PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *** کمک *** درایو d باز نمیشه ، میگه فرمتش کن

Libra
20-02-2009, 23:54
سلام

دوستان من سیستمم بدون مشکل کار میکرد ، ظهر اومدم hiden رو بستم ، بعد از اون موقع به بعد ، سیستم درایو d رو باز نمیکنه ، کلی طول میکشه ( یه چیزی مثل هنگ کردن ) و آخرش میگه باید فرمتش کنی

دقیقا مثل زمانی هست که هارد تازه پارتیشن بندی شده ، توی سیستم ریستور ویندوز جلوی درایو d وضعیت رو نوشته offline

تورو خدا کمک کنین ، مهم ترین اطلاعاتم توی همون درایو هست

secretman
21-02-2009, 01:20
روی درایوت راست کلیک کن بعد explore رو بزن .

باید باز بشه ، بعد که باز شد محتویاتش رو خالی کن فرمتش کن

قبلش یه چک دیسک هم بگیری بد نیست.

Libra
21-02-2009, 01:52
نمیشه

کلی فکر میکنه ، اخرشم همون پیغام فرمت رو میده

یکی کمک کنه ، در حال بیچارگی مفرط به سر میبرم

secretman
21-02-2009, 12:01
از راه داس شاید بتونی کپیش کنی .چک دیسک کردی؟

Libra
21-02-2009, 14:34
هیچ کار نمیکنه ، باز نمیکنه ، اکپلور نمیکنه ، توی پراپرتی ، حجمش رو نمیاره ...

اسکن دیسک نمیکنه

دفرگ نمیکنه

کلا میگه این درایو : فرمت نداره ، از نظر ویندوز Health هست ، دقیقا مثل اینه که تازه پارتیشن شده باشه و اومده باشی توی ویندوز

یکی کمک کنه ، من بیچاره میشم

sinasignal
22-02-2009, 21:52
از نرم افزار Norton PartitionMagic استفاده کن .

سعی کن با اون برنامه یه عملیاتی رو درایوت انجام بدی مثلا سیستم فایلتو عوض کن

در ضمن اگه قبلا از PartitionMagic استفاده نکردی با دقت عمل کن و یا از کسی کمک بگیر

Libra
22-02-2009, 22:11
از نرم افزار norton partitionmagic استفاده کن .

سعی کن با اون برنامه یه عملیاتی رو درایوت انجام بدی مثلا سیستم فایلتو عوض کن

در ضمن اگه قبلا از partitionmagic استفاده نکردی با دقت عمل کن و یا از کسی کمک بگیر

متاسفانه نمیشه ، خیلی طول میده و آخرش ارور میده

sinasignal
23-02-2009, 01:24
متاسفانه نمیشه ، خیلی طول میده و آخرش ارور میده

هاردت از چه نوعه؟ (sata یا ide)

نمیدونی چی شد که این اتفاق براش افتاد؟ یعنی مشکل سخت افزاری بود(قطع برق زدن ،دکمه شات داون یا هنگ ناگهانی در حین انجام پردازشی، ... ) یا نرم افزاری ؟

Libra
23-02-2009, 01:29
هارد IDE هست

چیز خاصی نشد ، من اومدم Hidden سیستم رو ببندم ، بعد سیستم هنگ کرد ، کلا قفلید ، بعد هم درایو D باز نشد ، و داستان شروع شد

بعدشم ریست کردم

البته من سیستم رو هر چند وقت ( شاید هر چند هفته ) یک بار ریست میکنم ، همیشه روشنه ولی فکر نکنم این ربطی داشته باشه

در ضمن اینم بگم که با برنامه HDD Regenerator هارد رو چک کردم ، بد سکتور داشت و رفعش کرد ، اما بازم همون وضعیته

mahdi7610
23-02-2009, 09:54
سلام

درایو شما اسیب دیده و اگه هارد شما موقع روشن کردن سیستم صدا میده یا احساس می کنید بهش فشار میاد نشان از این داره که هارد شما بدسکتور گرفته و احتمالا ضربه ای هم به اون وارد شده .

روی درایو راست کلیک کنید و propertise را بزنید و از صفحه باز شده به تب tools برید و سپس check now را بزنید و از صفحه باز شده 2 تا گزینه وجود داره که تیک اونها را بزنید و سپس دکمه start را بزنید و منتظر باشید تا سیستم کار خودش را انجام بده .

چون درایو اسیب دیده احتمال داره مدت زیادی طول بکشه . منتظر باشید تا سیستم اون درایو را کامل چک کنه .

بعد از این که کار تموم شد روی درایو راست کلیک کنید و گزینه Explorer را بزنید . اگه درایو باز شد که هیچ سریع اطلاعاتش را خالی کنید و اون درایو را فرمت کنید . در غیر این صورت فکر نمی کنم دیگه راهی باشه .

موفق باشید .

sinasignal
23-02-2009, 13:19
هارد IDE هست

در ضمن اینم بگم که با برنامه HDD Regenerator هارد رو چک کردم ، بد سکتور داشت و رفعش کرد ، اما بازم همون وضعیته

هیچ وقت از اون نوع نرم افزار ها خیری ندیدم همیشه برام مشکل ایجاد کردن (فکر کنم کمابیش تقصیر اونم بوده)

بقول دوستمون( mahdi7610 ):
سعی کن چک دیسک رو انجام بدی(البته بعید میدونم بتونی چون سیستمت احتملا هنگ کنه)

اگه دیدی درست نشد به موسسات بازیافت (نمیدونم کجا هست) باید مراجعه کنی اونا هر کاری بشه باهاش کرد رو روش انجام میدن