PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : cpu سوخته چجوریه؟

پرتقال
11-02-2009, 14:00
cpu سیستم من فکر کنم نیم سوز شده. چون حتی وقتی فقط تو بایوس هم هستم درجه حرارت بالایی داره در عین حالی که فن با سرعت 4500 می چرخه درجه حرارت همین طور زیاد میشه تا سیستم خاموش شه!
کسی اگه می دونه به من کمک کنه ممنون می شم.

alborz_k
11-02-2009, 20:23
cpu سیستم من فکر کنم نیم سوز شده. چون حتی وقتی فقط تو بایوس هم هستم درجه حرارت بالایی داره در عین حالی که فن با سرعت 4500 می چرخه درجه حرارت همین طور زیاد میشه تا سیستم خاموش شه!
سلام. مدل پردازنده و مادبردتون رو می گین؟ اگه پردازنده بسوزه که سیستم اصلأ بالا نمی اد!!!

Hessam_7800gtx
11-02-2009, 20:59
فن شل نشده؟شایدم خمیر سیلیکن بخار شده :دی

s2010
11-02-2009, 21:22
فن شل نشده؟شایدم خمیر سیلیکن بخار شده :دی
منظورت همون سیلیکون:31:

D3vil_A
12-02-2009, 00:24
سلام
بستگی به پردازندت داره ! به مادربردت هم بستگی داره!
اگر سی پی یو سوخته باشه اصلا سیستم تصویر نمیده! دمای سی پی یو هم تا 75 مشکلی نداره! به 90 که برسه سیستم خودش اتو شاتدان میکنه!

amin123
14-02-2009, 16:53
من تا حالا سیلیکون تنها نشنیدم. در مورد cpu اگه سیستم یکم بالا بیاد تا loading ویندوز امکان نداره پردازنده سوخته باشه ولی احتمالا درست جاش نیفتاده یا خمیرت پریده یا از فن جدا شده. اگه بازم مشکلی داشتی فرکانس پردازندت رو کم کن همراه با ولتاژش بعد ببین چی میشه؟

:18::18::18::18::18:

تغییر فرکانس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در این شرایط؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلاااااااااااااااا............ واسه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز اگر میتونید فن را عوض کنید..... بعضی از مادربورد ها سرعت واقعی فن را به درستی نشون نمیدن.......

البته این در حد یه راه حل ابتدایی هست.علاوه بر اون اگر به cpu غیر از cpu خودتون دسترسی دارید سیستم را با cpu جدید چک کنید.... احتمال داره که مشکل از مادربورد هم باشه

پرتقال
15-02-2009, 10:46
مرسی از همه کسانی که کمک می کنن
مادربردم گیگا مدل ma69g-s3h هستش و سی پی یوم هم amd x2 5600 با فرکانس 2900 هستش
فنش هم فن خوده سی پی یو می باشد.
چند بار هم فنشو درآوردم و و روی سی پی یو و کف هیت سینک فن رو با الکل تمیز کردم و دوباره خمیر سیلیکون زدم، فایده ای نداشته.
سرعت فنم قبلا تا 5900 هم می رسید ولی الان دیگه نهایت 4500 بشه، در ضمن وقتی که دمای سی پی یو داره بالا می ره سرعت فنم تغییر نمی کنه یعنی بعضی موقع ها روی 3300 قفل می شه و سی پی یو ام تا 75 درجه می رسه سیستم خاموش می شه

zeus7610
15-02-2009, 13:12
شما فنت مشکل داره. یه فن ارجینال بخر و خمیرهای قبلی رو هم کامل پاک کن و بدون اینکه خمیر بزنی فن ارجینال amd رو نصب کن( فنهای ارجینال به اندازه کافی خمیر داره) در ضمن در علم الکترونیک چیزی به نام حدواسط وجود نداره. یعنی cpu نیم سوز نداریم. یک قطعه الکترونیک یا سالمه یا خراب و حدوسطی نداره. ( این مساله برای نو و دست دوم هم صدق می کند. یعنی cpu دست دوم از لحاظ علمی معنی ندارد و با نو هیچ تفاوتی نمی کند.) دوستان لطفا تاپیکهای گمراه کننده نزنند. ما مجبور نیستیم به همه تاپیکها زوری جواب بدیم که. هیچ کس همه چیزو نمی دونه

پرتقال
15-02-2009, 14:27
شما فنت مشکل داره. یه فن ارجینال بخر و خمیرهای قبلی رو هم کامل پاک کن و بدون اینکه خمیر بزنی فن ارجینال amd رو نصب کن( فنهای ارجینال به اندازه کافی خمیر داره) در ضمن در علم الکترونیک چیزی به نام حدواسط وجود نداره. یعنی cpu نیم سوز نداریم. یک قطعه الکترونیک یا سالمه یا خراب و حدوسطی نداره. ( این مساله برای نو و دست دوم هم صدق می کند. یعنی cpu دست دوم از لحاظ علمی معنی ندارد و با نو هیچ تفاوتی نمی کند.) دوستان لطفا تاپیکهای گمراه کننده نزنند. ما مجبور نیستیم به همه تاپیکها زوری جواب بدیم که. هیچ کس همه چیزو نمی دونه
اگه فنش مشکل داره به نظر شما بازهم کار منطقی و علمی هست که برم یکی از همین فن اورجینال ها را بگیرم که 8 ماه دیگه دوباره روز از نو روزی از نو؟

Reza_Sadeghi
15-04-2009, 01:02
من الان هیچ تصویری ندارم.
یک گرافیک گذاشته بودم که کاملا بوی سوختگی ازش بلند شد.

اما حالا کابل مانیتور رو که پورت VGA خود Mainboard ام که به صورت Onboard هست متصل می کنم فن CPU می چرخه اما هیچ تصویری نداره.

اون چراغ روی دکمه Power مانیتور هم چشمک می زنه.
وقتی کابل مانیتور رو می کشم میگه No Signal وقتی که به اون پورت Onboard گرافیک وصل می کنم تصویر سیاه هست. (هیچ تصویری وجود نداره)

من نمی دونم چطوری باید مطمئن بشم که علاوه بر کارت گرافیک CPU ام هم سوخته یا نه؟

امکان اینکه از قطعات یک کامیپوتر دیگه استفاده کنم و روی اون تست کنم وجود نداره.

شما می تونید راهنمایی کنید؟

reza_lion67
16-04-2009, 13:02
با سلام به همه ی دوستان
خسته نباشد
وقتی که کارت گرافیک جدید روی سیستم نصب میشه به طور خودکار کارت گرافیک آن برد مادربورد از کار میافته
حالا اگه کارت گرافیکه جدیده خراب بشه و بخوایین از کارت گرافیک آن برد استفاده کنین باید کارت گرافیک آنبرد رو تو قسمت تنضیمات بایوس غیر فعال کنین .بگه این کار رو نکنین موقعی که کامپیوتر روشن میشه صفحه اش مشکی است

Reza_Sadeghi
16-04-2009, 13:34
با سلام به همه ی دوستان
خسته نباشد
وقتی که کارت گرافیک جدید روی سیستم نصب میشه به طور خودکار کارت گرافیک آن برد مادربورد از کار میافته
حالا اگه کارت گرافیکه جدیده خراب بشه و بخوایین از کارت گرافیک آن برد استفاده کنین باید کارت گرافیک آنبرد رو تو قسمت تنضیمات بایوس غیر فعال کنین .بگه این کار رو نکنین موقعی که کامپیوتر روشن میشه صفحه اش مشکی است

آخه مسئله اینه که بعد از سوختن کارت گرافیکه هیچ تصویری وجود نداره تا بتونیم بریم توی تنظیمات BIOS و کارت گرافیک Onboard خودش رو فعال یا غیر فعال کنیم.

من باتری CMOS اش رو هم از روی Mainboard برداشتم و بعد از چند دقیقه دوباره گذاشتم سرجاش اما همچنان تصویر مانیتور سیاه هست.

وقتی هم که کابل مانیتور رو جدا می کنم میگه No Signal.

amir_9317
17-04-2009, 15:23
من الان هیچ تصویری ندارم.
یک گرافیک گذاشته بودم که کاملا بوی سوختگی ازش بلند شد.

اما حالا کابل مانیتور رو که پورت vga خود mainboard ام که به صورت onboard هست متصل می کنم فن cpu می چرخه اما هیچ تصویری نداره.

اون چراغ روی دکمه power مانیتور هم چشمک می زنه.
وقتی کابل مانیتور رو می کشم میگه no signal وقتی که به اون پورت onboard گرافیک وصل می کنم تصویر سیاه هست. (هیچ تصویری وجود نداره)

من نمی دونم چطوری باید مطمئن بشم که علاوه بر کارت گرافیک cpu ام هم سوخته یا نه؟

امکان اینکه از قطعات یک کامیپوتر دیگه استفاده کنم و روی اون تست کنم وجود نداره.

شما می تونید راهنمایی کنید؟
سلام دوست عزیز باطری سیستم را بردارید و سیستم را کاملا از برق بکشید بعد 5 یا 10 دقیقه دیگر بدون باطری سیستم را به برق وصل کنید و روشن کنید. نتیجه را اعلام کنید

Reza_Sadeghi
18-04-2009, 02:07
amir_9317 عزیز ممنونم که پاسخ دادید.

من دقیقا همین کارهایی که گفتید انجام دادم.
هیچ اتفاقی نیفتاد.

فن CPU و Power می چرخه.
کابل Monitor رو که جدا می کنم میگه No Signal وقتی وصلش می کنم همچنان تصویر سیاه هست.

رم رو هم برداشتم از روش و روشن کردم اما هیچ بوقی مبنی بر خطای وجود نداشتن رم روی سیستم ، صادر نشد.

وقتی باتری رو برداشته بودم وروشن کرده بودم بعد از یه مدت کمی Power خاموش شد.
باتری رو که دوباره گذاشتم روشن موند اما تصویر نداره.

من نمی دونم ایراد از Mainboard هست یا CPU مرخص شده؟

قبلا همه چی OK بود و این اشکال از وقتی پیش اومد که یک کارت گرافیک که روی یک سیستم دیگه سوخته بود ، برای امتحان روی این سیستم گذاشتم و از اون موقع دیگه تصویر نداره.
( چه با یک کارت گرافیم سالم دیگه و چه با خروجی VGA خود Mainboard )

حالا باید چی کار کنم؟

komail2008
18-04-2009, 07:50

سلام اگر تصوير داري مشكل از cpu نيست و بايد فن cpu رو عوض كني ولي اگه تصوير نداري مشكل cpu هست