PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طولانی شدن نصب ویندوز

ارمغان جنون
20-02-2009, 11:37
سلام,من چند وقته وقتی می خوام ویندوز نصب کنم چه ایکس پی چه ویستا وقتی که می خواد وارد صفحه ست آپ ویندوز بشه و نصبش کنه چه تو اون مرحله ای که باید پارتیشن بندی کرد چه قبل از مرحله نصب نهایی خیلی با تاخیر وارد این مراحل میشه و چند دقیقه طول میکشه مخصوصا توی ویستا .البته من با سی دی های ویندوز مختلف امتحان کردم فرقی نکرد مشخصات سخت افزاری سیستمم هم همون قبلیاس مثل دی وی دی,هارد,رم,سی پی یو و مادربورد و غیره .ولی نمیدونم چرا نصب ویندوز ایکس پی که همیشه بیشتر از 30 دقیقه نمیکشید الان بین 40 تا 45 دقیقه میکشه تا نصب بشه.
البته خودم حدس مس زنم ممکنه تو تنظیمات bios تغییراتی داده باشم ولی نمیدونم کدومه تا درستش کنم شایدم دلیل دیگه ای داشته باشه اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

classiquecrime
21-02-2009, 22:11
1-اول از همه ببین که فن cpu به خوبی کار میکنه یا نه(سیم زیاد یا گرد و خاک نمیزاره cpu به خوبی خنک بشه)، دمای CPU رو در بایوس چک کن
2- بایوس رو در حالت defaults قرار بده ( حالت پیش فرض) - فکر کنم این کارو تو قسمت tools بایوس میتونی انجام بدی
3- هارد شما IDE یا SATA ؟
اگه IDE داری، IDE معمولا سرعت bandwidth حدود 164mb/s اما SATA حدود 1.5 یا 3.0GB/s - پس اگه تا 1 ساعت طول میکشه مشکلی نداره
4-و اما مهمترین دلیل کند شدن نصب ویندوز این میتونه باشه که شما خیلی فرمت میکنید و تعویض ویندوز زیاد انجام میدید و از برنامه های Registery Cleaner خیلی استفاده میکنید

ارمغان جنون
05-03-2009, 14:38
1-اول از همه ببین که فن cpu به خوبی کار میکنه یا نه(سیم زیاد یا گرد و خاک نمیزاره cpu به خوبی خنک بشه)، دمای cpu رو در بایوس چک کن
2- بایوس رو در حالت defaults قرار بده ( حالت پیش فرض) - فکر کنم این کارو تو قسمت tools بایوس میتونی انجام بدی
3- هارد شما ide یا sata ؟
اگه ide داری، ide معمولا سرعت bandwidth حدود 164mb/s اما sata حدود 1.5 یا 3.0gb/s - پس اگه تا 1 ساعت طول میکشه مشکلی نداره
4-و اما مهمترین دلیل کند شدن نصب ویندوز این میتونه باشه که شما خیلی فرمت میکنید و تعویض ویندوز زیاد انجام میدید و از برنامه های registery cleaner خیلی استفاده میکنید

دمای سی پی یو چقدر باید باشه؟
تعویض ویندوز و فرمت زیاد انجام نمیدم ماهی حداکثر یک بار ویندوز عوض می کنم
هاردم هم ide هست.