PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل مادربرد p5q

chogha
06-02-2009, 04:46
سلام
mb p5q
ram 2*1 G 1066
وقتي از بايوس فركانس رم رو روي 1066 ميزارم سيستم ريست ميكنه و بدون مشكل شروع به كار ميكنه
اما وقتي سيستمو روشن ميكنم روشن ميشه بلافاصله 2 سانيه خاموش ميشه دوباره روشن ميشه و بدون مشكل كار ميكنه
اما وقتي فركانس رم رو رو حالت auto ميزارم مشكلي نداره
ميخوام بدونم مادربردم مشكلي نداره؟ نبرمش كارانتي؟

chogha
06-02-2009, 05:05
در ضمن رم من ocz هست واين اتفاق (وقتي سيستمو روشن ميكنم روشن ميشه بلافاصله 2 ثانيه خاموش ميشه دوباره روشن ميشه ) معمولا وقتي ميافته كه موقع خاموش بودن سيستم برقش هم وصل نباشه

alborz_k
06-02-2009, 16:29
سلام
mb p5q
ram 2*1 G 1066
وقتي از بايوس فركانس رم رو روي 1066 ميزارم سيستم ريست ميكنه و بدون مشكل شروع به كار ميكنه
اما وقتي سيستمو روشن ميكنم روشن ميشه بلافاصله 2 سانيه خاموش ميشه دوباره روشن ميشه و بدون مشكل كار ميكنه
اما وقتي فركانس رم رو رو حالت auto ميزارم مشكلي نداره
ميخوام بدونم مادربردم مشكلي نداره؟ نبرمش كارانتي؟
سلام.من هم asus p5q_e دارم . این طوریه!!! مشکل خاصی نیست!! الان 6 ماهه مال من این جوریه!!

chogha
08-02-2009, 00:39
مرسی دوست عزیز از جوابت
پس مشگلی نیست که به گارانتی مراجعه کنم درسته؟ اگر فرکانس رم رو دستی تنظیم کنم با وجود این مشگل بازم اشگال نداره؟ راستی مشگل از رم که نیست؟
در ضمن من وقتی با سی دی hiren بوت میشم موقع اجراء برنامه هاش اختار میدی که چند تا از فایل های سی دی لود نمیشی و موفق به استفاده از این سی دی نمیشم در صورتی که همین سی دی رو روی چندین سیستم امتحان کردم وبدون هیچ مشگلی اجرا شده میخواستم بدونم مشگل از کجاست؟ ایا ممکن مشگل از بایوس مادربرد باشه؟
عذر میخوام زیاد سوال کردم
ممنون

alborz_k
09-02-2009, 21:55
مرسی دوست عزیز از جوابت
پس مشگلی نیست که به گارانتی مراجعه کنم درسته؟ اگر فرکانس رم رو دستی تنظیم کنم با وجود این مشگل بازم اشگال نداره؟ راستی مشگل از رم که نیست؟
در ضمن من وقتی با سی دی hiren بوت میشم موقع اجراء برنامه هاش اختار میدی که چند تا از فایل های سی دی لود نمیشی و موفق به استفاده از این سی دی نمیشم در صورتی که همین سی دی رو روی چندین سیستم امتحان کردم وبدون هیچ مشگلی اجرا شده میخواستم بدونم مشگل از کجاست؟ ایا ممکن مشگل از بایوس مادربرد باشه؟
عذر میخوام زیاد سوال کردم
ممنون
سلام. کلأ مشکل نگران کننده ای نیست!! منم تایمینگ رمم رو دستی تنظیم کردم و حتی اکثر اوقات سیستمم اورکلاکه، اما مشکلی نداشتم.

chogha
10-02-2009, 00:54
مرسی از پاسختون
تو این پست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که شما گفتید سیستمتون همین مشگلو داشته و بعد از مدتی روشن نشده نگران شدم و احتمال دادم که برد منم همین طور بشه که خوشبختانه میگید مشگلی نیست
یا حق

chogha
10-02-2009, 00:58
با عرض پوزش از مزاحمت مجدد
شما هم وقتی تایمینگ رم رو دستی تنظیم میکنید یا حتی اور میکنید موقع روشن کردم سیستم همین مشگلو دارین یا نه عادی روشن میشه؟
مرسی

alborz_k
10-02-2009, 13:33
شما هم وقتی تایمینگ رم رو دستی تنظیم میکنید یا حتی اور میکنید موقع روشن کردم سیستم همین مشگلو دارین یا نه عادی روشن میشه؟
مرسی
من وقتی که سیستم رو از برق می کشم و دوباره وصل می کنم این مشکل پیش می اد . البته با کمی صبر و حوصله ازش چشم پوشی می کنم!

alborz_k
10-02-2009, 13:47
مرسی
من از هر وقت سیستم رو از برق می کشم و دوباره وصل می کنم ، این طوری می شه. و در شرایطی که به برق وصل باشه ، مشکلی نداره.
خب سیستم جدیدم که تا حالا مشکلی براش پیش نیومده، کلأ زیا نگران نباشید!

chogha
11-02-2009, 01:25
من وقتی فرکانس رم رو دستی تنظیم میکنم(البته به غیر از فرکانس رم چیز دیگه ای رو تغییر ندادم که بدومنم مشگل ایجاد میشه یا نه) این مشگل رو دارم که خوشبختانه میگید مشگلی نیست. فکر میکنم این مین زیاد واسه اور مناسب نباشه.
مرسی و موفق باشید

milky way
11-02-2009, 13:17
دوست عزیز وقت رم رو به صورت دستی گذاشتین رو 1066 باید تایمینگ و ولتاژ رم رو هم دستی تنظیم کنین. باید ببنین رمتون در چه ولتاژ و تایمینگی کار میکنه معمولا رمهای 1066 رو تایمینگ 5-5-5-15 کار میکنن و ولتاژ 2.0 - 2.2

chogha
12-02-2009, 01:39
دوست عزیز وقت رم رو به صورت دستی گذاشتین رو 1066 باید تایمینگ و ولتاژ رم رو هم دستی تنظیم کنین. باید ببنین رمتون در چه ولتاژ و تایمینگی کار میکنه معمولا رمهای 1066 رو تایمینگ 5-5-5-15 کار میکنن و ولتاژ 2.0 - 2.2
سلام
من این موضوع رو نمیدونستم، میشه یه توضیح راجع به تایمینگ بدیید که چه هست؟
و از کجا بفهمم که رم در چه ولتاژ و تایمینگی کار میکنه؟
مرسی از لطفتون

SADEGH 7
12-02-2009, 02:37
سلام
من این موضوع رو نمیدونستم، میشه یه توضیح راجع به تایمینگ بدیید که چه هست؟
و از کجا بفهمم که رم در چه ولتاژ و تایمینگی کار میکنه؟
مرسی از لطفتون
یه سری اطلاعات راجع به تایمینگ:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

chogha
15-02-2009, 00:43
مرسی، اطلاعات خوبی بود
اما متاسفانه وقتی فرکانس وتایمینگ و ولتاژ رو با هم دستی تنظیم میکنم بازم به همون صورت روشن میشه، به هر حال اینم ایراد مادربردهای جدید که خوشبختانه دوست عزیزمون میگن که مشگلی پیش نخواهد آمد
مرسی از همه دوستان
یا حق