PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : "ويندوز وينا" در سالهاي آينده جايگزين "ويندوز ويستا" خواهد شد

hesam
25-01-2006, 11:14
با وجود آنكه شركت مايكروسافت هنوز سيستم‌عامل جديد خود، يعني "ويندوز ويستا" را منتشر نكرده است، اما از هم‌اكنون جايگزين آن را با نام "وينا" وعده داده است.

به گزارش سايت اينترنتي "پي‌سي‌ورلد"، شركت مايكروسافت پيش از اين نام سيستم‌عامل بعد از "ويندوز ويستا" را "بلك كومب" اعلام كرده بود، اما هم‌اكنون نام اختصاري اين سيستم‌عامل را به نام پايتخت شهر اتريش، "وينا" (‪ (Vienna‬تغيير داده است.

شركت "مايكروسافت" در گذشته نيز همواره اسامي مكانهاي باشكوه و ديدني را به عنوان نام اختصاري سيستم‌هاي عامل آينده خود برگزيده و "ويندوز وينا" نيز يكي از همين موارد است كه "مايكروسافت" از هم‌اكنون آن را به كاربران وعده داده است.

نامهاي اختصاري كه مايكروسافت در سالهاي گذشته و مدتها پيش از انتشار سيستم‌هاي عامل جديد خود براي آنها برگزيده بود عبارتند از "اسپارتا" براي "ويندوز ‪" ،"۳/۱‬ديتونا" براي "ويندوز ان‌تي ‪" ،"۳/۵‬كايرو" براي "ويندوز ان‌تي ‪" ،"۴‬شيكاگو" براي "ويندوز ‪ "۹۵‬و "ممفيس" براي "ويندوز ‪."۹۸‬
مايكروسافت نام اختصاري "ويندوز ايكس‌پي" را نيز در ابتدا "ويسلر" اعلام كرده بود. "ويسلر" نام يك پناهگاه كوهنوردان و اسكي‌بازان در كشور كانادا است. نام "لانگ هورن" نيز كه مايكروسافت تا سال گذشته براي "ويندوز ويستا" استفاده مي‌كرد، از اسم يك قهوه‌خانه ويژه اسكي‌بازان در نزديكي پناهگاه "ويسلر" در كشور كانادا برگرفته شده بود.

درحالي كه هنوز چند ماه تا زمان انتشار "ويندوز ويستا" باقي مانده است، شركت مايكروسافت از هم‌اكنون نام اختصاري سيستم‌عاملي را كه پس از "ويستا" ساخته خواهد شد، "وينا" اعلام كرده است.

اين شركت هنوز هيچ زمان احتمالي را براي انتشار "ويندوز وينا" ذكر نكرده است.

تهران،خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۱۱/۰۵‬

alaodin1
25-01-2006, 16:43
پس اين سي دي ويندوز ويستا كه من ديروز گرفتم چيه

_LOVE_CODER_
25-01-2006, 20:56
پس اين سي دي ويندوز ويستا كه من ديروز گرفتم چيه
نسخه ازمايشي هست

baba barghi
25-01-2006, 21:55
سلام دوستان
فقط اين رو بگم كه : نو كه اومد به بازار كهنه مي شه دل آذار