PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رسیدن دمای cpu بالای 100

m1d1y
10-02-2009, 12:50
سلام
دمای cpu 3.2 یکی از دوستان خیلی بالا رفته بود و نزدیک 100 می رسید که باعث می شد سیستم خاموش بشه
این cpu رو در سیستم خودم گذاشتم دماش نزدیک 70 بود
cpu 3.0 خودم رو در سیستم اون گذاشتم دماش حدود 90 شده بود درحالیکه در سیستم خودم دمای معمولش 40 بود!
هر جفت سیستم ها رو هم تمیز کردم . فن ها شون رو جابجا کردم ولی باز هم درست نشد. فکر هم نمی کنم مشکل از پاور باشه

به نظرتون مشکل از چیه ؟
cpu ؟ مادر برد؟ یا هردو ؟

حالا با این وضعیت چی کار باید بکنیم؟
ممنون

alborz_k
10-02-2009, 13:42
سلام
دمای cpu 3.2 یکی از دوستان خیلی بالا رفته بود و نزدیک 100 می رسید که باعث می شد سیستم خاموش بشه
این cpu رو در سیستم خودم گذاشتم دماش نزدیک 70 بود
cpu 3.0 خودم رو در سیستم اون گذاشتم دماش حدود 90 شده بود درحالیکه در سیستم خودم دمای معمولش 40 بود!
هر جفت سیستم ها رو هم تمیز کردم . فن ها شون رو جابجا کردم ولی باز هم درست نشد. فکر هم نمی کنم مشکل از پاور باشه

به نظرتون مشکل از چیه ؟
cpu ؟ مادر برد؟ یا هردو ؟

حالا با این وضعیت چی کار باید بکنیم؟
ممنون

از اون جایی که پردازنده رو عوض کردین و سالم بود و فن هم درست کار می کرد. پس احتمالأ مشکل از مادربرد هست!

ADuser
11-02-2009, 09:47
شما CPU رو عوض کردی اما فنش رو چی هر فنی رو هر CPU کار نمی کنه
فن CPU های سلرون با فن CPU های اصلی Intel فرق میکنه
شما تنها باید فن رو عوض کنی یه فن پره ای بگیر فکر کنم زیر فن شما صاف باشه اینطور نیست ؟

m1d1y
12-02-2009, 00:26
شما cpu رو عوض کردی اما فنش رو چی هر فنی رو هر cpu کار نمی کنه
فن cpu های سلرون با فن cpu های اصلی intel فرق میکنه
شما تنها باید فن رو عوض کنی یه فن پره ای بگیر فکر کنم زیر فن شما صاف باشه اینطور نیست ؟

من فنها رو هم جابجا کردم

فن پره ای نوع خاصیه
با فن معمولی چه فرقی داره؟
زیر فن صافه درسته ؟ این فنها خوب نیستند؟

ADuser
13-02-2009, 17:17
نه دوست عزيز اين فني كه زير صافه به درد اين كار نيمخوره برا Cpu هاي سلرون به درد ميخوره
برا اين يكي بايد يه فن پره اي بگيري اونم اصلي ، مواظب باش تو بازار فن هاي تقلبي فراوانه .

منم اين مورد رو داشتم دما به حدود 90 درجه رسيده بود ، تو بازي ها ميموندم وقتي فن رو عوض كردم همه چيز درست شد
خميرسيليكون هم بزن يادت نره

amin123
14-02-2009, 16:49
مدل مادربورد را میشه بگید؟

اگه یه تست sisoft هم بگذارید که خیلی خوب میشه

m1d1y
15-02-2009, 01:01
فن cpu رو عوض کردم دما به نصف یعنی 50 رسید!
ممنون از راهنمایی دوستان

Greight
15-02-2009, 01:35
نه دوست عزيز اين فني كه زير صافه به درد اين كار نيمخوره برا cpu هاي سلرون به درد ميخوره
برا اين يكي بايد يه فن پره اي بگيري اونم اصلي ، مواظب باش تو بازار فن هاي تقلبي فراوانه .

منم اين مورد رو داشتم دما به حدود 90 درجه رسيده بود ، تو بازي ها ميموندم وقتي فن رو عوض كردم همه چيز درست شد
خميرسيليكون هم بزن يادت نره
آقا این خمیر سلیکون خیلی ضروریه ؟ خیلی تاثیر داره . چون برا یکی یه سیستم بستم اینو نزدم !

ADuser
15-02-2009, 07:53
آره خیلی ضروریه یادت نره که بزنی

Greight
15-02-2009, 13:15
از کجا باید بگیرم ؟! چند هست ؟:31:

Benygh
15-02-2009, 14:56
برو از مغازه های خدمات کامپیوتری که کارشون سیستم بستن هم است بگیر ...
بستگی داره چی میخوای ولی با هزار تومان هم گیر میاد ...
راستی اونی که سی پی یو اش رو صده بره به جای سماور ازش استفاده کنه ..

ADuser
15-02-2009, 21:07
از کجا باید بگیرم ؟! چند هست ؟:31:
من ديدم به شكل آمپولي هستش فكر كنم 1000 تومن بود همه جا هست

panteaaa55
15-02-2009, 21:32
سلام دوستان

CPU
Processor : Intel(R) Core(TM)2 CPU T7200@ 2.00GHz
Speed : 1000 MHz
Model : x86 Family 6 Model 15 Stepping 6

این مشخصات CPU ی لپ تاپه من است .

لطفاً اگر میشه توضیح دهید بهترین دما چند است ؟

در هنگامی که سیستم را روشن می کنم دمای روی 55 است ولی یکم کار میکنم دما بینه 67 تا 71 بازی می کنه .

دیشب دماش به 82 هم رسید . ولی چند صفحه مرورگر را بستم و برگشت به حدود 70

اگر میشه یه توضیحی بفرمائید . ممنون

اینم دو تصویره متفاوت از دمای سی پی تو در فاطله ی 2 دقیقه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Greight
16-02-2009, 02:38
برو از مغازه های خدمات کامپیوتری که کارشون سیستم بستن هم است بگیر ...
بستگی داره چی میخوای ولی با هزار تومان هم گیر میاد ...
راستی اونی که سی پی یو اش رو صده بره به جای سماور ازش استفاده کنه ..

من ديدم به شكل آمپولي هستش فكر كنم 1000 تومن بود همه جا هست

ممنون
چقدر باید ریخت رو سی پی یو :20:

avecina.ir
16-02-2009, 07:42
سلامم...

سلام دوستان

cpu
processor : Intel(r) core(tm)2 cpu t7200@ 2.00ghz
speed : 1000 mhz
model : X86 family 6 model 15 stepping 6

این مشخصات cpu ی لپ تاپه من است .

لطفاً اگر میشه توضیح دهید بهترین دما چند است ؟

در هنگامی که سیستم را روشن می کنم دمای روی 55 است ولی یکم کار میکنم دما بینه 67 تا 71 بازی می کنه .

دیشب دماش به 82 هم رسید . ولی چند صفحه مرورگر را بستم و برگشت به حدود 70

اگر میشه یه توضیحی بفرمائید . ممنون

اینم دو تصویره متفاوت از دمای سی پی تو در فاطله ی 2 دقیقه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عزیزجان اتجمن لپتاپ واسه خودش جداست......ولی برای اینکه دست خالی نری بگم واست که پردازنده های لپتاپها تحمل گرمای خیلی بیشتری نسبت به دسکتاپها دارن اگه بری به خود سایت اینتل میبینی بین 100 تا 105 درجه دمای بحرانیشونه که پردازنده های دسکتاپ معمولا 75 درجه هستش.لپتاپته اگه تخصص کامپیوتر داشتی سالی یگبار باز کن و گرد و خاک دور فنهای cpu و گرافیکش ره پاک کن و هیتسینکشونه با آب خالی بشور.ضمنن سعی کن مستقیم لپتاپ ره روی زمین نذاری موقع کار چون پرز فرش و خاک زود میره توش.رووی یگ سطح شیشه ای صاف یا یه همچین چیزی باشه بهتره......

ممنون
چقدر باید ریخت رو سی پی یو :20:
تقریبن اندازه ی دو نخود بریز روی cpu و یکنواخت پخشش کن.وقتی که هیتسینکشه جا بزنی خودش خوب پخش میشه.......بصورت قوطی هم گیر میاد.هر مغازه ی الکترونیکی یا کامپیوتری بری گیر میاری

panteaaa55
16-02-2009, 15:05
سلامم...

عزیزجان اتجمن لپتاپ واسه خودش جداست......ولی برای اینکه دست خالی نری بگم واست که پردازنده های لپتاپها تحمل گرمای خیلی بیشتری نسبت به دسکتاپها دارن اگه بری به خود سایت اینتل میبینی بین 100 تا 105 درجه دمای بحرانیشونه که پردازنده های دسکتاپ معمولا 75 درجه هستش.لپتاپته اگه تخصص کامپیوتر داشتی سالی یگبار باز کن و گرد و خاک دور فنهای cpu و گرافیکش ره پاک کن و هیتسینکشونه با آب خالی بشور.ضمنن سعی کن مستقیم لپتاپ ره روی زمین نذاری موقع کار چون پرز فرش و خاک زود میره توش.رووی یگ سطح شیشه ای صاف یا یه همچین چیزی باشه بهتره......

ازت ممنونم

فقط واسه اینکه سوء تفاهم نشه چون در خواسته من به دمای سی پی یو ربط داشت اینجا پرسیدم .

به هر حال ممنون