PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سورن ELX

صفحه ها : [1] 2

shahab_f
15-02-2009, 11:24
خبر برای هفته ی پیش اما من که هرچی گشتم تاپیکی براش ندیدم .
سایت خبری ایران خودرو - خودرو پيشرفته ايراني به نام ســـورن ELX همزمان با جشن هاي سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با حضور وزير كشور، رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس، دبيران انجمن قطعه سازان و خودروسازان،سفير سنگال، مقامات صنعتي كشور و مديران ارشد گروه صنعتي ايران خودرو رونمايي شد.
سيدداوود محمدي نوش آبادي، مديرپروژه سورن در مراسم رونمايي اين خودرو درخصوص ويژگي هاي آن گفت: ســــــــورن اي ال ايـــكس با تزيينات داخلي زيبا و ويژگي هاي پيشرفته و با موتور پرقدرت توربوشـــارژ از خانواده موتور ملي ( به عنوان يكي از گزينه هاي قواي محركه اين محصول) در آينده نزديك وارد بازار خواهد شد.

وي با بيان اينكه 530 قطعه جديد در داشبورد اين خودرو طراحي شده است ادامه داد: سورن اي ال ايكس به دليل دارابودن كيسه هــواي ايمني براي سرنشينان جلو، كمــربندهاي پيش كشنده، فــرمان تلسكوپي و سايـــر امكانات ايمني در نظر گرفته شده براي اين خودرو، يكي از زيباترين و ايـــمن ترين محصولات ايران خودرو به شمار مي رود.

وي با بيان اينكه صندلي هاي سورن ELX چهار استاندارد اروپايي سرنشين را در زمينه ايمني و رفاه اخذ كرده است اظهار داشت: در طراحي صندلي سورن ELX تمام پارامترهاي ورود و خروج به وسيله نقليه، نشستن ، هدايت و کنترل مناسب خودرو ، ديد مناسب به بيرون و درون، رفاه و ايمني با دقت در نظر گرفته شده است.

نوش آبادي گفت: سورن کليه استاندارهاي روز اروپايي تصادفات نظير تصادف از سمت راننده ECE - R94 از پهلوECE – R95 و کليه استانداردهاي مرتبط با صندلي و کمربندها را اخذ كرده است.

نوش آبادي گفت: در راستاي کاهش آمار تصادفات جاده اي خودرو سورن به سيستمهاي مدرن ايمني تجهيز شده است .

وي گفت: مطالعات انجام شده بر روي تصادف ها نشان مي دهد 32 درصد تصادفات از سمت راننده،16 درصد از سمت شاگرد ، 16 درصد از طرف مقابل ، 6 درصد از عقب و 20 درصد از پهلو روي مي دهد ضمن اينکه 10 درصد از تصادفات منجر به چپ شدن خودرو مي شود.

نوش آبادي اظهار داشت: سورن ELX توانسته تمام استانداردهاي ايمني اروپايي براي محافظت از سرنشين در کليه حالات را کسب نمايد .

مديرپروژه سورن با بيان اينكه طراحي سيستم تهويه اتوماتيک نيز در اين محصول براي اولين بار در ايران صورت پذيرفت اظهار داشت: کنترل ميزان هواي کابين، کنترل دماي داخل کابين، يخ زدائي و بخار زدائي در زمستان با طراحي مناسب کانالهاي هوا براي اخذ استانداردهاي اروپائي و راحتي سرنشين صورت گرفته است.

نوش آبادي افزود: سامانه هوشمند مركزي سورن ELX قابليت خود عيب يابي براساس جديد ترين استانداردهاي روز جهاني طراحي و توليد شده است.

مدير پروژه سورن گفت: سورن ELX با قابليت توليد با سه نوع موتورEF7 ، TU5 و L3 وارد بازار خواهد شد.

وي اشاره كرد: اين خودرو با استفاده از موتور پرقدرت براي ارتقاء سطح ايمني با قابليت گذراندن کليه استانداردهاي اجباري بين المللي و اجباري در بازارهاي خاص صادراتي طراحي و توليد شده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ŽA1ONEŽ
15-02-2009, 16:40
حالا این سورن با توربوشارژر چقدر قدرتش هست؟
مشخصات فنی اگه مشخص شده رو لطفا قرار بدین؟

MoHaMaD ZaNd
16-02-2009, 00:23
به نظرتون چرا چنين ماشيني توي كشور ما بايد با قيمت پايه 20 ميليون تومن عرضه بشه ؟؟؟
چرا قيمت ماشين بايد توي كشور ما اينقدر بالا باشه ؟؟؟

kasra_khan2003
16-02-2009, 13:07
ایکاش از صندوق هم یه عکس داشتیم، اما خوب، اینبار باید اعتراف کنم که خوشگل هست:27:

اما چه حیف که قیمتش...

mahn90
16-02-2009, 13:27
اقا اگه میشه پست اولو درست کنید خیلی بد جور شده

ولی عکس پشتش اگه بود بهتر بود

ولی سمند بازم همون سمنده

سورن معمولی من دیدمش همون سمند هست فقط ایر براش گزاشتن با بیرونش یکم جیگول کردن
اصلا هیچ فرقی نمیکنه

و مضخرفترین قسمتش هم همین کامپیوترش هست که موقه باز کردن در باید کد بدی
رمز عبورم میخواد
خیلی احماقانس
اینا اگه راس میگن چرا برا اولین بار همین elx رو منتشر نمیکنن
پارس elx دار سمند lx داره سورن elx بعدی دام است ؟؟؟

هنوز یه سال از بیرون اومدن نسخه معمولیش نمیگذره elx میاد مگه سی دی دارین بیرون میدین که نسخه بتاشو میدین دست مردم بعد اصلی ؟؟؟

یا حق

امير موسر
16-02-2009, 13:38
نه خداییش توش بد نشده ! خوبه ! بدک نیست !

shahab_f
16-02-2009, 13:52
حالا این سورن با توربوشارژر چقدر قدرتش هست؟
مشخصات فنی اگه مشخص شده رو لطفا قرار بدین؟
"... پیشرانه که مجهز به توربوچارجر است به صورت دو گانه سوزطراحی شده و تنها موتور داخلی است که در ارتفاع بالای 2000 متر از سطح دریا شاهد هیچ افت قدرتی نخواهد بود . حداکثر قدرت موتور 1.7 لیتری توربوپارجر 156 اسب بخار و حداکثر گشتاور آن 210 نیوتون متر است . این پیشرانه با مصرف 7.2 لیتری برای سیکل ترکیبی در 100 کیلومتر استاندارد یورو 4را پاس کرده است . EF7 توربوچارجر همچنین توانایی پیمایش 300 کیلومتر با یک مخزن 100 لیتری گاز طبیعی را داراست ."

اقا اگه میشه پست اولو درست کنید خیلی بد جور شده

یا حق
چجوری شده مگه ؟
"...سامانه هوشمند مرکزی که نسل نخست آن در نخستین سمند پایه گذاری شد در سورن با بالاترین سطح پیشرفت و امکانات به کار گرفته شده است . این سامانه که به طور کامل شاهد تغییراتی در جهت پیشرفت کارآیی ها و امکانات بوده و با دارا بودن کنترل هوشمند مرکزی تحولی در کنترل بخش های فنی خودرو به وجود آورده است . این سیستم که شامل JUNCTION BOX (فیوز ها ، رله ها ،سیستم هشدار دهنده و سایر تجهیزات تکمیلی ) و ارتباط با تجهیزات این بخش می شود امکانات جدیدی نظیر تنظیم سرعت برف پاک کن با سرعت خودرو ، سیستم پیدا کننده خودرو و .. را در بر دارد . در صورتی که اشکالی در بخش الکترونیک خودرو به وجود بیاید این سیستم با قرار گرفتن در حالت چک اتوماتیک قطعه معیوب را یافته و به راننده اطلاع می دهد ، به این وسیله دیگر نیازی به چک کردن تمامی قطعات الکترونیکی خودرو نیست .
سیستم صوتی خودرو نیز هم از نظر سیستم پخش و هم از نظر بلندگو ها متحول شده است ."

----------------------------------------------------------------------

عکس های دیگر :

shahab_f
16-02-2009, 14:37
جلوپنجره با خطوط افقی تنها تغییر ایجاد شده در طراحی ظاهری سورن ELX است . در زیر شکل بالایی سورن معمولی و پایینی سورن ELX است که تفاوت در جلو پنجره را مشاهده می کنید .
طراحی کلی داخل خودرو اعم از تودوزی ، داخل درب ها ، داشبورد و کلید های شیشه های بالابر و کلید های کنترل روی کنسول وسط سبکی جدید از طراحی های ایران خودرو را نشان می دهند .
صندلی های سورن با هدف بهبود شرایط راننده و سرنشینان و با توجه به ارگونومی یا مهندسی فاکتور های انسانی طراحی شده اند . این صندلی ها به صورت برقی کنترل می شوند و در 8 جهت حرکت می کنند . صندلی سورن هم در راستای ارتقاء رفاه و همچنین ارتقاء امینیت سرنشینان توانسته 4 استاندارد اروپایی را کسب کند . از جمله این استاندارد ها و تست های صورت گرفته پایداری صندلی ها هنگام وارد شدن ضربه و استاندارد پشت سری های سرنشینان است . صندلی های عقب خودرو بهینه سازی شده اند و ظرفیت استاندارد آن ها به 3نفر افزایش پیدا کرده و به همین منظور کمربند سرنشین سوم به مجموعه صندلی و تاقچه عقب افزوده شده که موجب تغییر شکل و آرایش قرار گرفتن سیستم پخش خودرو با کارآیی بالاتر شده است .

shahab_f
16-02-2009, 14:40
وب سايت wired در خبر خود در مورد سورن اي ال ايكس آورده است: موتور توربوشارژ سورن اي ال ايكس 150 اسب بخار نيرو توليد مي كند كه اين ميزان 37 اسب بخار بيشتر از خودروي گاز سوز هوندا سيويك مدل GX و تنها چهار اسب بخار كم تر از تويوتا كمري چهار سيلندر بنزيني است.
Civic GX 2008 : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين خبر كه در ساير سايت هاي متعدد ديگر نيز به اشكال گوناگون منتشر شده ، به نقل از دكتر منطقي مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو آورده است: توان اسمي اين خودرو تا ارتفاع دو هزار متري از سطح دريا تغيير نمي كند و اين موضوع بسيار مهم است، زيرا تهران همانند دنور كانادا نزديك به 1500 متر از سطح دريا بالاتر است.

پايگاه اينترنتي motorward ‌ نيز از موتور سورن اي ال ايكس به عنوان قوي ترين موتور گاز طبيعي نام برده كه تا كنون به بازار عرضه شده است.

اين خبر با اشاره به الزام گاز سوز كردن خودروهاي عمومي در ايران، مي افزايد: تا كنون 250 هزار خودرو در ايران دوگانه سوز شده اند.

خبر درج شده در سايت ntra-net نيز با اشاره به اين كه سورن اي ال ايكس استاندارد يورو 4 را تامين مي كند، آورده است: ايران از تجارب بزرگي در زمينه گاز سوز كردن خودروها برخوردار است و عرضه موتور پايه گاز سوز توربوشارژ نيز د ستاورد بزرگي در اين خصوص به شمار مي رود.

mahn90
16-02-2009, 15:31
".

چجوری شده مگه ؟

عکس های دیگر :

ببین من الان اینطوریش کردم تا نظم صفحه به نریزه
یعنی بین عکسایی که میزاری یه enter بزن

MoHaMaD ZaNd
16-02-2009, 17:14
والله از بيرون تنها فرقي كه كرده جلو پنجره همراه با رينگش بوده !!! همين .
به نظر من فقط داشبورد و موتورش مي ارزه . بقيش مفت نمي ارزه !!!
راستي ترمز هاي عقبش ديسكيه ؟؟؟
abs و ebd چهار چرخ داره ؟؟؟

alirafaat
16-02-2009, 23:23
سلام

هرچند نباید فقط به نیمه خالی لیوان نگاه کرد ولی به نظر من اینا همش کشکه

اینا کلک جدیدی یاد گرفتن چون افزایش قیمت یک محصول شناخته شده خیلی سخته !!! و نیاز به مجوز های زیادی داره میان جلو پنجره رو عوض می کنن و یکی دو تغییر دیگه اونوقت قیمت رو 7-8 میلیون افزایش میدن و میگن این محصول جدیدیه
تغییر جلو پنجره و تعویض صندلی و بستن توربو شارژ رو می تونی بیرون از کارخونه با قیمت خیلی کمتر انجام بدی(البته با اندکی اغماض )

اونایی که گواهی میدن نیومدن ماشین رو توی خیابونای شهرهای ایران به مدت چند ماه تست کنند و گر نه یورو نیم هم بهش نمیدادن (هرچند بعضی از گواهی ها به این عوامل کاری نداره )

ایران خودرو شاهکار کنه صدای درهای ماشین رو بگیره اونوقت میتونه سمند رو با نام سمند کم صدا با قیمت 50 میلیون بفروشه

(من خودم سمند ال ایکس داشتم- حتی اگه تمام مشکلاتی که ماشین من داشت خاص ماشین بود و سایر سمندها هیچ مشکلی ندارن!!!! قیمتهایی که برای این محصولات ملی!!میزارن واقعا خنده داره )

B L A S T E R
16-02-2009, 23:42
دقت کردید شرکتای اتومبیل سازیه ایرانی فقط از زاویه هایی که ماشین قشنگ به نظر میرسه عکس منتشر میکنن!!

Pario
17-02-2009, 01:15
دقت کردید شرکتای اتومبیل سازیه ایرانی فقط از زاویه هایی که ماشین قشنگ به نظر میرسه عکس منتشر میکنن!!

به نظر ما قشنگه ( الکی جمع بستم , کی میگه قشنگه؟ فقط زشت نیست) نظر یکی از فرنگیها در مورد این عکس سورن elx

I don't care what it eats, if it looks like shit.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

s2010
17-02-2009, 01:25
امیدوارم مشکل دید کوربطرف شده باشه ستون که ماشاالله انگارستون آپارتمان........

Pario
17-02-2009, 01:27
و یک سوال:
موتور L3 که گفته شده روی سمند سورن elx نصب میشه همون TU5J2 هست که روی پژو 106 نصب میشد؟

MoHaMaD ZaNd
17-02-2009, 13:01
ولي خوب از رو به رو كه نگاش ميكني ماشين ظاهر خسته اي داره و اصلا خشن نيست !!!

Farshadd
17-02-2009, 13:17
من نمیدونم چرا اینا اینقدر تمایل به دروغ گفتن
آخه کجای تکنولوژی ساخت این موتور ایرانیه؟

اینم مثل بقیه حصولات نظامی و ماهواره امیده. یعنی اسما ایرانی ولی تکنولوژی خارجی.

این موتور با استفاده از کمک یه شرکت آلمانی و با نظارت کامل اون و همچنین تعدادی مهندس های آلمانی مقین در ایران و در خدمت ایران خودرو طراحی شده ( به نظرتون مهندسهای آلمانی ای که میان ایران رو میشه جز مهندس های بومی حساب کرد؟؟)
من هر چی سعی میکنم از محولات داخلی حمایت کنم انگار جور درنمیاد.

نمونش همون مینیاتور.

آخه دروغ چرا؟؟؟؟

بیخیال.

هر بحثی رو بخواییم ادامه بدیم ریشش معلومه کجاست.

به هر حال همینقدر بگم که گول حرف های اینا رو نخوریم و اگه گفتن ملی سریع باور نکنیم.

ضمنا:

پايگاه اينترنتي motorward ‌ نيز از موتور سورن اي ال ايكس به عنوان قوي ترين موتور گاز طبيعي نام برده كه تا كنون به بازار عرضه شده است.

این پایگاه اینترنتی بره اول ببینه اصلا موتور گاز سوز یعنی چی... بعد بیاد ترین هاشو تشخیص بده.

استاندارد اروپایی هم چیز خیلی خوبه.
ولی خوب انصافا تا حالا خودرو های زیادی دیدیم که استاندارد های اروپایی داشتن ولی با شرایط و جاده های ایرانی جور نبودن. حتی در برخی شکایات به پژو، جواب این بوده " اول برید جاده هاتون رو درست کنید و بعد بیایید به ما ایراد بگیرید"

:12:

poria_mc
17-02-2009, 15:29
به نظر من که خیلی بهتر شده! کلا من سورن رو میپسندم! مخصوصا که حالا داشبوردش هم نسبت به سمند معمولی عوض شده!

Farshadd
17-02-2009, 16:44
پوریا جان من هم از طرحش نسبت به قیبلیه خوشم اومده و بیشتر میپسندم. ولی دروغ گفتن اینا نمیتونه فروششون رو بیشتر کنه...

poria_mc
17-02-2009, 16:47
پوریا جان من هم از طرحش نسبت به قیبلیه خوشم اومده و بیشتر میپسندم. ولی دروغ گفتن اینا نمیتونه فروششون رو بیشتر کنه...
فرشاد جان اون که کاملا درسته! ولی چه کاری از دست ما برمیاد!
حالا قیمتش چند هست؟

MoHaMaD ZaNd
17-02-2009, 16:55
دوست عزيز قيمت پايش 20 ميليون تومنه !!!

poria_mc
17-02-2009, 16:59
دوست عزيز قيمت پايش 20 ميليون تومنه !!!
اوووف!
قیمت پایه 20 تومن! چه خبره! تا برسه دست مشتری احتمالا به 23-24 تومن میرسه!

kasra_khan2003
17-02-2009, 23:31
من که هیچ وقت حاضر نیستم 20 میلیون برای این ماشین بدم!!!

آدم باید خیلی ... باشه که این کارو بکنه!

اما متاسفانه اینجا ایران هست و اینام خوب بلدن چطور این ماشین رو بزور بفروشن به مردم!!!

MoHaMaD ZaNd
18-02-2009, 00:35
اوووف!
قیمت پایه 20 تومن! چه خبره! تا برسه دست مشتری احتمالا به 23-24 تومن میرسه!
آقاي منطقي خودش توي اخبار گفت قيمت پايه 20 ميليون كه تازه با آپشن هاي ... بالاتر هم ميره !!! يه موتور گذاشته ها !!! اگه بدنه رو هم عوض كرده بود چي ميكرد ؟؟؟ به قول شما همون سادش تا به دست مشتري برسه ميشه 23 - 24 تومن .

milky way
18-02-2009, 03:44
جلو داشبوردش نسبت به سمند معمولی خوب بهتره ولی بازم خیلی جالب نیست و با یه ماشین بروز خارجی در همین کلاسم خیلی فاصله داره این طراحی در حد 10-15 سال پیشه، مخصوصا استفاده از ضبط به صورت پایه دیگه الان در هیچ ماشینی متداول نیست و همه ماشینهای سیستم صوتی یا تصویری یکپارچه با داشبورد دارن، البته با انتخاب ضبط به رنگی مشکی سعی کردن یکمی هماهنگی را بیشتر کنن ولی کاملا بی تاثیره، هنوز از نظر طراحی خیلی کار داره تا به یه ماشین روز تبدیل بشه خیلی؛ خوبه سیستم الکترونیکی یا ecu ماشین رو هم ارتقا دادن ولی تازه این در حد ماشینهای 10-15 سال پیش اون زمان هست. در مورد موتور هم نمیشه فعلا نظری داد در مورد قیافه بیرونی هم تغییری نسبت به سورن معمولی نداری هنوزم کاملا مثل ماشینهای شاسی بلنده از بقل.

poria_mc
18-02-2009, 13:49
آقاي منطقي خودش توي اخبار گفت قيمت پايه 20 ميليون كه تازه با آپشن هاي ... بالاتر هم ميره !!! يه موتور گذاشته ها !!! اگه بدنه رو هم عوض كرده بود چي ميكرد ؟؟؟ به قول شما همون سادش تا به دست مشتري برسه ميشه 23 - 24 تومن .
کسی که 24-25 تومن پول داره حتما میتونه 5 تومن دیگه جور کنه! اونوقت میتونه یکی از بهترین سواریهای ایران رو تو کیا سراتو تجربه کنه! جوری که سراغ هیچ ماشین دیگه ای نره! خرید این ماشین! .... محض هستش!

Persian_Gun's
18-02-2009, 15:21
این سمند سورنا جلو پنجرشون شبیه خرسه مهربونه!:31::27:

REGISTERED USER
18-02-2009, 16:19
یک محصولی مثل آوانته خیلی از این سرتره ...!

milky way
18-02-2009, 19:48
یک محصولی مثل آوانته خیلی از این سرتره ...!
چرا آوانته قدیمی سراتو مدل 2008-2009.

shahab_f
18-02-2009, 22:40
من که هیچ وقت حاضر نیستم 20 میلیون برای این ماشین بدم!!!

آدم باید خیلی ... باشه که این کارو بکنه!

اما متاسفانه اینجا ایران هست و اینام خوب بلدن چطور این ماشین رو بزور بفروشن به مردم!!!
حاجی وقتی پرشیا 18 تومنه و مردم می خرند ، ایران خودرو این بار خیلی لطف کرده به ما که قیمتشو از 20 تا شروع کرده !

milky way
19-02-2009, 02:10
فکر میکنم مدل 20 میلیونی موتورش، این موتور توربو داره نیست (150 اسبی) اون موتور ضعیفترست، احتمالا رو مدل های گرونتر موتور 150 رو میزارن.

Vallio
19-02-2009, 02:47
آفرین ! این اولین ماشین ایرانیه که خوشم اومده ازش ! ( خداییش توش خیلی خوشکله ها )

milky way
19-02-2009, 11:33
آفرین ! این اولین ماشین ایرانیه که خوشم اومده ازش ! ( خداییش توش خیلی خوشکله ها )
کجاش خوشگله؟

Lamanta
19-02-2009, 14:15
اگه ایران خودرو یه مدت صبر می کرد و آپشن و تغییرات داخلی رو روی مدل اصلی سورن میزد و مثلا سورن اصلی رو الان میداد بیرون با تغییرات داخلی و خارجی ماشین فروشش 100 % یالاتر میرفت !

kasra_khan2003
19-02-2009, 14:39
آقا فکر کنم دیگه داره اینجا یکم اسپم بازار میشه!

مهم رو نمایی سورن بود و نظر بچه ها.

وقتش نیست تاپیک بسته بشه؟!

D r i v e r
19-02-2009, 19:09
بچه ها بیخیال قیافه !!!
بذارین یکم بازار توربو هم تو ایران داغ بشه!!!
من نمیدونم که چرا این فکرو پیش خودم میکنم ولی اگه اینا توربو بشن توربو هاشون هم توی نمایندگی ها گیر میاد؟؟
مثلا به عنوان یه قطعه یدکی؟؟؟
کاش فکرم درست باشه!!!

poria_mc
19-02-2009, 19:13
پورشه هم رو ماشیناش توربو میبنده! ایران خودرو هم میبنده! هیچ تفاوتی هم ندارن فقط پورشه یه چند اسبی( زیاد نیست حدودای 300 اسبه :31:) قوی تره! نفس عمل مهمه که همون توربو گذاشتن روی ماشینه!

MoHaMaD ZaNd
19-02-2009, 19:37
آخه مهم اينه كه وقتي پورشه يه توربو ميزاره قيمتشو 50 برابر نميكنه مثل ايرانخودرو !!!

kasra_khan2003
20-02-2009, 14:20
کسی عکسی از موتور ماشین نداره که این توربو رو ما بتونیم ملاقات کنیم؟: دی

MoHaMaD ZaNd
20-02-2009, 17:36
والله منم هرچي ميگردم نيست عكسشو !!! ولي خوب بهش مياد موتور پرقدرتي داشته باشه !!!

B3HZ@D
20-02-2009, 19:13
به نظر من که شکل همون سورن معمولیه
تازه سورن معمولی بدنه اش مثل سمند معمولیه و فقط عقب و جلوی ماشین یکم دستکاری شده بود
الان هم که داخل ماشین رو تغییر دادن و داشبورد رو قشنگ تر کردن
در کل این ایران خودرو شورش رو در اورده با این کاراش
به نظر من که اصلا 20 میلیون نمی ارزه

Farshadd
20-02-2009, 19:22
در سورن کلا اتاق تغییری نکرده.

تغییر در جلو از ناحیه سپر و در کل زیر چراغ ها بوده و در عقب هم سپر و تیکه فلزی که زیر چراغ ها وجود داشته

همین.

shahab_f
21-02-2009, 16:54
کسی عکسی از موتور ماشین نداره که این توربو رو ما بتونیم ملاقات کنیم؟: دی
عکس این مدلی دارم ، از تو کاپوت ماشین اگه بخوای نه ، سمت راستی یعنی EF7 همون موتور توربو شارژر ه که با همکاری ( شما بخون توسط ) شرکت FEV Engine Technology آلمان طراحی شده .
TU5 موتور با حجم 1600 سی سی ، 16 سوپاپ و 110 اسب بخاره ( موتور 206 تیپ 5 ) که تو مدل های صادراتی رو سمند می ذارند ، XU7 که همین موتور سمند معمولی ، 1800 سی سی و 97 اسب بخار .

samanajan
21-02-2009, 17:27
بچه ها ایران خودرو با elx فوق لیسناس گرفته

و با x12 دکترا گرفته

تو روزنامه نوشته بودم آنقدر خندیدم

cyrus_ln
21-02-2009, 18:08
ایران خودرو باز گل کاشت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خدا رو صد هزار مرتبه شکر که یه دستی به سر و روی داشبوردش کشیدن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در کل بی خیال قرار نیست اینا ماشینی بسازن که هم خوب و به روز باشه و هم قیمت مناسبی داشته باشه هر یکی 2 سال کمی چراغهای عقب(و در بعضی موارد چراغهای جلو) رو تغییر میدن مثلا face lift می کنن و بعد با قیمت بیشتر ماشین رو میدن بیرون و تازه تولید مدل های قبلی رو هم قطع نمی کنن.واقعا اینا شاهکارین واسه خودشون
راستی خیلی جالبه که خودروی ملی قیمت پایش 20 میلیونه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tatu_lover1366
25-02-2009, 02:03
اگه این موتور رو روی 405 میذاشتن مجبور نبودم 405 عزیزم رو بفروشم و بجاش این لگن رو با اون کله بز رو جلو پنجرش بخرم
البته هنوز اینکارو نکردیم ولی از 156hp نمیشه گذشت

shahab_f
05-04-2009, 21:07
ایران خودرو براش یه صفحه ی اختصاصی تو سایتش اضافه کرده ، توی صفحه اش تصویر 360 درجه ی داخل ماشین + یک فایل PDF برای دانلود گذاشته. عکس از ماشین هم زیاد داره . آدرس صفحه :

---------------
هم چنین اون فایل PDF با حجم 54 مگابایت حاوی توضیحات راجع به این ماشینه . ( حجم بالای این PDF به علت عکس های با کیفیت موجود در اونه ، والا 24 صفحه بیش تر نیست)

poria_mc
05-04-2009, 21:13
به نظر من سگ این ماشین شرف داره به اون ورنا که دارن با قیمت 19.5 تو پاچه ملت میکنن! یا گل که 18.5 هستش یا پروتون جنتو که 21 تومن پول میدی انگار سوار مینی بوس ها قدیمی بنز شدی!

MoHaMaD ZaNd
06-04-2009, 10:08
البته پوريا جان درست ميگن . ولي خوب نبايد ديگه اين همه قيمتش بالا باشه !!!
دوستان نميشه حجم اون فايل PDF رو كم كنيد تا ماهم با اين Dial Up مزخرف بتونيم دانلود كنيم ؟؟

B3HZ@D
06-04-2009, 12:59
حالا این ماشین توی بازار هم اومده؟

MoHaMaD ZaNd
06-04-2009, 18:53
فعلا كه نه !!! حداقل من نديدم !!!

Farshadd
07-04-2009, 13:28
البته پوريا جان درست ميگن . ولي خوب نبايد ديگه اين همه قيمتش بالا باشه !!!
دوستان نميشه حجم اون فايل pdf رو كم كنيد تا ماهم با اين dial up مزخرف بتونيم دانلود كنيم ؟؟

محمد جان

من هم چند وقت پیش که دانلود کردم خواستم توی تاپیک همون پست شهاب رو بذارم. ولی وقتی pdf رو خوندم متوجه شدم که واقعا ارزش دانلود کردن نداره. نمیدونم چجوری ساختن که شد 54 مگ ولی اگه من بخوام همونو بسازم بالای 4 مگ نمیره.

پس به نظر من زیاد دنبال pdf نرو. تازه توضیحات خاص و نایابی هم توش نیست. همش 14 ، 15 عکس به همراه چند خط توضیح هست. که نمیارزه دانلود کنی.

osmaan
08-04-2009, 19:22
این که میگن قدرت موتور این خودرو تو مدل پایه 150 اسب بخار درسته؟

MoHaMaD ZaNd
08-04-2009, 20:57
این که میگن قدرت موتور این خودرو تو مدل پایه 150 اسب بخار درسته؟

دوست من اين موتور بدون توربوشارژ 110 اسب قدرت توليد ميكنه ولي با توربوشارژ 156 اسب . البته اگه درست گفته باشم !!!

shahab_f
09-04-2009, 10:40
تنها ،نکته ی جالب توی PDF ـه این بود که نوشته بود این موتور در حالت گاز سوز عملکرد بهتری داره نسبت به حالت بنزین سوز.
=====================
جریان این ماشین "نوند" که دومین خودرو با برند ملیه چیه ؟؟
به نظر قشنگ میرسه ، مشخصات فنی اش رو کسی میدونه ؟

Farshadd
09-04-2009, 23:43
جریان این ماشین "نوند" که دومین خودرو با برند ملیه چیه ؟؟
به نظر قشنگ میرسه ، مشخصات فنی اش رو کسی میدونه ؟

در این تاپیک میتونید در رابطه با این خودرو به بحث و تبادل نظر بپردازیم. البته بحث مفید و مرتبط

نوند ( x12 ) - محصول جدید ایرانخودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alireza fatemi
10-04-2009, 00:25
فعلا داشبوردش درست کردن و پوزه ماشین انشالله سال دیگه پشتت که اسمش بشه" سورن ای ال ایکس سال"

B3HZ@D
10-04-2009, 15:45
توی عکسها که گذاشتن ماشین کامل ساخته شده
فکر نکنم قرار باشه پشت ماشین رو دستکاری کنن

MoHaMaD ZaNd
11-04-2009, 12:59
شك نكنيد كه بازم قيافه اينو تغيير ميدن و به قول عليرضا جان اسمشو ميزارن elx سال !!!!!

B3HZ@D
11-04-2009, 14:17
شك نكنيد كه بازم قيافه اينو تغيير ميدن و به قول عليرضا جان اسمشو ميزارن elx سال !!!!!

اون که 100%...
این کارها خوراکه ایران خودروهه....هر دفعه یک مدل از ماشین های تولیدیش رو بر میداره یک سری تغییر توی قیافه اش میده میگه ایران خودرو یک ماشین جدید داده بیرون

msa d820
11-04-2009, 15:49
قیمتش چنده ؟ راستی تازگی تلویزیون یه تبلیغ جدید می کنه از ایران خودرو منظورش همین سورنه

GAME-GTR
11-04-2009, 17:29
این جلوپنجره ای رو هم که ایرانخودرو جلوی ماشین نصب کرده رو فکر کنم تو این مغازه های لوازم اسپرتی پیدا کرده و نصب کرده.

poria_mc
11-04-2009, 17:40
این جلوپنجره ای رو هم که ایرانخودرو جلوی ماشین نصب کرده رو فکر کنم تو این مغازه های لوازم اسپرتی پیدا کرده و نصب کرده.
نه اتفاقا این طراحیش مال یه پسر 22 ساله شیرازیه که طرحش رو به ایرانخودرو پیشنهاد کرده بود!

Farshadd
11-04-2009, 21:14
قیمتش چنده ؟ راستی تازگی تلویزیون یه تبلیغ جدید می کنه از ایران خودرو منظورش همین سورنه

سلام.

قیمت رو نمیدونم.

سوال دوم:
نوند ( x12 ) - محصول جدید ایرانخودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

tatu_lover1366
11-04-2009, 21:54

راستش هنوز ثبت نامش شروع نشده که از طرف ایران خودرو قیمت پایه ای براش عنوان بشه
چون خودم هم پیگیرش بودم که ثبت نام کنم رفتم از نمایندگی سوال کردم
گفتم قیمتش موقع عرضه بالای 20میلیون هستش البته واسه موتوری که توربو شارژر روش سواره
احتمالا واسه موتورهای دیگه قیمت متفاوتی داره

2299
11-04-2009, 21:59
نه اتفاقا این طراحیش مال یه پسر 22 ساله شیرازیه که طرحش رو به ایرانخودرو پیشنهاد کرده بود!

پوریا جان میشه اطلاعات بیشتری بدی در این مورد

aghamostaf
13-04-2009, 13:12
من تمام پستهارو خوندم و خیلی متاسف شدم که مثلا ما ایرانی هستیم ولی اینقدر بی انصافی میکنیم. یادمه 10 سال پیش که پژو 405 تو بورس بود و تازه اومده بود به بازار چه تعریفا و به به و چه چهای الکی ای که ازش نمیشد. یعنی واقعا وقتی مقایسه میکنیم پژو 405 رو در زمان خودش با ماشینهای هم زمان خودش و این سورن جدید رو با ماشینهای هم زمان خودش ارزش اونقدر تعریفی که از 405 میشد رو نداره؟ نمیدونم چرا ما فقط یاد گرفتیم ایراد بگیریم، حالا اگه عینا همین ماشین رو مثلا خود پژو تولید میکرد بیا و ببین که همین شمایی که دارید اینقدر ایراد به این ماشین میگیرین اونوقت اونو به عنوان زیباترین و بهترین ماشین سال معرفی میکردین. قبول دارم که ظاهر بیرونی ماشین با سمند معمولی خیلی هم فرق نکرده ولی مگه رونیز با پیکاپ چقدر فرق داره؟ آزرا با سوناتا چقدر فرق داره؟ c5 با c5 جدید چقدر فرق داره؟ یه کم انصاف داشته باشین، میگین ماشین گرونیه؟ درسته 20 میلیون زیاده ولی وقتی مثلا ماشین قدیمی ای مثل زانتیا که هیچی بجز تنظیم ارتفاع نداره 28 تا 30 میلیونه یا مثلا پروتون جنتو این قیمته یا مثلا مگان با اون قیافه مسخرش 27 تومنه، واقعا این سورن 20 تومن نمیارزه؟ ( ببخشید اگه قیمتهارو دقیق ننوشتم ولی مسلما زانتیا و پروتون جنتو و مگان و مزدا 323 بالای 20 تومن هستن) ، بهتره یکم دیدمونو عوض کنیم. چرا وقتی صحبت از آزرا میشه هیچ کس نمیگه که کمپانی هیوندای کره چجوری شده این؟ اگه آمریکا نبود که کره دوچرخه هم نمیتونست تولید کنه، همکاری با کشورهای خارجی در زمینه تولید خودرو که چیز غیرعادی ای نیست که شما اینقدر بزرگش میکنین. من امکانات این ماشین رو میگم اونوقت انصافا بگین این بیشتر میارزه یا زانتیا و پروتون و مگان و ...
ترمز abs ، کیسه هوا برای راننده و شاگرد، کمربندهای پیش کشنده جلو و عقب، تنظیم ارتفاع چراغهای جلو، فرمان تلسکوپی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، سیستم صوتی پرقدرت، سیستم مسیریاب گویا، موتور توربوشارژ ملی قویترین موتور پایه گازسوز جهان، تغییر کامل طراحی داخلی، صندلیهای فول برقی، سیستم کنترل هوشمند پیشرفته مرکزی
یعنی واقعا اینا روهم 20 تومن نمیارزن؟ شما نگاه نکنین که مثلا آزرا تو خود کره نصف قیمتیه که تو ایران هست، شما که تو کره زندگی نمیکنین، قیمتها رو با قیمتهای داخلی مقایسه کنین اونوقت به این نتیجه میرسین که 20 تومن خیلی هم زیاد نیست. وقتی اون پژو پارس زاقارت هنوز 18 تومنه دیگه 20 تومن واسه این ماشین کم هم هست
ببخشید که زیاد صحبت کردم، ولی خواهشا منصفانه تر فکر کنین...

poria_mc
13-04-2009, 14:10
ترمز abs ، کیسه هوا برای راننده و شاگرد، کمربندهای پیش کشنده جلو و عقب، تنظیم ارتفاع چراغهای جلو، فرمان تلسکوپی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، سیستم صوتی پرقدرت، سیستم مسیریاب گویا، موتور توربوشارژ ملی قویترین موتور پایه گازسوز جهان، تغییر کامل طراحی داخلی، صندلیهای فول برقی، سیستم کنترل هوشمند پیشرفته مرکزی
یکم داری اغراق میکنی!
کمربندهای عقب معمولی هستش!
این مورد رو از کجا متوجه شدی؟ سیستم صوتی پژو 206 کلاریون هستش نمیگن پرقدرت اونوقت رو این یه پخش معمولی میشه پرقدرت!
یه همچین موردی نیازمند یه ال سی دی هستش که تو سورن وجود نداره پس این گزینه هم رد میشه!
کی این مقایسه رو انجام داده؟ که این موتور قویترین موتور شده؟
انقدر طراحی داخلی ماشینها شبیه به همه که تا یکم چیدمانش رو عوض میکنن به عنوان یه مزیت در میاد!
راجع به بقیه شون حرفی ندارم! 20 و خورده ای داره پول میگیره میخواد همون ABS و AirBag رو هم نذارن!

amir raya
17-04-2009, 09:35
من تمام پستهارو خوندم و خیلی متاسف شدم که مثلا ما ایرانی هستیم ولی اینقدر بی انصافی میکنیم. یادمه 10 سال پیش که پژو 405 تو بورس بود و تازه اومده بود به بازار چه تعریفا و به به و چه چهای الکی ای که ازش نمیشد. یعنی واقعا وقتی مقایسه میکنیم پژو 405 رو در زمان خودش با ماشینهای هم زمان خودش و این سورن جدید رو با ماشینهای هم زمان خودش ارزش اونقدر تعریفی که از 405 میشد رو نداره؟ نمیدونم چرا ما فقط یاد گرفتیم ایراد بگیریم، حالا اگه عینا همین ماشین رو مثلا خود پژو تولید میکرد بیا و ببین که همین شمایی که دارید اینقدر ایراد به این ماشین میگیرین اونوقت اونو به عنوان زیباترین و بهترین ماشین سال معرفی میکردین. قبول دارم که ظاهر بیرونی ماشین با سمند معمولی خیلی هم فرق نکرده ولی مگه رونیز با پیکاپ چقدر فرق داره؟ آزرا با سوناتا چقدر فرق داره؟ c5 با c5 جدید چقدر فرق داره؟ یه کم انصاف داشته باشین، میگین ماشین گرونیه؟ درسته 20 میلیون زیاده ولی وقتی مثلا ماشین قدیمی ای مثل زانتیا که هیچی بجز تنظیم ارتفاع نداره 28 تا 30 میلیونه یا مثلا پروتون جنتو این قیمته یا مثلا مگان با اون قیافه مسخرش 27 تومنه، واقعا این سورن 20 تومن نمیارزه؟ ( ببخشید اگه قیمتهارو دقیق ننوشتم ولی مسلما زانتیا و پروتون جنتو و مگان و مزدا 323 بالای 20 تومن هستن) ، بهتره یکم دیدمونو عوض کنیم. چرا وقتی صحبت از آزرا میشه هیچ کس نمیگه که کمپانی هیوندای کره چجوری شده این؟ اگه آمریکا نبود که کره دوچرخه هم نمیتونست تولید کنه، همکاری با کشورهای خارجی در زمینه تولید خودرو که چیز غیرعادی ای نیست که شما اینقدر بزرگش میکنین. من امکانات این ماشین رو میگم اونوقت انصافا بگین این بیشتر میارزه یا زانتیا و پروتون و مگان و ...
یعنی واقعا اینا روهم 20 تومن نمیارزن؟ شما نگاه نکنین که مثلا آزرا تو خود کره نصف قیمتیه که تو ایران هست، شما که تو کره زندگی نمیکنین، قیمتها رو با قیمتهای داخلی مقایسه کنین اونوقت به این نتیجه میرسین که 20 تومن خیلی هم زیاد نیست. وقتی اون پژو پارس زاقارت هنوز 18 تومنه دیگه 20 تومن واسه این ماشین کم هم هست

جناب دارن درست میگن. بعد از اعتراض خیلیا که چرا سورن صادراتی مجهز تره سورن جدید قراره این امکانات رو داشته باشه.

poria_mc
17-04-2009, 09:43
جناب دارن درست میگن. بعد از اعتراض خیلیا که چرا سورن صادراتی مجهز تره سورن جدید قراره این امکانات رو داشته باشه.
سورنی که قراره به بازار عرضه بشه با سورنی که قرار صادر بشه زمین تا آسمون فرق داره و این مساله رو که قراره تجهیزاتشون یکی باشه رو به طور کلی رد کردن!

amir raya
17-04-2009, 09:49
اینا همه جدا . کی پیش فروشش شروع میشه؟

Farshadd
18-04-2009, 11:01

دوست عزیز... همه حرف هاتون قبول.

ولی یه چیزایی هست. از جمله:

اگه قیمت 20 تومن باشه و همه اینایی که خودشون گفتن و شما هم الان گفتید داشته باشید که خیلی خوبه.

کره جنوبی 25 سال پیش کجای دنیای خودرو بود و الان کجاست؟؟ آیا ایران هم همونقدر پیشرفت داشته؟؟؟
کره جنوبی مثلا حدود 20 -15 سال پیش پراید رو از فورد ... و تولید میکنه ولی اگه الان پراید رو بهش بدی روش نمیشه بگه اینو من ساختم یا مونتاژ کردم یا خط تولید خریدم یا هر چی . ولی ما هنوز داریم با افتخار میخریمش.

هر خودرویی که میاد داخل بازار انتقاد و طرفداری هایی نسبت بهش وارده و ایجاد میشه. میخواد سمند باشه میخواد لکسس باشه یا میخواد bmw یا بنز باشه.

این همه داریم انتقاد میکنیم اینجوری کلاه میذارن سرمون و خودرو رو با این قیمت و کیفیت و ایمنی و تکنولوژی میندازن بهمون، اگه کامل ساکت بشیم که دیگه هیچی به هیچی.

در ضمن آزرا با سوناتا خیلی خیلی فرق داره. چه موتور و چه توانایی حرکتی و چه کلاس خودرو و چه ...

اگه پارس 18 باشه و سورن elx رو 20 بذاریم. دلیل نمیشه که سورن ارزونه، بلکه پارس خیلی گرونه. وگرنه اینم تندر 90 هست که امکاناتش از پارس بیشتره و 14 تومن هم هست. حالا بیایید حساب کنیم که خودرویی با 6 تومن گرونتر بودن باید یه چیزایی داشته باشه. که اگه چیزایی که در این تاپیک گفته شده و خودتون هم به طور خلاصه اشاره ای بهشون داشتید، رو داشته باشه این 6 تومن گرونتر بودن توجیه پذیره.

:12:

amir raya
20-04-2009, 12:37
سورنی که قراره به بازار عرضه بشه با سورنی که قرار صادر بشه زمین تا آسمون فرق داره و این مساله رو که قراره تجهیزاتشون یکی باشه رو به طور کلی رد کردن!

والا ما که اینجوره شنیدیم.

MoHaMaD ZaNd
20-04-2009, 23:17
ما و كره خودروسازيمون رو با هم شروع كرديم . ولي اون الان abs ، و ايربگ و هزاران چيز ديگه كه توي كشور ما توي ماشين هاي لوكس هست توي روي ماشين هاي معموليش ميزاره !!!
اونوقت آقاي منطقي با افتخار مياد ميگه سورن با دوتا ايربگ با قيمت پايه 20 تومن . واقعا كه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

shahab_f
15-10-2009, 01:28
قرار بود مثلا 150 اسب بخار باشه . اما الان تو مشخصات فنی تو پیج ایران خودرو با موتور EF7 نوشته 113 اسب !! :
شاید یه مدل به همراه توربو شارژر هم داره ، تو سایت که سه مدل موتور داشت و حرفی هم از توربو شارژر نزده بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمچنین با موتور های XU7 و TU5 هم عرضه میشه
--------
کسی نمیدونه کی وارد بازار میشه ؟ اصلا با این وضعیت مالی ایران خودرو وارد میشه ؟

poria_mc
15-10-2009, 01:40
مگه رونیز با پیکاپ چقدر فرق داره؟ آزرا با سوناتا چقدر فرق داره؟ c5 با c5 جدید چقدر فرق داره؟ یه کم انصاف داشته باشین، میگین ماشین گرونیه؟ درسته 20 میلیون زیاده ولی وقتی مثلا ماشین قدیمی ای مثل زانتیا که هیچی بجز تنظیم ارتفاع نداره 28 تا 30 میلیونه یا مثلا پروتون جنتو این قیمته یا مثلا مگان با اون قیافه مسخرش 27 تومنه، واقعا این سورن 20 تومن نمیارزه؟
رونیز با پیکاپ تفاوتشون از زمین تا آسمونه! باید سوار شی تا بفهمی!
آزرا با سوناتا فرق نداره به نظر خودت؟؟؟C5 چی؟ اون طراحی مسخره قدیمی با این طراحی جدید و بروز رادیکالی به نظرت هیچ تفاوتی ندارن؟؟؟ به نظرت زانتیا فقط داره پول تنظیم ارتفاعش رو میگیره؟ هندلینگ و شتاب و سیستم تعلیق فوق العاده اش این وسط چی میشه؟ شما لذت سواری جنتو رو با سمند یا سورن یکی میدونی؟یا به نظرت مگان(محض اطلاع عرض میکنم:پرفروش ترین خودروی سال اروپا) که الان تو بازارهای داخلی یکی از بهترین گزینه هاس در مقابل سمند و پارس و سورن قیافه مسخره ای داره؟ خود شما اگه بخوان بهت ماشین بدن بین مگان و سمند/ سمند رو انتخاب میکنی؟؟؟
شما تو پستت گفتی بی انصافی نکنیم ولی متاسفانه خودت.......!

mdmehry
15-10-2009, 20:10
یه ماشین فیات با همین خصوصیات و با ظاهر بهتر و شیکتر رو میشه تو اروپا با 14-13 میلیون خرید اینا فقط بلدند ملتو سرکیسه کنن حالا با هر بهانه ای.

REZAt1980
19-10-2009, 23:03
سلام.

الان یه سر رفتم سایت ایران خودرو ، سایت رو خوشگل کرده بودند و مشخصات کامل سه نوع سورن رو هم زدند. من که منتظر بودم تا بیاد و برای خریدش اقدام کنم. متاسفانه جا خوردم.

چون اصلا از توربوشارژ و ... خبری نبود.

و به هیچ وجه معلوم نبود که کدومه قوی تر هست. اونی که قدرتش بر حسب اسب بخار بالاتر از همه بود، xu7 بود که نهایت سرعتش از اونا کمتر بود.

واقعا من که نفهمیدم چی شده؟

در ضمن اون موتور ef7 هم 113 بود.

لطفا دوستانی که بیشتر سرشون میشه، برن یه نگاهی بندازن و به ما بگن که چی به چی هست؟

D r i v e r
19-10-2009, 23:25
سلام.

الان یه سر رفتم سایت ایران خودرو ، سایت رو خوشگل کرده بودند و مشخصات کامل سه نوع سورن رو هم زدند. من که منتظر بودم تا بیاد و برای خریدش اقدام کنم. متاسفانه جا خوردم.

چون اصلا از توربوشارژ و ... خبری نبود.

و به هیچ وجه معلوم نبود که کدومه قوی تر هست. اونی که قدرتش بر حسب اسب بخار بالاتر از همه بود، xu7 بود که نهایت سرعتش از اونا کمتر بود.

واقعا من که نفهمیدم چی شده؟

در ضمن اون موتور ef7 هم 113 بود.

لطفا دوستانی که بیشتر سرشون میشه، برن یه نگاهی بندازن و به ما بگن که چی به چی هست؟
قدرت xu7 که از همه کمتر بود
100 اسب بخار
ef7 113 اسب بخار که مثله اینکه قراره توربو شارژ بشه:18: و بشه 150 اسب بخار :31:
tu5 هم 110 اسب هست
از نظر شتاب هم که xu7 از همه بهتر بود
با 11.9 ثانیه
که بعید میدونم 11.9 رو بزنه
tu5 13.5
و ef7 هم 13.5
-------------------------------
بچه ها یه نگاهی به 0 - 100 پارس elx بندازین
فکر کنم یه خورده جا بخورین
احتمالا اشتباه تایپی هست :31:

a1000a
19-10-2009, 23:49
سورن عادیش چیه
که این بخواد باشه!@#

REZAt1980
20-10-2009, 14:26
ef7 113 اسب بخار که مثله اینکه قراره توربو شارژ بشه و بشه 150 اسب بخار

یعنی چی؟ حالا میشه 150 یا نه؟

در کل یعنی همون ef7 از همه بهتره ؟

پس چه جوری xu7 شتابش از اونا بهتره؟

بچه ها یه نگاهی به 0 - 100 پارس elx بندازین
فکر کنم یه خورده جا بخورین
احتمالا اشتباه تایپی هست

کدومه اشتباهه؟ پارس یا سورن؟

REZAt1980
20-10-2009, 14:32
راستی این سطح آلایندگی کدومش بهتره؟ یورو 3 یا یورو4.

یعنی هر چی بالاتر میره بهتر میشه؟

در ضمن یه چیز عجیب دیدم.

اونم اینه که تو ef7 که دوگانه سوز هست، ظرفیت صندوق عقبش کم نشده. پس کجا گذاشتن اون کبسول رو؟

rami_hemi
20-10-2009, 15:14
کپسول این ماشین زیر اتاق جا سازی شده بین چرخهای عقب دو تا کپسول کوچیک توی سمندهای EL تاکسی هم از این کپسولها استفاده میشه.
در مورد استاندارد هم بله هر چقدر رده استاندارد اروپایی بالاتر باشه آلایندگی موتور کمتر هستش .
ولی ایران همیشه در مورد ماشینهای سواری یک یا دو رده پایینتر و دو الی سه رده هم در مورد خودروهای کار پایینتر از سطح جهانی هستش(با این وجود باز هم این خودرورها قبل از ورود باید یه بار دیگه توسط اداره استاندارد تائید بشن یعنی خودرویی با استاندارد یورو 5 بایدئ استاندارد یورو 3 رو دوباره پاس کنه)

D r i v e r
20-10-2009, 16:29
یعنی چی؟ حالا میشه 150 یا نه؟

در کل یعنی همون ef7 از همه بهتره ؟

پس چه جوری xu7 شتابش از اونا بهتره؟

کدومه اشتباهه؟ پارس یا سورن؟
وقتی موتورش پورخوران بشه(توربو) قدرت موتور هم افزایش پیدا میکنه و شاید به 150 اسب برسه
ولی فعلا که معمولی هست
ef7 موتور خوبیه
tu5 هم هست
هر کدوم یه مزیت هایی دارن
ولی xu7 یه خورده قدیمیه
در مورد قدرت هم با شتاب رابطه مستقیم داره ولی خیلی از چیز ها توی شتاب تاثیر گذار هستن

REZAt1980
20-10-2009, 22:18
کپسول این ماشین زیر اتاق جا سازی شده بین چرخهای عقب دو تا کپسول کوچیک توی سمندهای EL تاکسی هم از این کپسولها استفاده میشه.

الان یه سمند el دارم که کپسولش مثل پراید تو صندوق هست !!؟؟؟

وقتی موتورش پورخوران بشه(توربو) قدرت موتور هم افزایش پیدا میکنه و شاید به 150 اسب برسه
ولی فعلا که معمولی هست

اگه بشه 150 که محشره. فکر کنم که 0-100 اش به 10 هم برسه. و ماکزیمم سرعت هم به 220. البته مطمئن نیستم.

ولی مگه میشه که توانش بالاتر از یه مزدا3 بشه. البته بدون احتساب وزن زیاد سمند.

آیا میشه که یه شتاب متفاوت با بقیه ی ماشین های داخلی سراغ داشت؟ یعنی یه چیزی مثل مزدا 3.

یعنی وقتی تو 120 هم پا تو رو گاز فشار بدی، زود شتاب بگیره؟
البته میدونم که الان همه چیز رو کاغذه و تو عمل ممکنه که فرق کنه.

farshad bugatti
20-10-2009, 23:39
فعلا که از این ماشین خبری نیست شاید هم اصلا تولید نشه اگه هم شد دست کم یکی دو سال کار داره
اگه هم در اومد باید صبر کرد تا با کمی کارکرد ببنیم مشکل داره یا نه....؟!!!

REZAt1980
21-10-2009, 00:39
فعلا که از این ماشین خبری نیست

خبرش که مال خیلی وقت پیش بوده.

شاید هم اصلا تولید نشه اگه هم شد

برای این پروژه هم زیاد هزینه کردن و هم زیاد روش مانور دادند. و الان که کامل و جزئی مشخصاتش رو گفتند نشان از به نتیجه رسیدنش داره که حتما تولید خواهد شد.

farshad bugatti
21-10-2009, 00:46
میدوم از خیلی وقت پیشه من منظورم یه چیزه دیگه بود.
واسه رانا هم خیلی هزینه شده اما اونم تکلیفش معلوم نیست حتی ممکنه اصلا تولید نشه یا اگه هم شد دست کم دو سال طول میکشه.

rami_hemi
21-10-2009, 08:51
الان یه سمند el دارم که کپسولش مثل پراید تو صندوق هست !!؟؟؟

اگه بشه 150 که محشره. فکر کنم که 0-100 اش به 10 هم برسه. و ماکزیمم سرعت هم به 220. البته مطمئن نیستم.

ولی مگه میشه که توانش بالاتر از یه مزدا3 بشه. البته بدون احتساب وزن زیاد سمند.

آیا میشه که یه شتاب متفاوت با بقیه ی ماشین های داخلی سراغ داشت؟ یعنی یه چیزی مثل مزدا 3.

یعنی وقتی تو 120 هم پا تو رو گاز فشار بدی، زود شتاب بگیره؟
البته میدونم که الان همه چیز رو کاغذه و تو عمل ممکنه که فرق کنه.

در مورد سری ال بله تاکس ها چون بیشترشون بعدا گازی شدن یا بعد از مونتاژ گازی میشدن واسه همین کپسول توی صندوق بود ولی یکی توی نمایشگاه من دیده بودم که کپسولا زیر بدنه نصب شده بودن.
در مورد موترو پر خوران گازی نتیجه خوبی میده و شتابش حتی به زیر 9 ثانیه هم خواهد رسید .یکی از مزیتهای موتروهای پر خورات یا شلارژر شده تورک بالای موتور هستش که موجب میشه توی شتابگیری های میانی خیلی خوب عمل کنه ولی توربو ها گاها یه تاخیر ذاتی دارن که ممکنه دیر عمل کنن.ولی توربوی این ماشین تا جایی که دیدم خیلی کوچیک هستش اطلاعی در مورد بوستی که ایجاد میکنه ندارم که بتونیم دقیقا تخمین بزنیم چقدر میتونه موثر باشه.
ولی یکی از مزیتهای دیگه این موترو میتونه این باشه که خیلی راحت بشه برای تیوینیگ روش کار کارد .
چون به صورت استاندارد توربو هستش میشه با تغییر توربو و هدرز و حتی یه تغییرات جزئی در ECU و سیستمهای دیگه توام بهتری رو ازش گرفت.

REZAt1980
21-10-2009, 10:41
در مورد سری ال بله تاکس ها چون بیشترشون بعدا گازی شدن یا بعد از مونتاژ گازی میشدن واسه همین کپسول توی صندوق بود ولی یکی توی نمایشگاه من دیده بودم که کپسولا زیر بدنه نصب شده بودن.

ایشاالله که همین جور بزنن.

در مورد موترو پر خوران گازی نتیجه خوبی میده و شتابش حتی به زیر 9 ثانیه هم خواهد رسید

:18::18: زیر 9 ثانیه ؟ خدا کنه:8:

من فکر میکنم که با توجه به اینکه گفتن 300 کیلومتر با گاز میره و الان داره سهمیه ها کمتر میشه و میرن به سمت بنزین آزاد تو ایران این ماشین ارزش داره. به خصوص اگر توربو هم داشته باشه.

D r i v e r
21-10-2009, 12:07
خبرش که مال خیلی وقت پیش بوده.

برای این پروژه هم زیاد هزینه کردن و هم زیاد روش مانور دادند. و الان که کامل و جزئی مشخصاتش رو گفتند نشان از به نتیجه رسیدنش داره که حتما تولید خواهد شد.
درسته خبرش ماله خیلی وقت پیش بوده
بیشتر برای موتور و خود سورن هزینه کردن تا اینکه روی ef7 توربو مانور بدن

farshad bugatti
21-10-2009, 16:48

اینم طرحی که واسه سورن دادن کسی خبری داره....؟

2299
21-10-2009, 18:19

نمی دونم چرا احساس میکنم فتوشاپ هست با دقت جراغ ها رو نگاه کنید چراغکوچیکای سورن بالا هست این اورده پایین ولی اون چراغ اونوری هنوز بالا هست :31: یکم دقت کنید و حالا هرکی ساخته زیاد خوب کار نکرده :27: چون کلی کج و ماوج شده :31:

rozy_1500
22-10-2009, 14:45
نمی دونم چرا احساس میکنم فتوشاپ هست با دقت جراغ ها رو نگاه کنید چراغکوچیکای سورن بالا هست این اورده پایین ولی اون چراغ اونوری هنوز بالا هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif یکم دقت کنید و حالا هرکی ساخته زیاد خوب کار نکرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif چون کلی کج و ماوج شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
از فتوشاپ بودن که خوب معلومه فتوشاپه
ولی به نکته خیلی جالب اشاره کردی که طرف خیلی ناشیانه کار کرده و طرف دیگه ماشین رو درست نکرده
فقط اومد چراغ رو 180 درجه برعکس کرده و...(دربارش توضیح ندم بهتره :31:)

tatu_lover1366
01-11-2009, 02:11
بنظرم فردی که فتوشاپ کرده بسیار با سلیقه بوده
چراغی که 180 دزجه چرخیده بسیار زیباتر بنظر میاد تا چراغ اصلی

2299
01-11-2009, 02:20
بنظرم فردی که فتوشاپ کرده بسیار با سلیقه بوده
چراغی که 180 دزجه چرخیده بسیار زیباتر بنظر میاد تا چراغ اصلی

منم دقیقا نظر شما رو دارم درسته که طرف ناشی بوده :27: ولی در کل سلیقه خوبی داشته :10: قشنگ شده

Navid.H
01-11-2009, 02:47
اگه ایران خودرو این عکسو ببینه حتما چرغشو بر میگردونه.
چون خودشون که سلیقه نداشتن بهتر از این دزست کنن.

MoHaMaD ZaNd
21-12-2009, 20:42
سلام دوستان !!! آقا من يه ويدئو از شتاب گيري سورن ELX با توربو شارژ از يكي از دوستان توي TT گرفتم !!! گفتم براتون بزارم ببينم نظرتون چيه ؟؟؟
ببينيد الان گير نديد به من كه تقلبيه وفلان و بمان !!! من اينو به نقل قول از اون دوستمون گفتم !!! قضاوت با شما !!!

poria_mc
22-12-2009, 14:01
منم همین ویدئو منظورم بود محمد جان! ممنون از شما! والا تو خود ویدئو ماشین خوب شتاب میگیره! اما چیزی که تو خود تی تی هم بحثش بود این بود که این چیزی نبود که اون مهندسی که این ویدئو رو گذاشته تعریفش رو میکرد! و به نظر بچه های اونجا مهندس های ایران خودرو یکم رویایی فکر میکنن!:31:

MoHaMaD ZaNd
22-12-2009, 14:25
نم همین ویدئو منظورم بود محمد جان! ممنون از شما! والا تو خود ویدئو ماشین خوب شتاب میگیره! اما چیزی که تو خود تی تی هم بحثش بود این بود که این چیزی نبود که اون مهندسی که این ویدئو رو گذاشته تعریفش رو میکرد! و به نظر بچه های اونجا مهندس های ایران خودرو یکم رویایی فکر میکنن!
پوريا جان مرسي بابت راهنماييت !!! شما كه گفتي توي TT ديدمش من رفتم تا پيداش كردم !!!
در مورد رويايي فكر كردن مهندسان حرفي نيست ولي به نظر من اگه اين ماشين كامل درست بشه فكر كنم شتاب گيريش خيلي بهتر از ايني باشه كه توي فيلم هست !!!

poria_mc
22-12-2009, 14:40
در مورد رويايي فكر كردن مهندسان حرفي نيست ولي به نظر من اگه اين ماشين كامل درست بشه فكر كنم شتاب گيريش خيلي بهتر از ايني باشه كه توي فيلم هست !!!
فعلا که هرچی پروژه تحقیقاتی تو ایران خودرو هستش در راستای کاهش هزینه ها متوقف شده! وگرنه هرچی باشه این موتور بهتر از اون چیزیه که الان رو ماشین هاشون میزارن!

shahab_f
26-12-2009, 01:16
فایل ویدئو خرابه ، میشه یه جا دیگه آپ کنین؟>

MoHaMaD ZaNd
28-12-2009, 13:39
شهاب جان لينك مشكلي نداره !!! شما بايد 1 دقيقه صبر كنيد تا ثانيه شمار سفر بشه و بعدش رويClick here to download كليك كنيد تا دانلود شروع بشه !!!
اگه بازم مشكلي بود بگو تا يه جاي ديگه آپ كنم .

shahab_f
02-01-2010, 00:35
شهاب جان لينك مشكلي نداره !!! شما بايد 1 دقيقه صبر كنيد تا ثانيه شمار سفر بشه و بعدش رويClick here to download كليك كنيد تا دانلود شروع بشه !!!
اگه بازم مشكلي بود بگو تا يه جاي ديگه آپ كنم .

مشکل از اینه دوست عزیز :
this file has reached maximum number of downloads

REZAt1980
02-01-2010, 03:58
ببخشید من هم نتونستم دانلود کنم.

قبل از این پیام آخری هم دو شب پیش دانلود میکرد ولی یه فولدر خالی میدومد.

اگه میشه درستش کنید.

pooria.rio
10-01-2010, 16:46

چراغ اونورش رو نگاه کنین
!!
همون چراغ اصلی سورنه !!!
یارو گرفته ناشیانه چراغ اینور رو انگولک کرده !:27:

pooria.rio
10-01-2010, 16:51
لینک خرابه !!!!

MoHaMaD ZaNd
10-01-2010, 19:04
شرمنده دوستان !!! يه سايت رديف بديد تا ديگه مشكل محدوديت دانلود نداشته باشه !!!
بازم شرمنده !!

Kaptian Black
10-01-2010, 19:09
شرمنده دوستان !!! يه سايت رديف بديد تا ديگه مشكل محدوديت دانلود نداشته باشه !!!
بازم شرمنده !!

Resume هم داره

MoHaMaD ZaNd
11-01-2010, 22:55
دوست عزيز اينكه فيلتره واسه من !!! اشكال نداره توي رپيدشير آپ كنم ؟؟؟

shahab_f
14-01-2010, 00:27
دوست عزيز اينكه فيلتره واسه من !!! اشكال نداره توي رپيدشير آپ كنم ؟؟؟

نه عزیز عیبی نداره ، اگه میشه آپ کن

رضا صادقی
14-01-2010, 09:58
به غير از اون عكس ضايع ديگه عكسي ازش نداريد؟

MoHaMaD ZaNd
15-01-2010, 21:56
شهاب جان كليپش همچين آش دهنسوزي هم نيست . ولي خوب بازم بفرما !!!

hamed_bassist
08-03-2010, 15:03
حتتتتتتتتتتتتتتتتتتتما این پانوراما رو ببینید...
واقعا فوق العاده ست.
لینک زیر را کلیک کنید، آدرس همون پانوراماست.جالبه که کل زوایای داخل سمند سورن را نشان میده...:18:

hamed_bassist
08-03-2010, 15:11
پانورامای داخل سمند سورن ELX را دیدین؟
فوق العاده ست....
حتما ببینید...

AmiRreZA_RAcEr
13-03-2010, 21:46
پانورامای داخل سمند سورن ELX را دیدین؟
فوق العاده ست....
حتما ببینید...

واو ! خیلی خوب ساخته شده .... :18::18::18:

MoHaMaD ZaNd
01-01-2011, 21:01
اینم یه تعداد عکس دیگه از این ماشین ! منبعش هم که روی عکس مشخصه !

ببخشید اگه زیاد شد !

REGISTERED-USER
01-01-2011, 21:35
داخلش جدا بی خوده!

Pami
01-01-2011, 21:53
چقدر زشته طراحی داخلی اش ! واقعا متاسفم ، خیلی بی سلیقه کار کردن !

MoHaMaD ZaNd
01-01-2011, 21:53
اتفاقا به نظر من از این طرح فعلی ساده و قدیمی الان خیلی قشنگ تر و بهتره
البته من فکر میکنم چون رنگش سیاهه دوستان فکر میکنن که زشته !

rami_hemi
01-01-2011, 22:42
به نطر منم خیلی زیبا هم نشه گفت بهش بسیار خوش فرم و روان
فقط اگه قراره کیفیت مواد این باشه خیلی پایینه
طراحی ساده روان و به روزی داره

Help118
02-01-2011, 00:42
من از طراحیش خوشم اومد! ولی اگه کمک فنرهاش مثل سند های دیگه باشه یه تومن! میگن کمک فنرهای مک فرگوسن آمریکایی هستش که خیلی نرم و روان هستند وقتی عوض می کنی خیلی خوب میشه . کمک فنرهای سمند جوری هستند که موقع افتادن چرخ تو دست انداز انگار یه چیز سنگین رو قوروپ انداختی تو چاله!
قیمتش چنده؟ اتو هم داره؟

s-a-l-i-m
02-01-2011, 01:04
چقدر رو سر این ماشین زدین :31:
مثلا می خواستم بخرم ولی قشنگ ادم رو پشیمون می کنید:31:
ولی از نظر من موتورش با این گرونی بنزین می ارزه و من قصد خرید سمندef7 داشتم که تولیدش خیلی کم بود و من دیر رسیدم...دی
و از نظر داخلی هم طوری دکمه ها رو روی داشبورد گذاشتند که انگار کلی ابشن داره در حالی که می تونستند اینها رو با صلیغه بیشتری قرار بدند{ حداثل یک مانیتور میزاشتند که خیلی راحت با چند تا دکمه از توی اون این کار رو کرد : دیگه دارم رویایی فکر می کنم }:31:

Amir..H
02-01-2011, 01:42
به نظرم این دورنگ و دو تیکه بودنه داشبورد کارو خراب کرده
یعنی توی ایران به این عظمت و با این همه استعداد طراح خوب پیدا نکردن!؟
یا به خاطر اینکه میدونن بازارشون در هر حال و با تولید هر ماشینی همیشه تضمینه زحمت استفاده از طرح و طراحه خوبو
به خودشون نمیدن
فقط میتونم بگم دلم به حال این مملکت میسوزه که فقط و فقط به خاطر مدیریت غلط توی همه زمینه ها پیشرفت نمیکنه
افسوس و 100 افسوس
که اگه از این استعدادا خوب استفاده میشد ما نباید همیشه حسرت خور بقیه کشورها باشیم

MoHaMaD ZaNd
02-01-2011, 11:49
دوستان عزیز سورن ELX الان قیمتش کمتر از 18 تومنه ! و از موتور XU7 در اون استفاده میشه !
تغییراتی که کرده اینهاست :
داشبورد جدید و سیستم تهویه ی اتوماتیک و دو ایربگ داره به همراه سیستم برقی مالتی پلکس.
ترمز های عقبش هم دیسکی هستند .
سیستم تعلیق فرقی نکرده و Twist Beam نشده . که امیدوارم نشه !
من شخصا حاضرم سیستم تعلیق ماشینم مثل قبل خشک باشه ولی هندلینگش ضعیف نباشه !
سیستم تعلیق Twist Beam در زمینه هندلینگ از سیستم تعلیق فعلی سمند خیلی عقبه ...
اگه با سمندی که سیستم تعلیقش Twist Beam هستش رانندگی کنین ( یا حداقل توش بشینین ) میفهمین چی میگم !

s-a-l-i-m
02-01-2011, 12:24
تاریخی مشخص نشده برای فروش یا پیش فروش ؟؟:20:

rozy_1500
02-01-2011, 13:05
یه چیز فقط در مورد نمای داخلش بگم
واقعا متاسفم برای ایرانخودرویی ها
این بود قول و ایده ای که داده بودید
طرح های اول تاپیک رو با عکس های منتشر شده در صفحه قبل نگاه کنید زمین تا آسمون فرق دارن
عکس های اول تاپیک طوری بودن که وقتی میدیدیش به این پی میبردی که ایرانخودرو پیشرفت خوبی داشته و طرحش مثل داشبورد ماشین های خارجی شده بود
اما با این چیزی که به تولید رسوند واقعا گند زد !!!

Help118
02-01-2011, 17:26
سمند متاسفنه هر چیشم خوب باشه شتاب اولیش افتضاحه!
کمک فنرهاش ناجوره
صندلی های داخلیش جوری که کناراش بالا اومده و وسطش گوده دیگه یه نفر اضافی بشینه توش یه چزی انگار بهش فرو می کنن
دید خوبی به پشت سر نداره
از قدیم گفتن ماشینی هستش که خیلی زود لش میشه
ولی امنیتش خوبه!
زیاد تو ساختش بخصوص قسمت های پلاستیکی داخل دقت نمیشه اکثرا قطعات ارزون قیمت و بدرد نخور به نظر میرسه
وو.......

Ship Storm
02-01-2011, 19:23
تاریخی مشخص نشده برای فروش یا پیش فروش ؟؟:20:

قرار بود تو اسفند امسال تولید آزمایشی رو شروع کنه و تولید انبوده رو میگفت از سال 90 شروع میکنیم

total_overdose
02-01-2011, 20:40
کمک فنرهاش ناجوره
صندلی های داخلیش جوری که کناراش بالا اومده و وسطش گوده دیگه یه نفر اضافی بشینه توش یه چزی انگار بهش فرو می کنن
دید خوبی به پشت سر نداره
ولی امنیتش خوبه!
زیاد تو ساختش بخصوص قسمت های پلاستیکی داخل دقت نمیشه اکثرا قطعات ارزون قیمت و بدرد نخور به نظر میرسه
وو.......
سلام
دوست عزیز این چیزهایی که شما گفتین همیشه صادق نیست!!
1.این که بر میگرده به موتوری که روش سواره! همین الان با ef7 کل خیلی از موتورا رو خوابونده!
2.کمک هاش هم مثله 405 و پارسه! کلا این پلت فرم چه 405 پارس و چه سمند این مشکل رو موقع افتادن تو چاله دارن که با پایینتر اومدن کیفیت هم بیشتر شده.
3.صندلی های سمند بدک نیستن بین هم رده هاش.
4.دید پشت سر هم الان خیلی از ماشین های از خودش بهتر خوب نیست.206 سدان ال90 حتی تو کمری...
این مشکل بیشتر با سنسورهای عقب حل میشه ولی خوب حقیقتا زیاد جالب نیست!
5.سمندهای اول که تولید میشدن بیشتر این مشکل رو داشتن جدیدها خیلی بهترن .
مورد آخرم که صادق همه ماشین های تولید ایرانه!

shifter
02-01-2011, 21:41
کمک فنرهاش ناجوره
دید خوبی به پشت سر نداره
ولی امنیتش خوبه!
وو.......
والا ما 6سال و نيمه كه سمند داريم و از اين خبرا هم نيست!!

با درنظر گرفتن نسبت قدرت موتور به وزنش و همچنين ضرايب دنده اش خيلي هم شتاب خوبي داره...!
كمك فنراش اوايل خيلي خوب و نرم بود اما الان متوسط هست و به هيچ وجه ناجور نيست!
صندلي هاش شايد سوار و پياده شدن ازشون سخت باشه اما اتفاقا براي اينكه بيشتر مسلط روي رانندگي باشين عاليه و سر پيچها هم اينور اونور نميشين!!

:18: لش شدن يعني چي ديگه؟!

اين در مدلهاي چند سال اخير هست و منم تاييد ميكنم اما در مدلهاي قديميش به شدت كنوني نيست...
در مورد elx هم داشبوردش طراحي ساده و خوبي داشت...اما صندلي عقب و كلا قسمت عقبش يه جوري به نظر ميرسيد...انگار قناس بود...!!

mohamad skystar
03-01-2011, 00:34
بزرگترین مشکل سورن ELX موتور 1800 سی سی قدیمی بود که تو نمایشگاه اصفهان آورده بودن.
سورن ELX حتی مدل اتوماتیک هم نداره ماشالا ایران خودرو فعلا فقط تو فکره دوگانه سوز کردنه.
نمای داخلی خودرو هم از همون سمند تبعیت کرده تغییر چندانی نداره.
باید بیشتر روش کار کنن.

Help118
03-01-2011, 03:38
سلام
دوست عزیز این چیزهایی که شما گفتین همیشه صادق نیست!!
1.این که بر میگرده به موتوری که روش سواره! همین الان با ef7 کل خیلی از موتورا رو خوابونده!
2.کمک هاش هم مثله 405 و پارسه! کلا این پلت فرم چه 405 پارس و چه سمند این مشکل رو موقع افتادن تو چاله دارن که با پایینتر اومدن کیفیت هم بیشتر شده.
3.صندلی های سمند بدک نیستن بین هم رده هاش.
4.دید پشت سر هم الان خیلی از ماشین های از خودش بهتر خوب نیست.206 سدان ال90 حتی تو کمری...
این مشکل بیشتر با سنسورهای عقب حل میشه ولی خوب حقیقتا زیاد جالب نیست!
5.سمندهای اول که تولید میشدن بیشتر این مشکل رو داشتن جدیدها خیلی بهترن .
مورد آخرم که صادق همه ماشین های تولید ایرانه!

والا ما 6سال و نيمه كه سمند داريم و از اين خبرا هم نيست!!

با درنظر گرفتن نسبت قدرت موتور به وزنش و همچنين ضرايب دنده اش خيلي هم شتاب خوبي داره...!
كمك فنراش اوايل خيلي خوب و نرم بود اما الان متوسط هست و به هيچ وجه ناجور نيست!
صندلي هاش شايد سوار و پياده شدن ازشون سخت باشه اما اتفاقا براي اينكه بيشتر مسلط روي رانندگي باشين عاليه و سر پيچها هم اينور اونور نميشين!!

:18: لش شدن يعني چي ديگه؟!

اين در مدلهاي چند سال اخير هست و منم تاييد ميكنم اما در مدلهاي قديميش به شدت كنوني نيست...
در مورد elx هم داشبوردش طراحي ساده و خوبي داشت...اما صندلي عقب و كلا قسمت عقبش يه جوري به نظر ميرسيد...انگار قناس بود...!!

لش شدن یعنی خیلی زود از هم وامیره.........

آقایون آقایون ما تسلیم! همین سمند از سرمون هم زیاده...............
من نظرات شخصی، برداشت های عملی که حداقل از 5-6 تا سمند که دیدم رو عرض کردم چرا ناراحت میشید!
اینایی که گفتم اکثر رو هموشن صادق بود وای بخصوص این کمک فنرهاش
والا کمک فنرهای همین 405 تولید ایران بهتر از سمنده
در مورد صندلی ها باید بگم 3 نفر پشت بشینن اون کناری ها اذیت میشن کناراش رو به بالاست و وسط شگود نه به استاندارد!
اگه لذت پژو 405 مدل 2000 سی سی که با کشتی وارد ایران شده بود و زیر پامون بود رو می چشیدید فاتحه می خوندید تو هیکل هر چی سمنده!

بازم ازتون ممنون ولی خواهشا کل کل نکنید عرض کردم نظرات شخصی و برداشت های عملیه البته تنها حرف من نیست خیلی ها اینا رو گفتن و منم تجربه کردم

Namdarian
03-01-2011, 06:12
داخلش جدا بی خوده!

چقدر زشته طراحی داخلی اش ! واقعا متاسفم ، خیلی بی سلیقه کار کردن !

کجاش خوشگله؟
با سلام . در طراحی داخلی سعی شده از نحوه ی طراحی ادوات و کنسول میانی مزدا 3 طرح قبل به نوعی استفاده شود . اتفاقاً از این لحاظ پیشرفت خوبی بوده . ولی اینکه با این قیمت گزاف از نصب نمایشگر چندکاره ی GPS و..... صرفنظر شده واقعاً کم لطفی در حق خریداران است . شیشه های عقب برقی هم جالب بود

s-a-l-i-m
03-01-2011, 15:52
والا کمک فنرهای همین 405 تولید ایران بهتر از سمنده
در مورد صندلی ها باید بگم 3 نفر پشت بشینن اون کناری ها اذیت میشن کناراش رو به بالاست و وسط شگود نه به استاندارد!منم با این موضوع به شدت موافقم...وقتی مدرسه میرفتم دهنم سرویس میشد وقتی رانندمون سمند داشت...راستش رو بخواید تو پراید راحت تر بودیم تا پژو و سمند...
ولی چه فایده برادر { با لحن یاس }
باید قانع باشی.:31:

labkhand
04-01-2011, 22:24
سورن elx-ef7 هم اکنون موجود هست یا پیش فروش میشه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ship Storm
04-01-2011, 23:04

سمند معمولی مدل 83 بود تست گرفتیم 0 تا 100 18 ثانیه طول کشید نمیدونم حالا همه همینه یا این مشکل داشته
البته لاستیک های 225 سایز 17 زیرش یود که این خودش تو شتاب تاثیر منفی میذاره

black master
05-01-2011, 00:46
من خودم سمند lx ترجیح می دم . نسبت به قیمت ماشین خوبی و لی سورن کمی قیمتش بالاست . الان قیمت های خود سایت ایران خودرو نگاه کنید 206sd-v8 با سورن زیاد تفاوت قیمت نداره .

MoHaMaD ZaNd
05-01-2011, 10:58
سمند معمولی مدل 83 بود تست گرفتیم 0 تا 100 18 ثانیه طول کشید نمیدونم حالا همه همینه یا این مشکل داشته
سلام . ببخشید میشه بپرسم کجا این تست رو انجام دادین ؟!؟!؟!
البته شتاب 0 تا 100 رو همینجوری نمیشه حساب کرد ...

AmiRreZA_RAcEr
05-01-2011, 11:05

لاستیکا که تاثیر مستقیم داشته اما خوب دیگه شما هم بد دنده دادی 18 خیلی زیاده

shifter
05-01-2011, 12:08
مطمئنا به خاطر لاستيك اينقدر زياد شده!! حالا چرا همچين لاستيكي انداختين زيرش؟:31: پدر ماشين در مياد با اين سايز.
من لاستيك 205 با همون سايز 15 گذاشتم...به نظرم اين براش مناسب باشه!
شتاب سمند و پرشياها هم در حالت استاندارد 11 ,12 ثانيه هست به نظرم.

Lamanta
05-01-2011, 13:48
چرا حتما باید از رنگ کرمی توی ماشین استفاده بشه ؟
نمیشه همش مشکی و یک دست باشه ؟

labkhand
05-01-2011, 15:17
چرا حتما باید از رنگ کرمی توی ماشین استفاده بشه ؟
نمیشه همش مشکی و یک دست باشه ؟

اینم مدل مشکی رنگش

ولی به نظر من کرم رنگش لوکس تره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ship Storm
05-01-2011, 19:47
سلام . ببخشید میشه بپرسم کجا این تست رو انجام دادین ؟!؟!؟!
البته شتاب 0 تا 100 رو همینجوری نمیشه حساب کرد ...

تو بلوار دم خونه سال 87 بود انجام دادیم شاید یک شیب سربالایی خیلی کمی داشته باشه ولی چندان زیاد نیست که بخواد تاثیر بسزایی تو زمان داشته باشه

لاستیکا که تاثیر مستقیم داشته اما خوب دیگه شما هم بد دنده دادی 18 خیلی زیاده

بنده دادن رو یادمه خیلی درست و حسابی دنده دادیم ولی نمیدونم چرا همچین نتیجه ای گرفتیم
انتظار 11 رو داشتیم ولی اینطوری شد

مطمئنا به خاطر لاستيك اينقدر زياد شده!! حالا چرا همچين لاستيكي انداختين زيرش؟:31: پدر ماشين در مياد با اين سايز.
من لاستيك 205 با همون سايز 15 گذاشتم...به نظرم اين براش مناسب باشه!
شتاب سمند و پرشياها هم در حالت استاندارد 11 ,12 ثانيه هست به نظرم.

زمانی که خریدیم زیرش بود
بهترین گزینه همون 205 هست چون بیشتر از اون مصرف سوخت و شتاب رو بد جوری میگیره
فقط مزیت این 225 سر پیچ ها مشخص بود اونم تو جاده های کوهستانی پیچ و خم دار که میشد با سرعت های بالا پیچ رو دور زد

mohamad skystar
16-01-2011, 17:38
اینم مدل مشکی رنگش

ولی به نظر من کرم رنگش لوکس تره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز این عکس ها داخل سمند LX هست نه سورن ELX

D r i v e r
16-01-2011, 20:34
تو بلوار دم خونه سال 87 بود انجام دادیم شاید یک شیب سربالایی خیلی کمی داشته باشه ولی چندان زیاد نیست که بخواد تاثیر بسزایی تو زمان داشته باشه

بنده دادن رو یادمه خیلی درست و حسابی دنده دادیم ولی نمیدونم چرا همچین نتیجه ای گرفتیم
انتظار 11 رو داشتیم ولی اینطوری شد

زمانی که خریدیم زیرش بود
بهترین گزینه همون 205 هست چون بیشتر از اون مصرف سوخت و شتاب رو بد جوری میگیره
فقط مزیت این 225 سر پیچ ها مشخص بود اونم تو جاده های کوهستانی پیچ و خم دار که میشد با سرعت های بالا پیچ رو دور زد
سلام
حامد خان با این رینگ و لاستیک اصلا هیچ تعجبی نداره این زمان!
تاثیر فوق العاده زیادی داره
+ ارتفاع از سطح دریا + نوع بنزین + تمیزی صافی بنزین و فیلتر هوا + شمع ها و وایر ها و پمپ بنزین
+ اینکه میگین یه شیب خیلی کم هم داشته
مطمئن باشین اون شیب خیلی کم هم خیلی تاثیر داره :11:

s-a-l-i-m
18-01-2011, 00:06
سلام
حامد خان با این رینگ و لاستیک اصلا هیچ تعجبی نداره این زمان!
تاثیر فوق العاده زیادی داره
+ ارتفاع از سطح دریا + نوع بنزین + تمیزی صافی بنزین و فیلتر هوا + شمع ها و وایر ها و پمپ بنزین
+ اینکه میگین یه شیب خیلی کم هم داشته
مطمئن باشین اون شیب خیلی کم هم خیلی تاثیر داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرسی نکات ریز ...:46:

mohamad skystar
02-02-2011, 00:03
سورن ELX فکر نکنم به پای سمند LX برسه.
چون سورن معمولی نتونست جا بیوفته.

mohamad skystar
16-02-2011, 23:50
سورن ELX قراره آماده بشه واسه ناوگان نیروی انتظامی.درجه یک:5:

dydh
19-02-2011, 12:24
حالا این سورن elx تو بازار نیومده ؟؟ قیمت فروش چقدره ؟

ثبت نام نمیکنن ؟؟

من تو اطلاعیه های ایران خودرو چیزی دیدم !

mohamad skystar
19-02-2011, 12:27
حالا این سورن elx تو بازار نیومده ؟؟ قیمت فروش چقدره ؟

ثبت نام نمیکنن ؟؟

من تو اطلاعیه های ایران خودرو چیزی دیدم !

سلام.
سورن ELX هنوز به طور گسترده در بازار نیومده و فقط یه تعداد محدودی به مشتری ها دادن.
ثیت نام از سال آینده هست.

hamed malekpour
27-02-2011, 23:21
این سورن جدیده چیه مالتی پلکس چه اسم مزخرفی داره، مالتی پلکس چه ربطی داره من، خنده داره آدم یاد مدار منطقی میفته.
مولتی پلیکس یه چیز دیگه است کاهش استفاده از سیم در خودرو است.

mohamad skystar
28-02-2011, 12:09
این سورن جدیده چیه مالتی پلکس چه اسم مزخرفی داره، مالتی پلکس چه ربطی داره من، خنده داره آدم یاد مدار منطقی میفته.

درست گفتی دوست من آدم یاده مدار منطقی میوفته.
چون تو مدار منطقی از مالتی پلکس ها برای کاهش گیت ها استفاده میشه.
در زمینه خودرو چون در مصرف سیم صرفه جویی شده اسمش رو گذاشتن مالتی پلکس.

mohamad skystar
09-04-2011, 13:01
دوستان عزیز سورن ELX تو سبد فروش محصولات قرار گرفت.
فروش فقط به صورت نقدی قیمت 18020000 تومان در رنگ های سفید-مشکی-نقراه ای-خاکستری

s-a-l-i-m
09-04-2011, 21:47
میشه لیست رو لطف کنی .
من گشتم تو سایت چیزی ندیدم . شاید چشم بد دیده باشه .

mohamad skystar
09-04-2011, 22:08
میشه لیست رو لطف کنی .
من گشتم تو سایت چیزی ندیدم . شاید چشم بد دیده باشه .

قبل از اینکه تو سایت بیاد به نمایندگیها mail میشه.
منم چون آشنامون نمایندگی داره لیستش رو گرفتم و شرایط فروش همینه.

Johan lopez
13-04-2011, 09:26

واقعا توش این شکلی هست چون یه عکس دیده بودم که خیلی افتضاح بود و این شکلی نبود ولی مطمئن نیستم چون فقط یکی عکس بود

mohamad skystar
13-04-2011, 21:31

واقعا توش این شکلی هست چون یه عکس دیده بودم که خیلی افتضاح بود و این شکلی نبود ولی مطمئن نیستم چون فقط یکی عکس بود

بله داخلش مثل همین هست.

Lamanta
22-04-2011, 16:15

Test OK
01-05-2011, 16:28
این خوبه یا دنا؟

mohamad skystar
02-05-2011, 19:40
این خوبه یا دنا؟

نمیشه گفت کدوم خوبه.چون هر دو خودرو تازه عرضه شدن و سورن ELX به طور جدی در خیابان ها نیست.
البته واضحه که از نظر امکانات و طراحی دنا برتر هست اما سورن ELX در طراحی داخلی دچار دگرگونی هایی شده که جالب توجه هست.سورن ELX بزرگترین نقطه ضعفش موتورش هست که همون 1800 CC قدیمی بود
اگر با موتور TU5 یا EF7 عرضه میشد خیلی بهتر بود.البته این در آینده در دستور کار ایران خودرو هست.
سورن ELX کماکان آدم رو یاده سمند میندازه اما دنا کا یه چیز جدیده.

lovely_fox
18-02-2012, 20:12
سلام
آیا موتور سمند سورن ، زانتیا است؟

hossein.az
19-02-2012, 09:56
سلام
آیا موتور سمند سورن ، زانتیا است؟

نه عزیز
موتورش xu7 است اما مثله اینکه قراره مدل elxاون با موتور ef7تولید بشه.

kasra2002
11-03-2012, 18:28
سلام دوستان
کامپیوتر این چجوریه ایا فرقی هم کرده یا حذف شده نمیدونم شنیدم مال سمند رو برداشتند
یکی می گفت کامپیوترش کامل شده پیشرفت کرده

dash_mehdi
17-03-2012, 02:06
گالری عکس سورن ELX از دارندگان این خودرو

mohamad skystar
04-04-2012, 15:06
سورن ELX هم با موتور ملی عرضه شده و در شرایط فروش شرکت هم قرار گرفته.
قابل توجه دوستانی که منتظر سورن ELX با موتور ملی بودن.

larantas
04-04-2012, 20:28
سورن ELX هم با موتور ملی عرضه شده و در شرایط فروش شرکت هم قرار گرفته.
قابل توجه دوستانی که منتظر سورن ELX با موتور ملی بودن.

ببخشید موتورش چیه؟ملی یعنی چی؟ ef7 منظورشه؟

mohamad skystar
04-04-2012, 22:16
ببخشید موتورش چیه؟ملی یعنی چی؟ ef7 منظورشه؟

بله دوست من همون موتور EF7 هست.

amiramiryousefi
21-04-2012, 07:42
دوستان شايط فروش اقساطي بسته شده كسي دليلش رو ميدونه؟آخه شرايط فروردين و ارديبشت بود.

mohamad skystar
21-04-2012, 16:53
دوستان شايط فروش اقساطي بسته شده كسي دليلش رو ميدونه؟آخه شرايط فروردين و ارديبشت بود.

در مورد شرایط فروش ایران خودرو تو تاپیک خودش ادامه بدین انشالا دفعه دیگه.
در مورد بسته شدن خوب شرکت وقتی ظرفیتش تکمیل بشه میبنده فروش رو
و اینکه برای فروردین و اردیبهشت بوده دلیل نمیشه.
گاهی اوقات تو 2 روز هم شده که ظرفیت پر میشه و فروش رو میبندن باید صبر کنید.
یا با نمایندگی ها تماس بگیری.

amiramiryousefi
24-04-2012, 09:56
من بين موتور xu7وef7موندم
چند روزه كه ميخوام برم بخرم ولي دل ميزنم كمك كنيد.

HOJ-JAT
24-04-2012, 11:04
من خودم با xu7 داشتم فروختمش خیلی مصرفش بالاست ..ef7 هم مصرفش دست کمی از اون نداره..

mohamad skystar
24-04-2012, 22:41
من خودم با xu7 داشتم فروختمش خیلی مصرفش بالاست ..ef7 هم مصرفش دست کمی از اون نداره..

اتفاقا کم مصرف بودن EF7 نسبت به XU7 کاملا محسوس هست.
اما EF7 فعلا مشکل کیفیت پایین و خرابی بالا رو تو موتورهاش داره

pishooo2
24-04-2012, 23:19
دوست عزیز موتور xu7رو که خیلی قدیمیه پیشنهاد نمیکنم اصلا
موتور ef7 هم که الان دیگه اون کیفیت سری اولاشو نداره و به نظرم از هر 10 تا 7تاش برگشت میخوره
پس بهتره نظرتو عوض کنی پیشنهاد 405 slx با موتور tu5 رو دارم و یا pars tu5 یا l4
یا 206 sd
اینا ماشینایی هستن که الان امتحان پس دادن و بیشتر افراد ازشون راضی بودن حتی از یکی شنیدم ال 90 هم دیگه اون کیفیت سابقشو نداره حالا تا چه حد واقعیت داره نمیدونم

pishooo2
25-04-2012, 21:14
راستی چند وقته پیش من تو ایرانخودرو بودم یه سورن elx دیدم که کیفیت قطعات داخلیش اصلا رضایت بخش نبود مثلا اون قسمت هایی که به رنگ نقره بود انگار از یه جنس پلاستیک خیلی بد ساخته شده بود که با قلمو روشو رنگ نقره ای زدن در کل اون کیفیتی که تو عکس ها بود ندیدم واقعا من موندم مردم 21 میلیون پول بی زبونو به چیه این ماشین میدن !!!!!!!!!!!!1
به کدوم امکانات بینظیرش میشه گفت با این قیمت باید باشه
راستی یه سوال جالب کی روی این ماشینا قیمت میذاره
و به نظر شما شما مردم واسه چی میرن میخرنش؟در صورتی که انتخابای برتری دارن !!!!!

amiramiryousefi
26-04-2012, 07:51
راستی چند وقته پیش من تو ایرانخودرو بودم یه سورن elx دیدم که کیفیت قطعات داخلیش اصلا رضایت بخش نبود مثلا اون قسمت هایی که به رنگ نقره بود انگار از یه جنس پلاستیک خیلی بد ساخته شده بود که با قلمو روشو رنگ نقره ای زدن در کل اون کیفیتی که تو عکس ها بود ندیدم واقعا من موندم مردم 21 میلیون پول بی زبونو به چیه این ماشین میدن !!!!!!!!!!!!1
به کدوم امکانات بینظیرش میشه گفت با این قیمت باید باشه
راستی یه سوال جالب کی روی این ماشینا قیمت میذاره
و به نظر شما شما مردم واسه چی میرن میخرنش؟در صورتی که انتخابای برتری دارن !!!!!

شخصا به چند دليل دنبال اين نوع خودروام و خودم هم 8-9ساله كه انواع سمند و دارم:
1-حمايت از اشتغال داخلي(كه برام خيلي مهمه وقتي اينهمه جوون بيكار رو ميبينم)
2-استحكام قابل قبول و امنيت خودرو مخصوصا براي ما زن و بچه دارها
3-ابهت و كشيده و پهن بودن ماشين
4-تجهيزات زيادي كه داره
5-ايستايي و سرعت در جاده و مسافرت
6-طراحي بدنه زيبا و آيروديناميك خوب-حتي شنيدم طراحي بدنه سمند رو بنز براش انجام داده!
7-موتور 1800پرقدرت حتي اگر پرمصرف هم باشه
8-جادار بودن و رفاه سرنشينان خودرو و صندلي هاي مبله
9-جمع بودن همه اينها در يك خودرو با قيمت نسبتا كم
در حال حاضر فقط بعضي ماشينهاي جديد چيني مشخصات فوق رو منهاي مورد اول دارد.

HOJ-JAT
26-04-2012, 19:47
7-موتور 1800پرقدرت حتي اگر پرمصرف هم باشه

موتورش 1800 هست اما انچنان پرقدرت نیس موتور tu5 1600 هست اما 10 اسب بیشتر قدرت داره البته گشتاورش پایین تره..
در کل بنظر من برای خانواده خیلی مناسبه ولی سوختش زیاده..

daeedavood
27-04-2012, 15:36
سلام. اخیرا سورن elx با موتور ef7 ارایه شده.نظر دوستان برای خرید آن؟

pishooo2
27-04-2012, 23:01
موتورش 1800 هست اما انچنان پرقدرت نیس موتور tu5 1600 هست اما 10 اسب بیشتر قدرت داره البته گشتاورش پایین تره..
در کل بنظر من برای خانواده خیلی مناسبه ولی سوختش زیاده..
منم حرف شما رو کاملا قبول دارم اما :اگه شما فکر اقتصاد و اینهمه جوون بیکارید و دنبال حمایت این انتخاب درستی نیست
اولا مصرف سوخت بالا تقریبا 2 برابر موتوری مثل tu5 که من امروز با کولر 250 تا باهاش رفتم 10 لیتر سوزوند
این خودش به جامعه ضرر میزنه
دوم داداش من هر چیزی حدی داره ما هم دلمون میخواد از سازنده ی داخلی حمایت کنیم
اما
اگه اون سازنده منصف باشه
این ماشینی که الان 20 میلیون پولشه قیمتش فقط 10 میلیونه
اصلا نه مگه سورن با سمند lx چه فرقی داره واسه ی سازندش؟
4 میلیونی که میگیرن اظافی پول چیه ؟
شما خودت اگه مغازه سر کوچتون مثلا جنسX که قیمتش 1000 تومنه بهت بده 2000 تومن واسه حمایت از این که مثلا اجاره مغازش زیاده میخری؟
والا به خدا نه
حرف اگه منطقی باشه حرفی نیست روی 2 چشمم میزارم
الان بحث کیفیته من یه تیشیرت خارجی رو (mvm530) میخرم خیلی بهتر از یه تیشرت ساخت داخل(سمند) واسم کار میکنه

mohamad skystar
27-04-2012, 23:51
سلام. اخیرا سورن elx با موتور ef7 ارایه شده.نظر دوستان برای خرید آن؟

از اونجایی که موتور EF7 اخیرا با مشکلات زیاد و کمبود شدید قطعات مواجه شده
خریدش واقعا شانسی هست.
دیگه نمیشه نظر قطعی داد رو موتور EF7

daeedavood
15-05-2012, 18:10
سلام. یک هفته پیش سورن elx با موتور ملی گرفتم! اولش پمپ هدرولیکش روغن داد. درستش کردم. بعد از چند صد کیلومتر آب رادیاتورش در میامد!! درستش گردم. امروز رفتم تعتمیرگاه گفت از گیربکس و موتورش روغن میاد!! خدا کنه درست شه.21 میلیون !!

daeedavood
02-06-2012, 18:14
من تو اردیبهشت یه soren ef7 تحویل گرفتم. ولی ای کاش تحویل نمی گرفتم. الان یک ماهه 40 بار بردم برای تعمیر ولی هر دفعه یه جدید پیدا میکنه؟! ef7 نخرید. وجدانا پشیمان میشید.

mohamad skystar
03-06-2012, 14:12
من تو اردیبهشت یه soren ef7 تحویل گرفتم. ولی ای کاش تحویل نمی گرفتم. الان یک ماهه 40 بار بردم برای تعمیر ولی هر دفعه یه جدید پیدا میکنه؟! ef7 نخرید. وجدانا پشیمان میشید.

دوست من شاید این مشکل برای شما بوده
همونطور که برخی از دوستانی که سمند LX EF7 داشتن با مشکل مواجه شده بودن اما برخی دیگه کاملا راضی بودن
موتور EF7 فعلا به صورت کاملا شانسی هست .
چون سورن ELX هم با این موتور عرضه شده و مواردی هستن که هیچ مشکلی ندارن

Pourya-pc
03-06-2012, 17:15
سلام. یک هفته پیش سورن elx با موتور ملی گرفتم! اولش پمپ هدرولیکش روغن داد. درستش کردم. بعد از چند صد کیلومتر آب رادیاتورش در میامد!! درستش گردم. امروز رفتم تعتمیرگاه گفت از گیربکس و موتورش روغن میاد!! خدا کنه درست شه.21 میلیون !!

کلا محصولات ایرانخودرو در سال جدید افت کیفیت بسیار شدیدی داشتن ، من 25 ملیون دادم تیپ 6 خریدم فقط موتورش رو پیاده نکردم ، 2 هزارتا کار کرده 10 بار به همه دلیلی رفتم تعمیرگاه . قبلش سمند پایه گازی EF7 داشتم مدل 90 بهتر از این بود . روز به روز بدتر میشه . یا آدم ماشین نخره یا خارجی بخره .

shadows_funeral
04-06-2012, 15:01
کلا محصولات ایرانخودرو در سال جدید افت کیفیت بسیار شدیدی داشتن ، من 25 ملیون دادم تیپ 6 خریدم فقط موتورش رو پیاده نکردم ، 2 هزارتا کار کرده 10 بار به همه دلیلی رفتم تعمیرگاه . قبلش سمند پایه گازی EF7 داشتم مدل 90 بهتر از این بود . روز به روز بدتر میشه . یا آدم ماشین نخره یا خارجی بخره .

کاملا حق با شماست. منم یه سورن ELX موتور ملی خریدم 2000تا هم کار نکرده. تا حالا بجز موتورش 1000 بار بردم تعمیرگاه. خستم کرده. قبلش یه روای سال داشتم. ازش راضی بودم خیر سرم گفتیم برای خانواده یه ماشین بهتر بخریم. پدرمو در آورده. سگ روا شرف داشت به این ماشین. جدیدا هم سیستم مالتی پلکسرش قاطی می کنه دونه دونه میگه درب ها باز هستن از درب کاپوت بگیر تا در صندوق عقب. اینقدر بوق میزنه که اعصاب آدمو میریزه به هم. 20 میلیون پول آشغال دادم به خدا...

mdmehry
05-06-2012, 16:11
سورن ELX چه تفاوتی با سمند LX داره که قیمتش 2 تومن بیشتره؟ فقط تو طراحی داخلی و خارجیشون متفاوت هستن؟

mohamad skystar
05-06-2012, 16:26
سورن ELX چه تفاوتی با سمند LX داره که قیمتش 2 تومن بیشتره؟ فقط تو طراحی داخلی و خارجیشون متفاوت هستن؟

تغییرات مطلوب و مناسب در نمای داخلی و خارجی سورن ELX باعث شده تا الان از محبوبیت خوبی برخوردار بشه .
بله درسته فقط در نمای ظاهری و داخلی

dash_mehdi
05-06-2012, 16:41

اضافه کنم که ترمز های عقب هم دیسکی شدند که تاثیر زیادی در بهبود عملکرد ترمز ها داره و سیستم تهویه هم به مجهز ترین سیستم تهویه اتوماتیک در رنج قیمتی تا30 میلیون مجهز شده.
خود من معتقدم که سیستم تهویه سورن ELX از سیستم تهویه مگان - زانتیا و اوانته که 2 برابر قیمت سورن رو دارند قوی تره. خودم تستش کردم .
همچنین فریم داخلی و تودوزی در ها و تعویض کامل صندلی ها هم جزو این تغیرات به حساب میان . به نظر من افزایش 2 میلیونی قیمت این ماشین به نسبت ال ایکس کاملا مناسبه.

A.IvI.I.N
05-06-2012, 21:34
اضافه کنم که ترمز های عقب هم دیسکی شدند که تاثیر زیادی در بهبود عملکرد ترمز ها داره و سیستم تهویه هم به مجهز ترین سیستم تهویه اتوماتیک در رنج قیمتی تا30 میلیون مجهز شده.
خود من معتقدم که سیستم تهویه سورن ELX از سیستم تهویه مگان - زانتیا و اوانته که 2 برابر قیمت سورن رو دارند قوی تره. خودم تستش کردم .
همچنین فریم داخلی و تودوزی در ها و تعویض کامل صندلی ها هم جزو این تغیرات به حساب میان . به نظر من افزایش 2 میلیونی قیمت این ماشین به نسبت ال ایکس کاملا مناسبه.

رفیق اصله کار موتوره که دیگه از رده خارجه هم پرمصرفه هم کم بازده.

اگه راس میگن مشکل موتور ملی رو حل کنن با توربو شارژ بزارن روی سورن وگرنه که این آپشن ها افتابه خرج لحیمه.

dash_mehdi
05-06-2012, 21:41

اگه راس میگن مشکل موتور ملی رو حل کنن با توربو شارژ بزارن روی سورن وگرنه که این آپشن ها افتابه خرج لحیمه.

موتور های تولیدی بهترین موتور نیستن که بخواد XU7 تش مشکل اصلی باشه
XU7 به نسبت موتور های TU5 و EF7 بسیار مقاوم تر و عمر بیشتری داره . درسته که TU5 یک موتور بسیار مناسب و کم مصرفه اما باز هم XU7 مزیت های خوبی داره.
لطفا بی دلیل پست ندید دوست عزیزم

A.IvI.I.N
05-06-2012, 21:53

موتور های تولیدی بهترین موتور نیستن که بخواد XU7 تش مشکل اصلی باشه
XU7 به نسبت موتور های TU5 و EF7 بسیار مقاوم تر و عمر بیشتری داره . درسته که TU5 یک موتور بسیار مناسب و کم مصرفه اما باز هم XU7 مزیت های خوبی داره.
لطفا بی دلیل پست ندید دوست عزیزم

فربونت برم منکه به این قشنگی برات دلیل آوردم.
عرض کردم xu7 پر مصرفه و کم بازده ولی TU5 کم مصرفه با بازده مناسب و کم صدا و تکنولوژی بسیار جدید تر.

mohamad skystar
05-06-2012, 23:30

با موتور EF7 هم عرضه میشه
سری اولش بود که با موتور XU7 عرضه شد اما الان چند ماهه با موتور EF7 هست.

osmaan
06-06-2012, 00:40
چرا درمورد این مدل اطلاعات زیادی تو سایت ایرانخودرو نیست؟!

mohamad skystar
06-06-2012, 09:09
چرا درمورد این مدل اطلاعات زیادی تو سایت ایرانخودرو نیست؟!

منظور شما در مورد موتور EF7 نصب شده روی سورن هست؟
یا اطلاعات دیگه؟

A.IvI.I.N
06-06-2012, 09:22
با موتور EF7 هم عرضه میشه
سری اولش بود که با موتور XU7 عرضه شد اما الان چند ماهه با موتور EF7 هست.

درسته حدودا 2 ماه ثبت نام کردن ولی در حال حاضر تو لیست فروش اینترنتی سایت ایرانخودرو خبری از سورن با موتور ملی نیستش.
اگرم سورن با EF7 دوباره عرضه بشه با این همه مشکلات ارزش خریدن نداره.

mohamad skystar
06-06-2012, 09:32
درسته حدودا 2 ماه ثبت نام کردن ولی در حال حاضر تو لیست فروش اینترنتی سایت ایرانخودرو خبری از سورن با موتور ملی نیستش.
اگرم سورن با EF7 دوباره عرضه بشه با این همه مشکلات ارزش خریدن نداره.

اینکه تو لیست فروش نیست به دلیل اینکه تقاضا بر عرضه بیشتر میشه و شرکت مجبوره برای اینکه
تیراز تولید به حد نصاب برسه ماشین رو از لیست حذف کنه .
در مورد اینکه گفتین ماشین با این همه مشکلات ارزش خرید نداره بله درسته چون واقعا فشار میاد به کسی که 20 میلیون تومن
ماشین رو بخره و هر روز تو تعمیرگاه باشه

osmaan
06-06-2012, 09:45
منظور شما در مورد موتور EF7 نصب شده روی سورن هست؟
یا اطلاعات دیگه؟

منظورم اینه که با چه امکاناتی هست یعنی چه فرقی با سورن معمولی داره
راستی الان با tu5 تولید میشه یا xu7؟

mohamad skystar
06-06-2012, 09:56
منظورم اینه که با چه امکاناتی هست یعنی چه فرقی با سورن معمولی داره
راستی الان با tu5 تولید میشه یا xu7؟

فرقش با سورن معمولی :

تغییرات ظاهریش طرح جلو پنجره بود که عوض شد و تغییر دیگه نداشت.
داخل خودرو به طور کلی عوض شد و ایربگ هم اضافه شد
ترمزهای عقب هم دیسکی شدن
در کل تغییرات قابل قبولی روش انجام شد تا ناکامی های سورن قبلی رو جبران کنه

اوایل با موتور XU7 عرضه شد و 2 ماهی میشه با موتور EF7 هم عرضه شده
اما با موتور TU5 هنوز نه.

pishooo2
06-06-2012, 13:32
من یکی که چشمم اب نمیخوره موتور tu5 بتونه سورن رو جواب بده اتاق به این سنگینی و یه پیشرانه ی 1600 الان روی 206 هم یه مدت که از 0 بودن ماشین میگذره دیگه اون کارایی اول رو نداره من الان هر کاری که بگی کردم نتونستم 207 خودمو از 180 سرعت بالا تر برم و شتاب 0 تا 100 هم از 13 ثانیه کمتر نشد !تازه همه جای ماشینم سالمه

mohamad skystar
06-06-2012, 13:35
من یکی که چشمم اب نمیخوره موتور tu5 بتونه سورن رو جواب بده اتاق به این سنگینی و یه پیشرانه ی 1600 الان روی 206 هم یه مدت که از 0 بودن ماشین میگذره دیگه اون کارایی اول رو نداره من الان هر کاری که بگی کردم نتونستم 207 خودمو از 180 سرعت بالا تر برم و شتاب 0 تا 100 هم از 13 ثانیه کمتر نشد !تازه همه جای ماشینم سالمه

اتفاقا سال 88 بود که سمند LX با موتور TU5 اومد و فقط یکبار فروخته شد.
یکی از آشناهای من یک دستگاه از این سمند رو داره و علاوه بر اینکه از عکلمردش کامل راضیه
به هیچ عنوان زیر با نمیره برای فروش
موتور TU5 روی اتاق سمند هم خوب جواب داد.

osmaan
06-06-2012, 15:03
ای بابا همه چیش خوبه به غیر موتورش!
منم یادمه ال ایکس هایی که تی یو 5 داشتن بسیار خوب کار میکردن

shadows_funeral
10-06-2012, 18:43
ای بابا همه چیش خوبه به غیر موتورش!
منم یادمه ال ایکس هایی که تی یو 5 داشتن بسیار خوب کار میکردن

اتفاقا فقط موتورش خوبه. من یه دونه موتور ملی گرفتم. موتور پرقدرت، کم مصرف، کم صدا، هیچ روغن ریزی یا بدی از موتورش ندیدم. ولی بقیه قطعاتش پدرمو در اورد!!! برای همش بردم تعمیرگاه. داشبورد و ستوناش دائم صدا میداد. قفل دربها، کاپوت و صندوق خراب بود. بدنش که از حلب روغن ساخته شده. سیستم مالتی پلکسش دائم قاطی می کنه باید باتری رو قطع کنی تا ریست شه. کولرش درست کار نمی کرد. امروزم داشتم میروندم که یکهو دنده در اومد. (!!!) داشتم از تعجب شاخ در می آوردم. این آشغال که براش 20 میلیون پول دادم دندش کلا خلاص شد. 45 دقیقه وایسادم امداد اومد بردش. خلاصه مثل س.گ. پشیمونم کاش همون روای فکستنیمو نگه میداشتم این آشغالو نمی خریدم... ولی از انصاف نباید دور شد. موتور واقعا عالی داره...

jgshirazi
20-07-2012, 13:07
آیا هنوز سورن معمولی هم تولید می شود یا فقط سورن ای ال ایکس ایرانخودرو تولید می کند؟

shadows_funeral
20-07-2012, 15:52
آیا هنوز سورن معمولی هم تولید می شود یا فقط سورن ای ال ایکس ایرانخودرو تولید می کند؟

والا فعلا که تولید نداره. بعید هم می دونم دوباره تولید بشه. سورن معمولی تو بازار فروش یه پروژه شکست خورده بوده.

CATERPILLAR
20-07-2012, 19:27
سلام
سال 88 یه سورن معمولی گرفتیم نزدیک 16.5 تا امروز نزدیک 100000 تا کار کرده تنها خرابی این ماشین فقط کمک فنر جلو سمت شاگرد بود که اونم همون اوایل جزو گارانتی بود و عوضش کردن تا به امروز هیچوقت اذیت نکرده و تعمیرگاه نرفته و واقعآ ازش راضیم تنها ایرادش مصرف سوختش هست که اونم با توجه به مشکلات موتورهای جدید قابل تحمله.

mohamad skystar
20-07-2012, 19:36

سورن معمولی دیگه تولید نیمشه و کاملا جای خودش رو به سورن ELX داد.

J U N I P E R
21-07-2012, 09:37
سلام
سال 88 یه سورن معمولی گرفتیم نزدیک 16.5 تا امروز نزدیک 100000 تا کار کرده تنها خرابی این ماشین فقط کمک فنر جلو سمت شاگرد بود که اونم همون اوایل جزو گارانتی بود و عوضش کردن تا به امروز هیچوقت اذیت نکرده و تعمیرگاه نرفته و واقعآ ازش راضیم تنها ایرادش مصرف سوختش هست که اونم با توجه به مشکلات موتورهای جدید قابل تحمله.

اون موقع EF7 اومده‌بود؟
موتور سورن شما xu7 هست؟

mohamad skystar
21-07-2012, 11:24
اون موقع EF7 اومده‌بود؟
موتور سورن شما xu7 هست؟

EF7 اومده بود اما روس سورن نصب نشد.
EF7 روی سورن ELX نصب شد و سورن معمولی سابق فقط موتور XU7 داره.

CATERPILLAR
21-07-2012, 14:11
اون موقع EF7 اومده‌بود؟
موتور سورن شما xu7 هست؟
سلام
دقیقآ همین جوابی که محمد جان دادند :

EF7 اومده بود اما روس سورن نصب نشد.
EF7 روی سورن ELX نصب شد و سورن معمولی سابق فقط موتور XU7 داره.
جالبه با اینکه لاستیک ماشینم سایزش 205 هست(مقداری فرمون ماشین سفت شده) و با ماشینم همه جا رفتم(جاده های خاکی و پر از دست انداز)ولی اتاق ماشین اصلا صدا نمیده ستونها کاملآ بی صدا هستن.جنس بدنه هم با همون سمند معمولی مدل 83 که داشتیم تقریبآ یکیه.

shayanb2004
22-07-2012, 17:20
دوستان الان این سمند سورن elx که تو سایت ایران خودرو زده "سمند با موتور ملی"... همون موتور XU7 هستش؟ بعدش این کلاسهاش با همدیگه چه فرقایی میکنن که اینهمه کلاس گذاشته؟ کلاس1، کلاس 6؟؟!!!!...

daeedavood
22-07-2012, 18:25
سلام دوست عزیز. نه موتور ef7 هست. من خودم یکی از آنها را اخیرا خریدم. افتضاحه

mohamad skystar
22-07-2012, 19:06
دوستان الان این سمند سورن elx که تو سایت ایران خودرو زده "سمند با موتور ملی"... همون موتور XU7 هستش؟ بعدش این کلاسهاش با همدیگه چه فرقایی میکنن که اینهمه کلاس گذاشته؟ کلاس1، کلاس 6؟؟!!!!...

همونطور که دوستمونم گفتن موتور ملی همون موتور EF7 هست که اخیرا با مشکلاتی مواجه شده
و قطعاتش هم نیست خلاصه خیلی دردسر ساز شده و انتخابش شانسیه.
موتورXU7 همون موتور قدیمی هست که قبلا هم روس سمند و 405 دیدیم.
کلاس در خودروای ایرانی مفهوم خاصی نداره و بیشتر جنبه تبلیغاتی داره بارها شده مشتری کلاسی رو انتخاب میکنه
اما شرکت میگه نداریم به راحتی.
بنابراین سعی کنید هر موقع بحثی از کلاس پیش میاد کاملترین رو انتخاب کنید.

shayanb2004
22-07-2012, 21:09
همونطور که دوستمونم گفتن موتور ملی همون موتور EF7 هست که اخیرا با مشکلاتی مواجه شده
و قطعاتش هم نیست خلاصه خیلی دردسر ساز شده و انتخابش شانسیه.
موتورXU7 همون موتور قدیمی هست که قبلا هم روس سمند و 405 دیدیم.
کلاس در خودروای ایرانی مفهوم خاصی نداره و بیشتر جنبه تبلیغاتی داره بارها شده مشتری کلاسی رو انتخاب میکنه
اما شرکت میگه نداریم به راحتی.
بنابراین سعی کنید هر موقع بحثی از کلاس پیش میاد کاملترین رو انتخاب کنید.

پس فکر نکنم خریدن سورن با این موتور الان به صرفه باشه چون یکی از دوستای من سمند ef7 خرید و بعد 14000 تا موتور سوزوند... باید رفت سراغ یه ماشین دیگه:37:

shadows_funeral
22-07-2012, 22:09
پس فکر نکنم خریدن سورن با این موتور الان به صرفه باشه چون یکی از دوستای من سمند ef7 خرید و بعد 14000 تا موتور سوزوند... باید رفت سراغ یه ماشین دیگه:37:

مثلا چه ماشینی رو پیشنهاد میکنید شما؟ من یه سورن EF7گرفتم. خیلی هم موتور سر حال و عالی داره. می تونم بگم تنها چیزیش که خوب در اومده موتورشه. ولی متاسفانه کیفیت مونتاژ قطعات تطییناتش افتضاحه. اونم خودم بردم نمایندگی اونقدر داد و بیداد کردم و منت سرشون گذاشتم که حالا کلا روبراه شده. واقعا ماشن روپایی هستش. خیلی نرم و کم صدا و پرقدرت. خیلی کم مصرف هم هست. والا این تجربه منه از سورن ELX با موتور EF7 بنزینی. تنها موردی که شاکی هستم خدمات پس از فروش بسیار ضعیف ایرنخودرو هستش. همین

shayanb2004
22-07-2012, 22:28
مثلا چه ماشینی رو پیشنهاد میکنید شما؟ من یه سورن EF7گرفتم. خیلی هم موتور سر حال و عالی داره. می تونم بگم تنها چیزیش که خوب در اومده موتورشه. ولی متاسفانه کیفیت مونتاژ قطعات تطییناتش افتضاحه. اونم خودم بردم نمایندگی اونقدر داد و بیداد کردم و منت سرشون گذاشتم که حالا کلا روبراه شده. واقعا ماشن روپایی هستش. خیلی نرم و کم صدا و پرقدرت. خیلی کم مصرف هم هست. والا این تجربه منه از سورن ELX با موتور EF7 بنزینی. تنها موردی که شاکی هستم خدمات پس از فروش بسیار ضعیف ایرنخودرو هستش. همین

خب دوست عزیز شما ماشینت مونتاژ چه زمانی هستش؟ اگر مربوط به قبل تحریمها میشه که خب اونموقع EF7 خیلی هم خوب دراومده بوده اما بعد تحریمها به دیلیل اینکه جنس بد انداختن رو موتورها حدود 10000 تا که میگذره موتور میسوزونهو حتی اگر به نمایندگی هم سر بزنید میگن یک چیز عادی هستش!!!... حداقل من که الان میخ.ام ماشین بخرم فک نکنم سورن با موتور EF7 انتخاب خوبی باشه و شاید برم سراغ SLX با موتور TU5 و یا MVM 530...

hossein.az
22-07-2012, 23:45
خب دوست عزیز شما ماشینت مونتاژ چه زمانی هستش؟ اگر مربوط به قبل تحریمها میشه که خب اونموقع EF7 خیلی هم خوب دراومده بوده اما بعد تحریمها به دیلیل اینکه جنس بد انداختن رو موتورها حدود 10000 تا که میگذره موتور میسوزونهو حتی اگر به نمایندگی هم سر بزنید میگن یک چیز عادی هستش!!!... حداقل من که الان میخ.ام ماشین بخرم فک نکنم سورن با موتور EF7 انتخاب خوبی باشه و شاید برم سراغ SLX با موتور TU5 و یا MVM 530...

سورن elx با موتور ملی از نیمه دوم سال 90 به بازار عرضه شده

mohamad skystar
22-07-2012, 23:48

منم صحبت شما رو قبول دارم.
اینکه میگم انتخاب خودرو با موتور EF7 الان شاسی شده برای تمام موارد صدق نمیکنه.
نمونه های بی عیب و بدون مشکل و بی دردسر هم هستن .نمونش سورن ELX شما.
اما انتخابش ریسک هست که بعد از خرید EF7 آیا خوب در میاد یا نه.

mohamad skystar
22-07-2012, 23:51

تجریم ها اثر زیادی نداره دوست من.
متاسفانه وقتی تامین قطعات از طریق سازندگان بی دقت داخلی و واردات قطعات از کشورهایی
مثل چین و هند صورت میگیره این مشکلات پیش میاد.
واگرنه قطعه اصلی باشه و مردم تا حدی بیشتر پول بدن اما قطعه با کیفیت و مرغوب باشه مشکلی نیست.

shadows_funeral
23-07-2012, 02:42
والا این مطلبی که شما می فرمایید SLX با موتور TU5 و یا هر موتور دیگه ای هم در شرایط تحریم قطعاتش از همون جایی میاد که EF7 میاد یعنی از چین. موتور ملی هم طراحی المان هستش ولی در حال حاضر قظعات از چین میاد. TU5 هم طراحی فرانسه هستش و قطعاتش از چین میاد. MVM هم که کلا چینیه. عموی من MVM 530 داره. نمی خوام بگم ماشین بدیه ولی یه ماشینیه که کاملا حس می کنی چینی هستش. مشکل اساسی تو ایران کیفیت مونتاژه . که کلا شانسی هستش. MVM تو ایران مونتاژ می شه. پژو تو ایران مونتاژ می شه. پراید تو ایران مونتاژ می شه. L90 تو ایران مونتاژ می شه. سمند تو ایران مونتاژ میشه و چون نظارت و دقت در مونتاژ پایینه ماشین مشکل دار خواهد بود. خود خودرو سازای ما معتقد هستن تا 25 درصد خرابی تو محصولات قابل قبوله. وقتی این تفکر وجود داره نتیجش همین میشه. و الا تا اونجایی که من می دونم موتور ملی اگه خوب مونتاژ بشه بهترین موتور در رده ی خودرو های داخلی هستش. تعدادی از دوستان بنده مهندسی مکانیک از دانشگاه شریف دارن و در پروژه موتور ملی به آلمان فرستاده شدن تا با کمک خودرو سازای آلمانی این موتور رو طراحی کنن. واقعا بی نظیره ولی حیف بی انصافی خودروسازهای داخلی واقعا این زحمات رو به باد می ده. سورن هم با موتور ملی کلا بعد از تحریم ها شروع به تولید شده. باز هم محض اطلاع بگم یکی دیگه از دوستان بنده سورن موتور ملی داره. خیلی هم مسافرت می کنه تا حالا نزدیک 50000 تا با این خودرو رانندگی کرده. هیچ مشکلی هم از لحاظ موتوری با این ماشین نداشته. تجربه بنده هم همینه.

پژو پارس اتوماتيك
29-07-2012, 12:29
دوستان چرا بحثو اينقدر كش ميديد ميتونم به جرات بگم يكي از بدترين ماشيناي ايران خودرو هستش من اين ماشينو حدود 30 هزار كيلومتر روندم خودشم تو شهر و خيلي نرم ولي از داشبورد و اجزاش صداي ضربه زدن مياد به افراد خبره نشون دادم گفتن چون داشبورد و درهاي اين ماشين با اصول درست نشدن پس از مدتي اين طور ميشن مث 405 اس ال ايكس/خلاصه رفتم واسه فروش اولش خواستن واسه خودم بفروشن بعد به خاطر اين صداهاي خفن ماشينو پس دادن به خودم الانم يه آلفارومئو جوليتا نوشتم تا از شر ماشيناي ايران فرغون راحت شم.به همتون يه توصيه دوستانه ميكنم اگه اين ماشينو بخرين ديگه بيشو خودتون خوندين ديگه.خاك پاتونم

mohamad skystar
29-07-2012, 16:47
دوستان چرا بحثو اينقدر كش ميديد ميتونم به جرات بگم يكي از بدترين ماشيناي ايران خودرو هستش من اين ماشينو حدود 30 هزار كيلومتر روندم خودشم تو شهر و خيلي نرم ولي از داشبورد و اجزاش صداي ضربه زدن مياد به افراد خبره نشون دادم گفتن چون داشبورد و درهاي اين ماشين با اصول درست نشدن پس از مدتي اين طور ميشن مث 405 اس ال ايكس/خلاصه رفتم واسه فروش اولش خواستن واسه خودم بفروشن بعد به خاطر اين صداهاي خفن ماشينو پس دادن به خودم الانم يه آلفارومئو جوليتا نوشتم تا از شر ماشيناي ايران فرغون راحت شم.به همتون يه توصيه دوستانه ميكنم اگه اين ماشينو بخرين ديگه بيشو خودتون خوندين ديگه.خاك پاتونم

همونطور که میدونید خودروهای ایرانی شانسی شدن
نمیشه گفت در تمام موارد این مشکل بوده.
مواردی هم بودن که همه جوره خوب دراومدن.
کیفیت ساخت و مونتاژ رو قبول دارم که پایین اومده

shadows_funeral
30-07-2012, 01:45

من اگه جای شما بودم و پول آلفا رومئو داشتم از اول سراغ ماشین ایرانی نمی رفتم. مشکل از شماست داداش که نباید از ماشین 20 میلیونی انتظار ماشین 60 میلیونی داشته باشی. ولی در کل تمام مواردی که فرمودی من تو سورن خودم و افرادی که دور و برم هستن ندیدم. به نظرم یه مقدار پیازداغشو زیاد کردی. ماشین خوبیه با این پولی که دادیم. ماشینهای دیگه هم سوار شدم تو این رنج قیمت بهتر از این تا حالا ندیدم. ولی تو بعضی ماشینهای ایرانخودرو و سایپا و حتی گروه بهمن ضعف مونتاژ وجود داره که اونم اگه زرنگ باشید می تونید نمایندگی رو مجبور کنید براتون درستش کنن یا همون اول تحویل نگیرید.
از این رو من واقعا پیشنهاد می کنم اگه تو این رنج قیمت می خواهید خرید کنید بهترین ماشین فعلا همینه. این مشکلات هم که این دوستمون گفتن بصورت عام تو این ماشین من ندیدم وجود داشته باشه راستش

Highbury
05-08-2012, 09:51
ایران خودرو هم عجب کارایی میکنه وقتی موتور ملی آشغاله پس چرا استفاده میکنه؟
چرا tu5 یا هر موتور دیگه ای جاش نمیذارن
مصرف موتور معمولی خیلی زیاده. میشه سورن elx رو دوگانه سوزش کرد؟

dash_mehdi
05-08-2012, 11:43
دوست عزیز تمام کار های ایران خودرو حساب شدست.الان اگر موتور تی یو فایو رو روی سورن نصب کنه دیگه کسی سراغ سمند نمیره. مثلا دو سه سال پیش این موتور رو روی سمند ال ایکس نصب کرد که استقبال خیلی زیادی شد و چون فروش دیگر محصولات به خطر افتاده بود تولیدش رو با موتور معمولی ادامه داد.قابلیت دوگانه سوز کردن سورن هم وجود داره.

mohamad skystar
05-08-2012, 11:48

موتور ملی آشغال نبود. سری 88 - 89 خیلی عالی بود.
اما از وقتی تولیدکنندگان داخلی مونتاز قطعاتش رو در دست گرفتن با مشکل مواجه شد.
متاسفانه تولیدکنندگان داخلی از تولید قطعات با مواد اولیه عالی خودداری میکنن .
الانم دارن سعی میکنن رفعش کنن که تا الان فکر نمیکنم کاری انجام داده باشن

shadows_funeral
06-08-2012, 14:04
کی گفته موتور ملی اشغاله؟ خیلی هم موتور روپا و عالی هستش. بالاترین تکنولوژی طراحی رو داره. فقط مشکل سر مونتاژه که ایران خودرو کم کاری می کنه. من که موتور ملی دارم و تا حالا هیچ بدی ازش ندیدم خیلی هم نرم و پر قدرت و عالی هستش.
TU5 بذارن رو سمند؟ یه مدت این کار رو کردن سمندا به زور راه می رفتن. یکی از دوستان بنه پارس با موتور TU5 گرفته بود. صفر صفر. سوارش شدم راه نمی رفت. ماشین کشش نداشت اصلا. TU5 موتور خوبی هستش ولی فقط به درد 206 می خوره.
راستی دوست عزیز موتور معمولی جدید اومده؟ می شه بگی چی هستش؟

shadows_funeral
06-08-2012, 14:06
دوست عزیز تمام کار های ایران خودرو حساب شدست.الان اگر موتور تی یو فایو رو روی سورن نصب کنه دیگه کسی سراغ سمند نمیره. مثلا دو سه سال پیش این موتور رو روی سمند ال ایکس نصب کرد که استقبال خیلی زیادی شد و چون فروش دیگر محصولات به خطر افتاده بود تولیدش رو با موتور معمولی ادامه داد.قابلیت دوگانه سوز کردن سورن هم وجود داره.
اتفاقا دایی من همین سمندی که شما می گید رو خرید. دو ماه بعدش فروخت به خاطر اینکه اصلا ماشین جون نداشت راه بره. مطمئن باش اگه ایران خودرو ماشینی رو عرضه کنه که بازار فروش داشته باشه تا قرن ها دست ازش نمی کشه. قیمتشو طوری تنظیم می کنه که دیگه خودرویی با اون قیمت تو بازار نباشه.

shadows_funeral
06-08-2012, 14:08
موتور ملی آشغال نبود. سری 88 - 89 خیلی عالی بود.
اما از وقتی تولیدکنندگان داخلی مونتاز قطعاتش رو در دست گرفتن با مشکل مواجه شد.
متاسفانه تولیدکنندگان داخلی از تولید قطعات با مواد اولیه عالی خودداری میکنن .
الانم دارن سعی میکنن رفعش کنن که تا الان فکر نمیکنم کاری انجام داده باشن
کاملا صحیحه. البته من شنیدم بعد از این وقفه ای که پیش اومده مشکلات کاملا حل شده و الان دیگه تو محصولات جدید وجود نداره. ایراد اصلی هم فکر کنم تو جنس واشر سر سیلندر بود که تونستن رفعش کنن. خدا داند...

mohamad skystar
06-08-2012, 14:08
کی گفته موتور ملی اشغاله؟ خیلی هم موتور روپا و عالی هستش. بالاترین تکنولوژی طراحی رو داره. فقط مشکل سر مونتاژه که ایران خودرو کم کاری می کنه. من که موتور ملی دارم و تا حالا هیچ بدی ازش ندیدم خیلی هم نرم و پر قدرت و عالی هستش.
TU5 بذارن رو سمند؟ یه مدت این کار رو کردن سمندا به زور راه می رفتن. یکی از دوستان بنه پارس با موتور TU5 گرفته بود. صفر صفر. سوارش شدم راه نمی رفت. ماشین کشش نداشت اصلا. TU5 موتور خوبی هستش ولی فقط به درد 206 می خوره.
راستی دوست عزیز موتور معمولی جدید اومده؟ می شه بگی چی هستش؟

اتفاقا دوست من موتور TU5 روی سمند و 405 و پارس به خوبی جواب داده و الان خودروهای با این موتور دارای عملکرد خیلی خوبی هستن و طرفداران دوچندانی پیدا کردن.
هدف از نصب موتور TU5 بر روی انواع خودروها صرفا شتاب نبوده هدف اصلی بهینه شدن بوده چون واقعا محصولات با موتور XU7 خسته کننده شده بودن.
البته شتاب هم مهم هست و تا جایی که من میدونم 405 و پارس با موتور TU5 دارای شتاب قابل قبولی هستن.
سمند هم که یک سری در سال 88 تولید شد و دیگه خبری ازش نشد.
در مورد موتور ملی هم موافقم.

shadows_funeral
06-08-2012, 14:15
اتفاقا دوست من موتور TU5 روی سمند و 405 و پارس به خوبی جواب داده و الان خودروهای با این موتور دارای عملکرد خیلی خوبی هستن و طرفداران دوچندانی پیدا کردن.
هدف از نصب موتور TU5 بر روی انواع خودروها صرفا شتاب نبوده هدف اصلی بهینه شدن بوده چون واقعا محصولات با موتور XU7 خسته کننده شده بودن.
البته شتاب هم مهم هست و تا جایی که من میدونم 405 و پارس با موتور TU5 دارای شتاب قابل قبولی هستن.
سمند هم که یک سری در سال 88 تولید شد و دیگه خبری ازش نشد.
در مورد موتور ملی هم موافقم.
نمی دونم حق با شما شاید باشه ولی من از اونجایی که کارشناس نیستم نظر کارشناسی نمی دم. تو ایران هم نظرات کارشناسی با اونچه در واقعیت اتفاق میوفته خیلی فرق می کنه. من مشاهدات عینی رو گفتم. شاید از لحاظ تئوریک شما درست بگید. یه خاطره بگم: روزی که رفتم سورنمو تحویل بگیرم یه بابایی ماشینش جلوی ماشین من بود می خواستن بهش تحویل بدن. پارس TU5 اتومات بود. ماشین روشن که شد طرف گفت چرا موتورش اینقدر صدا می ده. بعدش کلی با اون تکنیسینی که ماشینو تحویل میده باهاش ور رفتن. آخرش یارو با کلی عصبانیت و نارضایتی ماشینو برد هنوز از در انبار بیرون نرفته بود ماشین خاموش شد. پیاده شد کلی دعوا. هر کاری هم کردن دیگه روشن نشد. بیچاره همون دم کلی پشیمون شده بود از اینکه پارس TU5 خریده. می گفت این ماشین اصلا جون نداره... والا چی بگم. حق با شماست.

mohamad skystar
06-08-2012, 14:23
نمی دونم حق با شما شاید باشه ولی من از اونجایی که کارشناس نیستم نظر کارشناسی نمی دم. تو ایران هم نظرات کارشناسی با اونچه در واقعیت اتفاق میوفته خیلی فرق می کنه. من مشاهدات عینی رو گفتم. شاید از لحاظ تئوریک شما درست بگید. یه خاطره بگم: روزی که رفتم سورنمو تحویل بگیرم یه بابایی ماشینش جلوی ماشین من بود می خواستن بهش تحویل بدن. پارس TU5 اتومات بود. ماشین روشن که شد طرف گفت چرا موتورش اینقدر صدا می ده. بعدش کلی با اون تکنیسینی که ماشینو تحویل میده باهاش ور رفتن. آخرش یارو با کلی عصبانیت و نارضایتی ماشینو برد هنوز از در انبار بیرون نرفته بود ماشین خاموش شد. پیاده شد کلی دعوا. هر کاری هم کردن دیگه روشن نشد. بیچاره همون دم کلی پشیمون شده بود از اینکه پارس TU5 خریده. می گفت این ماشین اصلا جون نداره... والا چی بگم. حق با شماست.

اینکه میگن ماشین جون نداره رو باید ببینیم اون شخص از خودرو چقدر اطلاعات داره .
شاید اون فرد برای بار اول بوده که ماشین اتوماتیک داشته و لابد انتظار شتاب در حد تیپ 5 رو داشته که با پارس اتومات میسر نیست.
به هر حال در مورد خاموش شدنش هم درست میگین هیچ خودرویی بی عیب نیست حتی برندهای معروف هم گاهی اوقات تعداد زیادی خودرو فراخوان میزنن جهت تعمیر.

hamed999
07-08-2012, 13:54
دوست عزیز که میگن پارس tu5 اتومات جون نداره - خو طبیعت اتومات اینه که اروم شتابگیری میکنه و شما حس پر گاز رفتن باش روخیلی کم میتونی حس کنی
اما در اینکه گفتین tu5 جون نداره خیلی در اشتباه هستید
همین موتور ef7 که اینقدر ازش تعریف میکنید برید تحقیق کنید میبینید که بیس اصلی موتور ef7 همین tu5 هست که با کمی تغییرات جزیی و بالابردن حجمش از 1600 به 1700 تحویل ملت دادن که اوایل واقعا عالی بود
اما در حال حاضر هیچ حرفی جلو tu5 نداره - چون ادم همش میترسه که یه وقت موتور خراب بشه اما موتور tu5 خرابی هاش خیلی کمن در حد خیلی کم
اگه ef7 رو مثل اول کنن خیلی موتور خوبی هست ولی الان موتور قابل اطمینانی نیست -
مطمین باش اگه ef7 مشکلاتش رفع شده بود الان تیراژ تولیدش خیلی بیشتر از حالا بود و ایران خودرو دیگه طرف xu7 نمیرفت و ef7 و tu5 رو فقط رو محصولاتش میزاشت

shadows_funeral
07-08-2012, 14:36
دوست عزیز که میگن پارس tu5 اتومات جون نداره - خو طبیعت اتومات اینه که اروم شتابگیری میکنه و شما حس پر گاز رفتن باش روخیلی کم میتونی حس کنی
اما در اینکه گفتین tu5 جون نداره خیلی در اشتباه هستید
همین موتور ef7 که اینقدر ازش تعریف میکنید برید تحقیق کنید میبینید که بیس اصلی موتور ef7 همین tu5 هست که با کمی تغییرات جزیی و بالابردن حجمش از 1600 به 1700 تحویل ملت دادن که اوایل واقعا عالی بود
اما در حال حاضر هیچ حرفی جلو tu5 نداره - چون ادم همش میترسه که یه وقت موتور خراب بشه اما موتور tu5 خرابی هاش خیلی کمن در حد خیلی کم
اگه ef7 رو مثل اول کنن خیلی موتور خوبی هست ولی الان موتور قابل اطمینانی نیست -
مطمین باش اگه ef7 مشکلاتش رفع شده بود الان تیراژ تولیدش خیلی بیشتر از حالا بود و ایران خودرو دیگه طرف xu7 نمیرفت و ef7 و tu5 رو فقط رو محصولاتش میزاشت

خیلی عجیبه برام که این حرف رو میزنید. TU5 بیس EF7 هستش؟!!! وا عجبا!!! عجب شایعاتی بین مردم رواج داره... از دوستان نزدیک من که دکترای مکانیک از دانشگاه شریف داره جزء معدود مهندسینی بودن که فرستادن المان برای طراحی موتور ملی. TU5 موتور فرانسوی هست اما EF7 تو آلمان تولید شده. این دو موتور هم هیچ ربطی به هم ندارن. شما اگه از مکانیک موتور (علمی) سر در میارید برید نقشه و برش TU5 و EF7 روببینید بعد بگید این بر بیس اون بوده.
ef7 هم مشکلش فقط اینه که الان دارن واشر سر سیلندر رو از چین وارد می کنن و روش میذارن .و الا تو خود آلمان به عنوان یکی از غولهای طراحی موتور شناخته شده اما وقتی میاد تو ایران اینطوری تو مونتاژ گند می خوره بهش. البته ربطی هم به Ef7 نداره همه موتورها همینه. فقط مشکل ef7 اینه که خیلی ایرانی ها ازش سر در نمیارن (مثلا موتور ملی هستش)
این حرفی هم که میزنید ایران خودرو نمی رفت سمت XU7 و TU5 واقعا مسخرس. مگه پیکان یادتون رفته؟ با اون همه مشکلات و ... تا ایرانخودرو رو مجبور نکردن و کلی مسائل براش پیش نیاوردن ولش نکرد. تازه بعدش هم روا رو رو کرد. هنوز هم داره پیکان وانت تولید می کنه. اونم با قدرت. پس این یادتون باشه: ایران خودرو هیچ وقت موتور ارزون و بی کیفیتی مثل XU7 رو ول نمی کنه. از طرفی همین الان هم که 206 فروش نمیره . اونایی هم که تولید میشه تیپ 2 هستش که همه اونایی که موتور تیپ 2 رو (که خود ایران داره تولید می کنه) با تیپ های دیگه مقایسه می کنن می دونن که هم مصرفش بالاتره هم کیفیتش پایین تره هم قدرتش کمتره....
در مورد خودرو اتومات هم گرچه در کل این حرف شما درست نیست ولی بله در خودروهای ایرانی اینطوری هستش. اما این بابا خودش کارش خرید و فروش ماشین بود و واقعا اون ماشین صفری که من دیدم کشش نداشت... (با در نظر گرفتن اتومات بودنش می گم)
اصلی ترین موتور ایران خودرو XU7 هستش چون خیلی ارزون تر از TU5 و موتور ملی براش در میاد ، بعدش TU5 بعدش EF7 برای همین و مسئله تحریم تیتراژ این موتورها به نسبت پایین تره. گرچه همون زمانی که میگفتن موتورهای ملی دچار مشکل هستش من یه خبر تو ایکو پرس خوندم اونم این بود که تیتراژ تولید موتور ملی خیلی بالاتر بقیه موتورها شده بود. ولی خوب خیلی نمی شه به حرف اینا اعتماد کرد.
در مورد این سه موتوری هم که فرمودید بنده همشون رو سوار شدم. تجربه من این بود:
Xu7 آشغال و پردردسر و هزینه بر و پر مصرف
TU5 برای تیپ 5- واقعا عالی و کم مصرف
TU5 (برای 206 تیپ 2) بدک نبود ولی نسبت به تیپ 5 که داشتم واقعا از لحاظ موتوری ضعیف بود.. قطعات گرون و وقتی هم اولین بار بردم برای تعمیر موتور کلا گند خورد بهش و دیگه ماشین ماشین بشو نشد.
EF7 بنزینی خیلی نرم، کم مصرف، بی صدا تر از تیپ 2 و پرشتاب و پرقدرت. تا حالا هم هیچ هزینه ای برام نداشته. 30000 تا هم باهاش روندم اونم توشرایط وحشتناک. (اصولا فشار زیادی به ماشین میارم) ولی راضی راضی هستم.
اینم بگم من نگفتم پارس اتومات جون نداره یا جون داره. مشاهدات عینی خودمو گفتم. گرچه رفیقم یه 405 با موتور Tu5 داشت که اوایل خوب بود اما کم کم اونم دیگه جون نداشت راه بره. اخرش هم دزد ماشینشو زد از شرش راحت شد... :21:

hossein.az
07-08-2012, 16:03
TU5 برای تیپ 5- واقعا عالی و کم مصرف
TU5 (برای 206 تیپ 2) بدک نبود ولی نسبت به تیپ 5 که داشتم واقعا از لحاظ موتوری ضعیف بود.. قطعات گرون و وقتی هم اولین بار بردم برای تعمیر موتور کلا گند خورد بهش و دیگه ماشین ماشین بشو نشد.

موتور 206تیپ 2و3
tu3 هست

shadows_funeral
08-08-2012, 04:49
موتور 206تیپ 2و3
tu3 هست

ممنون به این موضوع دقت نکرده بودم تا حالا. پس مشکل مشخص شد.

hamed999
11-08-2012, 13:20
شما یه درصد فکر کن که ایرانخودرو بودجه اختصاص بده واسه ساختن یه موتور ---من صد در صد مطمئنم که ef7 از روی tu5 ساخته شده ---یکم سرچ کنی همه چی دستت میاد حتی میتونی بری تو همون سایت اون تیم طراحی آلمانی تا بفهمی که از رو tu5 ساختن
این لینک بالا هم واسه نمونه گذاشتم تا بدونی از رو tu5 ساخته شده --
کلا ایرانخودرو کار اشتباهی کرد لا اقل اگه تصمیم به طراحی ef7 داشت لااقل یکم از tu5 قویترش میکرد یا کم مصرف تر --چون الان تو قدرت که 3یا 4 اسب بخار بیشتر فرق ندارن تو گشتاور هم فوقش 10 نیوتون بر متر
خوبی ef7 فقط در اینه که واقعا با گاز عالی کار میکنه و الا با وجود مشکلاتی که الان تو مونتاژش به وجود اومده خریدن بنزینی اون اشتباه محضه باز پایه گازسوز یکم جای توجیه داره ----
کلا در اینکه تو ایران ماشین شانسی هست هیچ بحثی نیست
اما داری شما میگی 405 tu5 بعد از یه مدت دیگه را نمیره واقعا عجیبه - چون من خودم همین ماشین رو دارم 35000 تا هم کارکرده و هیچ فرقی تو شتاب وکشش اون ایجاد نشده
تنها چیزی که مشخصه الان اینه که کسایی که بخوان ماشین بخرن خیلی هاشون اصلا در بند موتور نیستن اگر نه هنوزم xu7 فروش نداشت رو 405 وسمند ---واونایی که از موتور سرشون میشه دنبال یه چیز کم مصرف پرقدرت و کم دردسر هستن که اگه گازسوز بودن براشون مهم باشه ef7 رو انتخاب میکنن در غیر اینصورت حتما tu5

shadows_funeral
11-08-2012, 14:05
شما یه درصد فکر کن که ایرانخودرو بودجه اختصاص بده واسه ساختن یه موتور ---من صد در صد مطمئنم که ef7 از روی tu5 ساخته شده ---یکم سرچ کنی همه چی دستت میاد حتی میتونی بری تو همون سایت اون تیم طراحی آلمانی تا بفهمی که از رو tu5 ساختن
این لینک بالا هم واسه نمونه گذاشتم تا بدونی از رو tu5 ساخته شده --
کلا ایرانخودرو کار اشتباهی کرد لا اقل اگه تصمیم به طراحی ef7 داشت لااقل یکم از tu5 قویترش میکرد یا کم مصرف تر --چون الان تو قدرت که 3یا 4 اسب بخار بیشتر فرق ندارن تو گشتاور هم فوقش 10 نیوتون بر متر
خوبی ef7 فقط در اینه که واقعا با گاز عالی کار میکنه و الا با وجود مشکلاتی که الان تو مونتاژش به وجود اومده خریدن بنزینی اون اشتباه محضه باز پایه گازسوز یکم جای توجیه داره ----
کلا در اینکه تو ایران ماشین شانسی هست هیچ بحثی نیست
اما داری شما میگی 405 tu5 بعد از یه مدت دیگه را نمیره واقعا عجیبه - چون من خودم همین ماشین رو دارم 35000 تا هم کارکرده و هیچ فرقی تو شتاب وکشش اون ایجاد نشده
تنها چیزی که مشخصه الان اینه که کسایی که بخوان ماشین بخرن خیلی هاشون اصلا در بند موتور نیستن اگر نه هنوزم xu7 فروش نداشت رو 405 وسمند ---واونایی که از موتور سرشون میشه دنبال یه چیز کم مصرف پرقدرت و کم دردسر هستن که اگه گازسوز بودن براشون مهم باشه ef7 رو انتخاب میکنن در غیر اینصورت حتما tu5

همونطور که گفتم دوست بنده جزء تیم طراحی بوده و دوباره ازش این موضوع رو سوال کردم. اون کاملا تکذیب کرد. ببینید اگه یه موتور بر پایه ی موتور دیگه ساخته بشه حداقل خصوصیات اونو به ارث می بره. ولی ماهیت TU5 و EF7 کاملا متفاوته. من خیلی گشتم که برشی از این دو. موتور گیر بیارم تا ببینید چقدر متفاوتن ولی متاسفانه پیدا نکردم. از نظر ظاهر که کاملا متفائتن این دو موتور. اگه دقت کنید حتی از نظر محل قرار گرفتن تو کاپوت هم متفاوتن. نکته قابل توجه دیگه که مارو قانع می کنه هیچ ربطی این دو موتور باه هم ندارن تو سیستم انتقال قدرتشونه: 1- اینکه موتور TU5 کاملا با گیربکس اتوماتیک همخانی داره. سیستمهایی مثل کروز و کوییک شیفت راحت روش نصب می شه ولی EF7 اصلا اینطور نیست. موتور EF7 اصلا با گیربکس اتومات همخونی نداره. همین نشون میده که خصوصیات پایه TU5 تو این موتور نیست. سیستم پخش روغن EF7 با TU5 کاملا متفاوته. و هزار و یک تفاوت ظاهری و علمی دیگه که من خیلی سر در نمیارم....
در مورد مواردی هم که گفتم دوست عزیز اگه عجله به خرج نمی دادی و دقت می کردی گفتم مشاهداتمو بیان کردم. من تمام موتورهای ایران خودرو رو زیر پام داشتم. فقط مشاهدات تجربیات خودمو گفتم.
در ضمن: تا اونجایی که یادمه زمانی که ما دانشجو بودیم ویکی پدیا یه منبع علمی محصوب نمی شد. چون خود شما خیلی راحت می تونید یک اکانت توش بسازید و هرپیز درست و نادرستی رو توش بنویسید. نمی خوام بگم این لینکی که ایشون آوردن درسته یا نه . چون خیلی مطالعش نکردم (منبع موثق تری داشت: خود تیم طراحی) فقط می خواستم بگم ویکی پدیا موثق نیست...

shadows_funeral
11-08-2012, 18:52
سلام دوستان
برای سورن چه دزدگیری پیشنهاد می کنید؟

سورن خودش دزدگیر داره. موقع تحویل اجازه ندارید بهش دزدگیر اضافه کنید (دزدگیرو عوض کنید). چون دزدگیرها با سیستم مالتی پلکسرش همخونی نداره. البته اینو خود ایرانخودرو میگه...!!!

hossein.az
11-08-2012, 20:55
دوستان این لینکهای فارسی در مورد ef7

لینکهایی از سایت ایران خودرو

5
سایت مرکز تحقیقات موتور ایران

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ل
ینک انگلیسی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_ref-CEL_15-3

hossein.az
11-08-2012, 21:00
بعد از مطالعه این موارد کاملا مشخص میشه که EF7 از کجا اومده و ریشه اش چیه؟
قضاوتش با خودتون میخواستم مشکلو حل کرده باشم

موفق باشید.

daeedavood
16-08-2012, 23:41
سلام. دوستان اگر یادتون باشه یک ماه پیش گفتم که سورن من مشکل زیاد داشت. ولی حدود 3 هفته دایم شکایت می کردم و آخرش خودشون مهندس به شهرمون آوردند و ماشین را مثل ماه کرده و تحویل دادند. الان هم مشتری آمده آنرا تحویل ندادم و نفروختم. با اینکه تولید اردیبهشت 91 بود و خیلی دردسر کشیدم ولی بالاخره با امدن مهندس درست شد. چند روز پیش هم با سورنم به مشهد رفتم و امدم ماشین اخ نگفت! الحمدلله فعلا که مشکل ماشین رفع شده.

milad_takjoo
07-10-2012, 17:19
میگم گفته میشه جدیدا مونتاژ ef7 و قطعات داخلی بی کیفیت شده...سورن ef7 واسه چه سالی رو دسته دوم بخریم خوب هست؟

shadows_funeral
07-10-2012, 18:38
میگم گفته میشه جدیدا مونتاژ ef7 و قطعات داخلی بی کیفیت شده...سورن ef7 واسه چه سالی رو دسته دوم بخریم خوب هست؟

سورن EF7 فقط همین امسال تولید شده و قبل اون تولید نداشته

milad_takjoo
08-10-2012, 12:48
خیلی این خودرو رو دوس دارم..هم داخلش رو هم بیرونش رو...ای کاش این مشکلات رو نداشت..

shadows_funeral
08-10-2012, 13:09
خیلی این خودرو رو دوس دارم..هم داخلش رو هم بیرونش رو...ای کاش این مشکلات رو نداشت..
والا من این ماشین رو دارم. موتور ملی هم روشه. حقیقتش اونطور که میگن و جو میدن هم مشکل نداره. خیلی ماشین عالی هستش. واقعا از سواری باهاش لذت می برم. من ماشینهای دیگه مثل 206، انواع 405، سمند معمولی ، lx و پارس هم داشتم ولی سواری با این ماشین چیز دیگه ای هستش. این مشکلاتی هم که بعضی ها می گن تو تمام خودرو های ایران خودرو طبیعیه. (اصولا شانسیه) البته اخیرا خرابی های موتور ملی گاز سوز روی سمندهای lx زیاد شده. بیشتر هم بخاطر سر سیلندر و واشر سر سیلندر هستش که جنس چینی میندازن رو موتور و الا طراحی موتور ملی عالیه. اونم به خاطر اینه که چون اصولا گاز سوختی هستش که دمای احتراق یبشتری نسبت به بنزین داره میزنه سر سیلندرو واشرو آب می کنه. اما موتوری که روی سورن سواره موتور ملی بنزینیه. من هیچ مشکلی با این موتور نداشتم. الان نزدیک 70000 تا هم باهاش روندم. خیلی سرپاس. فقط چند بار مالوندن بهم بردم درست کنن و سرویسهای دوره ای. چند روز پیش هم یه بابایی با پارسش از پشت کوبید بهم. بنده خدا تا وسط کاپوتش جمع شد. با جرثقیل اومدن ماشینشو بردن. فقط سپر عقب من داغون شد و یه مقدار هم اون جای زاپاس تو صندوق عقب کج شد که بردم نمایندگی درس کنه. یه چیز دیگه هم بعد اون شد که نمیدونم به خاطر تصادف بود یا نه اینکه برای حرکت که نیم کلاژ میگیری ماشین میلرزه. البته من واقعا شدتی تو ماشین از تصادف حس نکردم ولی پارسه داغون شد. خود پلیسه و صاحب پارس کف کرده بود که پارس اینجوری داغون شده ولی ماشین من خیلی خسارت ندیده. یارو جلوی پلیس بهم زد. خود پلیسه می گفت با این شدتی که این بابا زد باید کل صندوق عقبت جمع می شد.

oghyanoos
12-10-2012, 00:12
سورن های مدل 89 خوب هستن؟؟ مشکل خاصی ندارن؟

hossein.az
12-10-2012, 10:17
سورن های مدل 89 خوب هستن؟؟ مشکل خاصی ندارن؟

بله خوب هستند . منظورتون همون سورن se هستش؟
یکم بد مشتریه اگه منظور seاست و با سمند فقط یکم در تغییرات ظاهری فرق دارند ولی در کل ماشین خوبیه

سبز باشید

oghyanoos
12-10-2012, 10:54
بله خوب هستند . منظورتون همون سورن se هستش؟
یکم بد مشتریه اگه منظور seاست و با سمند فقط یکم در تغییرات ظاهری فرق دارند ولی در کل ماشین خوبیه

سبز باشید
سال 89 سورن elx هم داشتیم؟
به چه دلایلی از سورن استقبال نمیشه؟

hossein.az
12-10-2012, 11:18
سال 89 سورن elx هم داشتیم؟
به چه دلایلی از سورن استقبال نمیشه؟

نه بخاطر همین ازتون پرسیدم که منظورتون همون se هست یا نه
ولی فکر میکنم که elx از اواخر همون 89 اومد ,اطلاع دقیق ندارم باید بپرسم

دلیل اینکه سورن معمولی از اقبال کمی برخوردار بود به دلیل اینه که هیچ فرق خاصی با سمند lx نداره و مردم زیاد راغب پرداخت پوله الکی برای یه اختلاف جزئی در نمای سپر و چراغ نیستند ولی به هر حال اونم مشتری خاص خودشو داره

سبز باشید