PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ادرس دو تا برنامه به یک شرتکات

mrmmnb
14-02-2009, 21:11
دوستان چطوری میشه به یک شرتکات ادرس اجرای دو تا برنامه(یا بیشتر) رو داد؟ منظورم اینه که وقتی اون شرتکات رو اجرا کردی به جای اجرا یک برنامه خاص دو تا یا بیشتر رو به اجرا در بیاره
من هر جوری نوشتم نشد چه قلقی داره؟

MichaelQwerty
15-02-2009, 21:12
سلام
این کار به وسیله شورت کات شدنی نیست

mrmmnb
15-02-2009, 21:14
خوب چطوری باید انجام داد ؟

MichaelQwerty
17-02-2009, 09:10
شما بگید دقیقا می خواید چه کاری انجام بدین تا بهتر دوستان راهنمایتون کنند
خوب ببینید این کار بدردتون میخوره
چسباندن دو فایل به یکدیگر:
برای این کار می توانید از Iexpress خود ویندوز استفاده کنید.
برای این کار از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید و بعد از اجرای آن کلمه iexpress را وارد نمایید و enter را فشار دهید.
سپس دوبار next را بزنید و در صفحه ای که آمد عنوان package (بسته حاوی فایل های نهایی ، یعنی در اصل caption آن) را نامگذاری کرده و Next را بزنید .
سپس سه بار next را بزنید و در صفحه آمده ، دکمه add را بزنید و فایل های exe مورد نظر خود را جهت چسباندن به یکدیگر انتخاب نمایید و سپس next را بزنید.
حال از کومبوی بالایی برنامه exe اولی را جهت اجرا انتخاب کنید و در کومبوی پایینی برنامه دوم را انتخاب نمایید و next را بزنید.
حال سه مرتبه next را بزنید و در صفحه آمده مسیر و عنوان بسته خود را انتخاب نمایید و NEXT را بزنید.
حال دیگر تقریباً کار تمام است.
اکنون تا آخرین مرحله next را بزنید تا برنامه برای شما فایل اجرایی متشکل از هر دو فایل exe شما را بسازد که فایل ساخته شده نیز با پسوند exe می باشد.
اکنون شما یک فایل اجرایی دارید که شامل هر دو فایل exe می باشد.
و با اجرای آن ابتدا فایل اولی و سپس فایل دومی اجرا می گردد.

mrmmnb
17-02-2009, 21:50
نه دوست عزیز اینجوری نمیشه دو تا فایل متفاوت هستن از طریقی دیگه تونستم بایه فایل bat اینکار رو کردم فقط بدیش اینه که ایکن فایل های bat زشته وبرای رو دسکتاپ جالب نیست هرکاریش هم کردم نتوستم ایکنش رو عوض کنم اگه اینو بلدید اهنمایی کنید
البته نمیخوام ایکن همه فایل های با این پسوند عوض بشه فقط اینی که مد نظر خودم هست رو میخوام عوض بشه چطوری باید انجام داد؟

NoneForce
17-02-2009, 22:06
سلام

یک Shortcut از اون فایل bat بسازید و بعد آیکون Shortcut را تغییر بدهید.

فاطـمه
22-02-2009, 18:17
نه دوست عزیز اینجوری نمیشه دو تا فایل متفاوت هستن از طریقی دیگه تونستم بایه فایل bat اینکار رو کردم فقط بدیش اینه که ایکن فایل های bat زشته وبرای رو دسکتاپ جالب نیست هرکاریش هم کردم نتوستم ایکنش رو عوض کنم اگه اینو بلدید اهنمایی کنید
البته نمیخوام ایکن همه فایل های با این پسوند عوض بشه فقط اینی که مد نظر خودم هست رو میخوام عوض بشه چطوری باید انجام داد؟
سلام میشه بگین اون فایل bat رو چه جوری ساختین

mrmmnb
22-02-2009, 22:25
شما تو فایل تکست دستور رو به صورت زیر بنویسید وبا پسوند bat ذخیره کنید

start "" "c:\windows\notepad.exe"
start "" "c:\windows\regedit.exe"
start "" "c:\program files\yahoo!\messenger\yahoomessenger.exe"
همینطور هر چند تا برنامه خواستی اضافه کن