PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل مافوق پیچیده دوستان حرفه ای کمک کنید

ardalan_zapata
06-02-2009, 10:42
با سلام
راستش من یک مشکل خیلی پیچیده پیدا کردم عقل خودم دیگه به جایی قد نمیده
مشکلم این هست
من یک مادربرد Winfast Nf4sk8aa و دو عدد رم Ocz 400 Gold High Performance و CPu : 3700 Athlon و هارد 300 و گرافیک 8600 GT و پاور 330 گرین داشتم
یه روز متوجه شدم که زیر کیس آب ریخته منم دست به آب زدم و اون طرف دستم به بدنه پاور خورد ( در کیس باز بود )
برق شدید به من وارد شد از اون موقع به بعد دیگه مادربرد بالا نیومد
مادربرد رو فرستادم گارانتی یه مادربرد نو واسم فرستادن اونو سوار کردم ولی وقتی سیستم رو روشن میکردم بوق ممتد میزد که یعنی رم هات شناسایی نشدن
با یک پاور دیگه که خیلی قدیمی بود شاید 200 ولت ریل هم نبود تست کردم مادربرد راحت بالا اومد
فهمیدم که مشکل از پاور هست
پاور رو دادم بیرون درست کنن یارو گفت پاورت مشکلی نداره من ولتاژ ها رو تست کردم همه رو دقیق نشون میده حتی رو سیستم خودم هم تست کردم
منم پاور رو گرفتم اومدم خونه دوباره تست کردم دیدم سیستم بالا اومد و رفت تو ویندوز
بعد وقتی برای اولین بار ویندوز رو ریست کردم دیگه نرفت داخل ویندوز همش ارور صفحه آبی میداد
حنی ویندوز جدید هم نمیشد نصب کرد و موقع نصب سیستم رست میشد با کلی ور رفتن بهش فهمیدم که اگه یکی از رم ها رو در بیارم ویندوز بالا میاد ولی اگه دوتاش بزارم بالا نمیاد و همچنین اگر رم ها توی اسلات 1-2 باشن بالا نمیاد ولی اگر تو 2-3 یا 3-4 باشن مشکلی نیست و سیستم بالا میاد
ولی در هر صورت چه با یک رم و چه با دو رم داخل ویندوز که میرفتم تا یک کار سنگین باش انجام میدادم دوباره ارور صفحه آبی میومد
منم مادربرد و رم ها و سی پی یو رو رد کردم رفت حالا به جاش یک مادربرد و رم جدید گرفتم
هنوز CPU نگرفتم
حالا مشکل من اینه من میخام تموم پولم رو بدم CPU بگیر ایا امکان داره این ارور هایی که میداده مال پاور یا گرافیک باشه؟
من الان همه قطعات به جز پاور و گرافیک عوض کردم الان هم میخام CPU بگیرم
حالا اول از کجا مطمئن بشم که این دو تا سالم هستن که برم با خیال راحت CPU بگیرم که بعدش مشکلی نباشه؟
منتظر راهنمایی هاتون هستم
ممنون:11:

deremel400
06-02-2009, 17:07
ون قطعات را روی یه سیستم سالم تست کن
اکثر این جور مشکلات هم مال تعویض مادربورد خراب با مادربورد یه کم خراب در شرکت های گارانتی کننده است که خود من هم با مشابه این مشکل با مادربورد گیگابایت و شرکت آواژنگ پیدا کردم
به درست متصل بودن ارت پاور کامپیوتر توجه کن

ardalan_zapata
06-02-2009, 20:11
ون قطعات را روی یه سیستم سالم تست کن
اکثر این جور مشکلات هم مال تعویض مادربورد خراب با مادربورد یه کم خراب در شرکت های گارانتی کننده است که خود من هم با مشابه این مشکل با مادربورد گیگابایت و شرکت آواژنگ پیدا کردم
به درست متصل بودن ارت پاور کامپیوتر توجه کن

خوب ببین الان این قطعات روی سیستم نیمه سالم کار میکرد
نظر شما اینه که مشکل از مادربرد بود

webamin
07-02-2009, 00:40
سلام
به نظر من هم مشکل مادربرد بود
توی دوال کردن رم مشکل داشته نمی تونسته باهم یکیش کنه

ardalan_zapata
07-02-2009, 12:35
سلام
به نظر من هم مشکل مادربرد بود
توی دوال کردن رم مشکل داشته نمی تونسته باهم یکیش کنه

خوب خدا کنه مشکل ازاون بوده باشه
پس شما هیچ شکی نسبت به گرافیک و پاور ندارید؟

mostafashoenz
09-02-2009, 17:55
سلام
از بابت پاورت مطمئنی که هیچ مشکلی نداره ؟ پاورتو با یه سیستم دیگه تست کن بعد بگو چی شد

parham_overset
10-02-2009, 20:52
این مشکل به هیچ عنوان مربوط به کارت گرافیک نمیشه :5:
متاسفانه ممکنه نوسان برق به دیگر قطعات شما هم اسیب وارد کرده باشه من بیشترین احتمال رو اول از همه به مین درجه دوم رم و در اخر هارد شما میدم چون هارد من هم دچار مشکلی مشابه شما شده بود و زیاد ارور صفحه ابی میداد . شما قطعات رو به کی فروختی اونا متوجه مشکل تو قطعات شما نشدن!!!!؟؟؟؟
من اگه جای شما بودم رم ها رو رو یه سیستم دیگه چک میکردم اگه مشکل از اون نبود 90 درصد مین مورد دار بوده:27:

ardalan_zapata
10-02-2009, 23:17
این مشکل به هیچ عنوان مربوط به کارت گرافیک نمیشه :5:
متاسفانه ممکنه نوسان برق به دیگر قطعات شما هم اسیب وارد کرده باشه من بیشترین احتمال رو اول از همه به مین درجه دوم رم و در اخر هارد شما میدم چون هارد من هم دچار مشکلی مشابه شما شده بود و زیاد ارور صفحه ابی میداد . شما قطعات رو به کی فروختی اونا متوجه مشکل تو قطعات شما نشدن!!!!؟؟؟؟
من اگه جای شما بودم رم ها رو رو یه سیستم دیگه چک میکردم اگه مشکل از اون نبود 90 درصد مین مورد دار بوده:27:

ببینید رم ها مشکلی نداره
چون وقتی تکی میزاشتم کار میکردن
وقتی دوتایی میشدن تو اسلات یک و دو مشکل داشتند . وقتی دوتایی تو اسلات 2-3بودند ظاهرا درست بودن
اون بابایی که بهش فروختم فقط تو داس تستشون کرد :27:

من الان فقط از سیستم قبلی هارد و پاور و گرافیک رو دارم
که به نظر من به ترتیب امکانش هست مشکل از اینا باشه
پاور
هارد
گرافیک
نظر شما چیه ؟
در ضمن یه چندبار صدای نا فرمی ( انگار که هد هارد میگیره به دیسک ) شنیدم
الان شما اینو گفتی شک کردم :20:

منتظر نظرتون هستم

parham_overset
11-02-2009, 20:20
ببینید رم ها مشکلی نداره
چون وقتی تکی میزاشتم کار میکردن
وقتی دوتایی میشدن تو اسلات یک و دو مشکل داشتند . وقتی دوتایی تو اسلات 2-3بودند ظاهرا درست بودن
اون بابایی که بهش فروختم فقط تو داس تستشون کرد :27:

من الان فقط از سیستم قبلی هارد و پاور و گرافیک رو دارم
که به نظر من به ترتیب امکانش هست مشکل از اینا باشه
پاور
هارد
گرافیک
نظر شما چیه ؟
در ضمن یه چندبار صدای نا فرمی ( انگار که هد هارد میگیره به دیسک ) شنیدم
الان شما اینو گفتی شک کردم :20:

منتظر نظرتون هستم

دوست من مشکل از گرافیکت نیست این و مطمئن باش مشکلات گرافیک به این صورت بروز نمیکنه
پاور رو مگه نبردی گارانتی بهت اوکی دادن!! من چند بار که رفتم پیششون پاورم فقط به خاطر نوسان برق فیوزش سوخته بوده اغلب مشکلات پاورای که میارن اونجا همینه
ولی خوب هاردو تا وقتی رو یه سیستم دیگه تست نکنی نمیشه مطمئن شد
در کل شما که می خوای سیستم جمع کنی خوب این کارو بکن تا مشکل دوباره بروز کنه من به احتمال قوی فکر کنم مشکلی برات دیگه پیش نیاد چون نظر من اینکه مین شما رندوم کار میکرده یه دفعه خوب یه دفعه بد
صدای هاردم مشخص نمیکنه که خرابه یا نه چون ادم بهش حساس بشه فکر میکنه هر صدایی غیر طبیعیه!!!1:10: