PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی برش تصویر توی وی بی

4dweb
10-02-2009, 11:09
اگه کسی بلده به ما یا بده چجوری میشه توی vb یه تیکه از تصویر رو برش زد ممنون

karbon2010
11-02-2009, 00:12
سلام
اول از همه دوتا Picture box یک Shape و دو دکمه و یک CommonDialog (نامش را به cd1 تغییر بده) بر روی فرم خود قرار بده
وبعد این کد ها رو کپی کن

Dim x1, y1 As Double
Private Sub Command1_Click()
cd1.ShowOpen
Picture1.Picture = LoadPicture(cd1.FileName)
End Sub
Private Sub Command2_Click()
If Picture2.Image <> Empty Then
cd1.ShowSave
SavePicture Picture2.Image, cd1.FileName
End If
End Sub
Private Sub Picture1_MouseDown(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
x1 = X
y1 = Y
End Sub
Private Sub Picture1_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
If x1 <> 0 And y1 <> 0 Then
Shape1.Visible = True
min1 = x1
min2 = y1
If min1 > X Then min1 = X
If min2 > Y Then min2 = Y
Shape1.Top = min2
Shape1.Left = min1
Shape1.Width = Abs(x1 - X)
Shape1.Height = Abs(y1 - Y)
Picture2.Refresh
End If
End Sub
Private Sub Picture1_MouseUp(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Shape1.Visible = False
If x1 <> 0 And y1 <> 0 Then
Picture2.Width = Abs(X - x1)
Picture2.Height = Abs(Y - y1)
min1 = x1
min2 = y1
If min1 > X Then min1 = X
If min2 > Y Then min1 = Y
'Picture2.Visible = True
Picture2.Refresh
Picture2.PaintPicture Picture1.Image, 0, 0, Picture2.Width - 1, Picture2.Height - 1, min1, min2, Picture2.Width - 1, Picture2.Height - 1
End If
x1 = 0
y1 = 0
End Sub

وبعد برنامه رو اجرا کن ونتیجه را ببین

تشکر یادت نره

4dweb
11-02-2009, 12:44
لطفا کدها را توضیح بدید

3Dmajid
11-02-2009, 16:56
آقای Karbon2010 من یه پروژه از اینترنت دانلود کردم که عینا همین کدهایی که شما نوشتی رو نوشته !!!!
به نظر من بهتر بود خود پروژه رو بزاری تا دوست عزیزمون ازش استفاده کنه.
این کد برای Crop کردن یه تصویر است، اگه اشتباه نکنم منظور دوستمون Cut کردن یه قسمتی از تصویر هست.

karbon2010
12-02-2009, 00:41
سلام

آقای Karbon2010 من یه پروژه از اینترنت دانلود کردم که عینا همین کدهایی که شما نوشتی رو نوشته !!!!

مجید آقا ما که نگفتیم که کد ها از خودمون است که شما به این وضوح می خواهی من را به اصطلاح خودت تحقیر کنی
ما اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلاتمان را مطرح و حل کنیم و در کنار آن چیزهایی را که یاد داریم به بقیه هم انتقال بدهیم
از شما با این همه سابقه بعید است که چنین اظهار نظری بکنید و ....

به نظر من بهتر بود خود پروژه رو بزاری تا دوست عزیزمون ازش استفاده کنه.

من فکر نکنم نیاز باشه که همیشه لقمه جویده را در اختیار .... قرار داد

این کد برای Crop کردن یه تصویر است، اگه اشتباه نکنم منظور دوستمون Cut کردن یه قسمتی از تصویر هست.

نخیر اشتباه نکردید منظور دوستمون Cut کردن یه قسمتی از تصویر هست این همون کاری را را انجام می دهد که دوستون لازم داره

لطفا کدها را توضیح بدید

کد ها احتیاجی به توضیح نداره چون خیلی واضح است

3Dmajid
12-02-2009, 15:52
مجید آقا ما که نگفتیم که کد ها از خودمون است که شما به این وضوح می خواهی من را به اصطلاح خودت تحقیر کنی
ما اینجا جمع شده ایم تا بتوانیم مشکلاتمان را مطرح و حل کنیم و در کنار آن چیزهایی را که یاد داریم به بقیه هم انتقال بدهیم

قصد من اصلا تحقير كردن شما نبود، اين چه حرفيه كه ميزني. يعني واقعا به خاطر اين حرف من شخصيت شما كوچيك و تحقير شد ؟! من كه چنين فكر نميكنم.:18:

اين كه نميشه لقمه ي جويده، دوستتون از شما يه سوال ميكنه و شما ميتوني با ساختن يه پروژه و آپلود كردنش آسون تر بهش ياد بدي. وقتي من برم با پروژه ي شما كار كنم صد در صد كدها رو بهتر ميفهمم.

نخیر اشتباه نکردید منظور دوستمون Cut کردن یه قسمتی از تصویر هست این همون کاری را را انجام می دهد که دوستون لازم داره

منظور دوستمون اينه كه شما يك قسمت از تصوير رو انتخاب ميكنيد و بعد ميتونيد اون رو حركت بديد، دقيقا بريدن يك تصوير در نرم افزارهايي مثل Photoshop يا Paint.

خوب، اگه اين دوستمون به توضيح كدها نيازي نداشت كه نميگفت، حالا چه واضح باشه و چه نباشه.

بگذريم ... هميشه نبايد زود قضاوت كرد. خلاصه اين كه قصد من تحقير كردن شما نبود، حالا هر جور ميخواي فكر كن :10:

4dweb
12-02-2009, 18:00
سلام

نخیر اشتباه نکردید منظور دوستمون cut کردن یه قسمتی از تصویر هست این همون کاری را را انجام می دهد که دوستون لازم داره

آقا مجید قصد بدی نداشته من مطمئنم شما بخخشیدش بخشش از بزرگان است مطمئن باش که پسر خوبیه ممنون میشم اگه تو یه تاپیک بزنی و معذرت خواهی مجید رو قبول کنی :40:

karbon2010
12-02-2009, 21:09
سلام
مشکلی نیست ولی مسئله این است که مجید آقا باید در گذاشتن مطالب خود دقت نمایند
در وب جون این کد ها روکپی کن و اجرا که کردی جوابش رو بنویس تا ببینم همون چیزی که می خواستی شد

Payman_62
14-02-2009, 03:03
سلام.
درست آپلود کل پروژه کار رو راحت تر میکنه ولی در مورد مثال های ساده و جزیی نیازی به این کار نیست و قرار دادن کد برنامه کفایت میکنه.
آقا karbon2010 شما هم خوش بین تر باش. مجید از کاربران خوب انجمن هست و منظوری نداشت.

4dweb
14-02-2009, 13:12
سلام.
درست آپلود کل پروژه کار رو راحت تر میکنه ولی در مورد مثال های ساده و جزیی نیازی به این کار نیست و قرار دادن کد برنامه کفایت میکنه.
آقا karbon2010 شما هم خوش بین تر باش. مجید از کاربران خوب انجمن هست و منظوری نداشت.

آقا پیمان مجید بعضی موقع ها اخلاقش بد میشه رفیق فاب منه مثلا ولی وثتی میخواد جوابمو بده تو یه تاپیک اول مسخره میکنه بعد جوابمو میده خب این کار خوبی نیست شما یه تذکر به ایشون بدید که انقدر بد صحبت نکنه ممنون