PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار با توابع ( CInt و CDbl ) را به من یاد بدید

4dweb
13-02-2009, 17:35
آقا هر کی بلده با این توابع کار کنه به ما هم یاد بده نمیدونم به چه دردی میخوره کارم گیر این دوتا تابعه ممنون توابع ( cint و cdbl ) :18:

3Dmajid
13-02-2009, 17:59
تابع Cint براي تبديل مقداري به يك عدد صحيح يا Interger هست.

تابع CDbl هم براي تبديل يك مقدار به عدد Double هست.

4dweb
13-02-2009, 18:22
تابع cint براي تبديل مقداري به يك عدد صحيح يا interger هست.

تابع cdbl هم براي تبديل يك مقدار به عدد double هست.

دوست عزیز مثال هم بزن که دیگه حله ممنون
:40:

3Dmajid
13-02-2009, 18:30
دوست عزیز مثال هم بزن که دیگه حله ممنون

واقعا خیلی باهالی دوست عزیز :31:
به قول آقای Karbon همیشه نباید لقمه ی جوییده شده رو تو دهن کسی گذاشت،
با اون توضیح کوچیکی که در مورد این تابغ در پست بالا زدم همه چی مشخصه و این که یه مثال میخوای، این رو دیگه خودت باید میشستی کار میکردی و یاد میگرفتی ... شاید راحت ترین تابع ها توی vb همین توابع تبدیل باشه. برای مثال زدن دیگه خودت باید دست به کار شی نه این که همه رو بقیه بهت یاد بدن ...
بگذریم ...

تابع Cint براي تبديل مقداري به يك عدد صحيح يا Interger هست.

معلومه که اصلا این توضیح رو خوب نخوندی وگرنه به راحتی خودت یه مثال براش مینوشتی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای دومی دیگه خودت یه چیزی واسه خودت مثال بزن :20:

4dweb
14-02-2009, 13:08
واقعا خیلی باهالی دوست عزیز :31:
به قول آقای karbon همیشه نباید لقمه ی جوییده شده رو تو دهن کسی گذاشت،
با اون توضیح کوچیکی که در مورد این تابغ در پست بالا زدم همه چی مشخصه و این که یه مثال میخوای، این رو دیگه خودت باید میشستی کار میکردی و یاد میگرفتی ... شاید راحت ترین تابع ها توی vb همین توابع تبدیل باشه. برای مثال زدن دیگه خودت باید دست به کار شی نه این که همه رو بقیه بهت یاد بدن ...
بگذریم ...

چرا وقتی یه چیز بلدی انقدر مغرور میشی چیه حتما باید تحقیر کنی آدمو بعد جوب بدی مثل اینکه شما بویی از شعور نبردی دلیل نداره چون دو تا چیز بلدی سریع همه رو مسخره کنی

3Dmajid
14-02-2009, 19:39
دوست عزیز، من قصد مسخره کردن نداشتم ... اگه یک بار دیگه پست منو بخونی متوجه میشی.
منظور من این بود که مثال زدن واسه این جور کد ها که دیگه کاری نداره، خودت هم میتونستی مثال بزنی.
من اگه میخواستم تو رو مسخره کنم که دیگه جوابت رو نمیدادم.
و اصلا گیریم که من شما رو مسخره کردم، تو میتونستی با من خوب رفتار کنی، نه این که اینجوری جواب من رو بدی :20:

Payman_62
14-02-2009, 21:22
چرا وقتی یه چیز بلدی انقدر مغرور میشی چیه حتما باید تحقیر کنی آدمو بعد جوب بدی مثل اینکه شما بویی از شعور نبردی دلیل نداره چون دو تا چیز بلدی سریع همه رو مسخره کنی
سلام.
جناب 4dweb لطفا به دیگران توهین نکنید. من هم با مجید موافقم. شما اصلا توضیحات رو نمیخونی و فقط مثال آماده میخوای. کمی هم به خودت زحمت بده. دیگه توضیح از این واضح تر و ساده تر؟

ضمنا سوالاتی که از جانب شما مطرح میشه به شدت سطح پایینه. یک بار به شما یه لینک معرفی کردم و گفتم کتاب ویبی رو بخون تا با این مشکلات ساده روبرو نشی.

برای این که برنامه نویس حرفه ای بشی باید تلاش کنی و منابع مختلف رو مطالعه کنی. خودت رو کدها کار کنی. نه این که همیشه منتظر کد آماده همراه با توضیح باشی که بتونی جواب استادت رو بدی.

به نظر میرسه هدف شما فقط پاس کردن واحد برنامه نویسی و گرفتن مدرک هست.

4dweb
14-02-2009, 23:32
سلام.
جناب 4dweb لطفا به دیگران توهین نکنید. من هم با مجید موافقم. شما اصلا توضیحات رو نمیخونی و فقط مثال آماده میخوای. کمی هم به خودت زحمت بده. دیگه توضیح از این واضح تر و ساده تر؟

ضمنا سوالاتی که از جانب شما مطرح میشه به شدت سطح پایینه. یک بار به شما یه لینک معرفی کردم و گفتم کتاب ویبی رو بخون تا با این مشکلات ساده روبرو نشی.

آقا پیمان اون لینکی که داده بودید خراب بود دانلود نمیشه لطفا یه لینک دیگه بده
بعدش هم برای مجید توضیح دادم بنده کار دانش هستم معلمم هیچی یاد نمیده من باید 760 صفحه کتاب رو خودم بخونم یاد بگیرم خب بعضی مسائل هست که باهاش روبرو میشم و وقت فکر کردن رو اونا رو ندارم شما هم زود قضاوت نکن از اون ور به معلم میگم آقا پرسیجر ها رو درس ندادی میگه درس نمیدم میخوای چی کار کنی از این ور میام اینجا سوال میکنم بعد میرم درسمم رو میخونم که از اون ور کم نیارم میام میبینم که این وری ها مسخره میکنم من دیگه انقدرهم خنگ نیستم تا دلت بخواد برنامه نوشتم کار کردم ولی بلاخره برای خودت هم پیش اومده که نتونی رو بعضی چیزای ساده فکر کنی لطفا تا وقتی وضعیت کسی رو نمدونی قضاوت نکن ممنون

3Dmajid
14-02-2009, 23:35
4DWeb جان، همین که شما به خاطر یاد گرفتن چیزی میخواید و تلاش میکنید و به سمتش حرکت میکنید تا یاد بگیری خیلی خیلی ارزش داره ... ولی صحبت من سر اینه که اصلا قصد تمسخر نداشتم.

اگه لحن گفتنم تو پست زدنم بد بوده خواهشا من رو ببخش.

الان هم دیگه بهتره این بحث رو کشش ندیم ...

4dweb
14-02-2009, 23:37
4dweb جان، همین که شما به خاطر یاد گرفتن چیزی میخواید و تلاش میکنید و به سمتش حرکت میکنید تا یاد بگیری خیلی خیلی ارزش داره ... ولی صحبت من سر اینه که اصلا قصد تمسخر نداشتم.

اگه لحن گفتنم تو پست زدنم بد بوده خواهشا من رو ببخش.

الان هم دیگه بهتره این بحث رو کشش ندیم ...

دوست عزیز از اینکه من و درک میکنید ممنون از مدرسه اومدم اعصابم از دست معلمم خورد بود دیدم شماهم اینجوری جوابمو دادید عصبانی تر شدم ببخشید که اونجوری جوابتونو دادم

بهرام_62
15-02-2009, 10:13
و تا آخر عمر با خوبی و خوشی با هم زندگی کنین:27:
هر چند می دونم ممکنه اخطار بگیرم
ولی بازم گفتم جو عوض شه:31:
خیلی خوشحالم شما دو تا توی یک تاپیک آخرش با هم خوب شدین
جو ما می تونه خیلی صمیمی تر باشه:10:

Payman_62
15-02-2009, 12:40
سلام.
خوب چرا زودتر نگفتی؟ احتمالا به خاطر وجود + تو لینک بود. اصلاحش کردم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این رو دانلود کن. خیلی از سوالاتت رو میتونی از داخل همین pdf بکشی بیرون.

4dweb
15-02-2009, 13:42
:40:سری پیش این لینک رو به من دادی کار نکرد دستت درد نکنه بلاخره دانلود کردم خداحافظ

سایه ی مرگ
24-02-2009, 11:08
اگر Option Strict نباشید به CInt و غیره نیاز پیدا نمی کنید چرا که می توانید آن را هر نوع است Integer خطاب کنید.
مثال:a=rnd
CInt a
این مثال بخش صحیح a را جدا می کند.با عرض پوزش از دوستانی که مثال را مخرب خواندند و نظرشان این است که نباید لغمه ی آماده به کسی داد.