PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترفندهای Edius

hamed_aa
15-02-2009, 00:34
سلام دوستان عزیز،

من هم به پاس زحمات تمامی بچه های فوریوم،تصمیم گرفتم تا از تجربیاتی که از کار کردن با ادیوس به دست آوردم،برای شما قرار بدم.

دیدم توی تاپیک همه چی هست به جز آموزشهایی که بشه با اونها کار رو زیباتر از لحاظ بصری و راحتتر انجام داد.
خودم به شخصه در تمامی نرم افزارهایی که کار می کنم،از Shortcut ها خیلی زیاد استفاده می کنم و پیشنهادم هم اینه شما هم استفاده کنید.من هم کار آهنگسازی انجام می دم و هم کار تدوین که حقیقتا 70% از صرفه جویی در زمان رو مدیون استفاده از Shortcut هستم.در حال حاضر هم با ادیوس کار می کنم و تصمیم دارم چند تا چیزی که خیلی به کارم میاد رو هم برای شما قرار بدم.

البته اول از همه بگم خواستم یه آموزش تصویری بذارم.اما هر چی گشتم هیچ اثری از اینکه چطور می تونم عکس هم روی پستم بذارم پیدا نکردم.از مدیر سایت هم خواهش کردم که کمکم کنه،اما هنوز خبری از جواب نشده.

به هر حال برای شروع چند تا Shortcut که کارایی خیلی زیادی داره برای شما معرفی میکنم.البته می دونم خیلی ها اینهارو بلندن،اما برای اون دسته از عزیزانی که تازه شروع کردن و می خوان دستشون توی تدوین تند تر بشه می گم.

1.با گرفتن همزمان دو کلید Alt+shif بر روی تایم لایمتون،از هر کلیپی که روش کلیک کنید و کلیک رو نگه دارید،از کلیپ بعدی که در سمت راست اون بر روی تایم لاین قرار گرفته،تا جایی که بکشیدشون move میشن.مثلا فرش کنید یک پلان از فیلمی رو جا انداختید،با این کار بین دو کلیپ فضای خالی باز می کنید و پلان جا انداخته شده رو وسط دو پلان می گذارید،بدون اینکه تریتیبشون به هم بخوره.(امیدوارم بدون عکس متوجه بشید!)
البته در صورتی که sync mode فعال باشه،تمامی لاین هاتون جابجا میشن و اگر غیر فعال باشه فقط لاینی که کلیپ روش هست جابجا میشه.مثلا فقط Video1 یا اگر فعال باشد تمامی لاین ها اعم ار تمامی Audio و video ها

2.با گرفتن همزمان دو کلید Alt+Ctrl بر روی هر کلیپی کلیک کنید و نگه دارید،با drag کردن از کلیپتون می تونید یک کپی از اون داشته باشید و از زحمت پیدا کردن کلیپ در Bin و کشیدن آن به تایم لاین خلاص بشید.این هم خیلی به کار میاد.مثلا زمانی که یک کلیپ چند بار باید تکرار بشه.

3.با گرفتن کلید Ctrl و حرکت دادن Scroll ماوس به سمت بالا و پایین،می تونید تایم لاینتون رو Zoom in,Zoom Out کنید و دیگه از شر + - زدن خلاص بشید.این Shortcut حد اقل 50% سرعت کار خودم رو راحتتر کرده.

4.اگر یک کلیپی دارید که هم داری صداست و هم تصویر،با کلیدهای Alt+Y می تونید صدا و تصویر رو از هم جدا کنید وهر کدوم رو که نمی خواهید پاک کنید.مثلا اگر Audio رو نمی خواهید،روش کلیک کنید و بعد Delete رو بزنید.حالا یه کار راحتتر هم می تونید انجام بدید و اونم این هست که اگر از کلیپتون فقط audio رو می خواهید و تصویرش اضافه هست،کلیپتون رو بکشید توی یک لاین فقط صدا.خود به خود فقط صدا باقی می مونه و تصویر پاک میشه.این کار رو برای تصویر بر عکس انجام بدید.

دوستان هر سوال دیگه ای داشتید بپرسید.اگر جوابش رو بدونم حتما پاسخ می دم.
باز هم انشالا اگر استقبال بشه Shortcut های بیشتری خدمتتون می گم.در ضمن اگر یکی طرز گذاشتن تصویر در پست رو هم بگه،چند تا آموزش تصویری خوب براتون می ذارم که خودم خیلی استفاده ازشون می کنم.
منتظر نظراتتون هستم:10:

rezakf
14-03-2009, 00:18
سلام و تشكر از زحمتي كه كشيديد خيلي مفيد بود

اگه بخوايم Shortcut جديدي ايجاد كنيم كه توي دستورات اديوس نباشه بايد چيكار كنيم

hamed_aa
20-03-2009, 01:03
سلام و تشكر از زحمتي كه كشيديد خيلي مفيد بود

اگه بخوايم Shortcut جديدي ايجاد كنيم كه توي دستورات اديوس نباشه بايد چيكار كنيم

سلام،ممنون.وظیفه بود.

شما می تونید توی ادیوس برای یک دستور خاص shortcut تعریف کنید و حتی اگه بخواهید برای یک دستور تا هر چند تا shortcut هم بخواهید درست کنید.مثلا شما از پاک کردن مستقیم audio که alt+a هست،می تونید یکی دیگه هم تعریف کنید و مثلا alt+h رو هم بذارید برای همین کار.برای این کار باید به قسمت زیر بری :
Settings>Application Settings>Customize>Keyboard shortcut

وقتی به این قسمت بری میتونی shortcut مورد نظرت رو بسازی.برای این کار دستوری که می خوای براش shortcut تعریف کنی رو پیدا کن و بعد از اینکه انتخابش کردی assing رو بزن تا shortcut رو انتخاب کنی.
مثلا می خوای zoom in برای تایم لاینت رو با + انجام بدی.اگر می خوای زودتر به نتیجه برسی تو قسمت filter باید اسم دستور مورد نظر رو بنویسی.وگرنه از category برو و ببین دستورت توی کدوم قسمت هست و بعد توی لیست بگرد و پیداش کن.پیدا که شد روش کلیک کن و بعد Assign رو بزن.اونوقت هر کلیدی رو که بزنی به عنوان shortcut معرفی می شه.امیدوارم متوجه شده باشی:10:

hamed_aa
20-03-2009, 01:09
دوستان 2 تاshortcut دیگه هم میگم که فکر کنم به کارتون بیاد.
با گرفتن دو کلید alt+a صدای کلیپ پاک میشه.برای پاک کردن تصویر کلیپ هم alt+v رو بزنید.به همین راحتی

masoudtr
21-03-2009, 00:29
حاجی عکس هایت را تو یک اپلود سنتر اپلود کن بعد ادرس اش را تو محلی که نوشته محل قرار دادن عکس و ایکونش دوتا کوه و خورشید است کپی کن موفق باشی

rezakf
24-03-2009, 10:27
سلام،ممنون.وظیفه بود.

شما می تونید توی ادیوس برای یک دستور خاص shortcut تعریف کنید و حتی اگه بخواهید برای یک دستور تا هر چند تا shortcut هم بخواهید درست کنید.مثلا شما از پاک کردن مستقیم audio که alt+a هست،می تونید یکی دیگه هم تعریف کنید و مثلا alt+h رو هم بذارید برای همین کار.برای این کار باید به قسمت زیر بری :
Settings>application settings>customize>keyboard shortcut

وقتی به این قسمت بری میتونی shortcut مورد نظرت رو بسازی.برای این کار دستوری که می خوای براش shortcut تعریف کنی رو پیدا کن و بعد از اینکه انتخابش کردی assing رو بزن تا shortcut رو انتخاب کنی.
مثلا می خوای zoom in برای تایم لاینت رو با + انجام بدی.اگر می خوای زودتر به نتیجه برسی تو قسمت filter باید اسم دستور مورد نظر رو بنویسی.وگرنه از category برو و ببین دستورت توی کدوم قسمت هست و بعد توی لیست بگرد و پیداش کن.پیدا که شد روش کلیک کن و بعد assign رو بزن.اونوقت هر کلیدی رو که بزنی به عنوان shortcut معرفی می شه.امیدوارم متوجه شده باشی:10:

سلام و خيلي ممنون از پاسختون

آره متوجه شدم ... اگه بخوايم يه شورتكت بسازيم كه مثلا يه افكت يا تراتزيشن خاص رو كه خيلي مورد استفاده داره روي كليپها بزاريم چطور براش تعريف كنيم آيا ممكنه

hamed_aa
26-03-2009, 21:43
سلام و خيلي ممنون از پاسختون

آره متوجه شدم ... اگه بخوايم يه شورتكت بسازيم كه مثلا يه افكت يا تراتزيشن خاص رو كه خيلي مورد استفاده داره روي كليپها بزاريم چطور براش تعريف كنيم آيا ممكنه

بله.شما یرای یک ترانزیشن خاص می تونی این کار رو انجام بدی.
توی قسمت ترانزیشن ها ها،اونی که مد نظرت هست و خیلی برات کاربرد داره رو پیدا کن.روش راست کلیک کن و از توی منوی باز شده set as default effect رو انتخاب کن.
روی ترانزیشنی که انتخاب کردی باید یک "D" آبی رنگ بیاد.اگر اومده باشه ااین ترانزیشن میشه پیشفرض برای استفاده.البته توی خود ادیوس این حالت پیش فرض روی Dissolve هست.
حالا برای استفاده روی کلیپت کلیک کن و Ctrl+P رو بزن.به همین راحتی میفته روی کلیپت:10:

hamed_aa
11-04-2009, 15:43
امروز می خوام یه ترفند رو در ادیوس آموزش بدم که خودم خیلی استفادش می کنم.
همونطور که می دونید،فیلتر های ادیوس اغلب قابلیت Keyframe دادن رو ندارن و تنها بعضی چیزها مثل 3D picture in picture قابلیت دادن Keyframe رو دارن.
مثلا فرض کنید که اگر بخواهید یک کلیپی که دارید رو به تدریج از رنگی به سیاه سفید تبدیل کنید،Keyframe برای این کار ندارید و یا مثلا بخواهید تصویر آروم آروم Blur بشه.برای همچین کارهایی مجبورید که با افتر افکت یا برنامه های دیگه کار کنید که قابلیت Keyframe رو دارن که وقتتون رو خیلی می گیره.شبیه به مصاحبه های که توی Pmc نشون میده و تصویر همش از رنگی به سیاه و سفید و یا چیزهای دیگه تغییر می کنه.
می خوام بهتون توی ادیوس این قابلیت رو یاد بدم که به صورت دستی و بدون Keyframe این کار رو انجام بدید.خیلی هم راحته.

حالا می ریم سراغ آموزش:

1.توی پروژتون کلیپی که مد نظرتون هست رو انتخاب کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2.تمامی افکت های لازم رو بهش بدید و افکتی رو هم که مد نظرتون هست رو هم که می خواهید به تدریج اضافه بشه رو اعمال کنید.مثلا برای آموزش من می خوام پروژه رو از رنگی به سیاه سفید تبدیل کنم.

3.حالا یک کپی از روی کلیپتون بگیرید.

4.حالا برید سراغ افکت های کلیپ کپی شده و رنگ رو کم کنید:

5.حالا Keyframe رو باید دستی درست کنید.
به این صورت که کلیپ کپی رو از Fade In وارد شید.

6.حالا play کنید و نتیجه رو ببینید!Keyframe دستی می بینید که اعمال شده.:10::31:

rezakf
14-04-2009, 16:52
بانشكر از زحمتي كه ميكشيد ولي من هرچي سعي كردم نتونستم نتيجه كار رو ببينم و هيچ تغييري نميكنه اگه بيشتر و كاملتر توضيح بدين خيلي خيلي ممنونتون ميشم .
منظور از keyframe دستي چطوريه

hamed_aa
16-04-2009, 21:38
بانشكر از زحمتي كه ميكشيد ولي من هرچي سعي كردم نتونستم نتيجه كار رو ببينم و هيچ تغييري نميكنه اگه بيشتر و كاملتر توضيح بدين خيلي خيلي ممنونتون ميشم .
منظور از keyframe دستي چطوريه

رضا جان اگه با برنامه افتر افکت یا امثال اون کار کرده باشید،برای هر کاری که انجام میدی باید یک ;keyframe تعریف کنی.
مثلا برای همین آموزشی که دادم رو توضیح می دم.
ببین مثلا توی افتر افکت یک کلیپ داری که رنگی هست.
می خوای این تصویرت آروم آروم سیاه سفید باشه.برای این کار یک keyframe اول کلیپت تعریف می کنی(مربوط به رنگ Color Balance)،یک keyframe هم آخر کلیپت که توی این Keyframe رنگهارو کم می کنی تا وقتی از اول کلیپت میای جلو به انتها می رسی،تصویر کم کم سیاه سفید بشه(امیدوارم متوجه شده باشی):46:

حالا اگه بخواهیم این کار رو با ادیوس انجام بدیم،ادیوس در اکثر افکت هاش قابلیت keyframe نداره،پس با این آموزشی که دادم یک ترفند استفاده می کنیم تا به صورت Manual بهش keyframe بدیم یا به عبارت دیگه کاری که keyframe می کنه رو خودمون انجام بدیم.

حالا این کاری که من کردم چطوری عمل می کنه؟

1 کلیپ رو توی 2 تا لاین بالای هم کپی میکنیم(طوری که هر دو هم زمان play بشن،یعنی دقیقا بالای هم باشن)
حالا کلیپ پایینی رو که رنگی هست دست نمی زنیم،کلیپ بالایی رو رنگش رو کم می کنیم تا سیاه سفیذ بشه.

توی نرم افزار های تدوین همونطور که می دونید هر کلیپی که رو باشه دیده میشه.
حالا ما با Fade in که برای کلیپ بالایی درست می کنیم در حقیقت کار keyframe رو انجام میدیم.یعنی آروم آروم کلیپ بالایی میاد جای کلیپ پایینی که داره play میشه رو می گیره.

اینطوری کلیپ سیاه سفید جای کلیپ رنگی رو آروم آروم می گیره و کار keyframe رو اینطوری خودمون انجام می دیم.

این کار رو برای هر افکتی که بخوای می تونی انجام بدی.فقط توی پایینی افکت رو اعمال نکن،توی بالایی اعمال کن

rezakf
17-04-2009, 20:21
ممنون متوجه شدم كارت خيلي درسته

hamed_aa
20-04-2009, 00:02
دوستان درخواست هر آموزش و هر سوألی که دارن بپرسن،اگه بلد بودم حتما کمک می کنم

esmoeil
25-05-2009, 12:40
با سلام خدمت حامد خان و تشکر بابت زحمتی که می کشن

این fade in که بالا توی آموزشت گفتی چیه و چجوری انجامش بدم ؟ آخه وقتی می خوام مثلا ----- blur ره به تدریج به یه تصویر بدم بعد از کپی گرفتن از کلیپ و قرار دادن توی لایه بالایی نمی تونم تغییری رو که می خوام اعمال کنم .

همیشه پایدار باشی

علي طهماسبي
25-05-2009, 18:39
با سلام
دوست عزيز شما بايد دو لايه از موضوع خودت داشته باشي بالايي بدون هيچ تغييري و پاييني رو هر filtr ي كه مي خواي بهش بده وقتي فيد اين و فيد اوت رو بهش مي دي (به فيلم بالايي ) يعني اينه اول لايه پاييني كه filtr رو بهش دادي نشون بده و بعد كم كم لايه بالاي كه اصلي هست نشون بده وبراي اخر هم آهسته اصلي رو كم كم نشون نده و لايه پاييني رو نشون بده

esmoeil
25-05-2009, 22:47
میشه بگین چجوری فید این و فید اوت رو اعمال کنم ؟

علي طهماسبي
26-05-2009, 09:44
اگه به آموزشهاي حامد توجه كني مي توني فيد اين و فيد اوت رو انجام بدي البته يه آموزش تصويري دارم درست ميكنم براي چند روز آينده تو سايت مي زارمش كه راحت بتوني فيد اين و فيد اوت رو انجام بدي

hamed_aa
26-05-2009, 12:39
میشه بگین چجوری فید این و فید اوت رو اعمال کنم ؟

ببین کلیت کار اینه که وقتی 2 تا کلیپ روی همدیگه قرار می گیره،هر کدوم که بالاتره نمایش داده میشه.
حالا اگه این 2 تا کلیپ،کپی همدیگه باشن،اما ----- هاشون فرق کنه(مثلا یکی Blur باشه)،هر جا که با Tranparency یا همون Mixer براش Keyframe درست کنی،این 2 تا با هم تلفیق میشن و ----- blur هم با فید کردن مشخص میشه.این کار باعث میشه تا کلیپ تا هر جا بخوای کلیپ بالایی که دارای افکت Blur هست نمایش داده بشه و یا کلیپ پایینی که بدون افکت هست.
حالا با این توضیح اگه آموزش رو ببینی فکر می کنم متوجه بشی.

esmoeil
26-05-2009, 15:39
حامد جان توی آموزشت من این قسمت رو نفهمیدم :

دستی یعنی چجوری و کلیپ رو از فید این وارد بشیم یعنی چه جوری ؟

مرسی

علي طهماسبي
26-05-2009, 16:55
حامد جان توی آموزشت من این قسمت رو نفهمیدم :

دستی یعنی چجوری و کلیپ رو از فید این وارد بشیم یعنی چه جوری ؟

مرسی
آموزش راحتشو توسايته يه سري بزن

hamed_aa
27-05-2009, 22:56
اگه هنوز متوجه نشدی بگو تا توضیح بدم.
موضوع خیلی سادست.2 تا کلیپ داری که کپی هم هستن و بالا سر همدیگه هستن.
حالا یکیش ----- داره و یکیش نداره.یا فیدی که درست میکنی مشخص می کنی کدوم لایه نمایش داده بشه.

NIMA kiani
30-05-2009, 23:25
salam doostan kesi midoone ke dar edius 5 shortcuti baraye FULLSCREEN kardane tasvir hast ya na? ya inke kolan chetori mishe bedoone drage mouse amale FULLSCREEN ro anjam bedim?

Javad_Ed
31-05-2009, 11:16
salam doostan kesi midoone ke dar edius 5 shortcuti baraye FULLSCREEN kardane tasvir hast ya na? ya inke kolan chetori mishe bedoone drage mouse amale FULLSCREEN ro anjam bedim?
سلام دوست عزیز
به انجمن p30world خوش آمدید
لطفا طبق قوانین فارسی تایپ کنید

hamed_aa
31-05-2009, 14:45
متوجه منظورت نشدم؟چه چیزی رو می خوای Full Screen ببینی؟
مانیتورهای ورودی و خروجی رو منظورت هست؟

hamed_aa
09-08-2009, 00:35
دوستان یه ترفند که خودم خیلی استفاده می کنم در رابطه با فایلهای .VOB و .DAT (فایلهای دی وی دی و وی سی دی) هست.
مطمئنم به کار شما هم میاد.البته فکر می کنم اکثر دوستان بلدند.برای کسانی که با این موضوع مشکل داشتن می گم:

تا حالا شده که یک سی دی تصویری داشته باشید که به فرمت استاندارد VCD یا DAT و یا DVD یا همون فرمت VOB باشه.

اکثر نرم افزار های تدوین (نظیر ادیوس) این فرمت ها رو نمیشناسن و باید با برنامه های مختلف تبدیل به فایل های قابل شناسایی برای برنامه (مثل MPG یا AVI) بشن.

با یه کار خیلی ساده و پیش پا افتاده می تونید از شر تبدیل خلاص شید.فقط کافیه که فرمت فایل رو عوض کنید.
مراحل کا به صورت زیر هست :

1.رفتن به فلدر آپشن

2.تیک HIDE EXTENSION FOR KNOWN FILES TYPES رو بردارید تا پسوند فایل قابل تغییر بشه.

3.حالا سراغ فایلتون برید و پسوندش رو با MPG تغییر بدید.حالا با خیال راحت فایلتون رو باز کنید و ادیت کنید.:10:

hamed_aa
04-12-2009, 02:29
عکسهای آموزش پاک شده بود،دوباره آپ کردم:20:

javad.msh
13-12-2009, 12:10
سلام .دوست عزيز ميشه پروژه پريمير رو تو اديوس import بكنيم و يا برعكس پروژه اديوس رو تو پريمير . يه سوال ديگه من با دوربين sony hdv 1080i يه فيلم با فرمت hdv گرفتم كه هميشه dv ميگرفتم حالا اين فيلم حالت سينمايي يا همون scop داره ميخواستم از اين حالت در بياد چي كار كنم در ضمن نميخوام فيلم زوم بشه يا قسمتي از اون حذف بشه .ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد.

hamed_aa
14-12-2009, 12:46
سلام.در رابطه با سوال دوم شما چون فرمت HDV رکورد کردی نسبت طول به عرض تصویر یا همون Aspect Ratio 16:9 هست.در صورتی که فرمت DV 4:3 هست.چون 16:9 واید هست و طول تصویر عریض هست ،

وقتی که بخواد توی تلویزیون که حالت استانداردش 4:3 هست نمایش داده بشه 2 حالت بیشر نداره.

1.بخاطر اینکه طول تصویر شما زیاده ، باید تصویر رو بوسیله Layout دستکاری کنید تا عرض تصویر هم عرض DV بشه و اسکوپت از بین بره ( مثل عکس بالا).بدیهیه که تو این حالت چون طول تصویر ما طولانی تر از DV بوده از بغل های تصویر باید بیرون بزنه که اگر از بغل تصویرت استفاده نکرده باشی مشکلی پیش نمیاد.
2.همین طول و عرضی که هست رو دستکاری نکنی که اسکوپی هم که پیش اومده به همین دلیله.

البته راه سومی هم هست که شما گفته بودی نمیخوای جایی از تصویرت رو ببری و همه تصویرت رو داشته باشی.توی این حالت بوسیله همون Layout باید تصویرت رو دفرمه (Deform) کنی که توی این حالت تمام تصویرت رو داری.ولی نسبت طول و عرضت به هم میریزه و چون باید تصویرت از طول فشرده بشه تا توی تصویر DV جا بگیره اگه مثلا از کسی فیلم گرفته باشی بنده خدا لاغر میشه!!(چون تصویرت از طول فشرده شده ) .

سعی کردم کامل توضیح بدم.امیدوارم که متوجه شده باشی:10:

javad.msh
14-12-2009, 17:24
ممنون حامد جان پس در كل راحي نداره همون scop كار كنم بهتره . در مورد سوال اولم كه چطوري ميتونم پروژه هاي اديوس و پريميرو تو همديگه import كنيم اگه راهنمايي كنين ممنون ميشم

hamed_aa
16-12-2009, 02:46
خواهش می کنم.

در رابطه با سوال اولی حقیقت خودم در حال حاضر پریمیر رو نصب ندارم بتونم راهنماییت کنم.ولی تا جایی که اطلاع دارم فرمت AAF اکسپورت کنی،تو پریمیر قابل ایمپورت هست.

البته اصلا مطمئن نیستم و یه جایی تو نت خوندم.خودم تست نزدم.اگر علی آقا یا بقیه دوستان میتونن راهنمایی کنن ما هم استقاده میکنیم.سعی می کنم خودم هم تو این چند روز تستی بزنم

javad.msh
16-12-2009, 10:11
من قبلا فرمت AAF رو تمرين كردم . وقتي پرو‍ژه پريميرو AAF اكسپورت ميكنيم تو اديوس بك گراندها و عكس ها و فيلم ها و... IMPORT ميشه ولي بدون تنظيمات و درهم بر هم مياد. ولي پروژه اديوس رو هم كه با فرمت AAF اكسپورت ميكنيم تو پريمير IMPORT نميشه ولي من ديدم كه يه شركتي كليپ هارو تو اديوس كار ميكنه همون كليپ هارو تو پريمير هم IMPORT ميكنه .مطمئنم راحي داره اگه بتونين پيدا كنين خيلي عالي ميشه.

علي طهماسبي
16-12-2009, 12:15
با سلام خدمت همه ي دوستان

اگر علی آقا یا بقیه دوستان میتونن راهنمایی کنن ما هم استقاده میکنیم.سعی می کنم خودم هم تو این چند روز تستی بزنم

درمورد سوالي كه پرسيديد چون من از پريمير 6.5 استفاده مي كنم اين امكان رو نمي ده و توي ورژنهاي بالاي پريمير هم استفاده نكردم اگه شد پي ام ميدم موفق باشيد

javad.msh
16-12-2009, 13:12
سلام علي آقا

ولي من ديدم كه پروژه اديوس رو تو پريمير 6.5 import كردن

علي طهماسبي
17-12-2009, 19:00
ولي من ديدم كه پروژه اديوس رو تو پريمير 6.5 import كردن
من كه هر چي گشتم گزينه اي نداشت حالا شايد پلاگيني باشه كه با نصب اون بشه اين كارو كرد كه بعيد مي دونم

hamed_aa
20-01-2010, 01:32
...........

nimatavassoli
22-02-2010, 11:42
امروز می خوام یه ترفند رو در ادیوس آموزش بدم که خودم خیلی استفادش می کنم.
همونطور که می دونید،فیلتر های ادیوس اغلب قابلیت Keyframe دادن رو ندارن و تنها بعضی چیزها مثل 3D picture in picture قابلیت دادن Keyframe رو دارن.
مثلا فرض کنید که اگر بخواهید یک کلیپی که دارید رو به تدریج از رنگی به سیاه سفید تبدیل کنید،Keyframe برای این کار ندارید و یا مثلا بخواهید تصویر آروم آروم Blur بشه.برای همچین کارهایی مجبورید که با افتر افکت یا برنامه های دیگه کار کنید که قابلیت Keyframe رو دارن که وقتتون رو خیلی می گیره.شبیه به مصاحبه های که توی Pmc نشون میده و تصویر همش از رنگی به سیاه و سفید و یا چیزهای دیگه تغییر می کنه.
می خوام بهتون توی ادیوس این قابلیت رو یاد بدم که به صورت دستی و بدون Keyframe این کار رو انجام بدید.خیلی هم راحته.

حالا می ریم سراغ آموزش:

1.توی پروژتون کلیپی که مد نظرتون هست رو انتخاب کنید

2.تمامی افکت های لازم رو بهش بدید و افکتی رو هم که مد نظرتون هست رو هم که می خواهید به تدریج اضافه بشه رو اعمال کنید.مثلا برای آموزش من می خوام پروژه رو از رنگی به سیاه سفید تبدیل کنم.

3.حالا یک کپی از روی کلیپتون بگیرید.

4.حالا برید سراغ افکت های کلیپ کپی شده و رنگ رو کم کنید:

6.حالا play کنید و نتیجه رو ببینید!Keyframe دستی می بینید که اعمال شده.:10::31:
حامد جون احتیاجی نیست . در ایوس نیز بعضی فیلتر ها کیفریم دارن و برای بعضیها از فیلترهای combaine خیلی راحتر میشه استفاده کرد