PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از fat32 براي حجم هاي زياد؟مشكلي پيش مياره؟

mehdy.delshekaste
11-02-2009, 23:30
سلام
درصورت استفاده از سيستم fat32 در پارتيشن هاي با حجم زياد (بيشتر از 100 گيگ) آيا به هارد آسيبي ميرسه؟
يا هيچ ربطي نداره؟
چون معمولا ميگن براي حجم هاي زياد از ntfs استفاده بشه ،حالا اگه fat 32 باشه چه اشكالي براي هارد پيش مياد.(البته مزاياي ntfs نسبت به fat 32 رو ميدونم وسوالم غير از مزاياي ntfs هست ،كه آيا اگه براي حجم زياد از fat 32 استفاده بشه مشكلي براي هارد پيش مياد؟)

s2010
11-02-2009, 23:44
نه بابااصلاربطی نداره......................

alborz_k
11-02-2009, 23:58
سلام
درصورت استفاده از سيستم fat32 در پارتيشن هاي با حجم زياد (بيشتر از 100 گيگ) آيا به هارد آسيبي ميرسه؟
يا هيچ ربطي نداره؟
چون معمولا ميگن براي حجم هاي زياد از ntfs استفاده بشه ،حالا اگه fat 32 باشه چه اشكالي براي هارد پيش مياد.(البته مزاياي ntfs نسبت به fat 32 رو ميدونم وسوالم غير از مزاياي ntfs هست ،كه آيا اگه براي حجم زياد از fat 32 استفاده بشه مشكلي براي هارد پيش مياد؟)
سلام. فکر کنم که کلأ fat 32 محدودیت حجمی داره!! و بیش از یک مقدار (فکر کنم 30 گیگ ) نمی شه درایو ساخت. البته مطمئن نیست!!

vioman
12-02-2009, 02:34
سلام
يا هيچ ربطي نداره؟

فکر نمی کنم برای هارد مشکلی پیش بیاد اما واقعا سرعت پایین Fat در حجم های بالای 20 گیگ آزار دهندست.
:13:

mehdy.delshekaste
12-02-2009, 11:52
از اينكه دوستان جواب دادن ممنونم

درمورد محدوديت حجمي كه من شنيده بودم بيش از 30 گيگ نميشه اما من الان يه هارد 500 گيگ رو به چهار پارتيشن مساوي هر كدوم بيش از 116 گيگ با سيستم fat32 تقسيم كردم وهيچ مشكلي هم با هاش ندارم.

درمورد سرعت fat 32 ،من در هر دوحالت fat 32 , ntfs همين هارد رو با همين مقدار پارتيشن بندي سرعتش رو امتحان كردم در هردوسرعت عالي ويكي بود(هم با برنامه hd tune تست كردم و هم اينكه خودم يه dvd با حجم مشخص رو تو هر دو سيستم fat32 و ntfs از يه پارتيشن به پارتيشن ديگه كپي كردم زمان كپي تو هر دو يكي بود)

اما بنا به دلايلي مايلم كه از همين سيستم fat 32 استفاده كنم وفقط ميخواستم بدونم كه بعدا براي هاردم مشكلي پيش نمياد؟