PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور خش سی دی رو بگیرم؟

Linux Learner
13-02-2009, 17:13
به نام خداوند بخشنده

سلام دوستان

برای گرفتن خش سی دی هام یه دستگاه خش گیر قوی دارم، ولی بعد از خش گیری فقط ظاهرا سی دی تمیز میشه و فایلها بطور کامل خونده نمیشن! البته سی دی هام هم قدیمی هست ولی توی سی دی رام های lg میخونه!

لطفا بگید چطور با دستگاه به بهترین نحو خش سی دی رو بگیرم. دستگاهم هم از این استوانه ای هاست که سی دی رو میبندیم روش و میچرخه. منم با پنبه ماده خش گیر رو روش میکشم.

متشکرم

robin1345
04-05-2009, 08:01
سلام
اول سی دی را با آب ولرم بشور تا چربی روی آن پاک شود
سپس با مقار خیلی کم پولیش ماشین و پنبه روی سی دس را بصورت نیمه محکم مالش بده بعد از 10 دقیقه دوباره بشورش وکاملا خشکش کن

koorosh2500
05-05-2009, 07:41
بعضی سی دی ها بدون اینکه کوچکترین خشی داشته باشند دیگر خوانده نمی شوند! چون جنسشان بسیار بد است و بر اثر گرما حفره های میکروسکوپی آنها از بین می رود. من شخصا سی دی های زیادی دارم که 3-2 سال پیش رایت شده اند و از آنها دو سه مرتبه بیشتر استفاده نکرده ام و اصلا خش هم ندارند ولی روی هیچ سی دی درایوی خوانده نمی شوند. نباید فریب این سی دی ها و دی وی دی های بنجل و ارزان قیمت را خورد.
در عوض یک سی دی کداک ایرلندی که 12 سال پیش رایت شده و مملو از خش می باشد هنوز به خوبی خوانده می شود!

happyboy_maram
17-05-2009, 09:49
من بعضی از CD ها رو با خمیر دندان و آب یخ تونستم برشون گردونم

piroooz
20-05-2009, 11:59
من معمولا از cd ها ایمیج میگیرم ولی اگر کارم گیر بیفته خمیر دندون در اولویته

Cyberlife
22-05-2009, 18:37
میتونید سی دی خودتون رو روی دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر البته مدل قدیمی که تیغه اون شبیه سی دی است بگذارید بعد پیچ

پلاستیکی اون رو ببندید بعد با پنبه و خمیر دندان یا خمیر پولیش و در حالی که دستگاه روشن است سی دی تون رو تمیز کنید بعد با

آب بشورید و سی دی آماده است .

3disf
20-10-2012, 10:57
میتونید سی دی خودتون رو روی دستگاه آبمیوه گیری پارس خزر البته مدل قدیمی که تیغه اون شبیه سی دی است بگذارید بعد پیچ

پلاستیکی اون رو ببندید بعد با پنبه و خمیر دندان یا خمیر پولیش و در حالی که دستگاه روشن است سی دی تون رو تمیز کنید بعد با

آب بشورید و سی دی آماده است .

آبمیوه گیری خیلی خطر ناکه. اگه سی دی بشکنه و خورد بشه تکه های اون مثل ترکش عمل میکنه و سابقه کور کردن را هم داره