای که میخواد کد رو بنویسه.
درست مثل این که یه غذا جلوی من میزارن تا بخورم، من میتونم هر جور راحتم اون غذا رو بخورم نه این که حتما باید مثلا با دست چپ قاشق دستم بگیرم و دور سرم بچرخونم و بعدا بخورم (البته نمیدونم این مثال چه ربطی داشت :31:)
بنابراین ما میتونیم برای یک کنترل حالت های مختلف رو کدنویسی کنیم و من ترجیح میدم اینجور برنامه های ساده رو روی حالت Form_Paint یا Form_Load بنویسم.

Iranian boy10
23-02-2009, 23:19
paint یک رویدادی از یک form هست.
این که من یا شما کجا کد رو تعریف کنیم کاملا بستگی به خود برنامه نویس داره تا به سلیقه ای که میخواد کد رو بنویسه.
درست مثل این که یه غذا جلوی من میزارن تا بخورم، من میتونم هر جور راحتم اون غذا رو بخورم نه این که حتما باید مثلا با دست چپ قاشق دستم بگیرم و دور سرم بچرخونم و بعدا بخورم (البته نمیدونم این مثال چه ربطی داشت :31:)
بنابراین ما میتونیم برای یک کنترل حالت های مختلف رو کدنویسی کنیم و من ترجیح میدم اینجور برنامه های ساده رو روی حالت form_paint یا form_load بنویسم.

ممنون دوست عزیز خیلی باحالی :10:
دستت درد نکنه