PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جامپر های هارد Maxtor از نوع IDE ?

Milad-King
20-02-2009, 10:57
سلام دوستان

من یه هارد دیسک Maxtor از نوع IDE دارم . پشت هارد قسمت جانپرهای اون یه قسمت به نام DS-Master داره که خوب می دونم برای Master یا Slave کردن هارد هستش . ولی می مونه بقیه پین های دیگه :

CS-Enabled
CAP Limit
و سه تا تک پین دیگه که یکیشون رو نمیشه با دیگری SET کرد

این یکی پین ها به چه دردی می خوره ؟
ممنون می شم اگه کمکم بکنید !

jooya
24-02-2009, 03:22
هارد شما یه کمی پین زیاد داره 1 "چشمک"

هارد بدنه ، کلا 4 ردیف 2 تایی ، که در کل 7 پین هستش داره .، 3تاش جفته و یکیش تک .

تکه واسه اینه که جهت رو بتونید تشخیص بدید .

مستر و اسلیو رو هم که می دونید .

CS مخفف Cable Select هستش و با توجه به اینکه هاردتون رو به کدوم یکی از کانکتور های کابلتون وصل می کنید خودش مستر یا اسلیو شناخته میشه .

پورت های IDE دارای 3 تا کانکتور هستند ، یه سرش به مادربورد وصل میشه ، می مونه دو سرش که فکر کنم اکه در حالت CS وسیله ای به وسطی وصل بشه اسلیو شناخته میشه و اگه به آخری وصل شه مستر ، اینو دقیق نمی دونم .

اینم واسه آخری :

Limit drive capacity/Capacity Limitation Jumper (CLJ). Use this when either you start up your computer and see the message, "Hard disc drive controller failure", your computer does not recognize your newly installed hard drive, or your system stops responding during the boot process after installing this new drive. If this jumper is required, your system cannot support a drive this large and can be updated with a PCI controller card.

Milad-King
12-03-2009, 02:13
سلام
از دوست خوبم بابت این توضیحات ممنونم
ولی ...
ولی من فکر می کردم من یه کمی آره اما می بینم که در حالی این پست بی پاسخ مونده که حد اقل 50 نفر اونو دیدند !
:13:

mehdi936
22-03-2009, 17:28
سلام دوستان عزيزم،من فكر ميكنم قسمت CAP Limit مخفف capacity limit هستش كه با اين كار ميتوني ظرفيت هارد رو محدود كني چون من خودم اين شكلي امتحان كردم ديديم هاردم محدود شد يعني يه مقدار از ظرفيتش قابل دسترسي نبود. اگه كسي اطلاعه دقيقتري داره لطفاً اينجا بذاره.ممنون