PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای زیاد داشتن سیستم!

reza3600
21-02-2009, 23:18
سلام
من دو تا سیستم دارم یکی amd و یکی اینتل. وقتی هر دو تا سیستم رو روشن میکنم سیستم amd همیشه کم سروصدا هست ولی سیستم اینتل سروصدای خیلی زیادی درست میکنه اونقدر که دیگه میره روی اعصاب ادم. این طبیعیه؟! من یه سیستم اینتل غیر از اینی که الان دارم رو قبلن داشتم اونم سروصدا زیاد داشت.
ایا سیستم های اینتل همشون پر سروصدان؟ خودم که اینطور فکر نمیکنم اخه تو دانشگاه که این طوری نیست؟ پس سروصدای زیاد سیستم اینتل من از چیه؟ و چه طوری ساکتش کنم؟
ممنون

classiquecrime
21-02-2009, 23:30
منم کامپیوتر قبلیم مثل تراکتور صدا میداد - وقتی PC رو روشن میکردم 5 دقیقه اول خیلی صدا میداد بعد بهتر میشد، سوال که کردم گفتن که باید Thermal Grease بزنی بین cpu و Fan . این کارو کردم و صدا حدودا نصف شد! ( گریس مخصوص)
الانم که یه کامپیوتر جدید گرفتم، این دفعه پاورش صدا میده! دفعه بعد عمرا PC بگیرم! همون labtop بهتره!

reza3600
22-02-2009, 11:49
منم کامپیوتر قبلیم مثل تراکتور صدا میداد - وقتی pc رو روشن میکردم 5 دقیقه اول خیلی صدا میداد بعد بهتر میشد، سوال که کردم گفتن که باید thermal grease بزنی بین cpu و fan . این کارو کردم و صدا حدودا نصف شد! ( گریس مخصوص)
الانم که یه کامپیوتر جدید گرفتم، این دفعه پاورش صدا میده! دفعه بعد عمرا pc بگیرم! همون labtop بهتره!

این که گفتی یعنی چی؟

milky way
22-02-2009, 12:05
پردازندهای Core 2 اینتل بسیار فن های کم صدایی دارن چون در دور پایین کار میکنن ولی Celeron ها و Pentium D های اینتل مثل تراکتور صدا میدن فناشون چون تو دمای بالا کار میکنن و فن ها برای خنک کردنشون مجبور هستن تو دورهای خیلی بالا بچرخن و خوب صدای بیشتری تولید میکنه، البته اگر صدا از فن CPU هست. تنها راهشم اینه که یا کلا CPU رو عوض کنی یه جدید بگیری یا یه فن غیر استاندارد کم صدا و قوی بخری.

classiquecrime
22-02-2009, 15:46
این که گفتی یعنی چی؟
یه پماد که یاید بزنی بین cpu و فن، عکس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _material_indium_corporation_amanda_hartnett.jpg

فارسیشو نمیدونم چی میگن(thermal paste)! :41: اما من که رفتم بخرم گفتم از همون پمادایی که میزنن بین cpu و fan رو میخوام؛ اونا هم بهم دادن :31:
من از اصفهان خریدم اما توی پاساژ رضا(تهران) میتونی پیدا کنی

milky way
22-02-2009, 22:54
یه پماد که یاید بزنی بین cpu و فن، عکس:

یا

فارسیشو نمیدونم چی میگن(thermal paste)! :41: اما من که رفتم بخرم گفتم از همون پمادایی که میزنن بین cpu و fan رو میخوام؛ اونا هم بهم دادن :31:
من از اصفهان خریدم اما توی پاساژ رضا(تهران) میتونی پیدا کنی
دوست عزیز این خمیر سیلیکنه چه ربطی داره به صدا اینو میزنن که انتقال دمایی بین cpu و هیتسینک خوب بشه.

ghoghnoos_ty
22-02-2009, 23:30
منم وقتی روشن می کنم 5دقیقه ول خیلی صدا میده بعد اروم میشه
غلتش چیه

classiquecrime
24-02-2009, 16:19
دوست عزیز این خمیر سیلیکنه چه ربطی داره به صدا اینو میزنن که انتقال دمایی بین cpu و هیتسینک خوب بشه.
(i.e., the ability of the material to conform to irregular surfaces) are the important characteristics of thermal grease...

ویکی پدیا

classiquecrime
24-02-2009, 16:36
منم وقتی روشن می کنم 5دقیقه ول خیلی صدا میده بعد اروم میشه
غلتش چیه

دوستمون اون بالا گفت: خمیر سیلیکن .... میزنن که انتقال دمایی بین cpu و هیتسینک خوب بشه.
پس: صدا کم میشه