PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر در رجیستری؟

hoseinpb
17-02-2009, 18:01
چطور می شه یه فایل Registration Entries را اجرا کرد به طوری که قبلش سوال پرسیده نشه؟
یا چطور تو نرم افزار بیلدر می شه اتورانی ساخت که کار Registration Entries را انجام بده؟

djsystem
18-02-2009, 14:27
یا چطور تو نرم افزار بیلدر می شه اتورانی ساخت که کار Registration Entries را انجام بده؟
برا این که ادرس فایل .reg رو بهش میدی و تموم
در مورد سوال اول فکرنکنم راهی باشه مگه یه فایل setup بسازی که درست مثل نصب نرم افزار میشه تو برنامه های setup ساز میتونی تغییراتی که می خای موقع نصب تو regedit بدی رو مشخص کنی

K A R I M I
18-02-2009, 16:02
راحت ترین کار استفاده از فایل های batch هست مطابق مثال زیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
با این کد میتوانید تب Desktop رو از Display Properties حذف کنید ، کافی است که متن بالا رو داخل یه فایل متنی کپی کنید و با پسوند bat ذخیره کنید ...
به همین راحتی میتوانید کدهای رجیستری رو بدون پرسش در رجیستری وارد کنید ...

hoseinpb
18-02-2009, 16:42
با چه نرم افزاری می شه setup ساخت؟
اگه زحمتی نیست لینک دانلودش رو قرار بدید.

MichaelQwerty
18-02-2009, 17:28
از گذینه /s به عنوان پارامتر regedit در خط فرمان استفاده کنید تا پیغام صادر نشود برای مثال:
regedit settings.reg /s

Samba
20-02-2009, 18:05
دوسن عزیز

میتونید از winrar استفاده کنید و یه فایل خوداجرا بسازید

در تاپیک ساخت ویندوز مطرح شده

موفق باشید

hoseinpb
22-02-2009, 01:34
از گذینه /s به عنوان پارامتر regedit در خط فرمان استفاده کنید تا پیغام صادر نشود برای مثال:
regedit settings.reg /s

لطفا کاملتر بفرمایید.
این کد رو به صورت های زیر نوشتم باز سوال پرسید.

Run("<SrcDir>\regediting.reg","/s")

Run("<SrcDir>\regediting.reg","\s")

Run("<SrcDir>\regediting.reg","-s")

تو این حالت ها هم کلا ایرور داد (که چنین فایلی وجود نداره) و اصلا کار نکرد

.

Run("<SrcDir>\regediting.reg/s","")

Run("<SrcDir>\regediting.reg /s","")

Run("<SrcDir>\regediting.reg\s","")

Run("<SrcDir>\regediting.reg \s","")

Run("<SrcDir>\regediting.reg-s","")

Run("<SrcDir>\regediting.reg -s","")

اگر هم منظورتون این بود که این تغییر رو در نام فایل و بعد از پسوندش ایجاد کنم، امتحان کردم ولی ایرور داد که در نام فایل نمی شه از علایمی مثل

\ / : * ? " < > | استفاده کرد.

MB_Danger
22-02-2009, 09:09
سلام عزیزم
امیدوارم حالت خوب باشه .
دوستای خوبم به روش های جالبی اشاره کردن .
من هم به یه روش اشاره می کنم که در ابتدا به نظر میاد خیلی سخت باشه ، اما اصلا اینطور نیست !
این روش تقریبا شبیه روشیه که دوست خوبم K A R I M I ( از کاربرای قدیمی سایت و استاد بنده ) بهش اشاره کردن ، با این تفاوت که روش ایشون نیاز به فایل BAT داشت ولی در این روش نیازی به ساختن فایل BAT نیست !
و اما ...
شما می تونی از کدی شبیه کد زیر استفاده کنی :

دستور فوق صفحه ی خانگی IE رو به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تغییر میده .
تشریح :
کلمه ی REG.EXE کنسول Registry Tool رو اجرا می کنه .
کلمه ی HIDE باعث میشه کنسول Registry Tool به صورت مخفی اجرا بشه .
کلمه ی ADD یکی از پارامترهای Registry Tool ـه که برای ایجاد یه متغیر جدید در رجیستری به کار میره .
آدرس متغیر جدید ، بعد از کلمه ی ADD قرار می گیره .
نکته : اگه در آدرس ، نام یا مقدار متغیر جدید ، فاصله ( Space ) وجود داشت ، باید قبل و بعد از Space از علامت " استفاده کنی .
مثلا در آدرس بالا Internet Explorer رو Internet" "Explorer نوشتم .
پارامتر V برای مشخص کردن نام متغیره .
در مثال فوق نام متغیر Start Page ـه که بین Start و Page فاصله وجود داشت به همین خاطر ، قبل و بعدش رو علامت " گذاشتم .
پارامتر T برای مشخص کردن نوع متغیره .
اگه متغیر String باشه از REG_SZ و اگه DWORD باشه از REG_DWORD و اگه Binary باشه از REG_BINARY و اگه ...
پارامتر D برای مشخص کردن مقدار متغیر به کار میره .
در حالت عادی اگه از قبل چنین متغیری وجود داشته باشه ، کنسول Registry Tool به کاربر پیغام میده که همچین متغیری وجود داره ، میخوای متغیر قبلی Overwrite ( باز نویسی ) بشه ؟
پارامتر F باعث میشه که این پیغام ظاهر نشه و بدون هیچ سوالی متغیر جدید روی متغیر قبلی نوشته بشه .
راستی !
باید یه نسخه از فایل REG.EXE رو از پوشه ی System32 به پوشه ی پروژه ت کپی کنی .
برای اطلاعات بیشتر در مورد پارامترهای کنسول Registry Tool به Help ویندوز مراجعه کن یا در محیط CMD عبارت ?/ REG رو تایپ کن و از روی کیبرد کلید Enter رو فشار بده .
همیشه سبز ...

hoseinpb
26-02-2009, 13:27
واقعا دستت درد نکنه!
تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر-تشکر

کارمو راه انداخت نمی دونم با چه زبونی ازت تشکر کنم!
حدود 6 - 7 ماه بود که دنبال این کد می گشتم تا اینکه پام به این انجمن باز شد و این جا مطرح کردم واقعا دمتون گرم!
متشکرم-مغسی-فنکیو-شکرا جزیلا-ساغولاسان!

hoseinpb
26-02-2009, 16:41
از اینکه لطف کردید و به این تایپک جواب دادید متشکرم.
ممنون می شم به این تایپک هم جواب بدید: