PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بانک sql

فاطـمه
12-02-2009, 12:44
سلام
من یه سوال داشتم اگه کمک کنید ممنون میشم
من یه برنامه با بانک sql دارم که فیلدهای اون رو nvarchar تعریف کردم تا امکان پشتیبانی از زبان فارسی رو هم داشته باشه
ولی وقتی از طریق دلفی توی بانک اطلاعات وارد می کنم اطلاعات درس ثبت نمی شه و حروف به فونت بهم میریزه
مشکل از کجا می تونه باشه؟!
و یه سوال دیگه اینکه تو sql چه دستوری بنویسم که چک کنه فیلد خالی نباشه(ببخشید اینجا می پرسم تاپیک sql پیدا نکردم)

Hadi_0261
28-02-2009, 11:25
سلام
من یه سوال داشتم اگه کمک کنید ممنون میشم
من یه برنامه با بانک sql دارم که فیلدهای اون رو nvarchar تعریف کردم تا امکان پشتیبانی از زبان فارسی رو هم داشته باشه
ولی وقتی از طریق دلفی توی بانک اطلاعات وارد می کنم اطلاعات درس ثبت نمی شه و حروف به فونت بهم میریزه
مشکل از کجا می تونه باشه؟!
و یه سوال دیگه اینکه تو sql چه دستوری بنویسم که چک کنه فیلد خالی نباشه(ببخشید اینجا می پرسم تاپیک sql پیدا نکردم)
سلام دوست عزيز . من منظور شمارو دقيقا متوجه نشدم اگر امكان داره دقيق تر توضيح بدين . در مورد سوال دومتون هم باز متوجه نشدم اما اگر منظورتون اينه كه يه فيلدي داشته باشيد كه هميشه يه مقدار بگيره و هيچ وقت Null نشه تيك Allow Nulls رو تو فيلدتون برداريد .

فاطـمه
04-03-2009, 12:25
سلام
جواب سوال دوم رو گرفتم ولی جواب اولی رو هنوز پیدا نکردم
ببینید منظور من اینه:
من یه بانک sql درست کردم که فیلدهاش از نوع nvarchar هستن
بعد یه برنامه دلفی نوشتم که به این بانک وصل هست و از اون اطلاعات می خونه و مسلما اطلاعاتی هم وارد می کنه
مشکل اینجاس که وقتی اطلاعات رو در محیط برنامه ای که نوشتم به زبان فارسی وارد می کنم وقتی در بانک ذخیره میشن فونتشون بهم میریزه و تبدیل به یه سری علائم میشن
در صورتی که اگر مستقیما در محیط sql اطلاعات رو وارد کنم چنین مشکلی پیش نمیاد
فک میکنید اشکال کار از کجا باشه؟!

picher_s
04-03-2009, 13:42
سلام
همه چيزه شما درسته.
اگه درست فهميده باشم:
فقط فونتي كه مي خواهيد با اون اطلاعات رو بخونيد مشكل داره.
منظورم فونت Edit ها و memo هاي شماست.
شما فونت Lucida Console رو بتست ببين جواب ميگيري.

فاطـمه
04-03-2009, 15:48
سلام
همه چيزه شما درسته.
اگه درست فهميده باشم:
فقط فونتي كه مي خواهيد با اون اطلاعات رو بخونيد مشكل داره.
منظورم فونت Edit ها و memo هاي شماست.
شما فونت Lucida Console رو بتست ببين جواب ميگيري.
سلام
خیلی ممنون از توجه تون
ولی درس نشد
من اطلاعاتی رو با textbox وارد می کردم فونتش رو تغییر دادم ولی نتیجه این نگرفتم
منظورتون همین بود دیگه؟!

as13851365
05-03-2009, 08:16
ببینید شما یا باید از طریق SQL داده ها را وارد کنید و یا از طریق برنامه ای که نوشتید ( برای جلوگیری از مشکل فقط یکی از راه ها را انتخاب کنید )

در ضمن فکر کنم شما وقتی که اطلاعات را از برنامه ای که نوشتید در بانک SQL وارد می کنید برنامه خودتون هم بدون مشکل اونها رو نمایش می ده ولی بانک SQl نمی تونه اوناها رو نشان بده اگر اینطور است خوب همان بهتر که از برنامه ای که نوشتید استفاده کنید .

در ضمن توجه داشته باشید که اگر داده ها را به صورت مستقیم در SQL ( از مدیریت SQL استفاده کنید ) وارد کنید برنامه شما نمی تونه اونها رو نشون بده و یا اگر برعکس اگر اطلاعات رو از طریق برنامه وارد کنید از خود SQL نمی تونید اطلاعات رو ببینید

( من دلیل این کار رو نمی دونم و تا حالا دنبالش هم نرفتم شرمنده )

فاطـمه
05-03-2009, 15:05
سلام:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
باید اعتراف کنم این و تا حالا نشنیده بودم

در ضمن توجه داشته باشید که اگر داده ها را به صورت مستقیم در SQL ( از مدیریت SQL استفاده کنید ) وارد کنید برنامه شما نمی تونه اونها رو نشون بده و یا اگر برعکس اگر اطلاعات رو از طریق برنامه وارد کنید از خود SQL نمی تونید اطلاعات رو ببینید

با عرض پوزش ولی فک می کنم اشتباه می کنید چون برنامه من اطلاعاتی رو که از طریق sql به زبان فارسی وارد کردم درست نشون میده و اونایی رو که تو خود برنامه وارد کردم تو خود برنامه درس نشون نمیده

Hadi_0261
06-03-2009, 15:42
سلام
جواب سوال دوم رو گرفتم ولی جواب اولی رو هنوز پیدا نکردم
ببینید منظور من اینه:
من یه بانک sql درست کردم که فیلدهاش از نوع nvarchar هستن
بعد یه برنامه دلفی نوشتم که به این بانک وصل هست و از اون اطلاعات می خونه و مسلما اطلاعاتی هم وارد می کنه
مشکل اینجاس که وقتی اطلاعات رو در محیط برنامه ای که نوشتم به زبان فارسی وارد می کنم وقتی در بانک ذخیره میشن فونتشون بهم میریزه و تبدیل به یه سری علائم میشن
در صورتی که اگر مستقیما در محیط sql اطلاعات رو وارد کنم چنین مشکلی پیش نمیاد
فک میکنید اشکال کار از کجا باشه؟!
میشه بگید تو کامپونتی که باهاش وصل شدید به فیلدتون و دارید ازش اطلاعات تو فیلدتون می ریزید از چه فونتی استفاده کردید . مثلا اگه از یه DBEdit استفاده می کنید بگید براش از چه فونتی استفاده می کنید . اسم فونت رو بنویسید . ممنون می شم

فاطـمه
07-03-2009, 09:16
میشه بگید تو کامپونتی که باهاش وصل شدید به فیلدتون و دارید ازش اطلاعات تو فیلدتون می ریزید از چه فونتی استفاده کردید . مثلا اگه از یه DBEdit استفاده می کنید بگید براش از چه فونتی استفاده می کنید . اسم فونت رو بنویسید . ممنون می شم

من از adotable استفاده کردم
بعد اطلاعات رو کاربر تو یه edit وارد می کنه و یه دکمه رو می فشاره و اطلاعات وارد بانک میشه
فونت تمام فرم هام هم تاهماست
از توجه تون ممنون

Hadi_0261
07-03-2009, 15:34
من از adotable استفاده کردم
بعد اطلاعات رو کاربر تو یه edit وارد می کنه و یه دکمه رو می فشاره و اطلاعات وارد بانک میشه
فونت تمام فرم هام هم تاهماست
از توجه تون ممنون
يعني فونت Edit هم تاهماست؟

فاطـمه
07-03-2009, 17:14
يعني فونت edit هم تاهماست؟
بله چه طور مگه؟

shahrokhkian
07-03-2009, 19:30
توی Sql Server وضعیت Collation را به Arabic_CI_AS تغییر بده.
شاید اینطوری مشکلت حل بشه.

فاطـمه
07-03-2009, 20:24
توی Sql Server وضعیت Collation را به Arabic_CI_AS تغییر بده.
شاید اینطوری مشکلت حل بشه.
سلام sql من 2000 و الان هم همون فیلدش رو arabic تنظیمه ولی اونی که شما می گی نداره

shahrokhkian
08-03-2009, 09:48
دوست عزیز حالا من یک سوال دارم
می خوام بدونم اطلاعاتی را که وارد میکنی (از طریق برنامه ای که خودت نوشتی) در محیط sql درست نمایش میده یا نه.

فاطـمه
08-03-2009, 17:20
دوست عزیز حالا من یک سوال دارم
می خوام بدونم اطلاعاتی را که وارد میکنی (از طریق برنامه ای که خودت نوشتی) در محیط sql درست نمایش میده یا نه.
سلام
مشکل همینه که در محیط برنامه که اطلاعات وارد میشه تو بانک درست نشون نمیده

shahrokhkian
08-03-2009, 19:32
اگر براتون مقدوره برنامتون را برام ایمیل کنید. شاید بتونم مشکلتون را حل کنم.
shahrokhkian@gmail.com

فاطـمه
09-03-2009, 10:17
سلام
من روی یه پروژه کوچیک تظیمات رو انجام دادم و بدون هیچ مشکلی انجام شد
ولی برنامه اصلی همچنان مشکل داره

shahrokhkian
09-03-2009, 20:06
اگه برنامه را برام بفرستی فکر کنم بتونم مشکلت را حل کنم.