PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خوردن اشتباهی بخور اکالیپتوس

hoseinist
05-02-2009, 13:34
همکاران محترم پزشک یک سوال تخصصی داشتم امروزبا کیسی مواجه شدم که تا کنون نسبت به آن تجربه ای نداشتم :
خانمی 42 ساله که اظهار می کرد نیم ساعت قبل اشتباها به جای شربت دیفن هیدرامین، بخوراکالیپتوس را به میزان حدود 10 سی سی (دو سه قاشق غذاخوری ) خورده است ،حال ظاهری ایشان خوب بود و هیچگونه علایمی دال بر مسمومیت نداشت ایشان رسریع به مرکز بخش مسمومین ارجاع داده شد. از آنجایی که محلول اکالیپتوس دارای جذب بالایی از دستگاه گوارش می باشدچه اقدامات دیگری میشودقبل ازرسیدن به مرکز درمانی توصیه کرد؟

ALIAK28
06-02-2009, 08:32
همکاران محترم پزشک یک سوال تخصصی داشتم امروزبا کیسی مواجه شدم که تا کنون نسبت به آن تجربه ای نداشتم :
خانمی 42 ساله که اظهار می کرد نیم ساعت قبل اشتباها به جای شربت دیفن هیدرامین، بخوراکالیپتوس را به میزان حدود 10 سی سی (دو سه قاشق غذاخوری ) خورده است ،حال ظاهری ایشان خوب بود و هیچگونه علایمی دال بر مسمومیت نداشت ایشان رسریع به مرکز بخش مسمومین ارجاع داده شد. از آنجایی که محلول اکالیپتوس دارای جذب بالایی از دستگاه گوارش می باشدچه اقدامات دیگری میشودقبل ازرسیدن به مرکز درمانی توصیه کرد؟

درود حسین جان...
کیس مشابهی حدود سال 78 داشتم که از قضا ایشون هم خانم مسنی بود که به اصرار نوه اش یه قاشق غذا خوری اکالیپتوس خورده بود...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من فقط یه iv line براش گرفتم و فوری فرستادمش بیمارستان لقمان ( مرکز تخصصی مسمومیت تو تهران) ..در واقع بدون فوت وقت فقط باید ارجاع بشه..بدون هیچ کار اضافی...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستش اون جا هم کار خیلی خاصی انجام نمی دن ..به جز یه CXR ، بقیه اقدامات کانسرواتیو هست....مگر علامتی بده ...چون آنتی دوت اختصاصی که نداره ...و برای 5 سی سی هم لاواژ انجام نمی گیره...
راستی همونطور که خودتون هم می دونید ممکنه تا 3 الی 6 روز بعد برخی علائمش آشکار بشن...بخصوص علائم تنفسی و دپرسیون cns .......